Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2006., 20:34   #21
Moja rodica kaže da kupuje na kartice jer nikako ne bi uštedila tu lovu jer bi ju potrošila negdje drugdje. Ovako je uvijek jednu plaću u minusu, ima sto rata svega i svačega, a zadovoljna je. To što plaća 10, 15 % bankama ništa ju ne brine jer kaže da joj je ovako bolje.
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 22:39   #22
i što se iz toga da zaključiti?
da je problem u kartici, naravno, nikako i nikada u rodici

ne samo da treba kartice ukinut, nego i novac! sve na lomaču!
pa ćemo opet imat robnu trazmjenu
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 22:45   #23
ne kažem ja da su kartice loše, nego kažem da ljudi ne znaju štedjeti da bi si nešto kupili, aj osim stana i auta za sve ostalo možeš skupljati novac. Puno je lakše uzeti na karticu nego planirati
obiwan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 07:37   #24
e uvijek kad čujem/čitam ovak nekaj podsjeti me kak u svezi glede tih kartica uvijek osvane 2 vrste ljudi. Ona neka bijedna sirotinja koja sva sretna kaj će dobit tam neku karticu koju ono sam provučeš i uopće para ne moraš imat da bi nekaj kupio. i osim toga kad ti ono u slowmotionu uz napetu muziku izvadiš tam neku karticu pred prodavačicom past će na koljena i klanjat ti se cijeli dučan i 3 okolne birtije. A poslije plač i škrgut zuba kad dođu računi jer, koje li drskosti i bezobrazluka od tih banaka, oni očekuju da ti te novce još i moraš vratit "Jesam se ja za to borio?" A tu su i oni drugi koji se groze i kartica i sveg plastičnog, čak su i osobnu prerezali da im ne bi neko neke kamate na nju zaračuno, a sve zbog onih prvih specijalaca jer "te kartice su najveće zlo i život će ti uništit"
A kad bi još naučili koristit i glavu i ne samo plastiku niš ne bi bilo tak strašno
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:28   #25
nek počne manje trošiti!
rosa_salvaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:33   #26
Samo keš. Nema članarina, kamata, sranja.
Najljepše mi je kad stojim u redu na blagajni, a lik plaća račun od 20 kuna karticom. Uzeo bih mu je, rekao da se naguzi i provukao kroz šupak. Ne mora ni pin ukucat.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:18   #27
Quote:
krix kaže:
Samo keš. Nema članarina, kamata, sranja.
Najljepše mi je kad stojim u redu na blagajni, a lik plaća račun od 20 kuna karticom. Uzeo bih mu je, rekao da se naguzi i provukao kroz šupak. Ne mora ni pin ukucat.
Šta tebe boli briga koliko čovjek troši u dućanu.
Nepristojno je prisluškivati.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:23   #28
Quote:
krix kaže:
Samo keš. Nema članarina, kamata, sranja.
Najljepše mi je kad stojim u redu na blagajni, a lik plaća račun od 20 kuna karticom. Uzeo bih mu je, rekao da se naguzi i provukao kroz šupak. Ne mora ni pin ukucat.
Baš si pametan. A ja sam najsretniji kad neki lik ispred mene na blagajni pola sata traži sitno po džepovima, a narednih pola čeka blagajnicu da mu izvrati 37 lipa. Uzeo bih mu kusur, rekao da se naguzi i sabio mu ga u šupak. I ukucao pin..
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 10:43   #29
Očito vas dva imate enormne račune Jel pitate jel može ček na odgodu?

Zajebavam se ljudi. Plaćajte kako hoćete. Ja volim keš.
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 11:47   #30
Taj frend iz uvodnog posta je plaćao 1000,da TISUĆU kuna na ime godišnjih članarina za te četiri kartice,znači po jednoj oko 250 kuna. Ja za Maestro i vođenje tekućeg računa platim 20 kuna godišnje,a ostatak potrošim na potrebnije stvari od plastičnih kartica.

Ne,nije zlo u kreditnim karticama,zaista nije,ali je zlo u revolving karticama. To je stvarno najnepovoljniji način posuđivanja novca na tržištu.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 12:10   #31
Quote:
Constatinopol kaže:


Kako naći kredit od 20 000 eura ,bez hipoteke i s jamcem(sestrom) plaće od 2500 kn,a da nisu kamatari
? Ima primanja oko 5 i pol tisuća s tim da mu dugovi pojedu dve trećine toga. Koma.

nikako...nek ide odma pod most...
__________________
U ratu protiv organiziranog kriminala, opstanak ovisi o mitu i korupciji
rocco-spalato is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:05   #32
Quote:
Constatinopol kaže:
Taj frend iz uvodnog posta je plaćao 1000,da TISUĆU kuna na ime godišnjih članarina za te četiri kartice,znači po jednoj oko 250 kuna. .
Eeeeeek! TISUĆU kuna godišnje! Ne mogu vjerovati! 1000 KUNA! Pa to je 80 kuna mjesečno! Kakva vrtoglava cifra! Pa za tu lovu mogao je popiti 3 pive u kafiću! I to svaki mjesec!
A sad ozbiljno. Nije problem u karticama. Problem je što ti je frend a) siromašan , b)neodgovoran i c)glup.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 14:16   #33
Quote:
Slide kaže:
E vidis... vlasnik ducana u kojem radim ima 20 mil u banci, jahtu, 2 vikendice i stan, vozi prosjecan auto vise srednje klase star 7 god, i nikad u zivotu nije imao kreditnu karticu.. SVE ali SVE na maestro.
Jak ti je gazda ako mu svaki zaposlenik u njegovom dućanu zna stanje na računu i popis imovine.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 22:58   #34
Meni je svojevremeno kada sam počeo raditi bilo dosta nezgodno službeno putovati okolo s gomilom gotovine za hotele, gorivo i neka rezerva... Također, kada sam putovao privatno - nikad ne znaš što se npr. može dogoditi autu da treba hitan popravak i sl.

