Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2006., 21:23   #1
Studentski krediti

Pozdrav

Postavih ovakav topic na KZŠ-u, ali mi se nekako čini da bih ovdje mogao dobiti više informacija.

Danas samo obišao nekoliko banaka i ( trenutno ) samo u zagrebačkoj banci dobio pozitivan feedback. Uvjeti su relativno dobri i sve štima, samo ima jedan problem koji je nadam se riješiv i zbog kojeg ovdje otvaram topic: Jamci i sudužnici.

Postoji li negdje mogućnost dobivanja studentskog kredita bez jamaca i sudužnika?

Ili je ovo pitanje zaista Sizifov posao?

Hvala.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 21:31   #2
jesi probao u HPB-u, oni također reklamiraju studentske kredite
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 21:35   #3
Nisam, bio sam u Erste, PBZ-u, raiffeisen ( ako se tako pise ) i u Zagrebačkoj. Dok dođem u zg ( trenutno sam u bj ) ću više prošetati..
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 13:48   #4
Question ZABA/studentski kredit za poslijediplomante(najljepše molim što brži odgovor znalaca)

Poštovani forumaši,

najljepše bih molila što je moguće brži odgovor onih koji pouzdano znaju ispravan odgovor . Naime, hitno moram podići kredit za poslijediplomante (vremenski sam ograničena, kredit mora biti realiziran kroz najviše desetak dana).

Osiguranje studentskog kredita za pokrivanje troškova školarine čine ili kreditna sposobnost građana ili sudužništvo. Znam što oba pojma u globalu znače, no zanima me ŠTO SVE ULAZI U KREDITNU SPOSOBNOST GRAĐANA odnosno kako se određuje kreditna sposobnost? Ulazi li broj djece (troje, maloljetni, osigurana su preko supruga) u kreditnu sposobnost, odnosno smanjuje li istu?

Zaposlena sam temeljem ugovora na neodređeno vrijeme, a trenutno sam na porodnom dopustu do 3. godine starosti 3. djeteta (do proljeća 2009. godine). Nisam korisnik niti jednog kredita, kao niti jamac/sudužnik ičijem kreditu. Suprug je također zaposlen, stalni prihodi, no korisnik je kredita i jamac za nekoliko kredita i djeca su, kako napomenuh, osigurana preko njega. Narušava li to moju kreditnu sposobnost za podizanje studentskog kredita za poslijediplomante?

Najljepše molim odgovor.

Unaprijed od srca hvala na informacijama .

Zadnje uređivanje *leona* : 05.11.2007. at 15:35.
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:45   #5
djeca smajuju sposobnost, ali s obzirom da su prijavljena na supruga, u tvom slučaju NE smanjuju...

ako nemaš nikakvih kreditnih zaduženja primanja (prije porodiljskog) trebaju ti biti 2400+rata novog kredita ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:09   #6
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
djeca smajuju sposobnost, ali s obzirom da su prijavljena na supruga, u tvom slučaju NE smanjuju...

ako nemaš nikakvih kreditnih zaduženja primanja (prije porodiljskog) trebaju ti biti 2400+rata novog kredita ...
Izvrsno! Puno, puno hvala !
*leona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 14:16   #7
studentski kredit i aneks ugovora

ovako korisnik sam studentskog kredita na 5 godina. sada završavam preddiplomski studij i tražio sam aneks ugovora na 3 godine jer ne planiram na diplomski studij. žena koja je zaslužna za to rekla mi je neka donesem zamolbu i ja sam joj donio, te sam dobio rješenje od banke da su mi skratili korištenje kredita na 3 godine, točnije do 10.2008. i godina dana odgode vraćanja! no tu je problem jer je meni ta žena rekla da se preddiplomskim studijima daje kredit 3 godine i dodatnih 6 mjeseci, ako slučajno ne stigneš dati u roku( znači meni bi bilo to korištenje do 04.2009. i odgoda vraćanja godinu dana). I mene sad zanima da li je problem ponovo poslati banki da promijene korištenje kredita na još dodatnih 6mjeseci jer se ta nesposobna glupača na mene derala da sam neozbiljan, kako mogu mijenjati odluke, a ja sam samo radio po njezinim uputama. i opće ne mijenjam odluke jer ne planiram na diplomski samo želim da dobijem tih dodatnih 6mjeseci jer ako ne stignem završiti u roku, tada moram odma početi vraćati kredit, a ne želim riskirati...
ja sam samo dobio odluku da su mi odobrili korištenje kredita na 3godine, ali nisam još potpisao nikakav aneks ugovora ni ništa.. odnio sam toj ženi ponovo gdje piše točno do kojeg datuma želim kredit,pa me zanima da li ona može to ponovo poslati ili je stvarno problem??
poklon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 15:36   #8
ja ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali bi te pitala kako si uspio dobiti studentski kredit i u kojoj banci?
kokoshka is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 18:41   #9
mislim da zaba daje i hpb...ali nisma sigurna..

