Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2009., 17:23   #1
Lightbulb kazaliste pokreta

nakon surfanja ovim toliko poznatim forumom ne nalazeci nista sto bi me privuklo i bezuspjesnom potragom za necim sto nije klasicno kazaliste odlucio da eto potrazim moguce ljude koje zanima pokret i tijelo u kazalistu te igranje svime onime sto nalazimo interesantnim zamjenjujuci klasično dramsko kazaliste teksta i stare skole.
vec poduze vrijeme bavim se 'fizickim' kazalistem ili necemu slicnom (kakogod to netko nazvao), upoznao sam tehnike mime etiena decouxa i jacquesa lecoqa i to direktno iz francuske, vjezbao u bivsoj skoli marcela marceaua i sad se dosađujem (pomalo) posto smatram da kazaliste nije za jednog jedinog individualca vec grupni rad.
stoga molim sve ljude neka se jave sa svojim 'znanjem' o 'alternativnom ' kazalistu, pitanjima i zeljama, mogucnostima te motivacijom za kretnjom i istrazivanjem svoga tijela.
__________________
Tko gubi dobitak, dobiva gubitak!
Staro Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 18:31   #2
Ja nemam nikakvo teorijsko znanje, a veliki sam ljubitelj ovog kazališta

Ove godine sam pogledao nekoliko takvih predstava, zadnje dvije su bile "Vodoinstalater" i "Ložači sunca"

Djelomično je takva predstava i ova zadnja od Bad.Co sad se ne sjećam naziva

U predstavama dakle nema nikakvog teksta, sve se odvija bez ijedne riječi.

Ove dvije predstave su sasvim različite, u jednoj je na sceni grupa dok je u drugoj riječ o solu. Jedna je napravljena po motivima D.HArmsa, dok za drugu mislim da je autorski rad (hoću reći autorska zamisao, mada se naravno u oba slučaja radi o autorskom radu jer je i interpretacija autorstvo)

Meni su obje bile jako dobre, a kad bih se morao odlučiti ipak mi je "Ložači sunca" mrvicu jača

Na neki neobičan način u takvim predstavama osjećam kao da puno djelatnije sudjelujem i da sam uključen u predstavu nego u uobičajenom kazalištu. Nakon predstave osjećaj je potpuno drugačiji, ne razmišljam o ničemu nego izađem iskusniji nego što sam ušao...to je valjda ono fizičko u tom kazalištu. Bez obzira što publika sjedi, reagira se na pokret i gibanje koje se emitira. Ukoliko je izvođač vrhunski, tim više, a kod nas zaista imamo vrhunskih glumaca ove vrste.

Ja bih rekao da ovo kazalište razvija fizičku inteligenciju, a toga nam čini mi se zaista nedostaje.

Zato je baš divno da postoji
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:07   #3
Thumbs up

drago mi je na barem jednom postu
jos draze bilo bi mi popricati nesto vise o tome i naci ljude za suradnju
eh..
__________________
Tko gubi dobitak, dobiva gubitak!
Staro Lane is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 09:00   #4
Pa popričajmo
A ti ljudi koje si spomenuo gore, malo sam guglao o njima i koliko vidim to je neka starčad

Za ovakve predstave treba biti u top tjelesnoj formi, ne znam što bi u takvom kazalištu mogla jedna mrcina
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 16:33   #5
ne samo da su starci vec su i mrtvi (proguglaj malo bolje) kao i svako malo vece ime koje je ista uradilo znacajnije u toj domeni.
proguglaj i mummenschanz-super ekipa no i oni ostarjeli.
danas, koliko mi se cini, spanjolci su nekako najzagrizeniji za takvu neku vrstu fizičkog kazalista iliti kako to vole spajati sa cirkuskim tehnikama.
ima li kakvih radionica u tvojoj blizini? ili pak nekog vrijednog tko radi?
mozemo organizirati workshop!
pozdrav
__________________
Tko gubi dobitak, dobiva gubitak!
Staro Lane is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.