Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 23:47   #61
ak vam sadašnji prihodi nisu dovoljni da pokrijete sve troškove (pa da i izađete iz kojekavih minusa) ne režite troškove i ne odričite se življenja već - povečajte prihode


imam 3 kredita, vozim novi auto (na kredit ), imam stambenu, imam III stup, imam ponešto u fondovima i - ne želim se odreći življenja - izlazaka, putovanja, pušenja, mobitela..i svega što je tu nabrojeno

da imam dosta novaca - hegiba nemam

problem što se tiće onih 12000kn - čovjek čim više ima, više želi imati.......da ima i 50000 opet bi bio u minusu....

u svakom slučaju ima druge potrebe i želje nego onaj s 5000

da je akše sa 12000kn, jest, hebiga je.....

ali nikad dovoljno

pa bila plaća i 50000, kaj ne?
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 23:54   #62
pa nemas bas uvijek opciju da povecas prihode

mislim da je najvaznije odvagat sto je ono sto stvarno zelis a sto ti je nametnuto marketingom velikih firmi
iFlora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 00:36   #63
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
rosebud,
aktivno radim na tome, a ti?
Eto radim i trudim se koliko mogu/stignem.Planiram se i više posvetit tome kad završim jedan projekt.

@ nora_m

Ne kužim u čemu je problem kod tebe.
Ako stvarno stavljaš sve na papir ( bilježiš prihode i rashode na mjesečnoj bazi) Onda si već vjerojatno ustanovila gdje curi...I samo zavrni slavinu i to je to- jednostavno.Nemoraš postat asket ili promjenit život ,već samo malo pripazi na troškove a povećaj prihode,po mogućnosti.Kontroliraj protok novca.
rosebud is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 08:57   #64
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
ne. počelo je s tvojim koja besmislena tablica, a kada sam pokušao objasniti smisao krenule su "fore" na koji datum raditi tablicu prije ili poslije ljetovanja....

Predugo sam na forumima i znam prepoznati kada netko pita jer
želi znati, a kada zaje****.


Da.
u čemu je fora ako te pitam na koji dan saldiraš imovinu i obveze??

pokušavam ti ukazati na činjenicu da se traže neka nova rješenja za utvrđivanje uspješnosti, koja se ne baziraju na povijesnim čitaj KNJIGOVODSTVENIM podacima....da se odluke ne donose na temelju podataka starih nekoliko mjeseci jer računovodstveni standardi koji se kod nas primjenjuju gledaju unazad.. naravno pročitaj nešto o tome npr. što "Basel II. traži od banaka?

a prema tvom site nisam siguran da si naučio koja je poveznica bilance i RDG.....

ps...misliš li da je u redu besplatno promovirati svoju stranicu?....moralno?... pa nisam baš siguran da jeste....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:08   #65
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ak vam sadašnji prihodi nisu dovoljni da pokrijete sve troškove (pa da i izađete iz kojekavih minusa) ne režite troškove i ne odričite se življenja već - povečajte prihode


imam 3 kredita, vozim novi auto (na kredit ), imam stambenu, imam III stup, imam ponešto u fondovima i - ne želim se odreći življenja - izlazaka, putovanja, pušenja, mobitela..i svega što je tu nabrojeno

da imam dosta novaca - hegiba nemam

problem što se tiće onih 12000kn - čovjek čim više ima, više želi imati.......da ima i 50000 opet bi bio u minusu....

u svakom slučaju ima druge potrebe i želje nego onaj s 5000

da je akše sa 12000kn, jest, hebiga je.....

ali nikad dovoljno

pa bila plaća i 50000, kaj ne?
slažem se s tobom...samo povećati prihode možeš samo prekovremenim radom, jer tržište određuje cijenu osnovnog rada...a ako radiš prekovremeno ili dva posla...kad češ uživati u trošenju zarađenog
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:42   #66
Quote:
rosebud kaže: Pogledaj post
Eto radim i trudim se koliko mogu/stignem.Planiram se i više posvetit tome kad završim jedan projekt.

@ nora_m

Ne kužim u čemu je problem kod tebe.
Ako stvarno stavljaš sve na papir ( bilježiš prihode i rashode na mjesečnoj bazi) Onda si već vjerojatno ustanovila gdje curi...I samo zavrni slavinu i to je to- jednostavno.Nemoraš postat asket ili promjenit život ,već samo malo pripazi na troškove a povećaj prihode,po mogućnosti.Kontroliraj protok novca.
sve 5...slažem se s tobom...htjela sam vidjeti kako ljudi razmišljaju, kako se odnose prema novcima...uopće nije tako crno
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:44   #67
Quote:
neocortex kaže: Pogledaj post
procitaj svoj post i reci da nisi glupa ak smijes.. ja sam zavrsio na ovom topic-u
no comment...ja ću samo prepisati tvoje riječi...Ljudska glupost je prevladavajuca sila na kugli zemaljskoj
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 09:46   #68
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ak vam sadašnji prihodi nisu dovoljni da pokrijete sve troškove (pa da i izađete iz kojekavih minusa) ne režite troškove i ne odričite se življenja već - povečajte prihode


