Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 08:36   #1161
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Poznanica je pod prisilom potpisala neke ugovore i nije odma prijavila nego tek kasnije. Sad duguje dost novaca jer je potpisala neku pretplatu kod operatera . Na policiji je otkrila da ona nije jedina, da se to desilp više puta kod drugih. Sada je uvjerena da će izgubiti tužbu\prijavu jer je ta osoba našla svedoke protiv nje. Nezna što da radi, novca nema za odvjetnika.

Vi ste iskusni, što da radi? Kakve su joj opcije?

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Tko ju je prisilio i kako?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:04   #1162
Tip kojeg je upoznala preko neta. Nasli su se skupa i natjerao ju je da potpiše nešto pod prisilom da bude odao njene privatne tajne. Ja ju ne poznam tak dobro, nije išla u detalje.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:34   #1163
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Tip kojeg je upoznala preko neta. Nasli su se skupa i natjerao ju je da potpiše nešto pod prisilom da bude odao njene privatne tajne. Ja ju ne poznam tak dobro, nije išla u detalje.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Sve se svodi na to tko može dokazati u pravu. S obzirom da on ima svjedoka da ju nije prisilio, a ona nema svjedoka za svoju tvrdnju kao što nema ni dokaza, mislim da je stvar prilično jasna. Malo se više ponašati kao odrasle osobe i ovo se neće događati.
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:41   #1164
Iaspričavam se ako je OT. Naime ,sada moja več pok. mati je posudila susjedi veči iznos novaca prije 10-tak god. Svjedok je bio jedan slijepi prijatelj ,koji je tamo vceć poduže obitavao. Ona (tj. osoba ) ne bježi od duga,kako kaže,ali jednost. ne može vratiti . Našto sam jopj i rekao ,da je samo čekala da mi mati umre ,jer je bolovala od tumora , te da nit u 10 godina nije mogla vratiti niti 100 kuna,kao dobru volju. Postoji li ikaki način ,pošto imam i svjedoka,te je i sam priznala ali kuka kako ona to ne može vratiti . što mi je molim,činiti kao zakonskom nasljedniku?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2019., 22:21   #1165
Jedna osoba mojoj obitelji zadnjih nekoliko godina stvara probleme, fizički ih napada, prijeti ubojstvom, pronašli su mu oružje, radi razno razne materijalne štete (ne možemo dokazati, al ne može biti nitko drugi). No toj osobi, niko ništa ne može. Imali već nekoliko tužbi, no to su sve bile uvjetne kazne, kazne zabrane pristupa i slično.

Zadnji eksces je prešao sve granice i počeo sam razmišljati o svemu i svačemu.

Dal se išta ovdje može napraviti ili nam je država, policija i pravosuđe tako loše???
grga296 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 18:01   #1166
Quote:
grga296 kaže: Pogledaj post
Jedna osoba mojoj obitelji zadnjih nekoliko godina stvara probleme, fizički ih napada, prijeti ubojstvom, pronašli su mu oružje, radi razno razne materijalne štete (ne možemo dokazati, al ne može biti nitko drugi). No toj osobi, niko ništa ne može. Imali već nekoliko tužbi, no to su sve bile uvjetne kazne, kazne zabrane pristupa i slično.

Zadnji eksces je prešao sve granice i počeo sam razmišljati o svemu i svačemu.

Dal se išta ovdje može napraviti ili nam je država, policija i pravosuđe tako loše???
Za materijalne štete: Postavite oko kuće nadzorne kamere, imate svakakvih jeftinijih kompleta. Postavite natpis 'Objekt je pod video nadzorom'.
Ako ih napada i prijeti, neka to pokušaju snimiti. Neka drže mobitel/gadget u pripremi za snimanje čim očekuju nasrtaj ili prijetnju.
Ne obazirite se na gluposti da se 'ne smije snimati'.
Taj članak zakona treba tumačiti tako da se štiti građane od uhođenja, ovdje je dokazivanje kaznenih djela važnije od privatnosti.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:30   #1167
U Americi bi ovaj bio oslobođen. A kod nas će dobiti barem 5 godina zatvora:
http://www.glas-slavonije.hr/405812/...ojstvo-mladica

Pristigli vlasnik smirivao je mladiće koji su ga napali. Potom je 63-godišnjak izišao iz restorana i iz automobila izvadio pištolj i na polasku u restoran ispalio hitac u zrak htijući upozoriti mladiće da se smire. Očito, oni to nisu ozbiljno shvatili, dapače, to im je bilo, čini se, dodatni okidač, pa su ga u ljutnji fizički napali i počeli udarati. Nakon toga 63-godišnjak je ispalio još jedan hitac, koji je za 24-godišnjaka bio koban.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:39   #1168
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U Americi bi ovaj bio oslobođen. A kod nas će dobiti barem 5 godina zatvora:
http://www.glas-slavonije.hr/405812/...ojstvo-mladica

