Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2011., 14:07   #921
Quote:
wakeboard kaže: Pogledaj post
e sorry, ja jos u Hrvatskoj niti jednu adventisticku crkvu nisam vidio a sigurno nisi niti ti koja ima toranj............a to sto ima u americi , ima svasta, a i te slike koje si tu dao, nigdje ne vidim na natpisu da su to adventisticke. Tako da mi te slike bas nisi vjerodostojne
Nemoj se praviti grbav. Izvoli, piše ti ispod svake crkve gdje je, pa nađi na netu.


Quote:
Al i da je, ako poznas malo Bibliju, pise , da ima svugdje kukolja i psenice, tako da se ne brines za takve stvari i za tornjeve. Vazno je sto se propovijeda ljudima i dali su to doista Bozje doktrine ili ne.

A tko zna koje si ti vjere da tako volis adventiste Sigurno su ti stali na zulj kod si tako kontraobavjestajac
Nisam nikakav kontraobavještajac. Samo sam pokazao da ne poznaješ temu o kojoj pričaš. A kukolja ima u svim kršćanskim crkvama, to je točno.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 15:13   #922
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Vi cangrizavi i pomalo farizejski nastrojeni Adventisti u Hrvatskoj
Pitanje je jesu li u Hrvatskoj, ako misliš na forumaše. Tu ti ima mnogo onih s Balkana, Srba, Bosanca itd. Najviše na podforumima teorija zavjera i mrzitelja SAD-a i NATO-a, kreacionista i raznih sektaša. Čast obrazovanijim izuzecima. Njih posebno cijenim u takvom okružju.

Quote:
Vasa opsesija za osudivanjem vas je odvela daleko od zdravog razuma.
Svaka čast na otvorenom govoru!
Mnogi su si umislili da će se ulizati svom "Bogu" ako okolo siju govor mržnje.

Quote:
Adventizam ima puno krivog nauka u svojoj dogmi ( sa subotom i vegeterijanstvom se izvlace da su najtocniji) no Mesianski Zidovi , Sedmog dana Baptisti , Adventisti Reform ( koji zaista zive pravo i najoriginalnije od E. White) i par njih isto stuju subotu i cistu hranu i cak i nerezu kosu
Quote:
Znaci niste jedini niti cak najposlusniji sa svim pravilima i odricanjima. Nitko nece pretrcati Mesijanske Zidove nikada i ni u cemu - sorry !!! Pomirite se sa tim !
Znači Mesijanski Zidovi su ustvari protestantska sekta?
Hvala na informacijama.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 16:23   #923
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pitanje je jesu li u Hrvatskoj, ako misliš na forumaše. Tu ti ima mnogo onih s Balkana, Srba, Bosanca itd. Najviše na podforumima teorija zavjera i mrzitelja SAD-a i NATO-a, kreacionista i raznih sektaša. Čast obrazovanijim izuzecima. Njih posebno cijenim u takvom okružju.
Adventisti su svugdje u svijetu najobrazovaniji, recimo u SAD-u imaju dvostruko više fakultetski obrazovanih članova nego što je prosjek u američkoj populaciji. Dakle, na dva fakultetski obrazovana adventista, dolazi jedan amerikanac (u prosjeku).


Quote:
Svaka čast na otvorenom govoru!
Mnogi su si umislili da će se ulizati svom "Bogu" ako okolo siju govor mržnje.

Govor mržnje je etiketa koju su izmislili neomarkistiti tokom "kulturne revolucije u šezdesetim" kao sredstvom obračuna sa protivnicima.




