Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2013., 09:39   #821
evo i mene medju zarucenima.. medjutim moj dragi je fulao velicinu pa me zanima znate li kolika je cijena suzavanja prstena i u kojoj bi zlatarni to bilo najbolje napraviti? nazalost, kupio ga je izvan hrvatske..
giova is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 22:33   #822
nisi napisala grad. teško je ovak napamet reć, no mislim da su jeftinije "obične" zlatarne od onih razvikanih.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 21:21   #823
bedasta ja.. rijec je o zagrebu.. znam, ne bih htjela pljunuti previse novaca kod nekog razvikanog, ali opet ne bih htjela ostati bez svoj dijamanta
giova is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 23:06   #824
ja cijeli život želim ovakav:




Znači kombinacija žutog zlata i zelenog kamena..da li je netko negdje vidio nešto slično?
Thanks
salvador is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2014., 23:51   #825
Ja sam dragom još pred x godina rekla da ću i njega i prsten u top nabit ako ide bacat novce samo zbog forme. Posebice ako imaju nulu viška.
Dovoljno mi je pao mrak na oči kad sam vidla kako se kreću cijene običnih burmi.
Bitch plesae, ko da nemam pametnijih načina za potrošit novce (koje i ovak imamo na kapaljku XD) a ne na nešto što ću malo pokazivat uokolo i onda zatvorit u vitrinu.

Mislim, znam djevojke koje još nisu udate jer im dragi skuplja za prsten snova -.-

Ovako ne nosim prstenje osim jednog a to je najobičniji srebrni prsten sa nekakvim rezbarijama po sebi koje mi je dragi poklonio još na početku veze, bio je njegov prije toga i to mi je najdraži komad nakita (i jedini koj ekšli nosim).

Opčenito su mi uvijek bili draži pokloni "od srca" nego jer je eto, Božić, rođendan, valentinnovo ili slični "kupio sam ti jer event tako nalaže"

Doslovce sam vidla samo jedan zaručničko/vjenčani prsten koj mi se dopao al je koštao koju tisućicu $ previše XD
I opet bi na koncu stajao u vitrini
__________________
You can't use butterfly language to communicate with caterpillars
serpentine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 00:17   #826
Quote:
salvador kaže: Pogledaj post
ja cijeli život želim ovakav:

http://i40.tinypic.com/30siu79.jpg


Znači kombinacija žutog zlata i zelenog kamena..da li je netko negdje vidio nešto slično?
Thanks
ne. no to ti je i dobro jer barem znaš da ne nosi pola grada tvoj prsten iz snova .
lijepo pročitaš šta pišu o kojem zlataru na netu (možeš tu na forumu na temi "vjenčano prstenje"), pošaljem im mail sa slikom prstena i upitom za cijenu i napraviš si ga po mjeri. naravno, ako si ga budeš mogla priuštit jer cijene nisu baš niske, a ovaj prsten djeluje dosta bogato .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 13:28   #827
Ljudi treba mi pomoć

Namjeravam uskoro zaručiti djevojku i želim joj kupiti prsten. Znam da ona želi jednostavno, dakle ciljam na bijelo zlato i brilijant (ali da cijena ne bude s 5 znamenki :P).

Možete li me posavjetovati koje su dobre zlatarne u Splitu? Predpostavljam da bi trebao izbjegavati ove Albanske?

Kakav je Zaks? Poznanica je tamo uzela prsten i na jednom mjestu joj je požutio, a prsten je nov i nije se uprljao. Zar je moguće da podvale prsten koji nije od 100% bijelog zlata nego kao osnovu ima bakar, žuto zlato ili neku drugu leguru?

Hvala
lexqqq is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 18:04   #828
Kak mislis da podvale prsten s zutim zlatom? Znas li uopce sto je bijelo zlato?
Informiraj se malo (ili jednostavno odvrti par stranica na temi vjencano prstenje), pa ces vidjeti da je sasvim normalno da ima blago zuti odsjaj nakon nekog vremena

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
-donna- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 13:40   #829
Bijelo zlati ne može požutjeti, ali ne može niti cijelo vrijeme biti kao prvi dan. Da, malo krene prema žućkastom, ali se treba stalno razlikovati i vidjeti da je bijelo, a ne žuto zlato.
Bijela loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 20:38   #830
ja imam zarucnicki s briljantom. 1300 kn. crveno zlato, rafjen po mjeri. htjela sam decka u top strpat kad je rekao cifru, ali ako njega veseli, veseli i mene . je da se bojim za kamen vise nego za oci u glavi, ali to sam samo ja
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 00:10   #831
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Kak mislis da podvale prsten s zutim zlatom? Znas li uopce sto je bijelo zlato?
Informiraj se malo (ili jednostavno odvrti par stranica na temi vjencano prstenje), pa ces vidjeti da je sasvim normalno da ima blago zuti odsjaj nakon nekog vremena

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
Znam dobro što je zlato, karati i sve informacije o tome, ne brini ti ništa . I baš zato što je bijelo zlato najčešće primjesa zlata, srebra i platine, skuplje je od žutog zlata (za istu karatažu). Vjerujem da to dobro znaju i zlatarne.

