Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 17:43   #21
Ja to ne virujem.

Ispravak, ja to ne želim virovati.

Eto.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Old 17.09.2007., 17:53   #22
hvala vam što ste me nalijepili
dotična gospoja o kojoj je riječ nije uopšte toliko stara niti je iz neke vukojebine,,,kontracepcija je i tada postojala,,,,zašto je nisu mnoge primjenjivale nije mi jasno
nisam imala namjere da je tračam niti ogovaram,niti da blatim koga na ovom forumu,,,možda sam se pogrešno postavila,ali na greškama se uči
zaista me nije briga za njen brak ali stav muža,okoline,zdravstva u to doba je kriza!!!a ona o tome priča na sva vrata i skoro u firmi svi znaju za to....

znam da sam nova na ovom forumu ali to van ne daje za pravo da serete po meni
hvala još jednom na sranjima na moj račun
čast izuzecima
riyen is offline  
Old 17.09.2007., 17:59   #23
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Pa dobro nekad u Jugi, autorica nije precizirala kada su ti abortusi obavljeni. Ali danas bi ih sve potjerala iz ordinacije, baš su nehumane.
nisam mogla da vjerujem da je do 18 brojala a poslije joj bilo već rutina
uglavnom se išlo na klinike,isti doktori su joj to radili, iste babice i da su imalo humani podvezali bi joj jajnike jer očigledno je da nije mislila rađati više djece,,
riyen is offline  
Old 17.09.2007., 20:15   #24
joj, pa to je u redu. mislim, moj micek je u zatvoru i ja sam odonda skoro svaki mjesec na abiću jer kak bi mu objasnila trbuh, neee. dobro, pametan je dosta da shvati otkud mi trbuh, al kaj ak me pita čije je, pa kak da ja to znam, neeee. a izašel bu iz zatvora kad tad pa mi opet kosti polomil.. bolje odem, malo me počiste i to je to. kaj si se našla zgražat, jel se ko zgraža nad djelatnostima tvoje pičke?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Old 17.09.2007., 21:23   #25
Mene ova priča ne čudi, jer mi je poznato da su žene te generacije abortus vrlo često posmatrale kao sredstvo kontracepcije. Čude me mlađe žene, koje i danas tako razmišljaju. Recimo, bivša koleginica moje mame, koja ni sama ne zna koliko je abortusa imala, ispričala je jednom mojoj mami da joj je mnogo lakše da ode na abortus nego da koristi neki oblik kontracepcije. Većina mojih poznanica je imala bar jedan abortus u životu, s tim da nijednu ne 'grize savest' ne pati niti se kaje zbog onoga što je učinila (o čemu često čitamo na forumu). Često su ih tek abortusi pokrenuli da se pozabave kontracepcijom. Zvuči čudno za današnja vremena, ali ljudi su prilično nemarni po tom pitanju.
Enchantress is offline  
Old 17.09.2007., 21:37   #26
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Mene ova priča ne čudi, jer mi je poznato da su žene te generacije abortus vrlo često posmatrale kao sredstvo kontracepcije. Čude me mlađe žene, koje i danas tako razmišljaju. Recimo, bivša koleginica moje mame, koja ni sama ne zna koliko je abortusa imala, ispričala je jednom mojoj mami da joj je mnogo lakše da ode na abortus nego da koristi neki oblik kontracepcije. Većina mojih poznanica je imala bar jedan abortus u životu, s tim da nijednu ne 'grize savest' ne pati niti se kaje zbog onoga što je učinila (o čemu često čitamo na forumu). Često su ih tek abortusi pokrenuli da se pozabave kontracepcijom. Zvuči čudno za današnja vremena, ali ljudi su prilično nemarni po tom pitanju.
Slažem se s tobom, ali mislim da je ta žena napuhala broj 18+, to služi samo da šokira balavice nije moguće tj. vjerojatnost je vrlo mala da bi ta priča bila istinita.

I glupav je ovaj stav "a kontracepcija", "glupača" - nismo svi isti, neke žene jako teško prodnose hormonske preparate, a treba uzet u obzir i činjenicu da 60-tih do 80-tih nije baš bilo tih preparata na svakom čošku i zdravstvo SFRJ nije blagonaklno gledalo na upotrebu istih. Da bi mogli kupit anti-bebi pilule (tako su ih onda zvali) trebali ste imat lječnički nalaz koji je govorio da te tablete koristite za regulaciju hormonske stabilnosti, tko to nije mogao dobit od svog doktora morao je kupovat tablete u Italiji ili Austriji. Jedino su žene koje su već rodile mogle ugradit spirale, ako je to njihov organizam prihvaćao.

U periodu do pred kraj 80-tih su u širokoj upotrebi bili spermicidi u obliku vaginaleta ili spužvica (danas ih koristimo za stoku) i samo jedna vrsta kondoma Ris ( ), broj abortusa je bio 3 do 4 puta veći nego danas i radio se preko socijalnog do starosti fetusa od 13 tjedana uz mićenje komisije i do 22 tjedna.

