Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2011., 23:08   #1
Unhappy Nedostatak trance scene u Hrvatskoj

evo otvaram ovu temu najviše radi riječi utjehe i da zajedno prodiskutiramo o ovome problemu...

u koji god klub dođen ili cajke ili house... a niko da se siti otvorit jedan klub brže elektronske glazbe od house-a (kojeg eto ne mogu podnit)... ja npr. slušam Hands Up koji je i više nego primjeren za klubove, al niko da iti pokuša s nekim novim idejama koje bi im itekako bile korisne, jer na bržu glazbu se i brže pleše, brže umara, dakle više pića se troši - više love... pa me najviše zanima zašto DJ-i ne ubace nekad malo trance-a u repertoar pa vide reakciju ljudi i ocijene... jel se oni uopće smiju micat od određene vrste glazbe?

eto to je moj pogled na ovu situaciju, da sad čujem vaše...
trance ljubitelji ujedinite se.

samo se nadam da je tema adekvatna za ovaj podforum, da je ne bi zatvorili...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 23:40   #2
U Močvari i Medici imaš trance barem jednom mjesečno. A sad je krenula i sezona open-airova po raznim krajolicima.

A sad ako ti misliš na komercijalni "trance", tj. euro-"trance", tj. da se pravilno izrazim - kuruza tipa Tiesto, eh onda ti ne mogu pomoći.
__________________
'Time is like a forest fire.' This was the motto of the Adonis Syndicate.
Acid303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 00:44   #3
bilo koji trance volin, samo najviše slušan taj komercijalni, al kad već puštaju spora komercijalna sr***, zašto ne bi za promjenu nešto brže uvalili? i mislin na klupsku scenu općenito, ne evente kojih ni za lik nema, bar ne u okolici Splita...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 02:05   #4
Zato jer je "komercijalni" (ova riječ je vrlo diskutabilna, jer možda u okvirima elektronske glazbe ta vrsta možda i je najkomercijalnija (poslije housea), ali to je svejedno ništa kad se gleda glazba općenito) trance vrsta glazbe potpuno lišena funka i bilo kakvog ritma koji bi bio dobar za plesanje. 4x4 sam po sebi većini ljudi nije dovoljan za predugo zadržavanje na podiju, tranceu fali sinkopirani ritam (i još neke stvari poput vokala i sl.) zbog kojeg je house (pa čak i najkomercijalnije verzije) i dalje broj 1 u klubovima (i ostat će još dugo). Još jedna loša karakteristika su i preduge stanke bez beatova u kojima synthovi lete na sve strane koje doslovno mogu isprazniti podij u sekundi. A to što je bpm veći ne znači puno, većina ljudi ipak voli ne prebrzu glazbu. Ukratko: na specijaliziranim večerima (koje vrlo vjerojatno i postoje, al moraš malo bolje biti upućen) ne sumnjam da se trance pušta u velikim količinama, ali na svemu što nije trance event ćeš ga rijetko čuti jer to jednostavno nije dancefloor friendly glazba.
rabbit in the moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 11:03   #5
evo naprimjer hands up je sve suprotno od toga šta si reka... to je simbioza hard-trance-a i eurodance-a, dobar primjer ti je Cascada, znači ima vokala, lipe melodije, umjerena brzina i jako je "plesan"... trance sam naveja jer je on po meni neka zlatna sredina šta se tiče brzine, a ako neki nemaju ritma uvik mogu plesat na melodiju (to obično svi i rade kod muzike, niko ne prati kick), jer nije naprasita... sve brže od trancea bi mislim ispraznilo podij, ostali bi samo pravi zaljubljenici... isto kako se house adaptira u klubove, mislim da bi se i trance vrlo uspješno... tu ne govorim o acid-trance-u, Goa, ambient itd., jer to već triba ostavit za evente... i house ima za klubove neprimjerenih podvrsta, pa su opet našli onu koja odgovara... ja sve ovo pišem u nadi da će ovo vidit neki DJ i napravit revoluciju hahaha
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 11:14   #6
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
A sad ako ti misliš na komercijalni "trance", tj. euro-"trance", tj. da se pravilno izrazim - kuruza tipa Tiesto, eh onda ti ne mogu pomoći.
Tiesto nije već par godina u trance-u.