Ako prsten nakon dva tjedna korištenja na jednom mjestu dobije "žutu mrlju" koju ne možeš očistiti, onda to nije normalno. Ono što me nisi razumjela je problem koji je inace prisutan kod albanskih zlatarna, a to je da kao osnovu nakita stave neki jeftiniji metal/leguru, a preko toga oblože ga plemenitim i skupljim metalom. Nitko u pravilu ne primjeti i ako je dobro odrađeno (sloj deblji, dobro obložen) neće nikad nitko ni otkriti.

Uglavnom, ako može kakav savjet/iskustvo oko zlatarni u Splitu, stvarno je dobrodošao

Zadnje uređivanje lexqqq : 13.05.2014. at 00:15.
lexqqq is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 19:37   #832
gdje u zagrebu tražiti zaručnički prsten?
sam101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 11:27   #833
Quote:
sam101 kaže: Pogledaj post
gdje u zagrebu tražiti zaručnički prsten?
Ja ti od srca preporučujem koci frankopanska. Dragi je tamo kupio predivan zaručnički prsten. Sa njima se možeš dogovoriti ako ti se neki prsten sviđa, a preskup je, da ti naprave identičan samo npr. sa malo manjim briljantom.

Mi smo kod njih uzeli i burme, isto smo se dogovorili oko debljine i širine prstena, briljanata..

Jako su susretljivi.
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 16:45   #834
Quote:
serpentine kaže: Pogledaj post
I opet bi na koncu stajao u vitrini
Zasto?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 00:13   #835
Pozdrav!

Da li netko zna kolika je otprilike cijena dijamanta u nas. Gledam ovu stranicu KLIK i stvarno mi se ne čine nešto ekstra velike cijene no zanima me da li je kod nas slično ili veće/manje.

Konkretno sam mislio kupiti dijamant veličine 1.25 karata, good proporcije, boja J, SI2 clarity, dakle malo veći dijamant sa ne tako super savršenim rezovima i bojom

Što mislite da li se više isplati kupiti posebno dijamant i dati zlatarni da izradi neki prsten sa njim ili kupiti cijeli paket u zlatarni?

Da li postoji kod nas negdje trgovina gdje se može kupiti posebno dijamant (dakle samo kamenčić)?

Hvala
jimmy88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 02:50   #836
Meni su prekrasni od bijelog zlata sa srednjim kockastim kamencicem, ovako kao sto je tiffany :-D
http://ringspotters.com/images/6a012...6df0e6970c.jpg Meni je ovaj idealan i ja bi isti ovakav, samo da ne košta toliko koliko košta, haha

http://www.mischava.com/images/engag...ffany_novo.jpg

Predivna mi je i kombinacija bijelo zlato safir, ili safir i i dijamant

http://www.jamesallen.com/images/gem...ement-ring.jpg
http://mdcdiamonds.com/images/ProductImages/ER261-1.jpg

Kod nas kad gledam slike na internetu od domaćih zlatarnica sve mi je nekako dosadno i preklasicno, nisam jos naletila na ovakvo sto...
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:50   #837
Quote:
madame_tamara kaže: Pogledaj post
Meni su prekrasni od bijelog zlata sa srednjim kockastim kamencicem, ovako kao sto je tiffany :-D

http://www.mischava.com/images/engag...ffany_novo.jpg

Predivna mi je i kombinacija bijelo zlato safir, ili safir i i dijamant

http://www.jamesallen.com/images/gem...ement-ring.jpg

James Allen ima predivno prstenje, whiteflash.com isto tako iako se uglavnom bave prodajom dijamanata. Ako misliš imati pravi zaručnički prsten onda to dvoje preporučujem, Tiffany je precijenjeno sranje, njihovo prstenje je uglavnom rađeno od dijamanata lošije kvalitete, a za istu cijenu u recimo Whiteflash-u se nađe daleeeko bolja kvaliteta i kamena i dizajna.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 12:35   #838
Znali itko di se može naručit prsten ali da se izradi po naruđbi jer imam sliku prstena koji bi bija odličan za moju dragu.
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 10:27   #839
Quote:
mijanta kaže: Pogledaj post
Znali itko di se može naručit prsten ali da se izradi po naruđbi jer imam sliku prstena koji bi bija odličan za moju dragu.
To ti može napraviti svaki pravi zlatar koji radi svoj nakit, a ne naručuje ga.
Ne znam u kojem si gradu, ali nama je recimo Koci u Ozaljskoj radio vjenčane prstene po narudžbi i jako smo zadovoljni.
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 00:49   #840
Quote:
Tinkerbella_zg kaže: Pogledaj post
To ti može napraviti svaki pravi zlatar koji radi svoj nakit, a ne naručuje ga.
Ne znam u kojem si gradu, ali nama je recimo Koci u Ozaljskoj radio vjenčane prstene po narudžbi i jako smo zadovoljni.
Ma iz splita sam, ma nije mi problem otić nigdi po Hrvatskoj pa i po bosni nego di je jeftinije ode kod nas ili u bosni, i znaš li od prilike koliko su cijene od prilike, za napravit po želji prsten.

Hvala na odgovoru

Zadnje uređivanje mijanta : 04.10.2014. at 00:50. Reason: ispravak
mijanta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:36.