Treba imati na umu i neke povjesne činjenice prije stakaknja u zaključke.
d@d@ is offline  
Old 18.09.2007., 01:57   #27
Quote:
Enchantress kaže: Pogledaj post
Čude me mlađe žene, koje i danas tako razmišljaju.
e upravo to!!!!
poznajem nekoliko dama kojima je AB najprihvatljiviji oblik kontracepcije i mogu reci da me vise iscudjava to u danasnje vrijeme kad postoji 1001 nacin zastite protiv zaceca
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Old 18.09.2007., 10:47   #28
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, ali mislim da je ta žena napuhala broj 18+, to služi samo da šokira balavice nije moguće tj. vjerojatnost je vrlo mala da bi ta priča bila istinita.

I glupav je ovaj stav "a kontracepcija", "glupača" - nismo svi isti, neke žene jako teško prodnose hormonske preparate, a treba uzet u obzir i činjenicu da 60-tih do 80-tih nije baš bilo tih preparata na svakom čošku i zdravstvo SFRJ nije blagonaklno gledalo na upotrebu istih. Da bi mogli kupit anti-bebi pilule (tako su ih onda zvali) trebali ste imat lječnički nalaz koji je govorio da te tablete koristite za regulaciju hormonske stabilnosti, tko to nije mogao dobit od svog doktora morao je kupovat tablete u Italiji ili Austriji. Jedino su žene koje su već rodile mogle ugradit spirale, ako je to njihov organizam prihvaćao.

U periodu do pred kraj 80-tih su u širokoj upotrebi bili spermicidi u obliku vaginaleta ili spužvica (danas ih koristimo za stoku) i samo jedna vrsta kondoma Ris ( ), broj abortusa je bio 3 do 4 puta veći nego danas i radio se preko socijalnog do starosti fetusa od 13 tjedana uz mićenje komisije i do 22 tjedna.

Treba imati na umu i neke povjesne činjenice prije stakaknja u zaključke.

Gle i dalje ne opravdavam da se 'abortiraš' 18 puta....razumijem da se dogodi, ali osoba koja si to dozvoli 18 puta, za mene nije normalna. Kako moja mama i moja baka nisu imale 15 abortusa?...ok, nije bilo dostupne kontracepcije kao danas, ali žene su i danas po tom pitanju dosta nemarne.
Mogle su i tada koristiti što se koristit dalo....uzet onda te pilule na recept za hormone, ili koristit tu jednu vrstu prezervativa. To je isto kao da kažeš da žene prije nisu koristile uloške za mengu, zato jer je u dućanima bila samo jedna vrsta uložaka. Snađi se kako znaš i umiješ, ako ne želiš proživljavati takve posljedice. Ja znam da ja bi.
Gzena is online now  
Old 18.09.2007., 12:12   #29
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom, ali mislim da je ta žena napuhala broj 18+, to služi samo da šokira balavice nije moguće tj. vjerojatnost je vrlo mala da bi ta priča bila istinita.

.
ne da je moguće nego svekrva od sister (koja je btw.iz bosne,i nije baš uka žena)ima preko 30 abića.
zadnji abić za koji znamo je bio 3 mjeseca prije nego je sister rodila drugo dijete
doktor joj je rekao da joj više nema što sastrugati.
muž ju tuče,ima ljubavnice.klasika.a njoj je i dalje on jedan jedini i najbolji.

stara je odmah rekla sister"draga moja u koju si se ti obitelj udala"
pivka is offline  
Old 18.09.2007., 12:30   #30
ABIĆ?

umanjenica, odmiljenica za nešto tako tužno?

mislim da ni vađenje umnjaka ne bi nazvale operacijicom, a kamoli vađanje fetusa tako nazvati...
teniska loptica is offline  
Old 18.09.2007., 12:38   #31
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
ABIĆ?

umanjenica, odmiljenica za nešto tako tužno?

mislim da ni vađenje umnjaka ne bi nazvale operacijicom, a kamoli vađanje fetusa tako nazvati...
ti misliš da abortus svaka žena smatra ubojstvom djeteta i ima agoniju i psihičke probleme nakon toga?
nažalost samo 20% žena ima.ostale koje su napravile abortus smatraju taj plod smetnjom za kvalitetan nastavak života.pa tako da je za njih abortus-abić.
pivka is offline  
Old 18.09.2007., 12:39   #32
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
ne da je moguće nego svekrva od sister (koja je btw.iz bosne,i nije baš uka žena)ima preko 30 abića.
:

