Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2007., 13:08   #21
thanks.....aj vidjet ćemo... ma samo nek on z apočetak dobije dobre ocjene....
__________________
...ja sam samo slijepi putnik koji nema ime ni adrese......
mišel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2007., 11:38   #22
Ima specijalka izložba britanskih ovčara krajem 11. mjeseca, mislim da je u terminu CACIB-a u Zagrebu i tu će sigurno biti mnogo ljudi sa sheltijima, barem ih je lani bilo koliko vidim po slikama sa sita-a http://www.britanskiovcari.info/izlrez.php?id=72
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:33   #23
ja sam bila prvi put sad u Umagu,i dobili smo PRM,al nismo BOB jer mi jepas premlad....
ivkic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:00   #24
Izložbe pasa

Bok, može mi netko reć gdje se prijavljuje za izložbu?
Što je sve potrebno i sl.
Koliko često se organiziraju?
Ja bih svoju kujicu vodila po prvi puta...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:46   #25
Quote:
pikastar kaže: Pogledaj post
Bok, može mi netko reć gdje se prijavljuje za izložbu?
Što je sve potrebno i sl.
Koliko često se organiziraju?
Ja bih svoju kujicu vodila po prvi puta...
Evo ti LINK na HKS

Prvo se moraš učlaniti u HKS-a .......to obaviš isključivo u svom lokalnom kinološkom društvu ili pripadajućem klubu, zavisi o pamsini i gdje stanuješ. ( za to pogledaj isto na stranicama HKS-a pod kinološka društva)
Potrebno je da ti pas ima rodovnicu, ako je strana da je eksportna i nostrificirana u HKS-u.
Zatim ti pas mora biti cijepljen za bjesnoću za tekuću godinu.
Kad je to sve riješeno, imaš na stranicama HKS-a popis svih kinoloških manifestacija te cijenik, rok prijave, popis sudaca i prijavnicu za skinuti. Isto ti piše za svaku izložbu kome i gdje se šalje prijavnica ( šalje se uz kopiju uplatnice ) i pošalješ i to je to.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 14:08   #26
Izložba pasa

Ako mi ko moze malo opsirnjie objasnit kako teku izložbe pasa.
Znam da se ovaj vikend održava izložba u Zagrebu i volio bi je posjetit, najvise me zanima dali se svaki dan izlazu isti psi ili je podjeljeno po danima?
U koliko sati izlozba pocinje i do kad traje i u koje vrijeme je najbolje doci?
Najvise me zanimaju Engleski buldozi i voljeli bi se upoznat sa vlasnicima tj. uzgajivacima.
Pa ako ko ima iskustva i volje da napise malo opsirniji post.
holoversum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:15   #27
Izlažu se iste pasmine oba dana, odnosno, zavisi da li oba dana ima prijavljenih pasa u određenoj pasmini.
Bulldoga ima nekoliko oba dana.
Imaš sve na sajtu HKS-a
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 20:16   #28
Zanima me kada je sljedeća izložba na području zagreba ili zadra? Čuo sam nešto da ima u zg u 2 mjesecu ali nisam siguran.
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:46   #29
prva izložba u subotu 27.02.2010.

druga izložba u nedjelju 28.02.2010.

Izložbe su internacionalne, sve pasmine i u subotu i u nedjelju.
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:49   #30
Quote:
numa-ha kaže: Pogledaj post
prva izložba u subotu 27.02.2010.

druga izložba u nedjelju 28.02.2010.

Izložbe su internacionalne, sve pasmine i u subotu i u nedjelju.
Zadar

Prva izložba 01. 05. 2010.

Druga izložba 02.05.2010.

Isto inter. , sve pasmine prvi i drugi dan
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:12   #31
Izlozbe pasa - Pomozite!

Ja sam iz Rijeke i trebala bih za nekoliko dana dobiti zenku kraljevske pudle. Vec imam jednu pudlu ali toy koja ima rodovnicu ali nikada nismo bili s njom na izlozbama, a sa ovom kraljevskom bi htjeli ici zbog uzgojne dozvole.
Treba mi pomoc da mi netko objasni sto moram napraviti za dobiti uzgojnu dozvolu. U Rijeci nema uopce izlozbi pasa, moramo ici u Zg, Umag, itd. Ali najblizi nam je Zagreb!

