Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2008., 00:01   #21
sad si me malo podsjetila na te dane a već sam sasvim zaboravila kak sam bila luda. sad mi je smiješno
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:49   #22
Ni meni nije bilo jasno, čak sam često pomislila da nešto nije uredu, ali valjda se uznervoze pred spavanje i ne mogu da se opuste. I moj isto mlatara rukama i nogama i glavom, a u zadnje vrijeme okreće glavu prema onome na čemu leži da bi jeo dekicu, pelenu ili šta je već tu. Isto se rukama trlja i grebe po licu čim ga spustim
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:49   #23
Uh isti je ovaj moj
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:51   #24
ma moja je ista takva.... jedino eto po noći nemamo problema. budi se, al malo ju pomilkim ili dam papati i spava. a po danu, kirvaj.... ubije oko na par minuta (prije je bilo točno 40 min, a sad ni to)! Prošla je 3 mjeseca i još ju pati stomačić, al valjda će i to uskoro biti ok. ne sekiraj se, kažu da je to sve dio roditeljstva!
zeljkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 10:59   #25
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Baš sam sretna kad čujem da ima još malih nervoznjaka, a da su ispali super. Eh taj mobil moj bebac mrzi, gleda ga čitave dvije minute i rasplače se. Taman sam mislila da ga bacim, jer ga i ja mrzim (navijali smo mu muzikicu kad je imao grčeve), ali poslije tvog posta mislim da ću sačekati 3. mjesec. A za pilates loptu mi se guzica zalijepila više po ovoj vrelini, već sam se zamišljala kako ga narednih 2 godine cupkam na njoj, a leđa otpadaju.Sad živim u nadi da će biti mali veseljak, to znači da bar nešto ima od mame
kazu da je mobil i baby gym idealna igracka za 3 mj pa nadalje, prije toga ih nervira, valjda im je previse, moja ima 3,5 mj i prije desetak dana je pocela bit luda za tim stoo visi s njega, hvata igracke,, vjezba, gleda, prica s njima... zlato mamino
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 12:34   #26
Moja je sad tri mjeseca i nekad imamo problema jer je umorna a prenapeta (bar ja tako to tumačim) da bi zaspala. Pa onda treba opuštanje prije uspavljivanja. Evo danas npr. Odspavala ujutro u kolicima 45 minuta (išli do dućana i malo prošetat) i onda bila budna 2 sata. S tim da je nakon sat vremena od buđenja počela nervoza jer se u onih 45 minuta u kolicima nije dosta naspavala. Probala sam je uspavati (obično zaspi na cici), ali nema šanse, samo vrišti i okreće glavu od mene. Pa malo nosanja (prestala vrištat čim sam je digla), pa malo igre sa zvečkama, pa malo u viper, pa malo u kinderbet pod mobil, pa opet malo nosanja. Čim joj dosadi promjena jer inače zavija (da, zavija, ona ne plače već cvili i zavija ). Pa kad je zrela za spavat (danas je to bilo tek za sat nakon početka zavijanja) onda na cicu i zaspala je. Ako je počnem uspavljivat dok je još sva nervozna nema šanse da zaspi, samo se još više rastuli i nervoznije smo obje.
Probaj mijenjat aktivnosti dok nije stvarno zreo za spavanje
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 14:48   #27
ah, nadam se da će to sto prije proc i da nije prenervozan u smislu da nesto s njim nije uredu.Isto tak okrece glavu da bi uzeo pelenu u usta, stalno lovi nesto rukama i kad ulovi onda primi grcevito i ne pusta.A i kad je dobar tj. budan i ne place fakat nikad nije na miru-stalno je u akciji.
adren is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 09:17   #28
Evo, podižem temu! Manch, Adren, dajte se javite pliz i recite mi da je prošlo . Ja ću izludit. Budimo se po noći milijon puta, taman najljepše zaspi i onda počne vrtenje, trljanje rukama po licu i tak jedno vrijeme, i onda ili zaspi tak da zabije glavu u pelenu ili u zaštitu na krevetiću ili počne urlati (češće). Toliko je nemiran dok spava da je to užas. Dok ga uspavljujem riče se, maše rukama, al ga ja čvrsto primim i za koju min zaspi, al kad ga spustim počinje show
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:46   #29
Ivana 2904 imam i ja problem s noćnim buđenjima Od 3 mj. starosti do 14 mjeseci spavao je "kao beba" cijelu noć, a sad smo svaku noć budni i po više od nekoliko puta. OK, povremeno se zaleti i neka noć koju cijelu prespavamo, ali te su zbilja rijetke, možda jedna na dva tjedna. Ne znam uopće što je, ali se digne, mazim ga dok ne zaspi i onda pokušam i ja ulovit do sljedećeg buđenja. Ne jede po noći već od onih navedenih tri mjeseca, jedino mu ponudim pit (centralno, suh zrak, mislim si možda je dijete žedno).
A kad legnem onda me drugi bebać (6 mjeseci sam trudna) počne mlatiti i zlostavljati po svim unutarnjim organima i ne da mi zaspati, pa se onda prvi opet probudi i rasplače... Beskrajne noći...
E, da, još uz to mi mali ima AD, pa kad je negdje svrbežljivo... ah, pakao!
Rekao mi jedan genijalan, ali stvarno genijalan pedijatar da mi je junior ljubomoran na novog čovječuljka koji mu okupira mamu. Oni to osjete iako još ne može osvijestit cijelu situaciju. Ipak je to čovjek od 16 mjeseci.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 11:05   #30
Ivana, kako raste, neke stvari su se izgubile, neke ostale (plač dok ne zaspe), sve u svemu, ostao je nervozan, samo što ja to sve sada lakše podnosim.
Sad ti je najbolje misliti kako će sve proći, i tako dan za dan prođe i naraste beba
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2009., 18:18   #31
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Ustvari, bojim se da ga ne naviknem na to silno cupkanje, pošto se baš mora jako ljuljati da bi zaspao. Neki dan sam u gostima bez lopte za pillates morala da sa njim skačem po kući kako bi se umirio. A već ima 7 kg.
He-he! evo držim svoju malu "Živku" u rukama dok ona jadna nemre zaspati i smijem se od jada jer proživljavam iste stvari! Mala će skoro 3 mj. ima ziher već 7 kg, voli puno papati, ali i još više plakati! A ja luuuuuuuuuuuuuudim!!!!
U bolnici su mi 2.dan nakon poroda rekli - "Jao kakav karakter!" Onda vam je svima sve jasno!
Ifkica-Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:26   #32
Neobično ponašanje bebe..

