Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 21:53   #5021
Ja isto koristim cikoriju kao zamjenu za kavu, ali nisam bila sigurna da o tom prikladno pisati na ovoj temi, jer ja je kuham.
Begemotica is offline  
Old 18.03.2017., 00:16   #5022
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Hvala za info, ovo su jako korisne informacije, nemam tih problema ali dobro je znati ovakve stvari iz prakse..

ma nema tko nije bolestan, i svi nesto kukaju a nece promjenit zivotne navike i zivjeti u skladu sa prirodnim zakonima..
Nema nikakve diskusije, da su prirodne metode najbolje i jedine koje dovode do potpunog izliječenja.
Do toga da je čovjek zdrav.
Što se danas izgubio pojam izliječen, a više se ljudi liječe nego ikada, idu na tretmane, kontrole preglede, i vrlo često postaju doživotni konzumenti tableta.

Vidiš, običan hrast, ima iznimna ljekovita i hranjiva svojstva.
Nije li to predivno, podareno nam od majke prirode, besplatno i korisno.
Rorion is offline  
Old 18.03.2017., 00:37   #5023
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Nema nikakve diskusije, da su prirodne metode najbolje i jedine koje dovode do potpunog izliječenja.
Do toga da je čovjek zdrav.
Što se danas izgubio pojam izliječen, a više se ljudi liječe nego ikada, idu na tretmane, kontrole preglede, i vrlo često postaju doživotni konzumenti tableta.
Nažalost, s obzirom na prilike u okolišu te uvjete i način života, nije čudo da su ljudi sve bolesniji.
Medicina se prije svega bavi liječenjem, a ne izliječenjem, tako da, kako kažeš, ljudi postaju doživotni pacijenti. I tu netko zarađuje.

No, srećom, neki od tih ljudi istražuju, saznaju, čuju ili jednostavno upotrijebe razum i logiku i vrlo lako dođu do rješenja koje nudi priroda. Tu nema zarade, ali ima rezultata.
Eto, samo onako, jedan primjer, kako je žena rak dojke izliječila sirovom hranom.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 18.03.2017., 00:39   #5024
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ja isto koristim cikoriju kao zamjenu za kavu, ali nisam bila sigurna da o tom prikladno pisati na ovoj temi, jer ja je kuham.
Draga naša Begemotice, mislim da možete slobodno pisati.
Zašto ?
Ako se u današnja vremena, pod pojmom "hrana", nalazi toliko toga nezdravoga , kuhana cikorija je naspram takve "hrane" lijek.
Osim toga, u tranziciji na zdraviji stil života i na zdraviju prehranu, prvi korak bi bio izbaciti svu industrijski prerađenu i hranu animalnog porijekla.
A koliko ljudi npr. u Zagrebu od milijun stanovnika se tako hrani ?
Tko to uspije, mislim da može reći za sebe da se zdravo hrani, pogotovo ako je velikom većinom organski uzgojeno.
Postati zdravi vegetarijanac uz sirovo voće i kuhano povrće, juhe, variva je ogroman napredak.
Ja sam trenutno na tom nivou.
Pogotovo po zimi uz slabu ponudu sezonskog voća.
Od 5.-tog do 11.-tog mjeseca je puno lakše, i tada naginjem više frutarijanstvu.

No, uz ovakav moj komentar treba naglasiti, da je korijenasto povrće iznimno ljekovito, dok skuhano gubi na ljekovitosti, no zadržava nutritivna svojstva.

Primjer sa ciklom.
Jedino sirovo cijeđeni sok je ljekovit, oni kupovni u bočicama po dućanima su vam pasterizirani, i nisu ljekoviti ni blizu sirovo cijeđenom soku cikle.

Sličnu paralelu možemo primjeniti na
Čaj ljekovite biljke vs tinktura iste ljekovite biljke, koja je ljekovitija ?
Rorion is offline  
Old 18.03.2017., 14:24   #5025
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Hvala za info, ovo su jako korisne informacije, nemam tih problema ali dobro je znati ovakve stvari iz prakse..
Pitanje je koja je uopće definicija "obilne menstruacije," svakako pročitaj ovaj tekst.

Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
samo govno čovjeka koji je jeo meso jako smrdi

Drugačije ni ne može biti kad ta "hrana" (jako) smrdi sama po sebi.
Naja Naja is offline  
Old 18.03.2017., 19:11   #5026
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
samo govno čovjeka koji je jeo meso jako smrdi jer je 3 dana trulilo u njegovim crrijevima.....mesožderi imaju kraći probavni trakt, i njima meso ne čini štetu jer se toksini brzo izlučuju i imaju enzime koji neutraliziraju kiselost mesa....
tako je! gđica garantira, ni otac joj ne vjeruje...a riješila anoreksiju...

Quote:
S vremenom sam shvatila da i drekec ne mora smrdjeti! Kako je to kul! Pokenjaš se i ne smrdi. Moj tata mi još uvijek ne vjeruje.
http://absofruitlyheli.com/samoizlje...y-figgy-piggy/

inače hrpa svjedočanstava, razna izliječenja itd...

http://absofruitlyheli.com/category/...skustva-ljudi/

samo pazite da od ove druge gđice ne čitate prije i poslije jela...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 18.03.2017., 22:53   #5027
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Pitanje je koja je uopće definicija "obilne menstruacije," svakako pročitaj ovaj
Pusti info sa neta i citanje raznih clanaka...To i jest glavni problem...

Spusti se medju narod i vidi u praksi sta se desava...

Sretno..
devilgirl is offline  
Old 18.03.2017., 23:20   #5028
U praksi mi se dešava upravo ono što je navedeno u članku, a to su bezbolna i sve oskudnija i oskudnija krvarenja, hvala lijepo.
Naja Naja is offline  
Old 18.03.2017., 23:49   #5029
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post

ma nema tko nije bolestan, i svi nesto kukaju a nece promjenit zivotne navike i zivjeti u skladu sa prirodnim zakonima..
u današnja vremena preteško, zamisli kamionđijskog zaposlenja, po cestama auspuhom ispušta... a vozači iza njega udišu... po autoputima, mah i običnim cestama... a recimo da onaj u kamionu do odredišta prevozi zdrave biljne proizvode... i što ćemo sad, prigušiti si auspuzima pa do placa pohitati po zdrave biljne proizvode (?), zbilja - stvar je odmakla kontroli


naravno, o tom se nerado misli... zato ćemo pitati što je isplativije... baviti se stočarstvom ili poljoprivredom ?

kažu, kila prežeš povrća je skuplja u odnosu na kilu životinjskog mesa
ali
otkad je to jednostavnije uzgojit povrće u odnosu na npr. govedo (?)


Sirovojelci će na ovo zasigurno imati odgovora, jer pa tko će drugi ako ne oni.
Pravi Život is offline  
Old 19.03.2017., 00:45   #5030
U vezi ovog:
Quote:
-KLEOPATRA kaže: Pogledaj post
samo govno čovjeka koji je jeo meso jako smrdi jer je 3 dana trulilo u njegovim crrijevima...
pa odgovor:
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post

Drugačije ni ne može biti kad ta "hrana" (jako) smrdi sama po sebi.
...morat ću potvrditi da je to istina.
Možda ne zvuči lijepo i pristojno pričati o tome, međutim, to što je Kleopatra napisala je živa istina. Svatko tko je probao jedno kraće vrijeme hranu bez mesa, a pogotovo onaj tko je probao jedno vrijeme samo sirovu biljnu hranu, doista će se iznenaditi kad uvidi koliko je ovo istina i kad se iznenadi da g.... uopće ne mora smrditi.
Eto, tko ne vjeruje, neka isproba, tko nije isprobao, ne može znati.

Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
U praksi mi se dešava upravo ono što je navedeno u članku, a to su bezbolna i sve oskudnija i oskudnija krvarenja, hvala lijepo.
U ovu problematiku se ne bih želio previše miješati jer ne mogu pričati iz osobnog iskustva pa nisam mjerodavan.
Ali želim samo općenito reći da su osobna iskustva ljudi jedino pravo mjerilo vjerodostojnosti nečega.
Možemo čitati knjige, studirati, proučavati znanstvene članke i mudrovati o nečemu, ali samo i jedino iskustva iz prakse mogu realno pokazati da li i kako nešto funkcionira.
Ok, normalno je da se netko s nečim ne slaže, bilo bi i nemoguće da se svatko sa svakim slaže .
Netko će možda reći da to ipak kod njega funkcionira drugačije, ali opet u konačnici dolazimo do istog - o nečemu se može pričati tek nakon što je isprobano.


Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
u današnja vremena preteško, zamisli kamionđijskog zaposlenja, po cestama auspuhom ispušta... a vozači iza njega udišu... po autoputima, mah i običnim cestama... a recimo da onaj u kamionu do odredišta prevozi zdrave biljne proizvode... i što ćemo sad, prigušiti si auspuzima pa do placa pohitati po zdrave biljne proizvode (?), zbilja - stvar je odmakla kontroli
Ne znam zašto, ali čim sam pročitao, ovo me sjetilo filma Ko to tamo peva.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 19.03.2017., 01:17   #5031
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post


Ne znam zašto, ali čim sam pročitao, ovo me sjetilo filma Ko to tamo peva.
Realnost, jelte, kolega. Al ništ se ne brini, kolko god oni bili za stočarstvo, bez poljoprivrede se ipak ne more, moru pričat dosadne su bezmeske juhe i dojadi ruska salata bez prešane šunke, i tost samo margarinom i šnjitom veganskog sira i zobenim pahuljicama veganskim mlijekom, i što već etc. jer okusima ih se uči dan po dan a trostrukim danima što dalje od mesnih prerađevina - dan je za pamćenje, zato ne brzaj i ne sudi olako (kaže mudar )
Pravi Život is offline  
Old 20.03.2017., 22:02   #5032
Da li netko zna dobar sirovi recept sa šparugama?
Begemotica is offline  
Old 20.03.2017., 22:41   #5033
Quote:
Naja Naja kaže: Pogledaj post
Pitanje je koja je uopće definicija "obilne menstruacije," svakako pročitaj ovaj tekst.


Kontaktiraj autoricu i popricajte u 4 oka o tim stvarima..
devilgirl is offline  
Old 21.03.2017., 00:43   #5034
Članak je star već skoro devet godina, a autorica je iz UK-a, tako da zbilja ne vidim zašto bih sada išla kod nje, ili zvala nju kod sebe pa da pričamo u 4 oka? Osim toga već je tada ulazila u menopauzu, pa mi danas njeno iskustvo ne bi bilo od neke koristi... Autorica bloga također živi u inozemstvu, nešto bliže ali opet mi je to malo nepraktično.
Uglavnom čemu to, ja nemam nikakvih nedoumica glede navedene teme, a sva iskustva žena koja sam do sada pročitala su kao i moja. Evo, ti si jedina iznimka, pa pretpostavljam da si tek nedavno krenula u sirovojelstvo ili si se i prije hranila relativno zdravo, pa još ne primjećuješ promjene.
Naja Naja is offline  
Old 21.03.2017., 17:27   #5035
Sirove šparoge

Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Da li netko zna dobar sirovi recept sa šparugama?
Probaj ovo.
Šparoga se može jesti bez ikakve termičke obrade – sirova: jednostavno se dobro opere i pokida joj se mekani vrh koji se poslužuje kao salata s nasjeckanom svježom paprikom, lukom, maslinovim uljem, blagim octom, češnjakom, limunovim sokom i malo morske soli.
Izvor


Evo još jedno u nizu sjajnih iskustava sa sirovom hranom, iskustvo jednog para koji su oboje punih 8 godina na sirovoj prehrani.
Oni jedu, odnosno piju, samo organski uzgojenu hranu, dok su meso, mlijeko ili jaja odavno izbačeni iz njihovog života.

Uvjerenje da se drugačije dan ne može izdržati, nego s 'jakom' hranom, nažalost, naslijeđena je predrasuda, ukorijenjena u našoj tradiciji. Istina, i oni koji se tako hrane, mogu dugo poživjeti, no pitanje je kako se u tom životu želite osjećati, i žele li, makar sa svojih 90, ležati u krevetu, na teret drugima, ili biti pokretni, pričaju Pavičići.

Bolesti, kažu Pavičići, nisu prirodan proces starenja, nego posljedica pogrešnih životnih navika. Živimo u ubrzanom vremenu i uništavamo svoj organizam unošenjem velike količine kuhane, prerađene hrane, stvarajući u sebi tjelesni i duševni konflikt koji je velika prepreka ka stvaranju zdravog, prirodnog života. Sav biljni svijet, voće, povrće, sjemenke – sadrže atome i molekule unutar kojih se nalaze životni elementi – enzimi. Što je u našoj prehrani sadržano više svježih namirnica, imamo više energije, snage, i lakše nam se obraniti od bolesti, napominju Sandra i Siniša.