Hvala Vam! POMOZITEEEEEEEE
BEBETTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:25   #32
Kolko sam ja informirana dovoljna je jedna odlična ocjena s izložbe i možeš na uzgojnu. Možda čak i četvorka prolazi.
__________________
Pao je snijeg i ja s njim!
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 16:55   #33
Na uzgojnoj pas dobije i ocjenu, tako da se za konkretno to ne moras puno baviti izlozbama. Ali sto vise ides, pas ce biti cijenjeniji (naravno ne zbog psa vec ocjena), time i njeno leglo.

Za dobiti uzgojnu nista ne moras napraviti vec dovesti psa, imati sa sobom snimku kukova, oni ce ju "ispitati", par testova za socijalizaciju, dati ocjenu i dobiti ces potvrdu.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:16   #34
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Na uzgojnoj pas dobije i ocjenu, tako da se za konkretno to ne moras puno baviti izlozbama. Ali sto vise ides, pas ce biti cijenjeniji (naravno ne zbog psa vec ocjena), time i njeno leglo.

Za dobiti uzgojnu nista ne moras napraviti vec dovesti psa, imati sa sobom snimku kukova, oni ce ju "ispitati", par testova za socijalizaciju, dati ocjenu i dobiti ces potvrdu.
Znaci, mogu ici na bilo koju izlozbu pasa? A dali trebam prije svakog legla ponovno sa kujom po uzgojnu ili je ta jedna za svako leglo koje ona bude imala?
BEBETTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:18   #35
mozes na bilo koju izlozbu. jednom uzgojna je zauvijek uzgojna, legla samo prijavljujes.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 17:34   #36
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
mozes na bilo koju izlozbu. jednom uzgojna je zauvijek uzgojna, legla samo prijavljujes.
A kako to ide sa prijavljivanjem legla?
BEBETTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 19:21   #37
Quote:
BEBETTO kaže: Pogledaj post
A kako to ide sa prijavljivanjem legla?
Ajmo ispocetka... da bi dobila uzgojnu, moras izaci na uzgojni pregled, da izadjes na uzgojni pregled moras tj trebala bi odvest psa na par izlozbi, a da to napravis trebas prvo naucit sta ces sa psom na izlozbi i moras se uclanit u HKS.
Dakle, prvo i osnovno: nadji neki kinoloski klub koji ti pase... ja preporucam klub sportskih pasa, tamo su jedne fine i dobre tete predsjednice, tajnice i one ce te uputit sta i kako uoci izlozbi. Dakle evo ti podaci:

ŠPORTSKI KINOLOŠKI KLUB RIJEKA
Kumičićeva 38
51000 Rijeka
[email protected]
Maja Bubalo, predsjednik – 091/68-34-830; 051/250-532
Adriana Jakšić, tajnik – 091/12-08-975; 051/421-457
Mirjana Krstić Arbanas, voditelj uzgoja – 091/200-40-62; 051/412-146

nazovi Maju ili Adrianu, pitaj kad je klub otvoren, otidji, uplati godisnju clanarinu ( bez nje ne mozes izac na izlozbe niti prijavljivat legla ). Ekipa iz ovog kluba ti uoci izlozbi organizira ring dresuru. Mirjana je i kinoloski sudac, ona to sve pod spag vodi. Tamo ces naucit kak se pas prezentira na izlozbi, te sta sve moras naucit.
Za pocetak, nek ti stigne stene, odgoji ga, dobro socijaliziraj i kreni na izlozbice. Ja osobno ne preporucujem izlaganje prije 9 mj starosti, mozes i poslije. I tako zenkicu neces parit prije njezine navrsene 2 godine. I to naravno ako sve bude uredu. Mislim ako kuja bude reprezentativni predstavnik pasmine i ako ne bude imala mane koje nisu pozeljne u uzgoju.

Eto nadam se da sam pomogla

Sretno sa stenetom!

A o prijavi legla.... juuuhuhu imas ti do tad ohoho vremena.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 20:39   #38
E puno ti hvala!! Ovaj zadnji na djecjem jeziku sam najbolje razumijela!!
hail!
BEBETTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 07:27   #39
Quote:
ivkic@ kaže: Pogledaj post
ja sam bila prvi put sad u Umagu,i dobili smo PRM,al nismo BOB jer mi jepas premlad....
Tek sad vidim ovu nebulozu.... nema veze sta je pas premlad, ako je primjerak za BOB dobit ce ga ... moja je sa godinu dobila BOG
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 14:38   #40
Idem na izložbu pasa 27.28.2 u zagreb ali nemogu nigdje naći u koliko sati počinje i završava pa jel mi možete reci? Hvala unaprijed.
rotti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.