Pristigli vlasnik smirivao je mladiće koji su ga napali. Potom je 63-godišnjak izišao iz restorana i iz automobila izvadio pištolj i na polasku u restoran ispalio hitac u zrak htijući upozoriti mladiće da se smire. Očito, oni to nisu ozbiljno shvatili, dapače, to im je bilo, čini se, dodatni okidač, pa su ga u ljutnji fizički napali i počeli udarati. Nakon toga 63-godišnjak je ispalio još jedan hitac, koji je za 24-godišnjaka bio koban.
Ovo nigdje ne bi proslo kao samoobrana. Pocinje nered u lokalu, umjesto policije osoblje zove [G]azdu, on ne zove policiju nego uzima pistolj i vozi desetak kilometara kako bi 'smirio situaciju' pa ustrijeli pijanog bahatog balavca (do tada nije bilo ozlijedjenih, uglavnom razbacane hrane i zajebavane konobarice, koliko se da iscitati).

Jako sam za pravo na samoobranu i mislim da je zakon prerestriktivan, ali ovo je ubojstvo s predumisljajem.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 11:52   #1169
Quote:
Kesten kaže: Pogledaj post
U jednoj raspravi o uličnim sukobima sazao sam sljedeći detalj:

Recimo da sam napadnut na ulici. Prebijem napadače - i ozlijedim ih. To dospije na sud. Na sudu se ispostavi da treniram borilačke vještine. Presuda će biti PROTIV MENE. Nije bitno što sam JA taj koji je NAPADNUT.

Koliko je ova priča istinita?
Ovisi na koji nacin nekoga prebijes. Ako te netko napadne i opalis mu samar ili ga udaris, okrenes se i odes nece ti biti nista. Medjuti, ako nekoga demoliras da dospije na traumatologiju onda dolazi do prekoracenja nuzne obrane. Npr. ako je bilo njih trojica i ti si ih prebio ( u sto sumnjam da je realni ishod) nazovi policiju i pred sudom ce odvagnuti da ih je bilo vise i da si nisi mogao drugacije postupiti i oslobodit ce te kazne.
doncafenovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2019., 17:26   #1170
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ovo nigdje ne bi proslo kao samoobrana. ... ali ovo je ubojstvo s predumisljajem.
naravno da nije samoodbrana ali nije ni s predumišljajem jer je ipak pucao u zrak.prije se takvo što zvalo ubojstvo na mah a sad je usmrćenje.

Quote:
doncafenovi kaže: Pogledaj post
Npr. ako je bilo njih trojica i ti si ih prebio ( u sto sumnjam da je realni ishod) nazovi policiju i pred sudom ce odvagnuti da ih je bilo vise i da si nisi mogao drugacije postupiti i oslobodit ce te kazne.
obrana traje toliko dugo dok traje i napad.A zakon kaže da svatko tko se tuče je kriv (da li će bit slobodan ovisi isključivo o volji suca).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 07:23   #1171
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
naravno da nije samoodbrana ali nije ni s predumišljajem jer je ipak pucao u zrak.prije se takvo što zvalo ubojstvo na mah a sad je usmrćenje.
Ubojstvo na mah bi bilo da je sjedio u birtiji, pistolj za pasom pa ga napali.

On je uzeo pistolj, sjeo u auto i odvezao se deset kilometara da 'rijesi problem'.


Usmrcenje
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 09:05   #1172
i rijesio je problem
nazalost supak-pravosude ima nesto jako protiv ljudi koji rade uredno i voli stititi nasilnike i mafijase
zar je stvarno samo meni prva misao u ovoj prici bila: reket?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 10:30   #1173
Navodno su ga srušili na pod i cipelarili, nakon čega je on potegao pištolj i upucao jednog od njih.
Počinitelj je dosta osebujan lik koji od prije ima iskustva sa obračunavanjem sa takvim kriminalcima.
Ima članak na dnevno da ne linkam taj opskurni portal.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 10:46   #1174
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ubojstvo na mah bi bilo da je sjedio u birtiji, pistolj za pasom pa ga napali.

On je uzeo pistolj, sjeo u auto i odvezao se deset kilometara da 'rijesi problem'.


Usmrcenje
Zar nije "usmrćenje" svaka priča gdje netko završi mrtav?