Bojim se da ćeš se morati pomiriti s činjenicom da trance, u bilo kojem obliku, nikada neće zaživiti u našim krajevima. Zašto je to tako, stvarno nemam pojma.
Bilo je milijun pokušaja da se ljudima predstavi trance, bilo od malih anonimnih partija, pa sve do gostovanja Kyau & Alberta, John Askewa, Ronski Speeda, itd. Nijedan od navedenih partija nije uspio u pravom smislu riječi.
Već je netko spomenuo, trance je sam po sebi specifičan i nije za svakoga. A kod nas su takvi ljudi, da kada idu subotom navečer van, idu se zabaviti, napiti i ubiti, a ne slušati glazbu. Pri tome im se mora servirati što jednostavnija i poznatija glazba, ako se radi o elektronskoj glazbi, onda je to kvazi house tipa Guetta, SHM, itd.
Ja sam se davnih dana pomirio s time da kod nas trance nikada neće biti popularan; zato ja radije skupim nešto novaca, i pravac Mađaraska, tamo ima skoro svaki vikend neki trance party.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 13:08   #7
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Tiesto nije već par godina u trance-u.


Bojim se da ćeš se morati pomiriti s činjenicom da trance, u bilo kojem obliku, nikada neće zaživiti u našim krajevima. Zašto je to tako, stvarno nemam pojma.
Bilo je milijun pokušaja da se ljudima predstavi trance, bilo od malih anonimnih partija, pa sve do gostovanja Kyau & Alberta, John Askewa, Ronski Speeda, itd. Nijedan od navedenih partija nije uspio u pravom smislu riječi.
Već je netko spomenuo, trance je sam po sebi specifičan i nije za svakoga. A kod nas su takvi ljudi, da kada idu subotom navečer van, idu se zabaviti, napiti i ubiti, a ne slušati glazbu. Pri tome im se mora servirati što jednostavnija i poznatija glazba, ako se radi o elektronskoj glazbi, onda je to kvazi house tipa Guetta, SHM, itd.
Ja sam se davnih dana pomirio s time da kod nas trance nikada neće biti popularan; zato ja radije skupim nešto novaca, i pravac Mađaraska, tamo ima skoro svaki vikend neki trance party.
aaaaaa blago ti se to za Mađarsku... a mislija sam umisto house remixa hitova postoje i trance remixi, čak puno bolji, al očito ću se morat pomirit da ću ostat zakinut u tom dijelu
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 02:03   #8
Cek malo , ocete reci da ova ljetna gostovanja trance divova nisu uspjesna???
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 10:50   #9
Quote:
Cobra_hehe kaže: Pogledaj post
Cek malo , ocete reci da ova ljetna gostovanja trance divova nisu uspjesna???
još jednom, ne govorimo o eventima, al ruku na srce ni njih nema nešto... govorimo o klupskoj sceni i ulozi trance-a u njoj (koje nema)... a kojih to trance "divova"?
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 12:28   #10
Nedo bog da mi sada krenete filozofirat oko komercijale itd , muzika je muzika i tocka.

Armin Van Buuren , Paul van Dyk , Tiesto, DeadMouse, Kyau & Alberta, Ronski Speed.......

Pratim emisiju A State Of Trance vec ima 3 godine, ide cetvrta , nisam niti jednu propustio u te 3 godine i iako mi ne pasu sve stvari mogu reci da ima stvari kaj ti pamet stane.
Meni bi bilo drago da nas posjeti Guiseppe Ottaviani , lik razvaljuje. Ima ih jos tu koje bi mi vrlo drago bilo vidjeti da dodu u HRvatsku ali nema se svaki puta para za to
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 13:06   #11
Quote:
Nedo bog da mi sada krenete filozofirat oko komercijale itd , muzika je muzika i tocka.
ne razumin šta si ovim tija reć? mislim da bi taj njihov trance ipak ispraznija normalni noćni klub, u koji dolaze ljudi plesat i zabavit se, al ja sam mislija na ubacivanje baš komercijalnog trance-a u repertoar glazbe, ka šta puštaju komerc. house tako da ubace i trance-a takvog i svi zadovoljni... brže od trance-a mislim da ne triba ić...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 16:20   #12
zamisli ovo u nekoj diskoteci...
nar.kO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 17:28   #13
.. ja samo najvolem glazbe odsvirane žičanim i florskim instrumentovima...
neka hvala!..
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 18:40   #14
Quote:
nar.kO kaže: Pogledaj post
zamisli ovo u nekoj diskoteci...
hehe progresiva, jako dobro, al nažalost mislim da bi takvo nešto ispraznilo normalni disko klub...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 19:12   #15
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
bilo koji trance volin, samo najviše slušan taj komercijalni, al kad već puštaju spora komercijalna sr***, zašto ne bi za promjenu nešto brže uvalili? i mislin na klupsku scenu općenito, ne evente kojih ni za lik nema, bar ne u okolici Splita...
Ima ga u HR ali nije baš razvikan u javnim glasilima (kao npr. Zrće, koje se reklamira po svim novinama). Sad je počela open-air sezona, i ima ga posvuda. Najviše ZG/PU/RI područje, ali ima i po Dalmaciji. Ako želiš mogu ti poslati na pm neke korisne koordinate.