daju ti to banke, uz uvjete naravno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 12:57   #10
VABA d.d. banka Varaždin.. Roditelji su mi bili jamci i uvjet je da daješ redovno godinu.. kamata je 4.99% godišnja...
poklon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 13:00   #11
ispravi me ako griješim

no na njihovim stranicama stoji da su ti krediti za srednjoškolce i studente Varaždinske županije, Krapinsko zagorske županje i grada Nove Gradiške ...

znači za druge ništa ... ili
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 13:11   #12
mislim da je samo za te županije.. u pravu si..
poklon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 22:45   #13
Krediti za studente

Zanima me dali je moguce dignuti nekakav kredit ako si student???
ja sam nezaposlen (citaj studiram), na prvoj godini sam, i htjeo bih kupiti laptop, koji mi je stvarno potreban, a nemam novaca za to.... skolarinu sam platio, radio sam citavo ljeto, no sad posto sam poceo tudirat nemogu radit da zaradim za laptop....
znaci dali ijedna banka oce dat kredit, ja bi placao mjesecno do 300 kn, nebi neki pretjerano skup laptop (nesto do 3500 kn)???
ako postoji neki nacin da dobijem pare molim vas da mi napisete...
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 13:33   #14
Quote:
Black_Hawk kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je moguce dignuti nekakav kredit ako si student???
ja sam nezaposlen (citaj studiram), na prvoj godini sam, i htjeo bih kupiti laptop, koji mi je stvarno potreban, a nemam novaca za to.... skolarinu sam platio, radio sam citavo ljeto, no sad posto sam poceo tudirat nemogu radit da zaradim za laptop....
znaci dali ijedna banka oce dat kredit, ja bi placao mjesecno do 300 kn, nebi neki pretjerano skup laptop (nesto do 3500 kn)???
ako postoji neki nacin da dobijem pare molim vas da mi napisete...
Bok,

Nema banke koja ce ti dati kredit, njima trebaju garancije koje im ti vjerojatno ne mozes pruziti.

ali mozes pokusati sa:

Amex Start ( http://www.pbz.hr/default.asp?ru=751...kcija=&jezik=1 )

Uostalom bolje ti je da se zaposlis preko student servisa, zaradis lovu... to ti je moj savjet...

Pozdrav
__________________
o majke ti, nakon svih ovih pustih stranica imam instantan deficit mozga
Onaj koji luta. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:11   #15
Quote:
Onaj koji luta. kaže: Pogledaj post
Bok,

Nema banke koja ce ti dati kredit, njima trebaju garancije koje im ti vjerojatno ne mozes pruziti.

ali mozes pokusati sa:

Amex Start ( http://www.pbz.hr/default.asp?ru=751...kcija=&jezik=1 )

Uostalom bolje ti je da se zaposlis preko student servisa, zaradis lovu... to ti je moj savjet...

