Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2016., 12:34   #2081
Izgleda da oni piju sok iz rajčice, naprave malu rupicu, i onda oko te rupice rajčica počne trunuti. Već sam bacila nekoliko trulih rajčica i u čudu se čudila od čega oni trunu, jer nisam ništa slično pronašla na netu. Danas sam ulovila gadove na djelu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:04   #2082
meni nešto radi rupe po zelju al, nikako da skužim šta...prije tri tjedna vidjela sam one crvene bube što se stalno šilje (spojene guzama)....pošpricala ih i više ih nema al, rupe na listovima se i dalje pojavljuju
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:21   #2083
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post


Ove godine mi komarci ne smetaju ,nikada ih nije bilo manje nego sada

i daaa perem se ,nije zbog toga
pošaljem ti ja malo, kod mene ih ima na izvoz...i, to svakakvih, onih što grizu ujutro i predvece, onih što grizu po noci i, onih tigrastih kaj grizu i dok sunce prži
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:47   #2084
Rupe na zelju delaju buhači,a rupe na paradajzu kukuruzni moljci i tuta apsoluta...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 14:36   #2085
katastrofa ova tuta apsoluta ....
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 14:47   #2086
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Rupe na zelju delaju buhači,a rupe na paradajzu kukuruzni moljci i tuta apsoluta...
ma nema nikaj takvog kaj bi licilo na buhaca...nema cak ni nikakve okom vidljive bube, bubice ili licinke...jedino ak ne žderu iskljuivo nocu a, danju sele negdje drugdje pa ih zato ne vidim
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 16:13   #2087
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
meni nešto radi rupe po zelju al, nikako da skužim šta...prije tri tjedna vidjela sam one crvene bube što se stalno šilje (spojene guzama)....pošpricala ih i više ih nema al, rupe na listovima se i dalje pojavljuju
a jel imaš puževe?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:27   #2088
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
a jel imaš puževe?
ne, ...tam di imam vrt, nikad nije bilo puževa niti je itko imao problema s njima...laporasta zemlja pa im valjda smetaju ti sitni kamencici

iduci vikend kad cu ici gore, slikat cu...možda nekom padne na pamet kaj bi moglo napraviti te rupe
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 17:42   #2089
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
ma nema nikaj takvog kaj bi licilo na buhaca...nema cak ni nikakve okom vidljive bube, bubice ili licinke...jedino ak ne žderu iskljuivo nocu a, danju sele negdje drugdje pa ih zato ne vidim
Ne možeš ih vidjeti,vidiš samo štetu koju delaju...aktivni su za vrijeme velikih vrućina i suše...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 18:12   #2090
Stavila sam zgnječeni češnjak u ulje neema, ali to će biti gotovo tek za dva dana. Do tada morat ću čuvati rajčicu sama, nadam se da gadovi nisu aktivni po noći.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 20:28   #2091
Zgnjeceni češnjak u ulje Neema?? Tko, što, gdje
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 21:53   #2092
Ma ja sam i prije namakala zgnječeni češnjak u biljnom ulju i onda bi razrijedila žlicu tog ulja s litrom vode i prskala biljke protiv štetnika, a nekoliko stranica prije netko je preporučio ulje neema, a mene ga ionako ostalo od druge namjene.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 23:37   #2093
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ma ja sam i prije namakala zgnječeni češnjak u biljnom ulju i onda bi razrijedila žlicu tog ulja s litrom vode i prskala biljke protiv štetnika, a nekoliko stranica prije netko je preporučio ulje neema, a mene ga ionako ostalo od druge namjene.
Možeš biljke prskati uljem neema i bez češnjaka.
Na 2 l vode stavi veliku žlicu ulja i par kapi deterdženta za suđe.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:42   #2094
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
I ja sve špricam s otpadnim enzimom.

Ove godine dine su potpuno podbacili, nemam nijednu, ili nisu ni iskljijali, ili nešto je njih pojelo ali do zemlji, tako da nisam ni vidjela klice.

