Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2008., 12:51   #41
evo i ja da napišem nešto naovu temu.

Ljubav preme kućnom ljubimcu je nešto posebno.... neusporedivo sa ijednom ljubavlju koju je čovjek imao dosad.

ne da je to kućni ljubimac, to je punopravan član obitelji..

Znam da je teško, uf ja sam plakala ko kišna godina... ali znaš treba prihvatiti činjenicu da je to tako, da je pasica stara bakica koja je eto umrla...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 14:13   #42
Drzi nam se Anice! Tvoja je ljubav sada na putu duge, ona je sada dobro, nju vise nista ne boli... i ceka na sve vas. A ti si tu, da cuvas uspomenu na nju, sjecas se njezinih vragolija, lijepih vremena, i da zna da je nikada neces zaboraviti. Moja je malena Elsika otisla sa 16 godina, isto je bila jako stara i srceko vise nije izdrzalo I oprostili smo se od nje, jako je boljelo, ali sjecanje na nju nikada nece izblijediti. To je uistinu tako. Veeeeliki i snazan zagrljaj ti saljem
__________________

”The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated”
coco_chanel5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 17:48   #43
Moja Nala uspavana je prije 5 dana meni na rukama. Imala je 11 godina i odvratan tumor na nozi za koji krivim isključivo neodgovorne veterinare u čije znanje i profesionalnost nisam ni najmanje sumnjala. A trebala sam. Nakon što je godinu dana imala kvrgu na nozi dobila sam nalaz (koji sam čekala 3 mjeseca radi godišnjih odmora i nemara djelatnika) sa biopsioje da se radi o hematomu. Kljukali je antibioticima, a tek više mjeseci kasnije zaključili da se radi o dobročudnom tumoru, a tek nakon prve operacije da se radi o gadnom ubojici koji je iscrpio moju Nalu do zadnjeg atoma snage. Ni nakon dvije operacije prognoza nije bila bolja. Na kraju je od boli koju je trpila ili možda neshvačajući zašto taj teret na sebi nosi koji ju ograničava i muči sama pregrizla tumor i krvarila...krvarila dok nismo uvidjeli da tu spasa više nema. Kada sam joj došla, tako malaksaloj i umornoj od života da ju odvezem učiniti ono najgore, imala je snage da mahne repom, dala je capu kada sam je zamolila, gledala me umornim očima i pokazivala koliko voli, kako bi do zadnjeg daha bila uz mene. I bila je.
Užasno mi fali, bol ne prestaje, tuga je prevelika.
A bojim se prestati tugovati. Sa prestankom tuge možda nestanu sječanja. A zaslužila je da je volim i da se svakog trenutka s njom sječam zauvijek.Da za njom plačem zauvijek.
Njihova ljubav je neumorna i bezgranična.
TREND is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 20:08   #44
draga, samo se ti isplači, znam da ti nije lako... znam kako je meni bilo kad sam izgubila svog kućnog ljubimca al život ide dalje... preporučam ti da probaš nagovoriti tatu da nabaviš novog ljubimca, i da svu ljubav koju imaš usmjeriš na njega
__________________
People get what they get. It has nothing to do with what they deserve.
peggy bundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 10:27   #45
sutra...
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 11:05   #46
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
evo i ja da napišem nešto naovu temu.

Ljubav preme kućnom ljubimcu je nešto posebno.... neusporedivo sa ijednom ljubavlju koju je čovjek imao dosad.

ne da je to kućni ljubimac, to je punopravan član obitelji..