P.S. Ovo gore se u prvom redu odnosi na psy/goa trance, ako te i to zanima, manje na komercijalni.

Zadnje uređivanje Brijana : 27.05.2011. at 19:31. Reason: P.S.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:20   #16
ne razumite me, ja bi tija da komercijalni trance postane najnormalnija stvar u običnim klubovima, ka šta je sad house, tako da izađen sa prijateljima ponekad i slušam "plesni" trance... a eventa ima, pogotovo liti, al to nije za svakog naravno, pa je tako teže nać društvo s kojim izać na to...
knowledge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:24   #17
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
evo otvaram ovu temu najviše radi riječi utjehe i da zajedno prodiskutiramo o ovome problemu...

u koji god klub dođen ili cajke ili house... a niko da se siti otvorit jedan klub brže elektronske glazbe od house-a (kojeg eto ne mogu podnit)... ja npr. slušam Hands Up koji je i više nego primjeren za klubove, al niko da iti pokuša s nekim novim idejama koje bi im itekako bile korisne, jer na bržu glazbu se i brže pleše, brže umara, dakle više pića se troši - više love... pa me najviše zanima zašto DJ-i ne ubace nekad malo trance-a u repertoar pa vide reakciju ljudi i ocijene... jel se oni uopće smiju micat od određene vrste glazbe?

eto to je moj pogled na ovu situaciju, da sad čujem vaše...
trance ljubitelji ujedinite se.

samo se nadam da je tema adekvatna za ovaj podforum, da je ne bi zatvorili...
trance-a ima u RH, samo nisi definiral na kaj misliš. Ak misliš na kuruzu, a vjerovatno misliš i nije da nekom fali. Kaj se tiće goe, situacije je onak kak treba bit....prava underground scena u kojoj ima stotinjak ljudi u ZG. Neki psy/full-on/dark i sličan noviji trance je zastupljeniji od goe što je stvar generacije koja to sluša jer ih ima više nego nas starijih koji gou slušamo od 95.

Po meni je problem trancea što je većina podsmjeruva u trance glazbi, čista kuruza i kao takav baš i nemre opstati. Mene osobno osim Goe i starog trancea (početak 90ih), baš i ne privlači ovo ostalo.

A sad ti reci na kakav trance ti misliš za koji kažeš da ga nema.
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:25   #18
Quote:
knowledge kaže: Pogledaj post
ne razumite me, ja bi tija da komercijalni trance postane najnormalnija stvar u običnim klubovima, ka šta je sad house, tako da izađen sa prijateljima ponekad i slušam "plesni" trance... a eventa ima, pogotovo liti, al to nije za svakog naravno, pa je tako teže nać društvo s kojim izać na to...
house koji ne volim je bolji od tog komercijalnog trancea, od te glazbe me hvata jeza.

aauuu.... :blajk:
kpt. Willard is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:28   #19
Quote:
Acid303 kaže: Pogledaj post
U Močvari i Medici imaš trance barem jednom mjesečno. A sad je krenula i sezona open-airova po raznim krajolicima.

A sad ako ti misliš na komercijalni "trance", tj. euro-"trance", tj. da se pravilno izrazim - kuruza tipa Tiesto, eh onda ti ne mogu pomoći.
tako je, sezona iventa je počela....vidimo se u prirodi :Let'S Dance:
Greetings from Goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 21:59   #20
Quote:
mainscream kaže: Pogledaj post
.. ja samo najvolem glazbe odsvirane žičanim i florskim instrumentovima...
neka hvala!..
ava srića pa tvoje mišljenje odi nije važno, ae
Greetings from Goa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.