S karticama sam po tom pitanju puno mirniji. Također, ne nosim veće količine gotovine nikada sa sobom. I stvari koje mi trebaju danas mogu lakše kupiti na rate, jednostavno. Ili ako se odlučim na večeru vani, ne moram misliti da li sam ponio lovu. Da nisu dobar izum, ne bi se toliko proširile.

Osnovno pravilo: pokrij se koliko imaš i nikakvih problema.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 08:58   #35
tocno tako...
ja osobno bilo kakva 'luksuzna dobra' kupujem za gotovinu...
ako se radi npr. o nekoj strucnoj knjizi, vise mi se isplati dati Visu...
jer je npr. kamata 12%, a radi se o investiciji i radi nje se isplati zaduzivati
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 10:17   #36
Quote:
Taroth kaže:
ako se radi npr. o nekoj strucnoj knjizi, vise mi se isplati dati Visu...
jer je npr. kamata 12%, a radi se o investiciji i radi nje se isplati zaduzivati
Naravno, pa i ja sam npr. uzeo kredit za platiti troškove doktorata. Ulaganje je ulaganje, tu nema spora. Evo, sada mi je za narednu certifikaciju firma kupila većinu knjiga, ali da nije, platio bih sam. Jer - certifikat je moj, ne firmin. A donosi cca. 1000 kn na plaću.

Ma, to je kao i alkohol - možeš pit čašu crnoga nakon ručka pa imaš pozitivan zdravstveni učinak, a možeš se nalit, sjest za volan i ispast sa ceste. Ovisi o čovjeku...

No, već je ovdje rečeno - tko ima obično ulaže, tko nema misli na potrošna dobra. Najviše se siromašni zaduže za potrošne stvari. Evo, nedavno čuo priču - par, dvije vrlo male plaće, ali se uzima dugoročni kredit kako bi se moglo kupiti polovnog Passata...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:22   #37
Quote:
oskar kruška kaže:
Eeeeeek! TISUĆU kuna godišnje! Ne mogu vjerovati! 1000 KUNA! Pa to je 80 kuna mjesečno! Kakva vrtoglava cifra! Pa za tu lovu mogao je popiti 3 pive u kafiću! I to svaki mjesec!
A sad ozbiljno. Nije problem u karticama. Problem je što ti je frend a) siromašan , b)neodgovoran i c)glup.
Griješiš! 5500 kuna plaće je u provinciji san snova i daleko iznad prosjeka.
I šta je s tim da se za 80 kuna mogu popit 3 pive?!
Možda u importane galeriji!

Vojky,u pravu si kartica dobro dođe za nepredvidljive situacije i zaista ju je dobro imati,ali tri,četiri,pet...Čemu?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:28   #38
Quote:
krix kaže:
Samo keš. Nema članarina, kamata, sranja.
Najljepše mi je kad stojim u redu na blagajni, a lik plaća račun od 20 kuna karticom...

Ti ljudi ne razumiju koliki red stvaraju,jer dok izađe račun za karticu,pa dok je potpiše,pa dok prodavačica usporedi potpise... Ja uvijek popizdim ispred takvih (većinom gospođe srednjih godina). Ako nema 100 kuna gotovine u novčaniku,onda je to stvarno žalosno.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:48   #39
Quote:
Constatinopol kaže:

Ti ljudi ne razumiju koliki red stvaraju,jer dok izađe račun za karticu,pa dok je potpiše,pa dok prodavačica usporedi potpise... Ja uvijek popizdim ispred takvih (većinom gospođe srednjih godina). Ako nema 100 kuna gotovine u novčaniku,onda je to stvarno žalosno.
Ja sve placam na maestro, cash samo u trafikama i kaficima.
A gdje si to vidio da prodavačca "usporedjuje potpis" s kreditne?
Slide is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 11:52   #40
Quote:
Constatinopol kaže:
Griješiš! 5500 kuna plaće je u provinciji san snova i daleko iznad prosjeka.
I šta je s tim da se za 80 kuna mogu popit 3 pive?!
Možda u importane galeriji!
Ako ne može platiti svoje dugove, ako mu prijeti izbacivanje iz stana zbog nemogućnosti plaćanja stanarine i ako se boji da će morati "pod most" onda mi se ne čini da je baš nešto naročito bogat bez obzira na veličinu plaće. OK , povlačim ono "siromašan" pa ostaje samo da je neodgovoran i glup. Netko pametniji od njega odavno bi shvatio gdje ga vodi takvo ponašanje...
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:27.