slažem s sa svakom riječi
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 11:05   #47
whisper šta sutra?
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 12:07   #48
Ja sam prije nesto vise od godinu dana izgubio peseka..bio je star samo 1,5 godinu..Kod mene je dosao kao stene i odrastao je uz mene..Majku su mu ubili tako da je kod mene dosao sa 2 sedmice starosti i mislim da nebi prezivio da mene nije bilo..Bio mi je stvarno nesto posebno i jako sam ga volio..Imao je kratak ali prelijep zivot i znam da je bio sretan..Kamion ga je udario.Mislim da nije ni osjetio,odmah je umro..Najgore sto sam ja sve to gledao svojim ocima...Najgore mi je posle bilo kad sam morao skloniti njegove igracke i posudicu sa hranom i vodom za koju sam znao da nikada nece biti pojedena..Plakao sam danima,nisam izlazio tjedan dana iz kuce...Ni danas ga nisam zaboravio..Tesko je bilo da ga prebolim,ali uspio sam nekako..Starci mi vise nisu dozvolili da nabavim novog cuku jer smo stvarno svi mnogo patili i nismo zeljeli da se to ponovi.....Meni je najgore bilo sto mi je to bilo prvi put da izgubim nekoga koga sam volio...Drzi se,svima nama mora doci kraj,tvoj pas je imao lijep zivot..Jednog dana opet ces biti s njim ..
Brk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:02   #49
sutra moram dati Tomića
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 17:03   #50
uspavati?
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:20   #51
da. a možda i ne. bojim se da neću imati snage.
uopće neznam kaj da radim. svi vidimo da se životinjica muči, ali ne želimo ga ubiti. i, naravno, budući da sam ja najviše vezana za njega, moji vele "bit će kak ti odlučiš". krasno.
imam osjećaj ko da je to neka vrsta bijega i za nas, da ga ostavljam, ko neka izdaja. ko da ga se moramo riješit. s druge strane, da ga ostavimo da tako živi, nije li to presebično i preokrutno?
neznam kaj da radim, srce mi se para dok vidim jadnička tu kraj sebe takvog nikakvog.
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2008., 22:55   #52
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
da. a možda i ne. bojim se da neću imati snage.
uopće neznam kaj da radim. svi vidimo da se životinjica muči, ali ne želimo ga ubiti. i, naravno, budući da sam ja najviše vezana za njega, moji vele "bit će kak ti odlučiš". krasno.
imam osjećaj ko da je to neka vrsta bijega i za nas, da ga ostavljam, ko neka izdaja. ko da ga se moramo riješit. s druge strane, da ga ostavimo da tako živi, nije li to presebično i preokrutno?
neznam kaj da radim, srce mi se para dok vidim jadnička tu kraj sebe takvog nikakvog.

