Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2014., 10:35   #1461
Ima dakako.
Radi se o ovisniku ili povremenom konzumentu.Ako je prvi put normalno da se kaže da do sada nije konzumirano.Htjelo se samo probat.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 13:31   #1462
Pozdrav ljudi..
uhvatili me jucer sa 1.5 grama u vrecici...
potpisao sam dva papira, jedan na kojem pise što su mi oduzeli i drugi koji ne razumijem pa ako moze neko reci sta znaci ovo:

http://i58.tinypic.com/111nvw9.jpg
Kod:
http://i58.tinypic.com/111nvw9.jpg
Do sada nisam nikad bio kažnjavan.. Šta očekivati sad? Koliko vremena treba da mi dode poziv za sud? Šta tamo? Dali da uzimam odvjednika?
Eto ljudi, ne znam šta dalje pa molim za pomoć..
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 07:18   #1463
Pa lijepo ti piše pod 1 da ide optužni prijedlog.Čekaj poziv za sud gdje ćeš iznijet svoju obranu.Znači prounaješ djelo iz svojih razloga ali tražiš smanjenje kazne jer ti je prvi prekršaj,kaješ se za počinjeno itd.Kad će doći ovisi o brzini policije i zatrpanosti suda.A ide i čl.64 st.3 http://www.zakon.hr/z/293/Zakon-o-su...ouporabe-droga
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 11:09   #1464
A šta znači taj optužni prijedlog? Ne znam ništa o pravu.. Dali ću imati više problema ili manje ?
čl64 st. 3, koliko vidim to su mjere liječenja?! zapalim mozda jednom mjesecno a nekad 1 u 2 mjeseca i to sam policajcu rekao, i on meni da lječenje?

Dali da uzimam odvjetnika?

Brijem da me drot dobio na foru kao ne brini ti ništa to je sad prekršaj, samo potpiši tu, još mi kaže da neću možda ni dobit kaznu pošto je mala količina i prvi put, a Bog zna šta je napisao u izvješću....
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 11:42   #1465
Pa i je samo prekršaj a ono drugo ti je izbacio da ima manje posla jer bi i nakon dužeg postupka bilo isto.

Optužni prijedlog ide odmah na sud za razliku o prekršajnog naloga kojeg ti je mogla napisat policija sa kaznom od 5000.Netko se dosjetio tj.pročitao prekršajni zakon do kraja pa se za travu sada piše opružni prijedlog zbog postupanja po čl.63 st.4 čega nije bilo kad su pisali PN.

Ništa tebi policajac ne daje nego samo točno postupa po prekršajnom zakonu i zakonu o suzbijanju droga.

Može samo napisat 1.5 g trave točno kako stoji i u zapisniku o vaganju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 14:26   #1466
Puno hvala Sivkić na odgovoru..

pitao bi te jos 2 stvari, dali mi treba odvojetnik? i što očekivat od čl.64 st.3 ? hvata me strah suda jer nikad nisam bio tamo i ne znam šta očekivat..

i ako imas možda jos neki savjet? pušenja sam se ostavio zauvijek.. i dali ce me cijeli život tlačit kad me legitimiraju zbog ovog? ili se to briše nakon n godina..

hvala
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 15:10   #1467
Ako dobro odigraš "priznaš+kajanje" nije ti potreban.

Tlačit će te ovisno na koga naiđeš jer se neke stvari iz njihovih evidencija nikad ne brišu.

Ne grizu na sudu a ponašaju se onako kako se ti ponašaš prema njima (u pravilu)
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 17:09   #1468
Dobro sam odgojen, tako da ću biti maksimalno ljubazan, isto tako i ponizan, priznat ću pogrešku, pokajat ću se.. isto tako ću joj i reć da je to bilo zadnji put da sam to konzumirao..