Čudno mi je to jer pšrošle godine su mi kljijali sjemenke koje sam bacala na zemlju nakon što sam jela dinju.

Krasravce su manje nego prošle godine, rajčica standartdno mala (moja kći me se ruga da uzgajam cherry rajčicu), tikvica ima puno.

s čime gnojiš vrt u proljeće kad posadiš paradajz?

ja sam ove godine kupila zemlju Plantella start,najviše zbog paradajza,skužila sam da od samog starta voli imati naj ; dobra zemlja,bili lijepi flanci.

i onda zatim kad sam presađivala u vrt,u dosta duboku rupu je išlo i te zemlje,
peletiranog gnoja (konjski,goveđi) i dosta vode.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 20:15   #2095
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post

s čime gnojiš vrt u proljeće kad posadiš paradajz?

ja sam ove godine kupila zemlju Plantella start,najviše zbog paradajza,skužila sam da od samog starta voli imati naj ; dobra zemlja,bili lijepi flanci.

i onda zatim kad sam presađivala u vrt,u dosta duboku rupu je išlo i te zemlje,
peletiranog gnoja (konjski,goveđi) i dosta vode.
Kad posadiš paradjze na vrt prvih desetak dana nemoj ih ničim prihranjivati.
Tu Plantellu možeš koristiti ali i ne moraš.

Do cvatnje zalijevaj juhom koprive, ima dušika pa da biljke bolje rastu.
Kada procvatu pređi na juhu od gaveza uz dodatak kokošjeg ako ga imaš-
Povremno ga možeš razveseliti i juhom od preslice.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 22:07   #2096
Ja prije sadnji razbacijem po vrtu kompost vlastite proizvodnje, a za vrijeme vegetacije tu i tamo zalijem juhom od koprive ili gaveza, čini mi se da rajčice više prija gavez.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:24   #2097
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Kad posadiš paradjze na vrt prvih desetak dana nemoj ih ničim prihranjivati.
što ti staviš u rupe kad rasađuješ u proljeće flance paradajza?
jel´ stavljaš koji gnoj u jesen?
-nisam možda čak ni prvih 20 dana s ničim prihranjivala,samo zalijevala vodom.
al´zato sam pri rasadnji kako rekoh u rupe stavljala peletirano,supstrat plantellu,vodu.
(ne gnojim s ničim u jesen)
da,čula sam da je u manjim količinama dobro staviti kokošjeg u vodu pa zalijevati.
nažalost nemam kokošjeg ni stajinjaka ; ove god. nisam mogla ni do gaveza,preslice...
samo sam s juhom od koprive zalijevala,lijep je krupan.

Quote:
Tu Plantellu možeš koristiti ali i ne moraš.
stavila sam je u rupu umjesto komposta.
morala sam ga s nečim nahraniti.
al´dobra je za pikirati flance,lijepo se korijen formirao,bila je jača i kvalitetnija.

Quote:
Do cvatnje zalijevaj juhom koprive, ima dušika pa da biljke bolje rastu.
Kada procvatu pređi na juhu od gaveza uz dodatak kokošjeg ako ga imaš-
Povremno ga možeš razveseliti i juhom od preslice.
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 22:09   #2098
Poprskala sam rajčicu mješavinom vode u ulja neema s češnjakom. Usput sam pronašla još nekoliko trulih rajčica i neku sitnu crnu gamad.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 22:18   #2099
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Poprskala sam rajčicu mješavinom vode u ulja neema s češnjakom. Usput sam pronašla još nekoliko trulih rajčica i neku sitnu crnu gamad.
To su mali smrdljivi martini, ove godine ih ima ko blata!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 11:13   #2100
Pozdrav svima! Evo, ja kupila sve potrebno za povišene gredice iduću sezonu i jedino što još ne znam je gdje kupiti 2,5 kubika zemlje (Zagreb i okolica)? Koga god pitam, nitko ne zna jer bih voljela uzeti zemlju koja nije "natopljena" kanalizacijom ili pesticidima.Hvaaaalaaa!
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.