U svijetu je sve više klinika koje postižu izvanredne rezultate u liječenju teških bolesti pomoću terapije svježim sokovima i promjenom načina prehrane, kažu.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 27.03.2017., 19:04   #5036
molim da se prestanu koristiti riječi poput leševa, truleži i sl.svi daljnji takvi postovi će se kartonirati. držite se teme, a to je sirova hrana. za ostalu hranu koristite primjereniji rječnik.
gargamišamel is offline  
Old 28.03.2017., 00:12   #5037
Važnost enzima u prehrani

Evo jedan važan članak o enzimima i njihovoj presudnoj važnosti u prehrani.
Preporučam svima da pročitaju, posebice onima koji su slabije informirani o ovom području.
Objašnjeno je ne samo kako termička obrada hrane uništava vitamine, minerale i sve ostale nutrijente, neke u velikoj mjeri, a mnoge u potpunosti (što je uglavnom svima poznato i svi se oko toga slažu), već je objašnjeno i kako uništava enzime te kakve to posljedice ima po kvalitetu takve hrane, a samim time i na naše zdravlje.

Objašnjena je i direktna povezanost nastanka raka s nedostatkom enzima u prehrani, a informacije koje se ovdje iznose, poklapaju se s informacijama iz mnoštva knjiga Normana Walkera, Helmuta Wandmakera, Rudolfa Breussa, Maxa Gersona, Arnolda Ehreta, Victore Boutenko i mnogih drugih autora.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Old 28.03.2017., 00:38   #5038
Quote:
Ibrahim-Pr kaže: Pogledaj post
U vezi ovog:

pa odgovor:

...morat ću potvrditi da je to istina.
Možda ne zvuči lijepo i pristojno pričati o tome, međutim, to što je Kleopatra napisala je živa istina. Svatko tko je probao jedno kraće vrijeme hranu bez mesa, a pogotovo onaj tko je probao jedno vrijeme samo sirovu biljnu hranu, doista će se iznenaditi kad uvidi koliko je ovo istina i kad se iznenadi da g.... uopće ne mora smrditi.
Eto, tko ne vjeruje, neka isproba, tko nije isprobao, ne može znati.


U ovu problematiku se ne bih želio previše miješati jer ne mogu pričati iz osobnog iskustva pa nisam mjerodavan.
Ali želim samo općenito reći da su osobna iskustva ljudi jedino pravo mjerilo vjerodostojnosti nečega.
Možemo čitati knjige, studirati, proučavati znanstvene članke i mudrovati o nečemu, ali samo i jedino iskustva iz prakse mogu realno pokazati da li i kako nešto funkcionira.
Ok, normalno je da se netko s nečim ne slaže, bilo bi i nemoguće da se svatko sa svakim slaže .
Netko će možda reći da to ipak kod njega funkcionira drugačije, ali opet u konačnici dolazimo do istog - o nečemu se može pričati tek nakon što je isprobano.



Ne znam zašto, ali čim sam pročitao, ovo me sjetilo filma Ko to tamo peva.
Ja samo znam da moga kolegu sirovojedača u firmi svi zajebavaju sa zahodom: Ako gospodin Ž. ide na WC , pričekaj barem sat vremena da i ti ideš u taj isti WC.
Jer ćeš krepati od smada.

P.S.

Ja inače svoga kolegu osjetim na 10 metara da smrdi po nekom stogu sijena
Ali to nema veze sa wc , on jednostavno ždere samo sirovu zelenjavu od koje smrdi ko šumski Trol
Nije miris češnjaka nego baš smrad gnjiloga sijena. Dobro mi je poznat miris kada sam se bavio uzgojem bukovača na slami. Pogotovo onoj malo starijom.

Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
molim da se prestanu koristiti riječi poput leševa, truleži i sl.svi daljnji takvi postovi će se kartonirati. držite se teme, a to je sirova hrana. za ostalu hranu koristite primjereniji rječnik.
Ne budi tako stroga, ja sam se već naučio na takve termine koje koriste sirovojedači kao tovar na batine
U firmi imam svaki dan predavanja od barem 15-tak minuta !
(kada mi kolega dođe u posjet na temelju svoga "službenog" obilaska )
krena is offline  
Received Infraction
Old 28.03.2017., 00:56   #5039
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja samo znam da moga kolegu sirovojedača u firmi svi zajebavaju sa zahodom: Ako gospodin Ž. ide na WC , pričekaj barem sat vremena da i ti ideš u taj isti WC.
Jer ćeš krepati od smada.

