Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 18:29   #1
Pomoć - parenje

Pozdrav!

vlasnik sam ženke zlatnog retrivera...počela se tjerat prije neka dva tjedna...u početku nije prihvaćala pokušaje mužjaka,tek u drugom tjednu je bila spremna,kad bi trebali i nastupiti plodni dani jel...i tako mi nju svaki dan vodlili kod mužjaka zlatnog retrivera i bilo sve super...sparili se x puta itd...i danas je opet počela malo krvariti,to je već sad treći tjedan tjeranja i lokalne djukele se prestale skupljati oko kuće,a susjedov pas koji je inače bio lud se ponašao totalno nezainteresirano...i pustili smo je van,okrenuo sam glavu na koju min i ovaj susjedov mješanac je uspio obaviti svoje...e sad me zanima...da li je ona uopće plodna ako je krvarenje počelo,i ako nije jel normalno da mu je dozvolila da se spare?ukoliko je plodna koja je opasnost da okot ne bude čisti(jer smo je svaki dan do sada vodili mužjaku zlatnog retrivera)?

hvala unaprijed!
festo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 18:40   #2
nadaj se da nije, ali ako imaš leglo koje bi trebalo dobiti rodovnice ne bi bilo u redu da ih tražiš i prodaješ psiće pod tom pasminom a kad odrastu skužiš da nisu retriveri ..
obično su ženke plodne 11-15-og dana, ali ima iznimki, naročito kod velikih pasmina
Valentina_Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 18:50   #3
ne,nemamo papire nikakve...ali me sad to muči...
festo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:21   #4
Quote:
festo kaže: Pogledaj post
ne,nemamo papire nikakve...ali me sad to muči...
pametan potez... not.


Ako su se zaljepili, onda mozes racunati da ces u leglu imati retrica i miksica. Naime vise pasa moze oploditi jednu kuju i ona tada daje raznoliko leglo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:38   #5
[QUOTE=Smartie;14449210]pametan potez... not.

ne kužim...

kad sam ih "ulovio" ovaj se uspaničio i odvojili su se prislino meni to tako ličilo bar...e sad ne znam jel se to vrijeme koje su bili spojeni smatra kao job done ili ne ako su se neplanirano odvojili...

znači u leglu bi moglo biti miksića i čistih?nadam se da ne može ispasti na jednom psu kombinacija obojice?
festo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 23:16   #6
Quote:
ne kužim...
a nije bitno... ne da mi se.

Quote:
kad sam ih "ulovio" ovaj se uspaničio i odvojili su se prislino meni to tako ličilo bar...e sad ne znam jel se to vrijeme koje su bili spojeni smatra kao job done ili ne ako su se neplanirano odvojili...
kad se spoje i "zalijepe" pocinje oplodnja. Tece sperma da se tak izrazim, dakle... sansa je tu.

Quote:
znači u leglu bi moglo biti miksića i čistih?nadam se da ne može ispasti na jednom psu kombinacija obojice?
niti jedan nebu "cisti"...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 02:05   #7
Quote:
festo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

vlasnik sam ženke zlatnog retrivera...počela se tjerat prije neka dva tjedna...u početku nije prihvaćala pokušaje mužjaka,tek u drugom tjednu je bila spremna,kad bi trebali i nastupiti plodni dani jel...i tako mi nju svaki dan vodlili kod mužjaka zlatnog retrivera i bilo sve super...sparili se x puta itd...i danas je opet počela malo krvariti,to je već sad treći tjedan tjeranja i lokalne djukele se prestale skupljati oko kuće,a susjedov pas koji je inače bio lud se ponašao totalno nezainteresirano...i pustili smo je van,okrenuo sam glavu na koju min i ovaj susjedov mješanac je uspio obaviti svoje...e sad me zanima...da li je ona uopće plodna ako je krvarenje počelo,i ako nije jel normalno da mu je dozvolila da se spare?ukoliko je plodna koja je opasnost da okot ne bude čisti(jer smo je svaki dan do sada vodili mužjaku zlatnog retrivera)?

