Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2011., 19:12   #61
E, hvala na odgovoru, mada pokusat cu se izvuc na cinjenicu da nisam znao i tako te gluposti ako me bas zaustave. Al ako ce skoro ovaj zakon da moze do 80 kW, onda sam miran jer tu granicu ne prelazim. Hvala svima na odgovorima jos jednom. Malo mi je glupo sto sam uopce postavljao takvo banalno pitanje, al nigdje nisam uspijevao dobiti jasan odgovor do sada
brat_ivke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 11:01   #62
Quote:
brat_ivke kaže: Pogledaj post
E, hvala na odgovoru, mada pokusat cu se izvuc na cinjenicu da nisam znao i tako te gluposti ako me bas zaustave. Al ako ce skoro ovaj zakon da moze do 80 kW, onda sam miran jer tu granicu ne prelazim. Hvala svima na odgovorima jos jednom. Malo mi je glupo sto sam uopce postavljao takvo banalno pitanje, al nigdje nisam uspijevao dobiti jasan odgovor do sada
prelazis i tu granicu,koja je 108KS
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:16   #63
A sta da se radi. Onda cu radije pjeske po lijepoj nasoj da se ne zamjerim organima reda i zakona
brat_ivke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 15:47   #64
Quote:
brat_ivke kaže: Pogledaj post
E, hvala na odgovoru, mada pokusat cu se izvuc na cinjenicu da nisam znao i tako te gluposti ako me bas zaustave.
Osim što se nitko ne može pozivat na nepoznavanje objavljenih pravnih propisa. To ti nitko neće uvažit. Čim si ti i državljanin RH, smatra se neoborivo da ti je poznato pozitivnopravno stanje u RH.
Glock is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 15:00   #65
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
prelazis i tu granicu,koja je 108KS
109ks je, ali taj zakon uopće nije stupio na snagu.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:55   #66
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
109ks je, ali taj zakon uopće nije stupio na snagu.
nigdje nije napisano ni da je stupio na snagu,a inace znam da je 109KS al sam pisao kak je i on pisao.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 17:26   #67
Imam jedno pitanje. U vezi zakona o mladim vozacima, razgovaro sam sa jednim instruktorom u auto skoli koji mi je tvrdio da mladi vozaci mogu voziti aute jace od 75kW. To se samo odnosi ''ako mladi vozac ne napravi nikakav prekrsaj ili nije pod utjecajem alkohola'', policija ga nece kazniti nego ce ga samo upozoriti. U zakonu o sigurnosti prometa na cestama clanak 221. stavak 3. pise :'' Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati osobnim vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW.
(4) Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj mladi vozač ako postupi suprotno odredbi stavka 3. ovoga članka.''. Moje je pitanje kako policija reagira, ako zaustavi mladog vozaca koji vozi auto od cca. 85kW, nije napravio nikakav prekrsaj niti je pod utjecajem alkohola ili opojnih droga. Da li se pridrzavaju ovoga clanka ili samo upozore vozaca da vozi prejaki auto?
zvone24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 20:13   #68
Policajac može pisati upozorenje ili kaznu, ovisno o njegovoj procjeni. Instruktor je malo promašio.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 17:32   #69
danas sam imala saobraćajku. gadnu. auto od iza izgleda ko da ga drobilica zahvatila.

uglavnom.
meni u susret vozio je bijeli kombi, po mojoj traci, preko pune crte, sijekao zavoj brzinom od oko 90 km/h.
ja sam van iz zavoja dolazila brzinom oko 60 km/h, i da ga izbjegnem, skrenula sam na bankinu, zahvatilo me žešće, bacilo u neku grabu sastrane i tako me preokrenulo na krov, na sreću se poravnao auto na kotače. s kombijem nije bilo kontakta, nisam zapamtila registraciju ili bilo što po čemu bi ga mogli prepoznati, a svjedoka nije bilo.
on je napustio mjesto nesreće, ostavio me tamo bez da uopće uspori i provjeri ako sam živa, na sreću kroz par minuta je prolazio neki čovjek pa je zvao hitnu i policiju.
meni nije ništa, udarila sam malo jače glavom i imam par nagnječenja.
ali.
u policijskom izvještaju stoji da zbog mog neiskustva i neprilagođene brzine, izletjela sam s ceste zbog nemogućnosti procjene situacije. to što ja imam vozačku dva mjeseca opravdava nekog da me praktički zgura s ceste i da ja budem kriva?