Quote:
Znači Mesijanski Zidovi su ustvari protestantska sekta?
Hvala na informacijama.
Postoji više stotina mesijanskih organizacija sa više stotina tisuća članova. To je najbrže rastući pokret među Židovima danas. Neke mesijanske organizacije su pod velikim utjecajem protestantizma, neke nisu. Postoji velika razlika od onih koji su iste kao evanđeoski protestanti, do onih koji ne prihvaćaju trojstvo i drže zakone iz Tore i židovske praznike. Zajedničko je svima da prihvaćaju Isusa kao Mesiju.
Toza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 18:41   #924
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post

Quote:
Nepoznati kaže:
Pitanje je jesu li u Hrvatskoj, ako misliš na forumaše. Tu ti ima mnogo onih s Balkana, Srba, Bosanca itd. Najviše na podforumima teorija zavjera i mrzitelja SAD-a i NATO-a, kreacionista i raznih sektaša. Čast obrazovanijim izuzecima. Njih posebno cijenim u takvom okružju.

Mnogi su si umislili da će se ulizati svom "Bogu" ako okolo siju govor mržnje.
Govor mržnje je etiketa koju su izmislili neomarkistiti tokom "kulturne revolucije u šezdesetim" kao sredstvom obračuna sa protivnicima.
Ovo je crna fašistoidna izjava.

Ne znam odakle si ti?, ali u Republici Hrvatskoj, govor mržnje je kažnjivo djelo:
Govor mržnje je usmeni ili pisani govor koji se svodi na javno izazivanje ili prouzrokovanje mržnje prema određenoj skupini (ili pojedinoj osobi) zbog nekog njezinog određenja u svrhu stvaranja netrpeljivosti, razdora, diskriminacije i nasilja i/ili raspaljivanje već postojeće mržnje s time što se ona kroz javni govor mržnje razvija, jača i produbljuje.

Zakoni protiv govora mržnje
Dok je sloboda govora zajamčena ustavom, Kazneni zakon Republike Hrvatske, članak 174. predviđa kazne za one koji ...u cilju širenja rasne, vjerske, spolne, nacionalne, etničke mržnje ili mržnje po osnovi boje kože ili spolnog opredjeljenja, ili drugih osobina, ili u cilju omalovažavanja, javno iznese ili pronese zamisli o nadmoćnosti ili podčinjenosti jedne rase, etničke ili vjerske zajednice, spola, nacije ili zamisli o nadmoćnosti ili podčinjenosti po osnovi boje kože ili spolnog opredjeljenja, ili drugih osobina....

Vijeće ministara Europskog vijeća predložilo je državama članicama borbu protiv govora mržnje preporukom R(97) 20.
Quote:
Postoji više stotina mesijanskih organizacija sa više stotina tisuća članova. To je najbrže rastući pokret među Židovima danas.
Porast je valjda po onoj komunističkoj, "imamo sad dva traktora, poraslo u postocima za 100%".

Quote:
Neke mesijanske organizacije su pod velikim utjecajem protestantizma, neke nisu. Postoji velika razlika od onih koji su iste kao evanđeoski protestanti, do onih koji ne prihvaćaju trojstvo i drže zakone iz Tore i židovske praznike. Zajedničko je svima da prihvaćaju Isusa kao Mesiju.
Ne, nego kao Boga.
Nema to veze sa židovima, i to su ti isti mnogo puta naglasili.
To su protestantske sektice.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 21:15   #925
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Americki Adventisticki pastori , posebno crnci nose haljine, usput nemoj se ukakit ali pastor Rice je poznati Adventisticki pastor i vrlo aktivan u crkvi. Ja sam se smrzla na ovaj video. Znala sam da ovdje u Americi Adventisti su najbogatija crkva , Katolici su slabi. Treba progutati knedlu nakon ovog.... Zato mi je cudno sto Adventisti vise nederu se na Katolicku crkvu kao nekad... usput prihvacaju pedere i njihove brakove ...itd hmmmmm ovo me sve smrzlo
Ubuduce se malo bolje uponaja sa predmetom. EVo facebook adrese od ovog pastora