imam 3 kredita, vozim novi auto (na kredit ), imam stambenu, imam III stup, imam ponešto u fondovima i - ne želim se odreći življenja - izlazaka, putovanja, pušenja, mobitela..i svega što je tu nabrojeno

da imam dosta novaca - hegiba nemam

problem što se tiće onih 12000kn - čovjek čim više ima, više želi imati.......da ima i 50000 opet bi bio u minusu....

u svakom slučaju ima druge potrebe i želje nego onaj s 5000

da je akše sa 12000kn, jest, hebiga je.....

ali nikad dovoljno

pa bila plaća i 50000, kaj ne?
točno to ti nekako uvijek uspiješ reći točno ono kaj ja mislim
nora_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:20   #69
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
u čemu je fora ako te pitam na koji dan saldiraš imovinu i obveze??
nema ništa loše u samom pitanju već u načinu na koji je postavljeno.

Quote:
pokušavam ti ukazati na činjenicu da se traže neka nova rješenja za utvrđivanje uspješnosti, koja se ne baziraju na povijesnim čitaj KNJIGOVODSTVENIM podacima....da se odluke ne donose na temelju podataka starih nekoliko mjeseci jer računovodstveni standardi koji se kod nas primjenjuju gledaju unazad.. naravno pročitaj nešto o tome npr. što "Basel II. traži od banaka?
Zasita si mi lijepo ukazao na te činjenice. Daj pogledaj što si i kako pisao na topicu. Kakve veze imaju međunarodni rač. standardi i BASEL II sa čovjekom koji želi srediti svoje osobne financije?? Ne čini li ti se da si malo zabrijao?

Možeš li se barem složiti da je snimka sadašnjeg stanja početak bilo kakvog daljnjeg financijskog planiranja? Prošost je prošlost, ali moraš znati kako trenutno stojiš financijski i analizirati kako je do toga došlo i onda smisliti korake za dalje. Zato sam stavio tablicu, a koliko vidim na ovom topicu ti nisi apsolutno ništa pametnije ponudio niti napisao. da ne kažem da nisi napisao ništa nego samo postavljaš "pitanja" i želiš "nešto naučiti" a kada ti se odgovori onda to spljuješ.

Quote:
a prema tvom site nisam siguran da si naučio koja je poveznica bilance i RDG.....
ako bi ti bio toliko ljubazan da mi ti konkretno objasniš umjesto da mi kažeš kako to radi netko treći i kakvi su trendovi u svijetu... dapače. učim dok sam živ.

Quote:
ps...misliš li da je u redu besplatno promovirati svoju stranicu?....moralno?... pa nisam baš siguran da jeste....
da.da. vidi se da si od jučer na internetu. Ako imaš neko novo pitanje koje nema veze s topicom pošalji PM.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 09:53   #70
dragi googo... mislim da je bespredmetno razgovarati s nekim tko "daje" savjete i izbjegava odgovore...... nadalje, briješ da osobne financije nemaju veze s knjigovodstvom, a tvoja tablica je obična bilanca... nadalje, uspio sam malo zaviriti na tvoju stranicu....i skužih da si golobradi mladić koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.... a budući da je vrijeme novac, ne mislim trošiti svoje vrijeme na tebe.... pozdrav...
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:08   #71
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
dragi googo... mislim da je bespredmetno razgovarati s nekim tko "daje" savjete i izbjegava odgovore...... nadalje, briješ da osobne financije nemaju veze s knjigovodstvom, a tvoja tablica je obična bilanca... nadalje, uspio sam malo zaviriti na tvoju stranicu....i skužih da si golobradi mladić koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.... a budući da je vrijeme novac, ne mislim trošiti svoje vrijeme na tebe.... pozdrav...
Bravo majstore!!! Stvarno je dosta bilo laprdanja...
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:52   #72
Quote:
nora_m kaže: Pogledaj post
joj ti..srdiš me!!! nemam najskuplji mobitel! kupljen je na 6 rata beskamatno amex, akcija VIP...troši se samo na sms jer imam i službeni na kojem ne smijem pisati poruke ali zato mogu zvati, zvati...
...ne pušim...
...prodala auto...(imal kredit-skužila, preskup)...
...ne trošim na gablece, imam topli obrok na poslu...
...vikendom potrošim 100kn cca i to svaki drugi...