Hvala ti puno na pomoći, puno mi je lakše sad.. nadam se da će i oni na sudu skuzit da nisam neki narkoman, jer studiram vanredno, radim u isto vrijeme, nikad problema sa zakonom.. eto glupost me koštala :/ samo se nadam da neće utjecat na daljnje zapošljavanje i odlazak van zemlje radit.. hvala jos jednom
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 09:06   #1469
Quote:
thundercro kaže: Pogledaj post
samo se nadam da neće utjecat na daljnje zapošljavanje i odlazak van zemlje radit.. hvala jos jednom
Kod nas neće jer ne trebaju podaci iz prekršajne evidencije a za van je upitno o kojoj se državi radi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:48   #1470
dali možda znas dali traže prekršajnu evidenciju Njemačka i SAD?
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 10:58   #1471
Ameri traže čak i za ono za što je kod nas nastupila rehabilitacija.
http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 13:26   #1472
I sada mogu zaboravit na SAD zbog ovog? Ili nisu toliko rigorozni kad je u pitanju trava i ova kolicina?
thundercro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 08:34   #1473
Treba probat a ne zaboravit.Samo oni znaju kako odlučuju.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 19:06   #1474
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ovo je blaža mjera (od zatvorske ili novčane kazne) i pokazatelj da je stvarno bila mala količina. Vjerojatno nemaš brige.
takoder sam nedavno uhvacen prvi put s icim (i kolicina manja od pola g), pa mozda mogu racunati s ovom mjerom ali mogu li traziti rade novcanu kaznu? jer ic na odvikavanje i davat urin svakih par mjeseci mi je tragicno
Starcraftpro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 11:14   #1475
Evo da se pohvalim 2009. sam pao sa 0.3 grama(filter) i tek sad 2014. u 4. mjesecu su napravili ovrhu(1400kn kazna+100kn trošak ovrhe), nakon sudskog procesa gdje sam gledao oba službenika policije u oči i kad su otvoreno lagali. Uspio sam se i zaposlit, nikavih problema. Što se tiče legitimacije u 30% slučajeva me pitaju "a što je to bilo 2009.?" na što im ja sa smješkom odgovorim "ah pao sam sa džointom " i dalje ništ više ne pitaju. Možda se službenicima mijenja pristup isto jer više nisam balavac pa te više ne šamaraju i sl.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2014., 17:35   #1476
Pozdrav ljudi, jucer oko 1 u noci sam ja cura i kolega "pali" sa jednom jointom . Joint smo rekli da smo nasli sto u stvarnost i djelomicno jest istina bio je tamo...jbg ja sam uzeo i zapalio doso je pandur /detektiv i viknio policija , sta radite ja sam bacio na pod u travu. Poslje je trazio i nasao to pitao cije je svi smo rekli da smo to tamo nasli. I naravno dalje procedure itd itd... cijeli dzoint kad su vagali je bio 1g. Isli smo svi ma da sam ja rekao da sam ja da njih ne diraju svejedno su nas poveli da damo izjavu. Njima su uzeli izjave , svi smo rekli isto ja sam potpisao nesto da sam nasao to i zapalio , nikad nisam to radio niti mi je cilj , kod sebe nismo imali nista takvo . Osudivani nismo nitko nikad, prvi put sam i bio tako u policiji. Od njih imam samo obavijest o oduzimanju predmeta i to je to.

Sad me zanima koje su posljedice ako cu ic na sud, jer rekli su da ce mi doc poziv na sud. Hvala
Mario111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:07   #1477
Ići ćeš na prekršajni sud gdje se od tebe očekuje da ponizno priznaš sve, a obzirom da si potpisao svoju izjavu sam si sebe sj.(možda). Zlatno pravilo->nikad ne potpisivat ništa.

Ako želiš učiniti nešto plemenito i žrtvovati svoje vrijeme za dobrobit zajednice onda reci da to nije tvoje, da ne znaš o čemu se radi, da su ti dali papir da potpišeš na silu, pozovi i murjaka na sučeljavanje, bit ćeš osuđen krivim bez obzira dal jesi ili nisi, ali barem češ platiti globu za par godina(nakon što se par puta žališ) i barem ćeš dati razloga da prekršajni suci dobivaju svoju plaću za posao koji može raditi bilo tko.
Orion1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:29   #1478
Quote:
Orion1984 kaže: Pogledaj post
a obzirom da si potpisao svoju izjavu sam si sebe sj.(možda). Zlatno pravilo->nikad ne potpisivat ništa.

...(nakon što se par puta žališ)
Potpis je nebitan.

Samo jednom ima pravo žalbe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 15:14   #1479
Zanima me jos jedna stvar, to gdje nas je uhavtio je privatan posjed. Znaci to je kuca od mog prijatelja tj ok iza kuce al dvoriste ne ogradeno jer nova je kuca. Ja sam imao dopustenje od prijatelja da budem tamo ali kako su oni mogli na privatan posjed upast ?? Da li postoje neke sankcije i za njega u vezi toga??
Mario111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 18:29   #1480
Zaboravi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:25.