Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2004., 01:30   #81
Jebes ti zivot od kojeg se ne moras povremeno odmoriti i iscistiti.
__________________
Odstranite perje sa ptice trkacice, prelijte je marinadom od maslinova ulja i provansalskih trava i ostavite u hladnjak da odstoji. Otvorite bocu Ozujskog i popijte polovicu sadrzaja na eks. Tada bocu nabijte ptici trkacici u dupe i polozite ju na nauljenu tavu. Poslozite malene krumpire premazane maslacom oko ptice. Pecite na 210 stupnjeva oko sat i dvadeset.
Djura S. Zlikovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2004., 10:52   #82
Quote:
BladeRunner kaže:
Opet se vode bezvezne diskusije da li je ili nije dobro jesti meso i obratno.
Neka svatko jede sto voli.
Ja sam dva tjedna na programu tjelesnog ciscenja, koji obavljam jednom godisnje. U tom periodu, jedina hrana zivotinjskog porijekla, koju povremeno jedem u manjim kolicinama, je riba. Hrana koju klopam je super ukusna i meso mi uopce ne fali.
No unatoc tome cu opet jesti meso kada se vratim na normalnu prehranu.

Eh, ja se cistim svaki tjedan - obicno koncem tjedna. Samo rabim drugacije metode, ali vjeruj mi da je ciscenje temeljito i potpuno i ne zahtijeva zrtve u obliku odricanja od mesa. Ti si kompa dosta prljav covjek kad ti treba dva tjedna u komadu za ciscenje?
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 01:27   #83
Quote:
Potala kaže:
Kad se vratiš na normalnu prehranu od koje ti treba čišćenje?
*joke*
Ja furam i auto redovito na servis iako nije pokvaren. Kazu da od toga dulje traje. Analogija vrijedi i drugdje.

Mislim da meso u mom slucaju nije primarni razlog zbog kojega idem na takve kure. Kavurine na poslu i koka-kole su najgora stvar. Vec skoro 2 tjedna nisam imao ni jednu. Kapucino mi posebno fali.

Cude me sve ove reakcije od vas "domacih". Dojam koji mi ovdje imamo o vama, je da je vecina skvadre doma zaokupljena mikrobiotickom prehranom i slicnim brigicama o zdravoj prehrani. Pa eto, i mi zaostali Oziji se moramo, makar malo ugledati na vas.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 01:30   #84
Quote:
Tommy Gun kaže:
Eh, ja se cistim svaki tjedan - obicno koncem tjedna. Samo rabim drugacije metode, ali vjeruj mi da je ciscenje temeljito i potpuno i ne zahtijeva zrtve u obliku odricanja od mesa. Ti si kompa dosta prljav covjek kad ti treba dva tjedna u komadu za ciscenje?
Zato si ti toliko cist. Kazu da je alkohol jako dobro otapalo za skoro sve, pa i jetru.

BTW, jedenje ribe, kalamarija i skampa nije bas odvise tesko odricanje od mesa. Jedino je i u tome kolicina vrlo umjerena.
Da ovo cudo dulje traje, narasle bi mi vec i peraje.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2004., 11:04   #85
Quote:
BladeRunner kaže:
Zato si ti toliko cist. Kazu da je alkohol jako dobro otapalo za skoro sve, pa i jetru.

BTW, jedenje ribe, kalamarija i skampa nije bas odvise tesko odricanje od mesa. Jedino je i u tome kolicina vrlo umjerena.
Da ovo cudo dulje traje, narasle bi mi vec i peraje.


A znas li ti kume kako se jetra moze zastopati ako se redovito ne "isplahne"? Jednom sam zbog odredenih obaveza dva vikenda za redom zaboravio isplahnuti jetru. To ju je toliko iznenadilo i sokiralo da sam dobio neku cudnu boju ( nesto slicno zutici )tako da se poslije cetiri dana nisam trijeznio. Tada se sve vratilo u normalu.