ja sam jako dobro procjenila kako da ostanem živa, a to je bilo skrenuti s puta tom manijaku koji me umalo ubio tamo na cesti.

koje mjere mogu poduzeti da ne plaćam još i kaznu i da se počne tražiti vozač tog kombija?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 15:27   #70
Quote:
Apolon247 kaže: Pogledaj post
Istina. Kad vas policajac zaustavi nek vam i napise kaznu, ali lijepo zalbu na prekrsajni sud i ne bi smjelo biti problema. Ali to se odnosi na one koji su polozili prije 17. lipnja 2008. i odradili dvije godine.
Molim ako mi može netko pojasniti ovo.. Položio sam 10.9.2007. Znači, do 17.lipnja 2008. nisam odradio 2 godine, tj. nisam imao 2 godine vozačkog iskustva. Da li se tim zakonom onda misli na 2 godine iskustva do 17.lipnja, ili.. ?

Zadnje uređivanje qman : 07.04.2011. at 15:27. Reason: s
qman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 12:43   #71
Položio sam 2006 negdje 5-6 mj A1 kategoriju, sa 22.4.2008 B kategoriju i vozacka mi je vrijedila 2 mj i produzio sam je 10.6.2008 i tada sam dobio A kategoriju... Jesam li mladi vozač? Policija me zaustavila nekoliko puta pitao sam ih i kazu nisi, neki dan su me zaustavili i napuhao sam nesto sitno oko 0.1 i rekao prometni policajac kako mogu popit jos jedno pivo i to je to za veceras... Kolega je slicno polozio i zaustave ga u jacem autu i ista prica... Tko sad tu grijesi?
Tigra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 16:14   #72
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
109ks je, ali taj zakon uopće nije stupio na snagu.
Danas vozim u auto školi i razgovaram s instruktorom i rekao mi je da je od nedavno na snazi zakon da mladi vozać smije vozit auto od 80kw .. ko sad tu koga ?? A prije toga mi je frend rekao da mu je mama neki dan pitala policajca o tom zakonu , te joj je on odgovorio da još uvijek stoji zakon za 75kw ... ko je u pravu ??
Tigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 16:49   #73
Policajac, kao i uvijek.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:04   #74
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Policajac, kao i uvijek.
Nije to jedan policajac, bilo je to vise puta, ovi sto su me zaustavili su prometni u octaviji... stajali su na zabacenom mjestu i vjerujem da je bila neka akcija za alkohol ili sl... ugl zaustavili me s rotacijom nesto poslije ponoci, bili su nervozni trazili da otvorim gepek i pregledali da ne prevozim nesto i alkotestirali me, dugo nesto su radili u autu (vjerovatno provjere) , na kraju pisali kaznu za pojas (bio sam vezan, al sam se odvezao kad su izletili iz auta, moja krivica)... vjerujem da su imali razlog pisali bi jos nesto...
Pozvali me do auta, rekli mi da sam izgledao sumnjivo i da se trebam vezati inace, sto se tice alkohola moze jos jedno pivo i to je to... i pitam ih sta imam foru 0.5? I ovi da zbog toga i toga, neki clanak stavak... dobro, hvala dovidjenja