cinjenica da je zena iz bosne (i nadovezano uz to da nije ucena zena) je relevantna kod broja abortusa?
studentica21 is offline  
Old 18.09.2007., 12:48   #33
Quote:
studentica21 kaže: Pogledaj post
cinjenica da je zena iz bosne (i nadovezano uz to da nije ucena zena) je relevantna kod broja abortusa?
ma ne,shame on me,tak mi je to došlo da podjelim sa vama.
mogla je bit od bilo kud.ali nekako smatram (ja )da učene žene nisu tak glupe i zaostale.da su valjda mogle u nekoj literaturi pokupiti korisne stvari.a kaj će recimo znati žena koja je cijeli život provela u štali i na polju.
a kad muž dođe da mu daš,nema prigovora.tko te pita za plodne dane i dali ćeš ostati trudna.
pivka is offline  
Old 18.09.2007., 13:07   #34
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
ma ne,shame on me,tak mi je to došlo da podjelim sa vama.
mogla je bit od bilo kud.ali nekako smatram (ja )da učene žene nisu tak glupe i zaostale.da su valjda mogle u nekoj literaturi pokupiti korisne stvari.a kaj će recimo znati žena koja je cijeli život provela u štali i na polju.
a kad muž dođe da mu daš,nema prigovora.tko te pita za plodne dane i dali ćeš ostati trudna.
sve ok.
samo sam htjela razjasniti ovo spominjanje da je zena iz bosne.

nazalost,niti ucenost pojedinim zenama ne znaci nista kad je u pitanju pobacaj kao kontracepcija.a to je jos zalosnije.njihova je glupost veca od gluposti zena koje informacije dostupne tzv. ucenim zenama,nisu imale priliku saznati.

iako nit u sredini i vremenu u kojem informacije o kontracepciji nisu bile dostupne,nije sve crno-bijelo.
moja baka je iz bosne i cijeli zivot je provela u stali i na polju a vjeruj mi,i ona i djed su takvi ljudi da sam sigurna kako niti jedan pobacaj nije napravila.a bome nit su imali desetero djece,vec troje.
studentica21 is offline  
Old 18.09.2007., 13:39   #35
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
a kaj će recimo znati žena koja je cijeli život provela u štali i na polju.
a kad muž dođe da mu daš,nema prigovora.tko te pita za plodne dane i dali ćeš ostati trudna.
i još će se naći čopor baba tu na forumu koja će se zgražat nad tom ženom i osuđivat ju
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 18.09.2007., 13:44   #36
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kako moja mama i moja baka nisu imale 15 abortusa?...
Otkud znaš da nisu? Misliš da bi ti to rekle?
Beta ženka is offline  
Old 18.09.2007., 13:51   #37
Quote:
Beta ženka kaže: Pogledaj post
Otkud znaš da nisu? Misliš da bi ti to rekle?
ote mi pitanje
Šmizla is offline  
Old 18.09.2007., 13:55   #38
vjerujem da postoje takve ludače... ne znam kako da ih nazovem
i nije bitno jesu li u polju ili hlade dupe doma na kauču - to je teško objašnjiv mentalni sklop
upoznala sam neke
... i da mi se muž navali, kad jadan dođe umoran iz polja, zatukla bi ga toljagom ako drugačije ne razumije...
baja is offline  
Old 18.09.2007., 14:11   #39
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
vjerujem da postoje takve ludače... ne znam kako da ih nazovem
i nije bitno jesu li u polju ili hlade dupe doma na kauču - to je teško objašnjiv mentalni sklop
upoznala sam neke
Znam i ja nekoliko takvih primjeraka. Uglavnom spadaju u stariju generaciju. Tad je to bilo normalno. Nisam protivnica abortusa, al' ni meni nije jasno kako se nekome DÂ ići iznova i iznova u bolnicu na zahvat.

Jedino što mi pada na pamet jest - dosta muškaraca i dan-danas ne voli kondome, a tada su ipak bile "muškarčine" koje se moralo slušati. Niti su kondomi bili u modi, vjerojatno se smatralo budalama one koji to koriste - pretpostavljam, ne znam, bila sam dijete tada, a ovo kupim iz komadića informacija o tadašnjem načinu razmišljanja (novine, filmovi, priče starijih i sl. iz onog doba). Spolne bolesti su bile nešto slabo poznato, i uglavnom su se uspješno liječile (nešto opasnije kao hepatitis i sida nisu postojali, ili su bili slabo rasprostranjeni, to je bilo nešto "sa Zapada" ili se smatralo "bolešću homoseksualaca").

Za pilule ne znam, ali eto - netko je gore napisao koja je bila procedura s njima.

A za ostale metode i zašto nisu korištene - ne znam. No tad su ljudi bili i slabije upućeni, mislim da se o seksu nije moglo dobro informirati, i mnoge stvari o kojima danas najnormalnije pričamo - tad su bile tabu. Nije ni AB bio općeprihvaćen, ali svakako je bio nešto normalnije nego danas. Taj fenomen mi nije baš jasan, ali eto...

To su samo moje pretpostavke, ako netko više zna, neka me nadopuni/ispravi. Hvala.
Beta ženka is offline  
Old 18.09.2007., 14:25   #40
koristili su u dupe

babice ubojice

(bilo je sigurnije rodit pa eliminirat čedo)
Šmizla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:47.