http://www.facebook.com/pages/New-Ho...793008?sk=info

Drugo evo kako se zove njegova ckrva - New Horizon Seven Day Christain Church - on ne pripada adventistima sedmog dana. Neke crkve su inace kupljene, kao bivsa kalvinisticka crkva u Daruveru, i ima toranj. Trece, procitaj malo knjige Put Kristu, Isusov zivot ili Sretan Dom pa onda reci u cemu je Ellen White pogrijesila...naravno da ce Amerikanci koristiti Bibliju u raspravi a ne njene spise, ona je uvijek uzdizala Bibliju iznad njenih spisa.......to sto adventisti ne spominju vise da je RKC bludnica iz Oktrivenje i sto ima gejeva, prostudiraj poznato djelo od Alberta Rivere i bit ce ti sve jasno....vidim da to volis uzdizati, mozda si i ti jedna od infiltriranih....
vladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 11:42   #926
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ovo je crna fašistoidna izjava.

Ne znam odakle si ti?, ali u Republici Hrvatskoj, govor mržnje je kažnjivo djelo:

Vijeće ministara Europskog vijeća predložilo je državama članicama borbu protiv govora mržnje preporukom R(97) 20.
Citiraš mi zakon koji su donjeli bivše komunjare iz SK koji danas sjede u HDZ-u i SDP-u. Skoro svi suci ustavnog suda Hrvatske bili su članovi zločinačke Komunsitičke Partije Jugoslavije. Ta ista komunistička partija Jugoslavije odgovorna je za smrt između 50 i 100 000 Hrvata, Srba, Crnogoraca... njihovi članovi 1990. osnovali su HDZ, a dio ih je ostao u SDP-u) i počinili su brojne zločine nad Srbima (600 ubijenih civila u Sisku, 122 u Vukovaru prije početka izravnog ratnog sukoba, 1500 ubijenih i 200 000 protjeranih tokom Oluje....), ubijali su neistomišljenike na desnici (Kraljević, Parađik), lijevici (Reihel-Kir), zatim su opljačkali zemlju, tvornice, firme, prodavali poljoprivredno zemljište stranim bankama pa ga prenamjenjivali u građevinsko.... Što nisu pokrali i rasprodali u prvom mandatu (odnosno prva dva), završili su u druga dva.

Jadranka Kosor šalje stotine policajaca da traže nestalu Antoniju Bilić na području gdje ima puno glasača HDZ-a, a u isto vrijeme Alena Poropata iz SDP-ove Rijeke daniam ne traži niko. I još Kosorica kaže: " Ne smijemo dopustiti da se takav zločin ikad više popnovi!" Kako će hrvatska vlada spriječiti manijaka da siluje. Desetak dana nakon te njezine izjave djevojka je silovana u Crikvenici. Zašo to Jadranka nije spriječila? Jer je to nemoguće, njezina izjava bila je populističko sakupljanje predizbornih poena na nesretnoj Antoniji Bilić.

O toj vladi i saboru i ustavnom sudu pričaš? U njegove zakone se kuneš?

A o EU, novom SSSR-u neću pisati ništa. Imaš masu materijala o tome na netu, pa se educiraj. Poserem se na vladu RH i EU, njihove deklaracije i zakone i njihov govor mržnje koji su prvi upotrijebili bolesnici, američki neomarksisti šezdesetih, koji su na taj način etiketirali svoje neistomišljenike dok su rušili američko društvo i sve što je u njemu bilo zdravo i normalno. O tome imaš opsežnu literaturu, pa se obrazuj, vrijeme ti je.




Quote:
Porast je valjda po onoj komunističkoj, "imamo sad dva traktora, poraslo u postocima za 100%".
Ne, radi se o nekoliko stotina tisuća Židova koji su Isusa prihvatili u posljednjih tridesetak godina. Ni jedan drugi pokret među Židovima se ne može usporediti sa ovim.


Quote:
Ne, nego kao Boga.
Prvo, već sam ti deset puta rekao da postoje brojne mesijanske organizacije koje ne prihvaćaju trojstvo.

