Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2012., 08:30   #21
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Sreca njezina sto sam na porodiljnom dopustu(3godine), pa je maksimalno kontroliram i pratim njezin rad. Neznam kako bi ovo stigla da radim.

Ono što ne kužim je kako možeš tvrdit da je samostalna, a s druge strane sreća njezina da ne radiš i da je stigneš kontrolirat????
"Dobar posao" je kad klinci postižu uspijeh u školi neovisno o našem utjecaju na njihov rad i učenje.


Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Na stranu to sto su u pubertetu, u svom svijetu, nije li njegov posao da dopre do svojih ucenika, da im objasni i prilagodi program koji ima?

Program je određen od ministarstva školstva i profesor ga nema šta prilagođavat, osim ukoliko se radi o djetetu koje radi po prilagođenom programu, a i u tom slučaju je on određen.

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
A hrvatski je opet posebna prica, kako samo sastavi mogu biti jedino sto se ocjenjuje, di je gramatika, analiza pjesme, lektire stvarno ne kuzim.

Jasno ti je da je ovo apsolutna neistina.

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Kakva je to razrednica koja sazove roditeljski sastanak zbog nekolicine buntovnika i mora citati sa papirica ko su oni????

Što je loše u čitanju s papirića, razrednica ne pamti imena - uostalom na roditeljskom se i ne bi trebala iznosit imena već "problem" i trebalo bi se razgovarat o "problemu", jer već sutra će možda na papiriću bit neka druga imena, a problem će ostati isti....

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Upravo tako! Hvala sto me netko kuzi!
Nisam sigurna koliko te kužim....
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 08:44   #22
Temeljiti rad donosi izvrsne rezultate, a pojedincu samom donosi dodatnu sigurnost. Dijete od 14 godina rijetko moze svakodnevno temeljito nauciti svaki predmet, postoju prioriteti koje naucis bolje.To nuzno ne znaci da si lose naucio odredeni predmet vec da ga nisi temeljito obradio.Oscilacije ocjena dogadaju se i to je dio skolovanja, jedna skolska godina ima bojih i losijih dana.Zar to moram objasnjavati nekom ko je prosao skolovanje?Engleski-hrvatski je tebi vrh meni eto nije, razlikujemo se i sta sad?
To sto si me proglasio lazljivicom jer eto sumnjas da je sastav jedini kriterij ocjenjivanja kao i to da diktatorski unistavam djetinjstvo svog djeteta jako zamjeram, ali govori o tebi kao osobi ne o meni!
Cini mi se da imas jako izrazene frustracije i ne treba ih lijeciti na nepoznatoj osobi.Komentiranje i stajaliste je jedno, a optuzba nesto posve drugo!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:01   #23
Jasno ti je da je ovo apsolutna neistina.

Da je neistina ne bih onda to ni napisala!Valjda sam ja ta koja odlazi na informacije i poznajem profesora iz hrvatskog, od pocetka skolske godine napisan je jedan inicijalni test, ostalo su ocjene iz sastava.

Ostalo mi se ne da komentirati jer ovo prepucavanje nema smisla, opravdavanje mene ili mog djeteta ispod svake je razine pa stavljam tocku!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:22   #24
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Jasno ti je da je ovo apsolutna neistina.

Da je neistina ne bih onda to ni napisala!Valjda sam ja ta koja odlazi na informacije i poznajem profesora iz hrvatskog, od pocetka skolske godine napisan je jedan inicijalni test, ostalo su ocjene iz sastava.

Meni je onda nejasno kako nisi imala potrebu na informacijama ukazat razredniku na to, zamoliti ga da razgovara s profesorom iz hrvatskog zašto je to tako i na sljedećim informacijama dobiti odgovor....
Ustalom za svaki predmet postoji sustav ocjenjivanja, pa tako i za hrvatski jezik....mislim da postoji neka službena stranica na kojoj je opisan sustav ocjenjivanja, pogledaj, pa ukoliko ocjenjivanje nije u skladu s pravilnikom reagiraj.

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Ostalo mi se ne da komentirati jer ovo prepucavanje nema smisla, opravdavanje mene ili mog djeteta ispod svake je razine pa stavljam tocku!

Uvijek se iznenadim kad odrasle (zrele) osobe svako mišljenje suprotno njihovom shvaćaju kao napad ili prepucavanje.
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:29   #25
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Oscilacije ocjena dogadaju se i to je dio skolovanja, jedna skolska godina ima bojih i losijih dana.Zar to moram objasnjavati nekom ko je prosao skolovanje?
Objasni to majci koja je ničim izazvana u uvodnom postu napisala da je oscilacije u djetetovim ocjenama izluđuju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:33   #26
U lancu profesor-roditelj-dijete su svi krivi, samo sto se ne mogu dogovoriti ko je najvise kriv. Nastavnici zamjeraju lijenoj djeci i roditeljima i ne vide krivnju u sebi, roditeljima su uglavnom krivi profesori, donekle djeca, a djeci su uglavnom krivi prestrogi i nezainteresirani profesori. Mene uvijek fascinira sa koliko emocija se brani svoja pozicija i kako se odgovornost uvijek prebacuje na druge dok smo mi totalno ispravni i bezgresni.
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:35   #27
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
.Uvijek se iznenadim kad odrasle (zrele) osobe svako mišljenje suprotno njihovom shvaćaju kao napad ili prepucavanje.
Kad mi kazes da iznosim neistinu(lazem) neznam kako to ne objasniti napadom?!