Znaci ta fora s datumom polaganja i vozacko iskustvo od 2 godine, ne vrijedi?
Tigra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:40   #75
ja ne znam kak više mog sina policija ne zaustavi, tek je krenuo na vozački, za 2 mj će napunit 18god, a muž mu mirne duše svaki vikend daje auto koji da i ima vozačku ne smije voziti zbog jačine
vikendom je tiha misa jer se uvijek posvađam s mužem zbog toga i molim boga da ga jednom zaustave i da obojica dobe poštene kazne
evo i maloprije je otišo nekam na trešnjevku, jarun ko zna kam sve ne
čudi me da nema policije na cesti ili ih on vješto izbjegne
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 07:09   #76
Quote:
sparina123 kaže: Pogledaj post
ja ne znam kak više mog sina policija ne zaustavi, tek je krenuo na vozački, za 2 mj će napunit 18god, a muž mu mirne duše svaki vikend daje auto koji da i ima vozačku ne smije voziti zbog jačine
vikendom je tiha misa jer se uvijek posvađam s mužem zbog toga i molim boga da ga jednom zaustave i da obojica dobe poštene kazne
evo i maloprije je otišo nekam na trešnjevku, jarun ko zna kam sve ne
čudi me da nema policije na cesti ili ih on vješto izbjegne
Do 18. godine ide se na sud i tamo kažeš nisam htio, neću više
a kad napuni 18. probaj ih prestrašiti sa realno mogućom kaznom zabrane polaganja.

Neznam za situaciju u zagrebu, ali u splitu su mene zaustavili možda 2 puta u godinu dana, a tjedno imam 1-2 noćna izlaska,
tako da nije ništa čudno što njega nisu zaustavili.
__________________
Is there a life after youth?
Bad Dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:11   #77
E pa baš nije tako.Nisi htio i nećeš više?Što?Uzet auto i vozit bez vozaćke.Nije to prekoračenje brzine 2-3 km/sat ili nevezivanje pojasa u gradu ili malo duže zaustavljanje.Na sud se ide i prije 18 godine i roditelj plaća kaznu.

U ovom slučaju "sin" 5000-15000 kn za upravljanje prije stjecanja prava (čl.216 st.6) uz primjenu čl.228 (kad dobije vozačku), a muž 1000-3000 kn za davanje vozila osobi koja nema vozačku (čl.229 st.6) ZOSPC-a.

Po kaznama, nisu minorni prekršaji i nijedan sudac neće oprostit kaznu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 17:03   #78
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
E pa baš nije tako.Nisi htio i nećeš više?Što?Uzet auto i vozit bez vozaćke.Nije to prekoračenje brzine 2-3 km/sat ili nevezivanje pojasa u gradu ili malo duže zaustavljanje.Na sud se ide i prije 18 godine i roditelj plaća kaznu.

U ovom slučaju "sin" 5000-15000 kn za upravljanje prije stjecanja prava (čl.216 st.6) uz primjenu čl.228 (kad dobije vozačku), a muž 1000-3000 kn za davanje vozila osobi koja nema vozačku (čl.229 st.6) ZOSPC-a.

Po kaznama, nisu minorni prekršaji i nijedan sudac neće oprostit kaznu.
Slažem se..
Prijatelj je sa svojih 16 godina uzeo tati auto i otišao se "provozat". Sa 150 km/h proklizao u zavoju, pokupio 2 parkirana auta, na sva 3 totalna steta. Na sudu zavrsio sa novcanim kaznama, odstetama za aute i zabranom polaganja vozackog, do neznam kada.
Tako da nema "nisi htio i nećeš više".
qman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 00:19   #79
Je li istina da su polovicom lipnja izglasane izmjene zspc, ali da još nisu objavljene u NN, pa nisu još na snazi?
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 16:11   #80
Quote:
kralj irud kaže: Pogledaj post
Je li istina da su polovicom lipnja izglasane izmjene zspc, ali da još nisu objavljene u NN, pa nisu još na snazi?
ja sam isto to čuo, stvari tipa da mladi vozač može imati do 0,5 prom, ali đaba mi kad još nije na snazi
CanSee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.