Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2010., 23:07   #2141
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
E, odnda si fulala temu, jer ovdje se raspravlja upravo o turističkim vizama.
Oprostite,nigdje ne pise da se radi o turistickim vizama.
Gracia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 23:54   #2142
Ovdje ti nitko ne zna odgovoriti na tvoje pitanje, već si ga par puta postavila i nije bilo nekih konstruktivnih odgovora. Zato je najbolje da nazoveš USA ambasadu, jer će oni sigurno znati odgovoriti na tvoja pitanja.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 01:33   #2143
Quote:
Gracia kaže: Pogledaj post
Halo,drustvo.Imam neki stotinu pitanja. Neznam sta da radim i sta da odlucim. Zarucnik mi je amerikanac,imam dijete s njim. Mala ima njegovo prezime,takoder i americko drzavljanstvo. Trebala bih predati papire za vizu. A neznam koja je najbolja za mene. Voljela bih mu sto prije otici kod njega. Koja je viza bolja za mene,i koliko traje. Imam mogucnost sto prije dobiti. A planiramo se vjencati u ameriku. Zato molim od vas pomoc. Neka mi neko posavjetuje. Onda cu se odluciti. Ne idi mi se na turisticku vizu,jer se moram vratiti.Unaprijed hvala,drustvo.........
ja sam ti rekao sto ja mislim da je najpametnije a vjerojatno i najbezbolnije i najbrze od svega. vjencajte se tu gdje si ti. onda on ode, i trazis spajanje s obitelji.

kako god da odes drugacije, svakako se moras vratit sredit tu vizu. onda je bolje i da ne ides dok ne sredis.

ili sto kaze nukac, nazovi ambasadu, lijepo ispricaj koja je situacija i oni ce ti rec sto da radis. nema razloga za ikakav strah...
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 22:27   #2144
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ja sam ti rekao sto ja mislim da je najpametnije a vjerojatno i najbezbolnije i najbrze od svega. vjencajte se tu gdje si ti. onda on ode, i trazis spajanje s obitelji.

kako god da odes drugacije, svakako se moras vratit sredit tu vizu. onda je bolje i da ne ides dok ne sredis.

ili sto kaze nukac, nazovi ambasadu, lijepo ispricaj koja je situacija i oni ce ti rec sto da radis. nema razloga za ikakav strah...
Hvala vam na informaciji.
Gracia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 23:31   #2145
bok drustvo..........

imam namjeru negdje u 5. mjesecu ici na Internship u SAD koji bi trajao godinu dana, vec sam bio proslo ljeto na work & travel programu preko J1 vize i za internship bi bila ista viza, ali mene zanima da li ja mogu jos uz tu J1 vizu podignuti i turisticku vizu ili ce im to biti sumnjivo posto mislim da je J1 za internship sa multiple entries???
babinho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 17:03   #2146
Quote:
babinho23 kaže: Pogledaj post
bok drustvo..........

imam namjeru negdje u 5. mjesecu ici na Internship u SAD koji bi trajao godinu dana, vec sam bio proslo ljeto na work & travel programu preko J1 vize i za internship bi bila ista viza, ali mene zanima da li ja mogu jos uz tu J1 vizu podignuti i turisticku vizu ili ce im to biti sumnjivo posto mislim da je J1 za internship sa multiple entries???
Ne kuzim zasto bi ti trebala turisticka viza dokle god imas J1? Kada istekne vratis se po turisticku i rijesena stvar. Fakat ne vidim potrebu za obje...
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 17:40   #2147
e ali kad mi istekne J1 bit diplomirani ekonomist i necu biti zaposlen, tako da nema sanse da onda dobijem turisticku vizu posto sam vec 2 puta bio u americi, mislio sam im rec na ambasadi da mi turisticka treba posto nakon 12 mjesci J1 vize imas grace period od jednog mjeseca za putovanje po americi pa mislim skuknuti nekoliko dana na bahame za koje mi onda treba turisticka viza jer se bez nje ne mogu vise onda vratiti u SAD,