Quote:
Nema to veze sa židovima
Ako su to Židovi, kako nema veze sa Židovima?

Quote:
i to su ti isti mnogo puta naglasili.
Ovo je logička pogreška pozivanje na autoritet. To što je jedan od 13 miliona Židova nešto rekao nije argument za ništa ako nije dao dokaze. Drugo, taj tvoj Židov je sekularan i u sinagogu dođe valjda jedino za Purim, ako i tada. Dok sam živio u Zagrebu, nikad ga nisam vidio u sinagogi, a bio sam tamo svaki petak. Treće, zašto ti Židovi više nisu Židovi jer za Mesiju prihvaćaju Židova Isusa?


Quote:
To su protestantske sektice.
Već sam rekao da su mnoge mesijanske organizacije pod utjecajem protestanata, ali to ne mjenja ništa. Kršćanstvo je i onako smao jedna poganizirana verzija judaizma, a protestantizam poluuspio pokušaj da se taj poganizam očisti.


Moderatori, prestanite brisati moje postove. Na svim temam to radite, kao recimo na temi "Postoji Bog" gdje sam raskrinkao onog fanatika Babića, a vi ste to pobrisali, pa ispada da nisam odgovorio. Ili kartonirajte post ili ga ostavite. Nije vama teško izmisliti trolanje, ionako mi stalno to pakirate.
Toza is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.10.2011., 12:05   #927
Quote:
vladi kaže: Pogledaj post
Ubuduce se malo bolje uponaja sa predmetom. EVo facebook adrese od ovog pastora

http://www.facebook.com/pages/New-Ho...793008?sk=info

Drugo evo kako se zove njegova ckrva - New Horizon Seven Day Christain Church - on ne pripada adventistima sedmog dana. Neke crkve su inace kupljene, kao bivsa kalvinisticka crkva u Daruveru, i ima toranj. Trece, procitaj malo knjige Put Kristu, Isusov zivot ili Sretan Dom pa onda reci u cemu je Ellen White pogrijesila...naravno da ce Amerikanci koristiti Bibliju u raspravi a ne njene spise, ona je uvijek uzdizala Bibliju iznad njenih spisa.......to sto adventisti ne spominju vise da je RKC bludnica iz Oktrivenje i sto ima gejeva, prostudiraj poznato djelo od Alberta Rivere i bit ce ti sve jasno....vidim da to volis uzdizati, mozda si i ti jedna od infiltriranih....
izgelda da doista ljudi ne znaju citati ili su tako malomarni da ne paze pa bi i ja jos jednom citirao:"New Horizon Seven Day Christain Church " znaci da pripazi na rijec ;New Horizon

znas to ti ista fora od sotone kao sto stalno radi a to da pomijesa malo lazi u puno istine i nastaje sto?? pa sva istina se pretvori u laz, znaci ako je po tome onda ta crkva new horizon nije adventisticka a siguran sam da niti oni tornjevi i takve crvke ne pripadaju adventistima, nego je opet neka mjesanica dobroga i zla
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 12:07   #928
Quote:
Toza kaže: Pogledaj post
Adventistička crkva u Chattanoogu:



Adventistička crkva Collegedale Community:



Adventistička crkva u Harlemu:



Primjeti obeliske i falusna poganska obilježja.

e, sto je iza one zgrade na drugoj sliki gdje je kao adventisticka crkva jedna katolicka crkva sa tornjem?
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 17:12   #929
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Moj Sin ide u Adventisticku skolu ovdje u Americi i dalje ce studirati na Loma Linda , Osobno zivim i radim sa Adventistima i vecina mojih prijatelja su Adventisti. Obozavam ih i meni su dragi ( Americki Adventisti) Imam par Hrvatski Adventista i Boze mi pomozi njih teska suprotnost i cangrizavost . Neces meni reci da ovdje neprihvataju pedere jer prihvataju. Moj sin ima u skoli par vec javno priznatih pedera - adventista studenata ovdje u adventistickoj skoli i ravnatelj - Pastor i Adventista je pred cijelom skolom - Adventistickoj rekao da je citiranje biblije protiv homosexualizma harrasment i grijeh. Da oni su jednaki i vazni pred Bogom i nasa Crkva ih prihvata i neodbacuje. Djeca su morali potpisati dokumenat o ljudskim pravima.