hvala unaprijed!
šta drugo reći, dakle, moguće je da je kuja bila plodna tek i samo tada kad se sparila s tim psom s kojim niste imali namjeru pariti, a ipak je ne smao niste pazili nego i pustili da se poigraju
dakle, možebiti svega samo niti za jedno štene ne bih rekla da je čistokrvno iz nekoliko razloga, a najveći je, naravno, zabranjena ili bolje rečeno čak dozvoljena ljubav
Neka vam je sa srećom, budućoj mamici i malcima kakvi god bili, sad je ipak tako kako je
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 09:56   #8
wauu super jos jedno leglo 'cistih retrievera bez rodovnice' ...

tvoji stenci nisu cisti retrieveri ako je i uspio tata retriever napraviti posao...jel bar on ima papire?


tak ti i treba kad pustas kuju da se igra okolo sa lokalnim zavodnicima
__________________
Ako vam izgleda predobro da bi bilo istinito, vjerojatno ste u pravu.
Zujalica_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 21:36   #9
tata ima papire...moja nema...
festo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 19:08   #10
Ne zamaraj se previše, sve bu ok, neka stvari idu svojim prirodnim tokom. U svakom slučaju peseki budu bili preslatki, jer drugačiji niti nemreju bit.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:26   #11
Quote:
festo kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

vlasnik sam ženke zlatnog retrivera...počela se tjerat prije neka dva tjedna...u početku nije prihvaćala pokušaje mužjaka,tek u drugom tjednu je bila spremna,kad bi trebali i nastupiti plodni dani jel...i tako mi nju svaki dan vodlili kod mužjaka zlatnog retrivera i bilo sve super...sparili se x puta itd...i danas je opet počela malo krvariti,to je već sad treći tjedan tjeranja i lokalne djukele se prestale skupljati oko kuće,a susjedov pas koji je inače bio lud se ponašao totalno nezainteresirano...i pustili smo je van,okrenuo sam glavu na koju min i ovaj susjedov mješanac je uspio obaviti svoje...e sad me zanima...da li je ona uopće plodna ako je krvarenje počelo,i ako nije jel normalno da mu je dozvolila da se spare?ukoliko je plodna koja je opasnost da okot ne bude čisti(jer smo je svaki dan do sada vodili mužjaku zlatnog retrivera)?

hvala unaprijed!
bok, prvo i osnovno nadam se da se do sada već tjerala barem dva do tri puta, dakle da nije premlada za imat male. Inače tjeranje traje 3 tjedna, a između desetog i četranestog dana ima ovulaciju i prima mužjake. Jednom kad se oplodi, vise ne prima muzjake. Inace se muzjak nosi kod zenke na parenje. Kod mladih pasa treba ponekad ljudska ruka da zadrzi pse jer je vrlo opasno da se ne,dok su zaljepljeni, kuja odmakne. Niti jedan pas nije oplodio niti jednu zenku u dvije minute. Dakle, postoje dvije faze, prva je kad muzjak pokri zenku, nakon nekog vremena se skine s nje i okrene, penis mu se okrene za 180 stupnjeva i tako oni ostaju zaljepljenih guzica. I to je druga faza. U toj poziciji inace stoje 15-20 minuta, iako su i varijacije od 5 do 45 minuta!! Tek u toj fazi izadje tekucina koja moze oploditi zenku. Nakon toga se penis spusti i psi se odljepljuju. Preporucuje se da se nakon prvog parenja sve ponovi jos dva tri puta u razmaku od 24-48 sati. Ponavljam, ako je zenka oplodjena, ona vise ne prima muzjake. Iskeno sumnjam da je taj pas uspio oploditi tvoju retrivericu u "trenu oka", a i sumnjam da je uopce oplodjena od tog muzjaka retrivera. Jeste vidjeli dal su oni ostali zaljepljeni, a ne da je on samo skoko na nju i siso, jer se mozda ona odmicivala ili sl.?
I da, tjeranje je idividualno. Vecina zenka prima muzjake izmedju desetog i cetrnaestog dana, ali ima i zenka koje primaju od prvog do zadnjeg ili cak one koje primaju samo jedan dan, to je vrlo individualno i ako se zeli bit sigurni ide se kod veterinara.
pool_sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 11:53   #12
1. Kuja prima mužjaka plodnih dana, dakle u prosjeku od 9. do 15-16 dana, a neke se daju naskakivati čak od 6. dana pa nadalje, čak do 20. dana.
Kuje primaju mužjaka bez obzira da li su dan-dva prije oplođene ili nisu , parit će se svih plodnih dana bez obzira na oplodnju. Ne znam tko vam je prodao priču da kuja kad je oplođena, više ne prima mužjake, ali to nije točno. Tu informaciju njeno tijelo neće primiti još danima da ne pričam kako je kod kuja s oplodnjom uopće, ne izbacuju se sve jajne stanice odjednom ( ima samo dva jajnike jel tako) itd.
Također kuja može biti plodna od početka do kraja tjeranja , čak do 30 dana od početka krvarenja. Znam nekoliko njih koje su ostale skotne i po 10 štenaca okotile, a uparene su 20., 22. dan čak.
2. Mužjak se NIKAD ne vodi kod ženke na parenje nego obratno. Kuja se dovodi na mužjakov teritorij gdje je mužjak siguran i na svom jer često mužjaci kad dođu na tuđi teritorij, zaokupe se obilježavanjem i istraživanjem teritorija prije nego će naskakivati na kuju, neki mužjaci to čak neće ni učiniti.
3. Nije istina da mužjak počinje izbacivati sjeme tek kad se zaokrene, dapače, sjeme većinom počinje isticati čim mužjak počne skakati na kuju, a kamo li kad je već u njoj. Tijekom sparivanja muižjacima može isteći ( onim većima) i do četvrt decilitra sjemena, nekima čak i više. Sjeme kod pasa je jako rijetko, tekući i pas ga ispušta u kapljicama, štrca doslovno i sasvim je dovoljna kapljica kako znamo, a ta kapljica sasvim sigurno isteče i u par sekudni ako je pas u kuji i ako je kuja plodna, dovoljno je da dođe do oplodnje.