a turisticka mi treba cisto iz razloga ako ne dobijem recimo radnu vizu da mogu onda otici sa turistickom ponovo u ameriku...........
babinho23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:59   #2148
Quote:
Gracia kaže: Pogledaj post
Hvala vam na informaciji.
Imas i podforum DIjaspora na ovom forumu, kao i druge forume koji se bave s tim temama (-- google).
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:05   #2149
Jel se smije na već isprintanom formularu za američku vizu nešto nadopisati?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 19:40   #2150
Kako misliš nadopisati nešto? Ne ispunjavaš li formular online, pa printaš popunjeni formular sa odgovorima?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:06   #2151
kad se izda američka viza na npr 3 mjeseca.....znači li to da ja mogu ulazit u zemlju u naredna 3 mjeseca ili i da moram izać iz zemlje za 3 mjeseca?
San Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:44   #2152
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Kako misliš nadopisati nešto? Ne ispunjavaš li formular online, pa printaš popunjeni formular sa odgovorima?
Ma je, ali sam skužila da sam zaboravila napisati djevojačko prezime. A već sam isprintala, dogovorila sastanak... Ništa, idem sutra ujutro pa šta bude.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:45   #2153
Quote:
San Francisco kaže: Pogledaj post
kad se izda američka viza na npr 3 mjeseca.....znači li to da ja mogu ulazit u zemlju u naredna 3 mjeseca ili i da moram izać iz zemlje za 3 mjeseca?
Svakako da moraš ući u zemlju u ta 3 mjeseca, a vjerojatno i izaći. Za ovo prvo sam sigurna.
Pa zar su ti izdali na 3mj? Moji prijatelji koji idu sa nama na put su bili prošli tjedan i dobili na 10 godina.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 00:28   #2154
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
Svakako da moraš ući u zemlju u ta 3 mjeseca, a vjerojatno i izaći. Za ovo prvo sam sigurna.
nisam siguran da je tako. ja kad sam dobio vizu nisam odmah isao. na ulazu u SAD, cova udara vizu, i meni ju je dao na 6 mjeseci od dana ulaska u SAD.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 11:42   #2155
To sa izlaskom se slažem, ali zar možeš ući u zemlju ako ti viza ne vrijedi?
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:37   #2156
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
nisam siguran da je tako. ja kad sam dobio vizu nisam odmah isao. na ulazu u SAD, cova udara vizu, i meni ju je dao na 6 mjeseci od dana ulaska u SAD.
cek' malo, dobio si americku vizu na ulasku u ameriku?
nemoguce, jer te nece pustiti niti u avion bez vize koja se dobiva u veleposlanstvu.
Quote:
cuba libre kaže: Pogledaj post
To sa izlaskom se slažem, ali zar možeš ući u zemlju ako ti viza ne vrijedi?
ne.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 17:45   #2157
na ulasku u US dobijes dozvolu ostanka, viza samo znaci da mozes doci do immigration officer koji tek onda odlucuje pusta li te i na koliko
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 01:51   #2158
ok ljudi, jesam ja nesto propustila u zadnjih 5 mjeseci?

zar se viza ne dobiva u veleposlanstvu u zg i oni odredjuju na koliko mjeseci/godina ti je daju, a na ulasku u zemlju ti skeniraju otiske prstiju i lupe pecat preko vize
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 08:41   #2159
Čovjeka ste krivo shvatili. Napisao da je vizu dobio u ZG (ili gdje već), a na ulasku u USA su mu u putovnicu udarili pečat da USA mora napustiti u roku od 6 mjeseci. S tim da taj datum do kad moraš ostati u USA nekad udare, nekad ne udare.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 11:19   #2160
Imigracijski sluzbenik na ulasku odredjuje kako dugo mozes ostati, a to ne mora uvijek biti 6 mjeseci. Ostati mozes u odobrenom periodu cak iako je viza istekla, ali svakako ne mozes putovati natrag u SAD po isteku vize.
Viceroy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.