Vi cangrizavi i pomalo farizejski nastrojeni Adventisti u Hrvatskoj ( cast izuzetcima) ste se zakokuljili u svojim Mantrama i umjesto da privlacite Bogu vi mu otezavate . Rodena sam u tom Zidovskom wanna be religijom .Vasa opsesija za osudivanjem vas je odvela daleko od zdravog razuma. Adventizam ima puno krivog nauka u svojoj dogmi ( sa subotom i vegeterijanstvom se izvlace da su najtocniji) no Mesianski Zidovi , Sedmog dana Baptisti , Adventisti Reform ( koji zaista zive pravo i najoriginalnije od E. White) i par njih isto stuju subotu i cistu hranu i cak i nerezu kosu Znaci niste jedini niti cak najposlusniji sa svim pravilima i odricanjima. Nitko nece pretrcati Mesijanske Zidove nikada i ni u cemu - sorry !!! Pomirite se sa tim !

Adventisti ovdje u Americi vise i nedave sa Ellen White , drze se samo Biblije( ipak nije lako priznati javno da je ona krivi prorok) i pocinju vise Krscanski pristup a ne Zidovski kao sto su to radili od davne 1844.Moj sin ima adventisticku religiju 5 puta tjedno i imaju neadventiste u skoli koji javno nastupaju da u Ellen White nevjeruju i nitko ih nemaltretira i ne siluje da promjene misljenje kao sto sam ja odrasla u Hrvatskoj.

Cekam dan kada ce Crkva javno priznati da Ellen White je ipak slagala puno toga i da je bolje samo slijediti Krista a ne nju. Taj dan se mozda i ja vratim nazad no samo u cescu posjetu . Ovako dodem kad me moj sin pozove


Koliko znam nigdje nisam napisao rijec o prihvatanju li ne prihvatanju,. Rekao sam da za pedere nema mjesta za krstenje u adventistickoj crkvi ali sam siguran da je i svaki homosexualac dobro dosao u ckrvu. Jer razumijes ta dva pojma? Zato sam prosli put i kazao da trebamo mrziti na grijeh ali ne i na covjeka, a mislim da to uce i adventisti u Americi i kao i u Hrvatskoj. A to sto mozda ima razlike nekih malih razlika izmedju neke americke adventisticke crkve i hrvatske je normalna stvar sve do tada dok ne napustaju 27 osnovnih doktrina.

A sada, ako imas ti nekih predrasuda do adventista u Hrvatskoj, onda bi ti trebala pitati tvoga sina, kako da ti sa Bogom rijesis taj problem. Mislim da ti tu nece moci pomoci niti americki adventista niti hrvatski adventista nego samo Gospod

A Gospod sigurno nece praviti razliku dali si ti americka adventistica ili hrvatska, vazno je dali imas cisto srce i ljubav do svih ljudi,kao sto je Isus imao ljubav do najgorih ljudi pa su ga i zbog toga raspeli na kriz. Cak i za te tvoje predrasude. Bog je ljubav, a ako je Bog ljubav onda je i zakon ljubav kojega bi se mi trebali pridrzavati uz pomoc Boga.