4. Čovjek je rekao da je mužjak 'obavio svoje', a pošto je već danima prije uparivao kuju, vjerujem da zna što to znači i samim tim što mu je kuja to dopustila, vjerovatno je i plodna, možda i je bila tek tada tako da....
5. Kako sam rekla, plodni dani kod kuje mogu biti od 4-5. dana , najčešće je to oko 13, ali kuja može biti plodna čak do 30. dana od početka tjeranja i do 30. dana se čuva od mužjaka.
Ne znam za ženke koje primaju mužjaka baš od prvog dana jer su prvi dani ipak bolno i osjetljivo razdoblje u tjeranju, ali već prvog tjedna je moguće i neke kujice hoće, a većina kuja ipak pušta mužjake negdje bar do 17-18 dana.
Istina je da neke kuje ne žele prihavtiti mužjaka kojeg mi odaberemo, ali one imaju svoje razloge za to. To ponekad događa upravo kad mi ljudi biramo
parnjake, u prirodi, tj. da je ženkica slobodna na ulici, sigurno bi si izabrala mužjaka koji joj odgovara i pustila ga.

I za autora topica opet ponavljam, ako je kujica dala da je se naskoči, postoji jako velika vjerovatnost da dio ili čak svi štenci budu njegovi, a u svakom slučaju, bar izrade DNK testa, niti jedan nije sigurno čistoktvni kao što nije ni ovako bez rodovnika.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 14:57   #13
[QUOTE=white alien;14588823] Ne znam tko vam je prodao priču da kuja kad je oplođena, više ne prima mužjake, ali to nije točno. Tu informaciju njeno tijelo neće primiti još danima da ne pričam kako je kod kuja s oplodnjom uopće, ne izbacuju se sve jajne stanice odjednom ( ima samo dva jajnike jel tako) itd.] to se odnosi na kuje koje bi se inače puštale do kraja tjeranja, normalno da ako se kuja oplodi 12 dan, još će nekoliko dana puštati muzjake!!!!