A ovo sa kalamarima i kovacima, skarpinama, da, da. I tako se treba pokoji puta procistiti. Sto cesce!
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 02:39   #86
Quote:
Tommy Gun kaže:
A znas li ti kume kako se jetra moze zastopati ako se redovito ne "isplahne"? Jednom sam zbog odredenih obaveza dva vikenda za redom zaboravio isplahnuti jetru. To ju je toliko iznenadilo i sokiralo da sam dobio neku cudnu boju ( nesto slicno zutici )tako da se poslije cetiri dana nisam trijeznio. Tada se sve vratilo u normalu.


A ovo sa kalamarima i kovacima, skarpinama, da, da. I tako se treba pokoji puta procistiti. Sto cesce!
Kumas'ne, mislim da ti koristis pogresno otapalo. Pravo otapalo ti mora dati zdravu zelenu boju, ali ne previse da ne pocnes raditi fotosintezu. Zamisli da ljudi pocnu o tebi pricati da si cudna neka biljka.

Meni malo nedostaju oni nasi skampi. Ovi ovdje su OK i fini su i na buzaru, ali to ti je vrsta vise slicna kozicama, nego li skampima. Ipak, na rostilju su fantazija. Okrenes ih par puta na ploci, u manje od 5 minuta, i onda ih prelijes sa sitno nasjeckanim cesnjakom i persinom u maslinovom ulju (uju, gospe ti).

Shan Piero iliti kovac se ovdje zove John Dory (lat. Zeus Faber). Super riba i divota je sto je toliko rasprostranjena po svim morima svijeta. Ovdje se moze kupiti i u filetima.

Ovdje je velik izbor ribe i ostalih morskih proizvoda, a kako su cijene mesu otisle u nebesa, sve vise ljudi se okrece ribi, koja sada jednako kosta. Janjetina je nekada bila najjeftinije meso. Sada je najskuplje. Zato su morski janjci ukusni.

Vec neko vrijeme kupujem vrste ribe koje nikada prije nisam probao. Tunjevina na zaru je neocekivano ukusna. Kingfsih ima malo masnije meso, ali kotleti sa rostilja, preliveni prelivom od vrhnja i dvije vrste senfa su za prste polizati. Sto je jos veca fora, brzo se spreme. Preliv je gotov za deset minuta, a kotleti se ispeku za jedno 5 minuta na rostilju, ako nema puno vjetra.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2004., 10:54   #87
ovo sam nasla na vitamini.hr i fakat me postotak iznenadio. mislila sam da je veci

Broj vegetarijanaca je u porastu, a prelazak na vegetarijansku prehranu je najčešći zbog brige za zdravlje, zbog očuvanja okoliša i zbog zaštite prava životinja. Naravno, u nekim zemljama vegetarijanstvo nije odabir već nužda.
Danas se vegetarijanstvo više ne smatra nikakvim čudaštvom, biti vegetarijanac je moderno i u restoranima se vegetarijanska jela naručuju s ponosom.

Općenito, veći je broj vegetarijanaca među ženama nego muškarcima, također je više vegetarijanaca među mlađim osobama, primjerice, među studentima, nego u drugih dobnih skupina.

U Australiji se 5 % stanovništva hrani prema vegetarijanskim principima prehrane, u Kanadi 4 %, u Americi i Švedskoj 3 %.
Istraživanje koje smo proveli u Laboratoriju za kemiju hrane i prehranu PBF-a, pokazuje da je među studentima RH 5 % vegetarijanaca (3 % muškaraca i 6 % žena). Vegana je bilo 0,8 % (u Americi ~ 1 %, u Švedskoj 0,2 %). Nismo pronašli niti jednog frutarijanca; frutarijanci se prehranjuju isključivo voćem.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 00:03   #88
Quote:
SLAP kaže:
Zdrav seks je najsvetiji čin nas smrtnika. Mesojedi to ne mogu izvesti.
Lexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 19:05   #89
Frutarijanci.