Ne znam di bi postavila pitanje,pa ako vec ima slicna tema-neka moderatori spoje..
Mama sam sincica starog 3 mj.i 10 dana..do unazad 3 dana je bio beba za pozeliti-mirni dani i noci,nekih vecih problema nismo imali..no vec par dana non stop kao da stenje(rezi),jako je cendrav,nervozan i razdrazljiv..
dnevni ritual zapocinjao nam je oko 7-8 h kada bi ga probudilo kakanje,mazili bi se,pricali na sta bi se smijao i gugutao kao lud..po danu je imao obicaj spavati 5-6 puta po 20-ak min,a navecer oko 19-20 h bi postao nervozan i cendrav za spavanje i zaspao bez problema..
no vec 3 noci se budi svakih sat i pol-trazi cicu i opet zaspe,a ujutro se budi u placu i razdrazljiv je..takav je onda cijeli dan-samo mumlja,rezi,stenje..smiri se samo nosanjem(na sta ga nismo navikavali i nekako bih to izbjegla) i zabavljanjem(ali i to mu brzo dosadi,pa opet pocne sa mrzovoljom)..imam dojam da je stalno umoran,a kad treba zaspati-kao da to ne zeli,uhvati plakati iz sveg glasa,mahati rukama i nogama i to traje 5 min i onda zaspi