Razrednica joj je iz hrvatskog jezika i reagirala sam, ali nazalost malo toga se moze napraviti jer ona ima "svoj sistem rada".
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:41   #28
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Objasni to majci koja je ničim izazvana u uvodnom postu napisala da je oscilacije u djetetovim ocjenama izluđuju.
I ja sam samo covjek, od krvi i mesa i nisam savrsena-toga sam svjesna!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:46   #29
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
I ja sam samo covjek, od krvi i mesa i nisam savrsena-toga sam svjesna!
Ovo može proći kao opravdanje u trenutku pogrešnog postupka/reakcije, ili nakon pogrešnog postupka/reakcije - ali, ti si došla na forum u stanju potpune smirenosti (valjda), ispisala uvodni post onako kako si ga ispisala, i onda nakon reakcija koje ti se nisu svidjele počela kombinaciju objeda (isfrustriran si) i ublažavanja/poricanja vlastitih rečenica.

Posve mirna i svjesna si ispisala da te njezine oscilacije izluđuju, kao i sve ostalo što si ispisala. To nema nikakve veze s (ne)savršenošću.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:52   #30
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Kad mi kazes da iznosim neistinu(lazem) neznam kako to ne objasniti napadom?!
Moja isprika, nisam željela reći da lažeš, ali sam željela reći da je meni taj navod nezamisliv kao istinit.

Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Razrednica joj je iz hrvatskog jezika i reagirala sam, ali nazalost malo toga se moze napraviti jer ona ima "svoj sistem rada".
Koji je to sistem i na koji način se vodi razgovor u kojem ti ukažeš na problem, dobiješ odgovor koji te očiti ne zadovoljava i ne opravdava "njezin sistem rada" i šta onda ti kažeš "ok, oprostite što sam išta pitala".
Čemu započinjat razgovor ukoliko nam nije konačni cilj riješit problem?
__________________
Povedi me tamo...
Glass S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:55   #31
Quote:
Tepif kaže: Pogledaj post
Mene uvijek fascinira sa koliko emocija se brani svoja pozicija i kako se odgovornost uvijek prebacuje na druge dok smo mi totalno ispravni i bezgresni.
Bez emocija nista i ne bi imalo smisla.Poziciju koju imas gradis godinama, pa je razumljivo da istu branis! O kakvoj krivnji pricas?Profesor je tu da ti objasni odredeni predmet kako treba, ucenik da nauci, roditelj da provjeri nauceno!Ako jedan iz tog lanca zakaze rezultira neuspjehom.Smatram da im nije dovoljno dobro objasnjena lekcija iz pojedinih predmeta i to je to!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 09:57   #32
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
roditelj da provjeri nauceno!
Glupost, iz puno, puno razloga.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 10:09   #33
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo može proći kao opravdanje u trenutku pogrešnog postupka/reakcije, ili nakon pogrešnog postupka/reakcije - ali, ti si došla na forum u stanju potpune smirenosti (valjda), ispisala uvodni post onako kako si ga ispisala, i onda nakon reakcija koje ti se nisu svidjele počela kombinaciju objeda (isfrustriran si) i ublažavanja/poricanja vlastitih rečenica.

Posve mirna i svjesna si ispisala da te njezine oscilacije izluđuju, kao i sve ostalo što si ispisala. To nema nikakve veze s (ne)savršenošću.
Kad izvlacis rijeci iz konteksta ne daju cijelu sliku.A ti to redovito radis!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 10:26   #34
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Glupost, iz puno, puno razloga.
To je tvoje razmisljanje i u redu je!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 10:34   #35
Quote:
Glass S kaže: Pogledaj post
Koji je to sistem i na koji način se vodi razgovor u kojem ti ukažeš na problem, dobiješ odgovor koji te očiti ne zadovoljava i ne opravdava "njezin sistem rada" i šta onda ti kažeš "ok, oprostite što sam išta pitala".
Čemu započinjat razgovor ukoliko nam nije konačni cilj riješit problem?
Nemam ja bas tu puno manevra, daleko od toga da kazem ok, oprostite sto sam ista pitala, ali na koncu se svede na to da je ona profesor i kao takva ima pravo na "svoj sistem rada", a ja sam "samo roditelj". To i jest bit mog uvodnog posta!
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 10:48   #36
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Profesor je tu da ti objasni odredeni predmet kako treba, ucenik da nauci, roditelj da provjeri nauceno!
ne, profesor je tu da provjeri naučeno, to se zove ispitivanje i ocijenjivanje
roditelj je suvišan