Pozdrav
ma ja se necu zaposljavat preko student servisa zato sto su place ocajne....
ja sam preko ljeta za 35 radnih dana zaradio 10500 kn, a preko student servisa nebi zaradio ni 6000 kn.... a i sada pomalo radim taj posao koji sam radio...
zato trazim neki kredit da dobijem... lako to otplacujem.... a da ustedim (uz ostale troskove) .... nemogu..... a za kredit cu moc odvajat....
btw mogao bi ja istedit za godinu dana al meni treba odmah....
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:47   #16
Možeš dignuti kredit, ali uz sudužnika.
I erste je imao neki kredit za studente za kupnju informatičke opreme. Provjeri imaju li ga još
Iako, najbolje bi bilo da nađeš nekog tko ima amex ili neku drugu karticu, starci ili možda netko od prijatelja, pa da ti kupi na rate. Hg spot daje na 12 rata beskamatno recimo.
Ovako ćeš se nazajebavat sa traženjem sudužnika, plaćanjem naknade za obradu kredita, kamatom itd. I to za kredit od 400-500 eura.
keana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 18:27   #17
Quote:
Black_Hawk kaže: Pogledaj post
ma ja se necu zaposljavat preko student servisa zato sto su place ocajne....
ja sam preko ljeta za 35 radnih dana zaradio 10500 kn, a preko student servisa nebi zaradio ni 6000 kn.... a i sada pomalo radim taj posao koji sam radio...
zato trazim neki kredit da dobijem... lako to otplacujem.... a da ustedim (uz ostale troskove) .... nemogu..... a za kredit cu moc odvajat....
btw mogao bi ja istedit za godinu dana al meni treba odmah....
Aha, uz ostale troskove ne mozes ustediti ali za kredit bi imao. Zanimljiva logika nema sta!
Uostalom nije moje da popujem ali ovako ces se jako brzo naci u problemima.

Da li si raznisljao da kupis neki stacionarni komp za 100€ (posjeti pcekspert forum) a za lap ustedi neku konkretniju lovu. Znas onu staru "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino"

Pozdrav
__________________
o majke ti, nakon svih ovih pustih stranica imam instantan deficit mozga
Onaj koji luta. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:10   #18
Quote:
Black_Hawk kaže: Pogledaj post
Zanima me dali je moguce dignuti nekakav kredit ako si student???
ja sam nezaposlen (citaj studiram), na prvoj godini sam, i htjeo bih kupiti laptop, koji mi je stvarno potreban, a nemam novaca za to.... skolarinu sam platio, radio sam citavo ljeto, no sad posto sam poceo tudirat nemogu radit da zaradim za laptop....
znaci dali ijedna banka oce dat kredit, ja bi placao mjesecno do 300 kn, nebi neki pretjerano skup laptop (nesto do 3500 kn)???
ako postoji neki nacin da dobijem pare molim vas da mi napisete...
Imas neke nove specijalizirane kredite u Splitskoj banci, ja sam se prosli tjedan raspitivao. Jedan je samo za upise, drugi je za dzeparac, knjige, pizde materine i slicno.

Ono kaj je privlacno je da kredu ne otplacujes za vrijeme studija, nego nakon toga, kad se zaposlis. Tad vracas glavnicu.

Ima jos nekakvih popusta, ali moras otvoriti racun kod njih. Banka...
Baron Samedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:20   #19
Arrow Studenski krediti - za školovanje

Bok!!Imam jedno pitanje...završavam četvrti razred srednje škole i planiram upisati Zagrebačku školu ekonomije i menadžmenta. Kao što znate, taj fakultet je privatan, i košta 4.260 eura na godinu. Roditelji mi to na žalost ne mogu financirati pošto su prije par mjeseci digli stambeni kredit u iznosu od 100.000 eura na rok otplate 12ipo godina. Počela sam se raspitivati za studentske kredite koji se počnu otplaćivati tek nakon završetka faksa, i tako sam došla do Zagrebačke banke koja u svojoj ponudi nudi taj kredit po vrlo povoljnim uvjetima. No, zanima me da li ja taj kredit mogu dobiti a da mi banka pristane biti sudužnik, jer mi roditelji ne mogu biti sudužnici pošto su oni sami kreditno opterećeni? Inače sam bila odlična učenica tijekom cijelog školovanja, osvajala sam prva mjesta na županijskim natjecanjima iz raznih predmeta. Da li to može utjecati na odluku banke? Jer ja kao takva zasigurno imam više predispozicija za kasnije uspješno vraćanje tog kredita od nekog vrlo dobrog ili dobrog učenika koji nije dosada pokazivao tako uspješne rezultate kao ja.

Unaprijed hvala.
Gospođica Ivana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 15:05   #20
ne znam baš previše o tim kreditima no znam da ti banka sigurno neće biti sudužnik ... sudužnika moraš naći sama

@anasib
@lucas
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:09.