jel tko imao slicnih problema?sta bi moglo biti..znam sve o skokovima u razvoju(mislim da sad nije vrijeme za to,a i ne visi bas toliko na cici osim po noci i nije "opsjednut"samo sa mnom),grcevima(nisam jela nista neuobicajeno,nije ih imao prije,ima normalnu stolicu,normalno mokri)...
nekako mi najvise vuce da je neispavan,jer mi je nekako cudno da tako mala beba po danu ne spava..kao da je poceo kuziti da mu je u javi zanimljivije nego u snu,pa ne zeli zaspati,.a ako ne spava jako je nervozan..
ili su ipak grcevi?
ne znam sta da radim
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 19:45   #33
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
Ne znam di bi postavila pitanje,pa ako vec ima slicna tema-neka moderatori spoje..
Mama sam sincica starog 3 mj.i 10 dana..do unazad 3 dana je bio beba za pozeliti-mirni dani i noci,nekih vecih problema nismo imali..no vec par dana non stop kao da stenje(rezi),jako je cendrav,nervozan i razdrazljiv..
dnevni ritual zapocinjao nam je oko 7-8 h kada bi ga probudilo kakanje,mazili bi se,pricali na sta bi se smijao i gugutao kao lud..po danu je imao obicaj spavati 5-6 puta po 20-ak min,a navecer oko 19-20 h bi postao nervozan i cendrav za spavanje i zaspao bez problema..
no vec 3 noci se budi svakih sat i pol-trazi cicu i opet zaspe,a ujutro se budi u placu i razdrazljiv je..takav je onda cijeli dan-samo mumlja,rezi,stenje..smiri se samo nosanjem(na sta ga nismo navikavali i nekako bih to izbjegla) i zabavljanjem(ali i to mu brzo dosadi,pa opet pocne sa mrzovoljom)..imam dojam da je stalno umoran,a kad treba zaspati-kao da to ne zeli,uhvati plakati iz sveg glasa,mahati rukama i nogama i to traje 5 min i onda zaspi

jel tko imao slicnih problema?sta bi moglo biti..znam sve o skokovima u razvoju(mislim da sad nije vrijeme za to,a i ne visi bas toliko na cici osim po noci i nije "opsjednut"samo sa mnom),grcevima(nisam jela nista neuobicajeno,nije ih imao prije,ima normalnu stolicu,normalno mokri)...
nekako mi najvise vuce da je neispavan,jer mi je nekako cudno da tako mala beba po danu ne spava..kao da je poceo kuziti da mu je u javi zanimljivije nego u snu,pa ne zeli zaspati,.a ako ne spava jako je nervozan..
ili su ipak grcevi?
ne znam sta da radim
grčevi ne moraju imati veze s tvojom prehranom, dok je M imao grčeve strogo sam pazila što jedem i nije imalo efekta, a sad jedem sve (čak i grah) i nema grčeva. M je baš "režao" zbog grčeva, a nakon kakanja bi se umirio. njemu su u vašoj dobi već prošli grčevi.
a dnevno nespavanje nam se događalo u periodima, tjedan dana jako malo spava pa se vrati u normalu i sl, ali nam to nikada nije utjecalo na noćno spavanje.
ali sad, valjda zbog zubića, imamo svakakvih epizoda.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:20   #34
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
Ne znam di bi postavila pitanje,pa ako vec ima slicna tema-neka moderatori spoje..
Mama sam sincica starog 3 mj.i 10 dana..do unazad 3 dana je bio beba za pozeliti-mirni dani i noci,nekih vecih problema nismo imali..no vec par dana non stop kao da stenje(rezi),jako je cendrav,nervozan i razdrazljiv..
dnevni ritual zapocinjao nam je oko 7-8 h kada bi ga probudilo kakanje,mazili bi se,pricali na sta bi se smijao i gugutao kao lud..po danu je imao obicaj spavati 5-6 puta po 20-ak min,a navecer oko 19-20 h bi postao nervozan i cendrav za spavanje i zaspao bez problema..
no vec 3 noci se budi svakih sat i pol-trazi cicu i opet zaspe,a ujutro se budi u placu i razdrazljiv je..takav je onda cijeli dan-samo mumlja,rezi,stenje..smiri se samo nosanjem(na sta ga nismo navikavali i nekako bih to izbjegla) i zabavljanjem(ali i to mu brzo dosadi,pa opet pocne sa mrzovoljom)..imam dojam da je stalno umoran,a kad treba zaspati-kao da to ne zeli,uhvati plakati iz sveg glasa,mahati rukama i nogama i to traje 5 min i onda zaspi