Ja sam steakarijanac. Hranim se iskljucivo Aberdeen Angus biftecima.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 08:06   #90
Quote:
Phil Lynott kaže:
Frutarijanci.

Ja sam steakarijanac. Hranim se iskljucivo Aberdeen Angus biftecima.
E kume jesi ogranicen. Ja jedem i kravu i ofcu i kozu (svinju nesto rjedje), pa i klokana, tu i tamo.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 08:12   #91
Quote:
Billi kaže:
Broj vegetarijanaca je u porastu, a prelazak na vegetarijansku prehranu je najčešći zbog brige za zdravlje, zbog očuvanja okoliša i zbog zaštite prava životinja. Naravno, u nekim zemljama vegetarijanstvo nije odabir već nužda.
Cuj u Australiji je i muslimana sve vise. Raste im broj brze nego li vegetarijancima. Pa je li je to neko dobro?

Quote:

Danas se vegetarijanstvo više ne smatra nikakvim čudaštvom, biti vegetarijanac je moderno i u restoranima se vegetarijanska jela naručuju s ponosom.
Velis "s ponosom". To mi zvuci kao ono "casno je bilo zivjeti s Titom".

Ja narucim vegetarijansku hranu kada mi se ne jede meso i ne osjecam nikakav ponos, vec samo uzitak u hrani. Vrijedi i vice versa.

Quote:

Nismo pronašli niti jednog frutarijanca; frutarijanci se prehranjuju isključivo voćem.
Ne trebas vise traziti. Imamo ih mi tu koliko hoces. Nazivaju se flying foxes.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2004., 12:19   #92
Ko mi brise topice??? Grrrrrrr %$£!"!###@@@

Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 02:18   #93
Quote:
Phil Lynott kaže:
Ko mi brise topice??? Grrrrrrr %$£!"!###@@@

Vidi ga al se umislio. Nemaju kume moderatori sto raditi nego tebe brisati.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2004., 02:56   #94
Zapravo, ja sam mu šutnula jedan topic u Otpad.
Dakle - buniš se bezveze. Nije obrisan, samo je premješten na odgovarajuću lokaciju
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 08:11   #95
Quote:
Potala kaže:
Zapravo, ja sam mu šutnula jedan topic u Otpad.
Dakle - buniš se bezveze. Nije obrisan, samo je premješten na odgovarajuću lokaciju
E za ovo se kum treba svakako zaliti !....................
Upravi vodovoda..................
Po mogucnosti ne gubiti vrijeme. Francek na centrali rjesava sve probleme, ako ga se nazove prije rucka.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2004., 08:43   #96
Quote:
Potala kaže:
Zapravo, ja sam mu šutnula jedan topic u Otpad.
Dakle - buniš se bezveze. Nije obrisan, samo je premješten na odgovarajuću lokaciju




Eto, Phile, do cega si dogurao.... Cak te ne brise niti ciko Blejd nego ove njegove zemskice sa svijeta oko nas!
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 09:13   #97
Cool

Ajde Tomice prackice od gumice za djecje gacice, ne zajebaji posten svijet ovdje.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2004., 10:31   #98
Quote:
BladeRunner kaže:
Ajde Tomice prackice od gumice za djecje gacice, ne zajebaji posten svijet ovdje.

No komprendo
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2005., 09:20   #99
Quote:
Tommy Gun kaže:
No komprendo
No comprende? E kada bi dali da se ovdje igramo sa grafikom, mogao bih ti i nacrtati kumash'ne.
BladeRunner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 18:27   #100
Quote:
BladeRunner kaže:
Ja jedem i kravu i ofcu i kozu (svinju nesto rjedje), pa i klokana, tu i tamo.
Molim? Klokani jedu svoju vrstu?
__________________
Computer Therapist
Eliza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:44.