ako ti moraš raditi s djetetom u osmom razredu toliko da kažeš da sva sreća što si na porodiljnom jer da radiš ne bi to stigla, onda, žao mi je, ali propustila si svoje dijete naučiti odgovornosti i radnim navikama. propustila si ju naučiti da uči za sebe, a ne zato jer ju ti tjeraš i provjeravaš, propustila si naučiti ju da je sama osgovorna za svoje obaveze pa ako ih ne izvršava da će dobiti minus ili jedinicu...ti si pola odgovornosti preuzela na sebe podsjećajući je stalno i dovodeći u red. ti si joj štaka na koju se ona oslanja, ergo, nisu ju naučila samostalnom hodu.

nije mi čudno da se neki predmeti loše obrađuju ili loše ocjenjuju, uvijek je bilo i bit će boljih i lošijih profesora, i meni su falile osnove iz mnogih bitnih i neitnih predmeta (konkretno, hrvatsku gramatiku sam temeljito naučila tek na faksu i to studirajući strane jezike!). to je realnost - dijete ako je zainteresirano može rupe nadopuniti samo, ako nije - bude kad bude joj trebalo ili kad će biti zainteresirana.
iz tebe izbija neka težnja perfekciji, i to ti težiš da tvoje dijete bude besprijekorno bez obzira na to što ona želi i može.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:08   #37
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nije mi čudno da se neki predmeti loše obrađuju ili loše ocjenjuju, uvijek je bilo i bit će boljih i lošijih profesora, i meni su falile osnove iz mnogih bitnih i neitnih predmeta (konkretno, hrvatsku gramatiku sam temeljito naučila tek na faksu i to studirajući strane jezike!). to je realnost - dijete ako je zainteresirano može rupe nadopuniti samo, ako nije - bude kad bude joj trebalo ili kad će biti zainteresirana.
iz tebe izbija neka težnja perfekciji, i to ti težiš da tvoje dijete bude besprijekorno bez obzira na to što ona želi i može.
Da je netko iz tvoje okoline uocio da ne radis temeljito gramatiku istu bi te on sam naucio, pa ne bi imala lose temelje!
Moje dijete zeli da ga se ispita jer joj ukazem na pogreske koje radi(kratki odgovor,zamuckivanje, ponavljanje pitanja) to joj donosi odredenu sigurnost.Niti jedno dijete nije besprijekorno,pa tako ni moje, tezim da je stavim na noge kao sto je mene moja majka.
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:13   #38
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Moje dijete zeli da ga se ispita jer joj ukazem na pogreske koje radi(kratki odgovor,zamuckivanje, ponavljanje pitanja)
Ovo što opisuješ je ocjenjivanje umjetničkog dojma. Smatraš se kompetentnom utvrđivati djetetovo znanje iz svih predmeta (hrvatskog jezika, za početak - sudeći po ovom što demonstriraš u postovima)?

Sigurna si da ćeš prepoznati ako dijete dugim odgovorima i bez zamuckivanja govori pogrešne stvari?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:26   #39
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo što opisuješ je ocjenjivanje umjetničkog dojma. Smatraš se kompetentnom utvrđivati djetetovo znanje iz svih predmeta (hrvatskog jezika, za početak - sudeći po ovom što demonstriraš u postovima)?

Sigurna si da ćeš prepoznati ako dijete dugim odgovorima i bez zamuckivanja govori pogrešne stvari?
Da, sigurna sam!I umjetnicki dojam nosi svoj dio u ocjeni! Da te pitam nesto jesi li ti roditelj?
denijaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 11:28   #40
Quote:
denijaan kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja to napisala da radim zadace s njom?????Ja nju ispitujem ono sto je SAMA naucila, a ja nisam tvoja mama i ne mozes me usporedivati s njom jer me i ne poznas.Zadaca je za djecu, a moja zadaca je da mi dijete ide u skolu naucenog gradiva i napisanog domaceg.
Ok, oprosti, ne pišeš zadaće već je ispituješ i maksimalno kontroliraš, po meni je to isto s*anje, da prostiš. I nisam te zbilja htjela usporediti s mojom mamom, već sam ti htjela ukazati na činjenicu da sam uvijek zadaće pisala sama i ništa mi ne fali, čak sam i faks završila i danas-sutra ću možda i tvojim klincima predavati.

I znaš što, to ti neće niti jedan profesor priznati, ali ako im dođeš pametovati kako si ti "primijetila" da oni loše objašnjavaju, čak i ako je istina, samo ćeš postići da im se tvoje dijete još manje sviđa. Ne bi trebalo biti tako, ali je.

No, na kraju dana, ti dereš po jednom, mi svi ostali po drugom, i očito je da nema nikakve šanse da se predomisliš. Radiš djetetu medvjeđu uslugu i žao mi je zbog toga.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.