Koliko poznajes Boga? Koliko osjecas Njegovu ljubav svaki dan? Dali Mu dozvoljavas da ti daje tu ljubav? Ako mu dozvoljavas, dali dajes tu ljubav dalje? Ili ti se kosa dize kada cujes da netko vjeruje u ono sto ti ne vjerujes i pravis klasifikaciju ljudi? Zalostno je da si napustila crkvu a ckrva je DOM BOZJI, zbog nekih ljudi ili nekih doktrina koje se tebi ne svidjaju. Mislim, da svaki covjek koji dolazi u bilo koju ckrvu ne dolazi ili makar ne bi trebao dolaziti da cuje samo ono sto se njemu svidja, nego da cuje i neke stvari koje mu se ne svidjaju, jer jedino tako ima nade za popravak karaktera i rast vjere u Boga.

A sto se tice Elleh White, ja ne znam zasto ti imas nesto protiv nje, i dali ti je uopce rekao njenu ulogu i zadacu koju je imala. Njena uloga je bila da NAM POMGNE U BOLJEM RAZUMJEVANJU BIBLIJE I U PRAKTICNOJ PRIMJENI ( a njene knjige su mi jako puno pomogle da shvatim to sto mi Gospod zeli kazati preko Biblije ako si je i ti citala onda vidis koliko toga mozes doznati sto se nama niti sanjalo nije ) , drugu viziju koja je onda dala kriscanima je VELIKA BORBA ( tu knjigu trebas da procitas da pocinjes shvacati koju je ulogu ona imala ) i trece da je CENTRALNO UCENJE BIBLIJA (a ne kao kod nekih drugih vjera, na prvom mjestu ucenje crkve , tradicija....) i trece ucenje koje nam je dala je OPRAVDANJE VJEROM i ZDRAVA PREHRANJA ( to sto je ona vec prije 150 godina govorila tek se negdje danas na pola primjenjuje ) i da ne duljim, jer ima jos zanimljivih i koristnih stvari pa ne znam zasto ti ove stvari koje je iznjela Ellen tako smetaju.

Neka ti Gospod pomogne , otvori srce i da se vratis u njegovo stado

Tako razmisljas o Ellen vjerovatno zato sto ne poznas njen zivotopis pa si mozes pogledati i malo je poblize upoznati, ovdje si mozes pogledati jednu propovijed "ZASTO NE VJEROVATI ELLEN G WHITE"

http://www.svetlostistine.org/Videoteka/Default.html

ugodno gledanje

Zadnje uređivanje wakeboard : 26.10.2011. at 17:52.
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:04   #930
Adventistička Crkva je po Ellen White ikona zvijeri iz Otkrivenja.
Koliko znam i samu Veliku borbu izdaje: "Ostatak Crkava Adverntista sedmog dana".
I ona sama govori da će knjiga biti izmjenjena od njene "braće".
Zašto bi sada netko vjerovao Adventističkoj crkvi kad joj je žena koja je sudjelovala u njenom stvaranja potkopala temelje?
FlashG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:08   #931
Quote:
FlashG kaže: Pogledaj post
Adventistička Crkva je po Ellen White ikona zvijeri iz Otkrivenja.
Koliko znam i samu Veliku borbu izdaje: "Ostatak Crkava Adverntista sedmog dana".
I ona sama govori da će knjiga biti izmjenjena od njene "braće".
Zašto bi sada netko vjerovao Adventističkoj crkvi kad joj je žena koja je sudjelovala u njenom stvaranja potkopala temelje?
Sva tvoja nagadjanja i pitanja mozes vidjeti u linku kojega sam poslao a evo jos jednom pa si pogledaj. Puno stvari ce ti biti jasnije

http://www.svetlostistine.org/Videoteka/Default.html
wakeboard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 10:17   #932
Quote:
wakeboard kaže: Pogledaj post
Sva tvoja nagadjanja i pitanja mozes vidjeti u linku kojega sam poslao a evo jos jednom pa si pogledaj. Puno stvari ce ti biti jasnije