Quote:
2. Mužjak se NIKAD ne vodi kod ženke na parenje nego obratno. Kuja se dovodi na mužjakov teritorij gdje je mužjak siguran i na svom jer često mužjaci kad dođu na tuđi teritorij, zaokupe se obilježavanjem i istraživanjem teritorija prije nego će naskakivati na kuju, neki mužjaci to čak neće ni učiniti.
puno ženka su baš na muškom teritoriju agresivne i ne puštaju mužjake da ih pokriju
Quote:
3. Nije istina da mužjak počinje izbacivati sjeme tek kad se zaokrene, dapače, sjeme većinom počinje isticati čim mužjak počne skakati na kuju, a kamo li kad je već u njoj. Tijekom sparivanja muižjacima može isteći ( onim većima) i do četvrt decilitra sjemena, nekima čak i više. Sjeme kod pasa je jako rijetko, tekući i pas ga ispušta u kapljicama, štrca doslovno i sasvim je dovoljna kapljica kako znamo, a ta kapljica sasvim sigurno isteče i u par sekudni ako je pas u kuji i ako je kuja plodna, dovoljno je da dođe do oplodnje.
sori al u svim knjigama čitanim do sada su doktori potpisivali da niti jedan pas nije oplodio kuju u dvije minute.
pool_sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 19:29   #14
Quote:
pool_sandra kaže: Pogledaj post
puno ženka su baš na muškom teritoriju agresivne i ne puštaju mužjake da ih pokriju.
ne bih se slozila. to se desava kad se muzjak vodi zenki na parenje. nisam od niti jednog uzgajivaca cula da on vodi psa kuji. a najbolje je na neutralnom terenu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:19   #15
u tome se potpuno slazem. Najbolje bi bilo kad bi se psi odnijeli na sigurno i mirno mjesto. Ipak, ne vjerujem da je tu zlatnu retrivericu taj mješanac uspio oplodit baš dok se ovaj samo "na trenutak okrenuo"...
pool_sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 13:15   #16
Lijepo piše pa pročitaj, čovjek se okrenuo na trenutak i pas je 'obavio svoje' što ne znači da ju je naskočio na dvije minute nego su se vjerovatno spojili jel tako
I šta je onda trebao? Ja znam što je trebao nakon što su se razdvojili, ali čemu rasipati znanje jel ( koje ne piše u knjigama )
I ako već čitaš knjige, u svakoj boljoj piše da se kuja vodi mužjaku i to se i radi. Ide se na parenje s kujom, a ne s mjužjakom
Kad kuja odbija mužjaka onda je zadnji razlog teritorij na čijem i kojem se nalazi dok je kod mužjaka teritorij najčešći razlog no ima još koji .
I ne znam kakve to tko kuje ima, ali moje nisu agresivne na nijednog psa ni na svom ni tuđem teritoriju pa nemam tih problema
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 14:07   #17
Što ima loše u tome da cura čita knjige? Ali, otkud vam ideja da nijedno štene neće biti čistokrvno?! Pa neće valjda imati jednu mamu i dva tate? To još nisam vidio...
Parenje s više mužjaka je inače dobro poznat fenomen u životinja, pogotovu u pasa, i zove se superfekundacija. Kuje su zbog relativno dugog trajanja spolnog žara naročito sklone tome.
Bez obzira, nekako bih ipak rekao, pod pretpostavkom da je koncipirala s oba mužjaka, da će ipak ovi od retrivera biti čistokrvni retriveri... pa nek kaže tko što hoće...
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 18:18   #18
Neće jer neće imati rodovnik kao ni kuja stoga se neće niti jedno štene smatrati čistokrvnim .
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:51   #19
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Neće jer neće imati rodovnik kao ni kuja stoga se neće niti jedno štene smatrati čistokrvnim .
znachi definicija chistokrvnog psa je pas sa papirima ?
ILI mozda pas koji je dobiven godinama krizanjem pasa iste pasmine !
mislim da je taj komad papira malo precjenjen, nit on garantira da che pas bit zdrav,poslushan,vjeran,dobar i neznam kako ljep ! on sam garantira da su mu roditelje voduckali po izlozbama!

- nego festo ja ti zelim srechu sa pesekima,sljedechi put chesh ju bolje pazit ! i sve bude ok !
Siki 6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 21:03   #20
papiri koštaju 120 kn ...

ne, pas nije čistokrvan bez papira jer ti nemožeš dokazati da su mu roditelji čistokrvni, on ima kuju koja liči na retrivera i možda zadovoljava djelomično standard istog, ali nema nikakve garancije da je to retriver i nikada ju neće imati budući da se papiri naknadno ne mogu izraditi...

i zato mi se gadi kad netko pari pse bez papira jer ima dovoljno mješanaca po ulicama...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.