jel tko imao slicnih problema?sta bi moglo biti..znam sve o skokovima u razvoju(mislim da sad nije vrijeme za to,a i ne visi bas toliko na cici osim po noci i nije "opsjednut"samo sa mnom),grcevima(nisam jela nista neuobicajeno,nije ih imao prije,ima normalnu stolicu,normalno mokri)...
nekako mi najvise vuce da je neispavan,jer mi je nekako cudno da tako mala beba po danu ne spava..kao da je poceo kuziti da mu je u javi zanimljivije nego u snu,pa ne zeli zaspati,.a ako ne spava jako je nervozan..
ili su ipak grcevi?
ne znam sta da radim


s 3 mj. ti je skok u razvoju, a i sad počinje faza kad ne spavaju po danu sve ih zanima
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:18   #35
Imamo i mi sličnu situaciju. Bebinjo ima 3 mjeseca i 15 dana. Noćno spavanje štima, nemam osjećaj da češće dojim preko dana ali je jako cendrav, stalno traži mene, obje ručice u ustima, puno slini, ništa ga ne može zabavit na duži period, po danu spava 4 puta po 30 minuta.
Do prije par dana je bar u šetnji spavao duže ali sad više ne.
Ne znam jel se skok odnosi isključivo na dojenje ili se može i ovako odraziti. Sve mi je lakše prihvatiti dok je noćno spavanje u redu. Ide spavati između 19 i 20 sati i budi se ujutro oko 7 s dva buđenja kroz noć.
__________________
#timLaZarra
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:19   #36
možda zubići (ako slini i trpa rukice u usta) ili skok sa 3 mjeseca.
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:37   #37
cure, to vam je gotovo sigurno skok.
mi smo svaki osjetili, i to baš školski, u dan na isti način: noćno spavanje super ali preko dana nemir, cendranje, hoće se samo nositi, kenjkanje i više bi jela...
Prođe to za nekoliko dana. Taj skok sa 3mj nam je najgori bio, trajao je čini mi se gotovo tjedan dana i ja i mm smo već bili ludi.
A što se tiče zubića i trpanja rukica: moja M rukice i sve oko sebe trpa u usta već mjesecima pa evo sa 8mj još nemamo nijedan
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 08:24   #38
eto čitam naslov teme i pročitam post i hoću ti samo reći... nije to neobično ponašanje bebe

moja mrva ima sad 2,5 godine i mogu ti samo reći iz mog iskustva... navikni se.
Tvoj je još malecki, i svakakvo neobično ponašanje te čeka, imaju oni svakakve faze i skokove i sve nešto...

uglavnom uživajte, probaj biti smirena, a sve te faze prođu., pa onda ispočetka s nečim drugim

i moja je imala skok u razvoju s 3 mjeseca, pa s 6 opet i tak... lijepo školski i po knjizi...

ali, naravno, ako ti je nešto toliko neobično, čudno ili bilo što drugo...pitaj
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 09:00   #39
je. to ti je skok u razvoju.
naš je počeo s nekih 6 tjedana i to traje već 16 mjeseci.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 09:12   #40
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
no vec 3 noci se budi svakih sat i pol-trazi cicu i opet zaspe,a ujutro se budi u placu i razdrazljiv je..takav je onda cijeli dan-samo mumlja,rezi,stenje..smiri se samo nosanjem(na sta ga nismo navikavali i nekako bih to izbjegla) i zabavljanjem(ali i to mu brzo dosadi,pa opet pocne sa mrzovoljom)..imam dojam da je stalno umoran,a kad treba zaspati-kao da to ne zeli,uhvati plakati iz sveg glasa,mahati rukama i nogama i to traje 5 min i onda zaspi
meni se čini da mu možda nedostaje rutina i dobar ritam. možda previše ili premalo spava, on bi sada trebao spavati svukupno oko 15 sati dnevno, s tri dnevna spavanja. možda mu je premalo/previše poticaja preko dana, možda mu fali šetnja...

drugo, ali ne manje važno, kažeš da se umiri nosanjem. htjela sam reći pa ne možeš izbjeći nosanje bebe, no istina je da možeš, ali na štetu djeteta. djeci doslovno za rast i razvoj treba bezbroj zagrljaja, nosanja, maženja, ljubljenja, tepanja...

eto
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.