netko je ovdje bio rekao da ne bi mogao dati uspavati životinju dok god vidi i tračak želje za životom u njegovim očima.ja to mogu sad samo ponoviti.
znam kako ti je,prošla sam to.
ako nije bolestan,nego samo star...razmisli još,možda može još poživiti.znam da ti ne dajem neznam kako pametne savjete,ali situacija je takva da u biti ni nemam šta za savjetovati.
ti najbolje znaš u kakvom je on stanju i šta bi bilo najbolje za njega.
nikako ga nemoj ostavljati da se muči,a opet ako misliš da još nije došlo vrijeme....nemoj ga uspavati.
to se vidi kada je kraj i kada se životinja baš muči znat češ kada je taj trenutak vjeruj mi.
drži se i javi sutra šta je bilo
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:27   #53
Quote:
Whisper kaže: Pogledaj post
da. a možda i ne. bojim se da neću imati snage.
uopće neznam kaj da radim. svi vidimo da se životinjica muči, ali ne želimo ga ubiti. i, naravno, budući da sam ja najviše vezana za njega, moji vele "bit će kak ti odlučiš". krasno.
imam osjećaj ko da je to neka vrsta bijega i za nas, da ga ostavljam, ko neka izdaja. ko da ga se moramo riješit. s druge strane, da ga ostavimo da tako živi, nije li to presebično i preokrutno?
neznam kaj da radim, srce mi se para dok vidim jadnička tu kraj sebe takvog nikakvog.
Pa da li ima još volju za životom???
Znam kako ti je... kada moja više nije mogla hodati, kada je počela piškiti po sebi, kada ju više ništa nije veselilo... tada smo je odveli.
I kada dođe taj trenutak... budi uz njega...
Mene dan danas peče savjest, prošla je godina, još je sanjam... sanjam da je još tu... sanjam da ću je vidjeti iza najdražeg kontejnera utorkom sanjam da spava pored mene, čak nekad osjetim njezin miris... čujem u šumi njezin lavež...kako me znala dozivat... Još čuvam njezinu smrdljivu dekicu i nikad je neću oprati
To je teška odluka, znam... i znam da ti nitko neće biti kao on, ali... ako se muči... nemoj se kriviti, to je normalan životni tjek...
Mi smo tu da ti budemo podrška...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 17:30   #54
Ne znam zašto je ova tema tako nepopularna... ali eto ja ne mogu... jer se još dan danas svaki dan sjetim NJE.
Eto...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2008., 22:17   #55
za Mimi, mijaukavicu koja je posvojila mene i otišla 11 godina poslije....
valjda ćemo se sresti jednog dana.
__________________
plavuša je stanje duha i nema veze s bojom kose...
me-ow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 00:10   #56
I ovu noć sjetih se svoje maze... one koja bi sada spavala pored mene u krevetu...
Dajte se ljudi češće sjetite onih koje sete nekad voljeli.... i koji su vas voljeli...
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 09:15   #57
Da nema ovakve teme, morala bi ju otvoriti.Prolazimo kalvariju.
Ljudi koji nisu izgubili dragu životinju neka tu stanu.
Bebu smo imali 16 godina-ja sam ga htjela kao dijete. Bio je punopravni član obitelji i čopora bez ikakvog odvajanja sudjelovao u svim raspravama, nije bio pas u klasičnom smislu riječi.
Da skratim zadnjih godinu dana mu je repić bio podvijen, veterinari su nas s gražanjem gledali pa kako ne vidite da se muči i po povratku s mora je bio strasno lose pogotovo zadnja dva dana...
I euanizirali smo ga-ja sam ga držala i nije samo zaspao kako sam ja očekivala i sad me muči em taj njegov zadnji poskok (za koji mi veterinari kažu da je normalan) em što capica više nema, što je prekjučer pajkio na meni, a sad samo gledam svuda di će iskočit, a neće iskočit...

Uredila sam mu grob jučer, ali svi smo u vakuumu, tuzi, hladna sam ko led, ne mogu spavat, glava me boli i trebam neku utjehu. Gdje vi vjerujete da oni odlaze i da li im je dobro?Nikada još nisam prisustvovala smrti i zadnjim trenucima tako da sam vjerovala da je to puno bezbolnije. (makar je veterinar namjeno fulao žilu-gledao tata iz drugog kuta, ubacio manji anestetik i to će mu bii na savjesti)
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 09:56   #58
Da ne vjerujem da svi moje mace i psić otišli na neko bolje mjesto od ovog, već bi svisnula od uge, ionako mi suze dolaze kad se sjetim nekog od njih. Barem si učinila za njega sve što mogla, ne možeš bolje od toga.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 15:49   #59
ajme ljudi rasplakali ste me....
za mog Campija koji je je bio s nama prije 13 godina i Flipaca koji je bio s nama posljednjih 13 godina.... nadam se da vam je puno puno ljepse tam di jeste sad.... I'll never forget you....
~ ant ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 17:01   #60
Za mog mopsica Rickya koji je imao samo tri mjeseca i kod mene je bilo prekratkih 2 tjedna.Odveli smo ga na uspavljivanje,imao je epilepsiju,pokusali smo sve no...Bilo je to prije 2 godine u ljeto 2006.Jos uvijek te se sjetim.Nitko te ne moze zamijeniti.Imamo novog mopsica jako je cool svidio bi ti se siguran sam da bi bili dobri frendovi.Keep burning up the flame never gonna ever be the same.
__________________
HDZ=SDP
Bull7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:12.