http://www.svetlostistine.org/Videoteka/Default.html
Ok pogledat ću ali za sve ovo treba vremena. Samo mi reći je li ona to napisala ili ne?
FlashG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 20:58   #933
Čini mi se da previše prianjaju za slova i time sebe uskraćuju u puno toga.
Zapravo to su oni farizeji ali moderna doba.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2011., 12:19   #934
Quote:
Vendetta13 kaže: Pogledaj post
Moj Sin ide u Adventisticku skolu ovdje u Americi i dalje ce studirati na Loma Linda , Osobno zivim i radim sa Adventistima i vecina mojih prijatelja su Adventisti. Obozavam ih i meni su dragi ( Americki Adventisti) Imam par Hrvatski Adventista i Boze mi pomozi njih teska suprotnost i cangrizavost . Neces meni reci da ovdje neprihvataju pedere jer prihvataju. Moj sin ima u skoli par vec javno priznatih pedera - adventista studenata ovdje u adventistickoj skoli i ravnatelj - Pastor i Adventista je pred cijelom skolom - Adventistickoj rekao da je citiranje biblije protiv homosexualizma harrasment i grijeh. Da oni su jednaki i vazni pred Bogom i nasa Crkva ih prihvata i neodbacuje. Djeca su morali potpisati dokumenat o ljudskim pravima.
Srozali su se jako u odnosu na prije 20 gidina kad sam ja nekad bio član.


Quote:
Cekam dan kada ce Crkva javno priznati da Ellen White je ipak slagala puno toga i da je bolje samo slijediti Krista a ne nju. Taj dan se mozda i ja vratim nazad no samo u cescu posjetu . Ovako dodem kad me moj sin pozove
Da li će priznati ili neće (službeno) i nije puno važno. Važno je da se ne drže ni jednog ni drugog i da su samo jedna više otpala skupina.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 20:38   #935
Adventisti griješe po pitanju:

ne-vječnosti Ognjenog Jezera - da vječno je,
uvjetovanjem prehrane - sve se može jesti osim krvi,
zabranom alkohola - može se malo piti.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 10:05   #936
I sada na kraju balade - KOLIKO ĆE SE ADVENTISTA (procentualno) SPASITI?
Jer ako ih se spašava preko 50 % vredi preći u njihovu Crkvu. Znači imam velike šanse za spasenje. Ako ih se spašava 1 % ili 0,1 %, ili ne dao Bog 0,01 % - znači trabam ih zaobilaziti u širokom luku!

Ivan 3
1 Među farizejima bio je vijećnik židovski po imenu Nikodem. 2 Ovaj dođe noću k njemu i reče mu: "Učitelju, znamo, da si ti učitelj, koji je došao od Boga, jer nitko ne može čudesa ovih činiti, što ih ti činiš, osim ako nije Bog s njim." 3 Isus mu reče: "Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ponovo ne rodi, ne može vidjeti kraljevstva Božjega." 4 Nikodem ga upita: "Kako se može čovjek ponovo roditi, kad je već star. Može li po drugi put ući u utrobu majke svoje i opet se roditi?" 5 Isus odgovori: "Zaista, zaista kažem ti: ako se tko ponovo ne rodi vodom i Duhom (Svetim), ne može ući u kraljevstvo Božje. 6 Ono što je rođeno od tijela, tijelo je; a što je rođeno od Duha, duh je. 7 Ne čudi se, što ti rekoh: "Morate se ponovo roditi. 8 Vjetar puše, gdje hoće; čuješ šum njegov, ali ne znaš, odakle dolazi i kamo ide. Tako je kod svakoga, koji je rođen od Duha." 9 Nikodem upita: "Kako može to biti?" 10 Isus mu odgovori: "Ti si učitelj u Izraelu i to ne razumiješ? 11 Zaista, zaista, kažem ti: mi govorimo, što znamo, i mi svjedočimo, što vidjesmo; ali vi ne primate svjedočanstva našega.
__________________
Otkr.12.17 I razgnjevi se zmaj na ženu, i otide da zametne borbu s ostalima od potomstva njezina, koji drže zapovijedi Božje i imaju svjedočanstvo Isusa Krista.
Biblijski Hrišć is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 16:31   #937
Quote:
kaskader kaže: Pogledaj post
Ja sam bivsi adventist pa sam vec svima sve odgovorio.

