Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 19:02   #1261
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Ja sam uvijek bježala od joge kao vrag od tamjana. U biti, bježala sam od bilo kakve tjelovježbe.

I tako, krenuh prije mjesec dana kod divne instruktorice na vinyasu i to je jebeno super osjećaj.

Quote:
Jedino što me smeta je sljedeće: volim kad me ispravi ili doradi neku pozu, to i je smisao i nemam ništa protiv toga (rekla sam joj da to što više čini, ako je potrebno), ali neke su tamo već mjesecima/godinama i vidim da rade pogrešno i njih ne ispravlja. Čemu to?
Ne ispravljaju učitelji samo zato jer neki rade "krivo" već i pomažu onima za koje vide da su novi da prodube ili uče pravilno produbiti neki položaj. Posebno im pomažu u onim "bazičnim" asanama (tipa psa prema dolje ili otvaranja ramena u psu prema gore ili neki twist) jer je to na neki način osnova na kojoj se gradi cijela praksa. To možda sada još ne uočavaš, ali ako nastaviš vidjeti ćeš koliko svaka asana ima mikro segmenata koji se stalno dorađuju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:07   #1262
Inače, btw yoge u Zg je trenutačno in - Yin yoga. Baš se u zadnjih dva mjeseca cool isfurala i vidim da se sve više popularizira. Super je kao suprotnost ashtangi pa sam sada i nju morala uvrstiti u redovitu tjednu praksu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:27   #1263
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
kako misliš pogresno rade? baš skroz pogrešno ili na neki drugačiji način?
Po meni rade pogrešno. To prvo skužim kod psa prema dolje. Nitko, ali baš nitko ne spusti cijela stopala na pod. Ne znam da li se to tako može, možda sam ja u krivu. I tako u dosta položaja ne odu do kraja, nego ovlaš sve rade. Razumijem da si netko ne može uhvatiti ruke iza leđa ni nakon godinu dana vježbanja, ali mislim da ako daješ sve od sebe i posvetiš se tomu, da si s godinama sve gipkiji i neke asane su ti lakše.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

Ne ispravljaju učitelji samo zato jer neki rade "krivo" već i pomažu onima za koje vide da su novi da prodube ili uče pravilno produbiti neki položaj. Posebno im pomažu u onim "bazičnim" asanama (tipa psa prema dolje ili otvaranja ramena u psu prema gore ili neki twist) jer je to na neki način osnova na kojoj se gradi cijela praksa. To možda sada još ne uočavaš, ali ako nastaviš vidjeti ćeš koliko svaka asana ima mikro segmenata koji se stalno dorađuju.
Počela sam polako kužiti. Prvih par sati sam više gledala i nju i ostale, uz to što sam ju slušala i bila sam poprilično zbunjena. Sad sam se oslonila samo na sluh i više o položajima razmišljam. Kažem, meni se sviđa što me tjera na više, bolje, samo ne razumijem zašto i druge ne motivira da "prihvate bol".
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:46   #1264
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Inače, btw yoge u Zg je trenutačno in - Yin yoga. Baš se u zadnjih dva mjeseca cool isfurala i vidim da se sve više popularizira. Super je kao suprotnost ashtangi pa sam sada i nju morala uvrstiti u redovitu tjednu praksu.
Meni je super Yin.

Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Nitko, ali baš nitko ne spusti cijela stopala na pod.
Malo je cudno sta bas nitko ne spusti stopala, al inace ta poza nije laka za pocetnike (makar se cini da je).
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:16   #1265
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Malo je cudno sta bas nitko ne spusti stopala, al inace ta poza nije laka za pocetnike (makar se cini da je).
Kažem ti. Mislila sam da je to normalno, pitam kasnije žensku do mene, koja je tamo godinu dana, kako treba i kaže - spuštena stopala. Rekoh, ali nitko nema spuštena. Kaže, ja uopće ne znam kakva su meni jer sam u svom filmu.

Meni je to sve koliko toliko ok, osim kad dođe dan za kukove. Tad mi je većinu toga teško.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:46   #1266
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Kaže, ja uopće ne znam kakva su meni jer sam u svom filmu.


Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Meni je to sve koliko toliko ok, osim kad dođe dan za kukove. Tad mi je većinu toga teško.
Svatko ima svoju bolnu tocku.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:46   #1267
Joga u Rijeci?
Doreen Mana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:21   #1268
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Kažem ti. Mislila sam da je to normalno, pitam kasnije žensku do mene, koja je tamo godinu dana, kako treba i kaže - spuštena stopala. Rekoh, ali nitko nema spuštena. Kaže, ja uopće ne znam kakva su meni jer sam u svom filmu.
U kom si ti to studiu gdje nitko ne spusti stopala na pod?
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Po meni rade pogrešno. To prvo skužim kod psa prema dolje. Nitko, ali baš nitko ne spusti cijela stopala na pod. Ne znam da li se to tako može, možda sam ja u krivu. I tako u dosta položaja ne odu do kraja, nego ovlaš sve rade. Razumijem da si netko ne može uhvatiti ruke iza leđa ni nakon godinu dana vježbanja, ali mislim da ako daješ sve od sebe i posvetiš se tomu, da si s godinama sve gipkiji i neke asane su ti lakše.
Nije bitno "doći do kraja" (to dolazi s vremenom) već do tamo gdje se trenutačno može, ali je jako važno sebe pravilno postaviti u asanu, zato te ispravljaju.

Tj. ti ljudi koji npr. ne mogu spustiti stopala ne mora značiti da krivo rade, samo još nisu došli do faze u kojoj se mogu spustiti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:11   #1269
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Kažem ti. Mislila sam da je to normalno, pitam kasnije žensku do mene, koja je tamo godinu dana, kako treba i kaže - spuštena stopala. Rekoh, ali nitko nema spuštena. Kaže, ja uopće ne znam kakva su meni jer sam u svom filmu.
ti onda podigni nožne prste u psu prema dolje

doduše, da, prilično je čudno da baš nitko ne spušta stopala do kraja niti nakon godine dana
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:47   #1270
Meni se dopada kod ove Adriene sto ona tog psa pusti malo da proseta, sto ce reci - zagriju se misici i mnogo lakse spustim stopala na pod.
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:55   #1271
Probajte napraviti tilt sa zdjelicom tako da se smanji luk u donjim ledjima i probajte rasiriti dio od rebara prema dolje.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 11:08   #1272
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoju bolnu tocku.
Istina. Sad ću više raditi na svojoj.
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
U kom si ti to studiu gdje nitko ne spusti stopala na pod? : zubo:
Samo ću ti reći da nije u Zagrebu.
Jučer je jedna ženska spustila noge.
Quote:
Nije bitno "doći do kraja" (to dolazi s vremenom) već do tamo gdje se trenutačno može, ali je jako važno sebe pravilno postaviti u asanu, zato te ispravljaju.
Tj. ti ljudi koji npr. ne mogu spustiti stopala ne mora značiti da krivo rade, samo još nisu došli do faze u kojoj se mogu spustiti.
Jasno mi je to, ali mi je čudno da nakon godinu, dvije, tri to ne možeš. Ne znam da li je to linija manjeg otpora ili što ali da ga j..š, čudno mi je to.
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
ti onda podigni nožne prste u psu prema dolje
doduše, da, prilično je čudno da baš nitko ne spušta stopala do kraja niti nakon godine dana : misli:


Dobro je, nisam jedina koja se čudi.


Jučer sam kao i uvijek došla zadnja i smjestim se iza jedne ženske. Gledam ju dok smo vježbali i mislim u sebi, kako je zgodna, kako lijepo tijelo, prekrasno oblikovano, kako je graciozna i lijepo radi... završimo i kroz priču s jednom tetom skužim da je žena najdobrodržećija pedesetogodišnjakinja koju ikad vidjeh. Mislila sam, možda ima 30-ak.
Tako želim izgledati kad porastem.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 15:30   #1273
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Samo ću ti reći da nije u Zagrebu.
Jučer je jedna ženska spustila noge.
dom umirovljenika?
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 17:23   #1274
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 09:13   #1275
Quote:
joujou kaže: Pogledaj post
dom umirovljenika?


Ali, među mlađima sam, to svakako. Recimo da je raspon godina 30-50.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 13:46   #1276
Quote:
ayin13 kaže: Pogledaj post
Meni je super Yin.
Zarazna je.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 16:28   #1277
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Meni se dopada kod ove Adriene sto ona tog psa pusti malo da proseta, sto ce reci - zagriju se misici i mnogo lakse spustim stopala na pod.
Ja uvijek hodam u psu, skoro pola treninga, ne treba mi voditelj govoriti stoje meni najbolje.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:59   #1278
Odradila sam REVOLUTION: 31 Days of Yoga i odmah krenula na 30 days of Yoga - bas mi prija da svaki dan radim Jos kad bih smanjila slatkise, dje bi mi bio kraj
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:45   #1279
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Odradila sam REVOLUTION: 31 Days of Yoga i odmah krenula na 30 days of Yoga - bas mi prija da svaki dan radim Jos kad bih smanjila slatkise, dje bi mi bio kraj

Sad u prvom mjesecu stiže novih 30 dana
iivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 09:01   #1280
jel ima u ZG ovakav studio
ovakva joga bi meni super pasala
http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...Australia.html
Vuk Sramotnjak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.