...priuštim si sport za 200kn mjesečno..
...uplaćujem životno, stambenu, rata kredita za stan, režije, klasika...
...garderobu kupujem pametno..nisam megaloman...
...pokoji izlet jednom ili dva puta mjesečno ( upoznati svijet, ljude, prirodu, život, voljeti..smisao je života - ali naravno, ne ako nemam para

..ma kažem ti...ušla u startu u minus (kako krivo!!!!!) i ne mogu van...e je.. ga sad

gdje da još režem troškove??
a gdje da ih ja režem

3000,00kn plaća
500,00 kn kredit za auto ostalo još 12.000,00kn za vratit
200,00kn štednja
200,00 kn još štednja
250,00 kn telefon
200,00kn cigare
300,00kn gorivo
a minus -3.800,00
master card 3.000,00 kn
e sada ...ja sam knjigovođa i ne uspijeva mi se isčupat iz ovoga...kako bi vi ovo sve sveli na nulu ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:17   #73
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
a gdje da ih ja režem

3000,00kn plaća
500,00 kn kredit za auto ostalo još 12.000,00kn za vratit
200,00kn štednja
200,00 kn još štednja
250,00 kn telefon
200,00kn cigare
300,00kn gorivo
a minus -3.800,00
master card 3.000,00 kn
e sada ...ja sam knjigovođa i ne uspijeva mi se isčupat iz ovoga...kako bi vi ovo sve sveli na nulu ...
štediš 200,00 + 200,00 kn, a u minusu?.... nije li bolje izaći iz minusa i prestati kreditirati banke pa onda štediti?....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 11:29   #74
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
štediš 200,00 + 200,00 kn, a u minusu?.... nije li bolje izaći iz minusa i prestati kreditirati banke pa onda štediti?....
Da imam dvije dječje štednje ..e da sam ja to znala prije da ču se ovako zaglibiti ...a sada mi se neisplati to prekidati
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:05   #75
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
Da imam dvije dječje štednje ..e da sam ja to znala prije da ču se ovako zaglibiti ...a sada mi se neisplati to prekidati
zakaj se to ne isplati prekinuti?....pa koje su kamate veće...na štednju ili na minus?
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:22   #76
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
zakaj se to ne isplati prekinuti?....pa koje su kamate veće...na štednju ili na minus?
Ako prekinem sada gubim sve što sam uplatila ...
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 12:23   #77
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
Ako prekinem sada gubim sve što sam uplatila ...
kaj gubiš...kamatu?...nisam baš doma u toj dječjoj štednji, ali sigurno ne bi izgubila svu kamatu, nego bi dobila kamatu za izdržano razdoblje....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:46   #78
Quote:
fondovi kaže: Pogledaj post
dragi googo... mislim da je bespredmetno razgovarati s nekim tko "daje" savjete i izbjegava odgovore...... nadalje, briješ da osobne financije nemaju veze s knjigovodstvom, a tvoja tablica je obična bilanca... nadalje, uspio sam malo zaviriti na tvoju stranicu....i skužih da si golobradi mladić koji misli da je pokupio svu pamet svijeta.... a budući da je vrijeme novac, ne mislim trošiti svoje vrijeme na tebe.... pozdrav...
he he he jasno je tko je tu golobradi. nisam ni očekivao nešto konkretno od tebe. Basel 2 bi ti "savjetovao" ljudima za sređivanje osobnih finanacija. Ma bravo!!!

ja sam na sve odgovorio za razliku od tebe. to što ti "ne znaš datum" kada bi izračunao svoju vrijednost je tvoj problem, skužit ćeš kada ti brada naraste.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 00:51   #79
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
a gdje da ih ja režem
3000,00kn plaća
500,00 kn kredit za auto ostalo još 12.000,00kn za vratit
Jebo te auto ...
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
200,00kn štednja
200,00 kn još štednja

Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
250,00 kn telefon
smanji to ...
Quote:
tvitica kaže: Pogledaj post
200,00kn cigare
ajme meni ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 09:28   #80
Quote:
gogo kaže: Pogledaj post
he he he jasno je tko je tu golobradi. nisam ni očekivao nešto konkretno od tebe. Basel 2 bi ti "savjetovao" ljudima za sređivanje osobnih finanacija. Ma bravo!!!

ja sam na sve odgovorio za razliku od tebe. to što ti "ne znaš datum" kada bi izračunao svoju vrijednost je tvoj problem, skužit ćeš kada ti brada naraste.
misliš li da se tečajevima postaje stručnjak iz knjigovodstva?...najzanimljivije je da svatko misli da na tečaju može postati stručnjak iz knjigovodstva, zašto nitko to isto ne napravi s medicinom, građevinom?....samouki knjigovođo.....

basel 2 govori o promjenama u načinu razmišljanja u knjigovodstvu....ali za tebe očigledno basel predstavlja samo grad.....
fondovi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.