Inače, ako misliš da je velika šansa da ćeš negdje biti fizički ugrožen i napadnut, pametna stvar za učiniti je naoružati se.

Možeš biti idiot ako baš hoćeš, ali ne bi te zakon smio prisiljavati na to.

Za to oružje i služi. Doslovno za to. To mu je najpozitivnija i najlogičnija moguća svrha.

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
U Americi bi ovaj bio oslobođen. A kod nas će dobiti barem 5 godina zatvora:
http://www.glas-slavonije.hr/405812/...ojstvo-mladica

Pristigli vlasnik smirivao je mladiće koji su ga napali. Potom je 63-godišnjak izišao iz restorana i iz automobila izvadio pištolj i na polasku u restoran ispalio hitac u zrak htijući upozoriti mladiće da se smire. Očito, oni to nisu ozbiljno shvatili, dapače, to im je bilo, čini se, dodatni okidač, pa su ga u ljutnji fizički napali i počeli udarati. Nakon toga 63-godišnjak je ispalio još jedan hitac, koji je za 24-godišnjaka bio koban.
Ako se ekipa toliko osilila da ih ni pištolj nije instantno smirio, ni hitac u zrak nije smirio, nego su i uz sve to imali volje i bili u takvom razdraženom stanju da nekoga dalje napadaju, tip je doveden u situaciju da je učinio što je morao.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 10:55   #1175
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
i rijesio je problem
nazalost supak-pravosude ima nesto jako protiv ljudi koji rade uredno i voli stititi nasilnike i mafijase
zar je stvarno samo meni prva misao u ovoj prici bila: reket?
Jedan šljam manje.

Ko i one krkane iz Pule. Svakom po metak.
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2019., 16:38   #1176
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post


Usmrcenje
Hebi ga nisam ja formulirao kako će se zvat koji članak kaznenog zakona.
A ionako će DO dat pravu kvalifikaciju djela kad prouče predmet.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 16:10   #1177
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Inače, ako misliš da je velika šansa da ćeš negdje biti fizički ugrožen i napadnut, pametna stvar za učiniti je naoružati se.

Možeš biti idiot ako baš hoćeš, ali ne bi te zakon smio prisiljavati na to.

Za to oružje i služi. Doslovno za to. To mu je najpozitivnija i najlogičnija moguća svrha.


Ako mislis da je velika sansa da ces negdje biti napadnut, pametno je ne ici tamo. To je osnovna svrha negusterskog dijela mozga.

Jasno, mozes biti idiot, uzet utoku pa odjahat u bitku.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 17:29   #1178
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako mislis da je velika sansa da ces negdje biti napadnut, pametno je ne ici tamo.
A ako je "negdje", npr., ispred tvojeg auta kojeg upravo uništavaju ili restorana kojeg upravo demoliraju ili žene koju maltretiraju?

Quote:
To je osnovna svrha negusterskog dijela mozga.
Neki su ljudi spremni braniti svoje, neki nisu.

Vjerujem da je tako i kod guštera


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 22:24   #1179
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
A ako je "negdje", npr., ispred tvojeg auta kojeg upravo uništavaju ili restorana kojeg upravo demoliraju ili žene koju maltretiraju?



Neki su ljudi spremni braniti svoje, neki nisu.

Vjerujem da je tako i kod guštera


-Stipe
Znaci, frajera su konobari nazvali da je u lokalu picvajz, on uzima utoku, sjeda u auto, vozi 10 kilometara i 'rjesava problem'. Drustvu je napravio korist, sebi sigurno nije.

Nekoj budali je to normalno ponasanje, ali nema veze s nuznom obranom niti sa zaticanjem u situaciji gdje si napadnut.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2019., 22:49   #1180
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Znaci, frajera su konobari nazvali da je u lokalu picvajz, on uzima utoku, sjeda u auto, vozi 10 kilometara i 'rjesava problem'. Drustvu je napravio korist, sebi sigurno nije.
Zašto bi se onda društvo bunilo?

Quote:
Nekoj budali je to normalno ponasanje, ali nema veze s nuznom obranom niti sa zaticanjem u situaciji gdje si napadnut.
Upravo ima veze i s nužnom obranom i sa zaticanjem u situaciji gdje si napadnut.

Nitko nije agresore natjerao da ga napadnu u situaciji poput opisane, naročito ne samim svojim prisustvom (dok su oni samo kulturno htjeli sve porazbijati), niti njegovo prisustvo njima daje imalo dopuštenja ili opravdanja.

Svatko ima pravo pojaviti se u svom lokalu; ako ga neki klipani ondje napadnu, napali su ga, i on se brani.

A zatekao se tamo baš zbog njihovih činova.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.