A nije bas da to ljude i pretjerano interesira...
Možda u tom trenutku! Ali ne verujem uvek. Jer je itekako dobro informisati braću i sestre ko su Adventisti, da ne bi neko prošao kao ti.
Pozdrav brate

Jakovljeva 5
19 Braćo moja, ako tko od vas zaluta od istine, i obrati ga tko, 20 Neka zna, da će onaj, koji obrati grješnika s krivoga puta njegova, spasiti dušu njegovu od smrti i pokriti mnoštvo grijeha.
__________________
Otkr.12.17 I razgnjevi se zmaj na ženu, i otide da zametne borbu s ostalima od potomstva njezina, koji drže zapovijedi Božje i imaju svjedočanstvo Isusa Krista.

Zadnje uređivanje Biblijski Hrišć : 20.06.2012. at 16:45.
Biblijski Hrišć is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 19:03   #938
Quote:
andeocuvar kaže: Pogledaj post
Ima o njima, malo iz druge perspektive na blogu: http://adventizam.blog.hr
Šta je ovo braćo i sestre - Orvelova 1984!
Ko ukloni toliki blog i istinu o Adventistima!!!???

I još nešto u vezi ovoga. Ko ugasi ovako lepu temu i prepusti nove žrtve da upadnu u paukovu mrežu!
__________________
Otkr.12.17 I razgnjevi se zmaj na ženu, i otide da zametne borbu s ostalima od potomstva njezina, koji drže zapovijedi Božje i imaju svjedočanstvo Isusa Krista.
Biblijski Hrišć is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 23:45   #939
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Adventisti griješe po pitanju:

ne-vječnosti Ognjenog Jezera - da vječno je,
uvjetovanjem prehrane - sve se može jesti osim krvi,
zabranom alkohola - može se malo piti.
znaci nema vjecnog pakla nego vjecno ognjeno jezero?A kazna je da vjecno goris?ili se vjecno utapas?da,bas ima smisla da je vjecno...

zdrava prehrana se preporucuje kao sto se preporuca da je alkohol bolje izbjegavati
__________________
Gumiflex
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 01:14   #940
Quote:
krshcanin kaže: Pogledaj post
Nedavno sam malo navratio u jednu adventističku crkvu u Zagrebu, nisam bio dugo vremena pa sam želio da vidim kako "duhovni" život.

Inače crkva je nova, dosta velika i luksuzno opremljena, zaista vidi se da su ogromni novci utrošeni i na moje iznenadjenje vidim da grade crkveni toranj.Sva crkva je dosta slična rimokatoličkim crkvama, a i ceremonije su počele nalikovati na rimokatoličke mise.

Za one koji ne znaju adventisti tvrde da će Isus doći uskoro pa se pitam ima li smisla ulagati tako velike novce u obične zidine zar se nisu ti novci mogli upotrijebiti u širenje radosne vijesti itd.

Šta mislite vi o tome, ne samo o njima nego općeniti o tim investicijama poznto je da je Rimokatolička crkva najveći investitor u Hrvatskoj glede izgradnji crkvenih objekata.
Uvijek će čovjek naći nešto što mu smeta (nisam Adventistkinja, samo mi je nevjerojatna ljudska samopravednost i potreba da kod svakoga nađe nešto što mu hmm nije u redu). Što ako si grade i luksuzno opremaju crkve?? Nek grade kolike hoće, barem je iz njihovih džepova, nije iz mog i tvog kao za katedralu koja se diže do nebesa!
__________________
"For what shall it profit a man if he shall gain the whole world, and lose his own soul?"
mimi_2311 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.