P.S.

Ja inače svoga kolegu osjetim na 10 metara da smrdi po nekom stogu sijena
Ali to nema veze sa wc , on jednostavno ždere samo sirovu zelenjavu od koje smrdi ko šumski Trol
Nije miris češnjaka nego baš smrad gnjiloga sijena. Dobro mi je poznat miris kada sam se bavio uzgojem bukovača na slami. Pogotovo onoj malo starijom.
Sirovojelci i vegetarijanci ti Krena imaju bolji njuh i okus.
Kakica im manje vonja.

Razmisli logički šta jače smrdi :
Trula jabuka ?
Trula riba?
Truli komad prasetine ?

Odgovori si na ta pitanja, i zaključak je neizbježan.
Ako dobro zaključiš, odmah da nadogradimo , razmisli da pojedeš trule jabuke, šta bi se dogodilo ?
Odgovor: Ništa, dapače i trulo voće je jestivo.
(samo sad bez trulog krumpira i trolerskih gluposti)
Zatim, šta bi se dogodilo da pojedeš komad usmrđenog mesa.
Odgovor: Možda ne bi preživio.

Zaključak se sam nameće, a to je još jedan dokaz, da je homo sapiens genetski prvenstveno plodojed.

Miris tijela vegetarijanca a pogotovo sirovog je puno nezamjetniji od mirisa mesoždera.

Osim ako nije malo puka pa se ne pere tjednima, kao taj tvoj, vjerojatno, frend koji bazdi na saprofite bukovače.

Pitaj bilo kojeg raw vegana u vezi mirisa tijela i izoštrenosti njuha i okusa.
Dobiti ćeš isti odgovor.
To ti Krena, neće objasniti niti tvoj liječnik, jer nije upoznat sa takvim stvarima.
Da je upoznat, napravio bi puno stvari, kao npr. zabranio bi konzumaciju svih slatkiša iz dućana, jer 90% njih sadrži umjetna sladila aspartam i acsesulfam-K.
I učino bi još mnogo toga, za bolje zdravlje ljudi, a vidiš da to ne čine.
Rorion is offline  
Old 28.03.2017., 05:26   #5040
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Razmisli logički šta jače smrdi :
Trula jabuka ?
Trula riba?
Truli komad prasetine ?
Zadnje dvoje, ali mislim da je riba najjača.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Miris tijela vegetarijanca a pogotovo sirovog je puno nezamjetniji od mirisa mesoždera.
U vezi ovog mogu samo reći da kad sam se hranio klasično, nisam primjećivao "mirise" ljudi. Već dugo, otkako sam vegetarijanac, a pogotovo otkad sam najvećim dijelom sirov, itekako primjećujem i mogu samo potvrditi ovo što kažeš.

Krena, evo nešto za tebe da se zabaviš i vježbaš osjetilo njuha.

Quote:
landon kaže: Pogledaj post
upravo sam napravio, i pojeo najbolji "sir" od suncokretovih sjemenki, ma najbolji namaz ikad, valjda zato što sam bio i gladan.

suncokretove sjemenke, oko 200 gr, namočene preko noći, i još su klijale cijeli dan. prije blendanja isprati.

u blender stavio 1 č češnjaka, par žlica maslinovog ulja, 1 žlicu limunovog soka, himalajsku sol i ljutu papriku u prahu i sjemenke. izmiksati do željene teksture.

u posudu sa namazom dodati neko sirovo povrće za pod zub. ja sam dodao mladi luk. okus je fenomenalan, ništa nije ostalo.

predlažem sirovojelcima da isprobaju
Za sve koji vole dobre sirove okuse, preporučam ovaj namaz, odličan je.
S tim da sam ja stavio samo 100 grama suncokretovih sjemenki jer mi je taman toliko ostalo, veliki režanj češnjaka i čak 3 žlice limuna, tako mi je nekako ispalo najbolje, ali ukusi su različiti. Ostalo sam stavio po preporuci.
Uglavnom, odlično.
__________________
Odluka je pala - cijepit ću se! Ali preko telefona. Kako nas liječe, tako neka nas i cijepe!
Ibrahim is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:07.