Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2014., 19:50   #61
Quote:
quester kaže: Pogledaj post
Prvo, pokidala sam se na ovo da ćeš i ti popiti Pratel
To što si kao mala čula da im se ne smije davat svježe meso zbog nametnika si dobro čula, ali s BARFOM ne bi smjelo biti tog problema jer se ta hrana navodno smrzava na jako nisku temperaturu koja bi trebala eliminirati bojazan od nametnika. E sad jel moguće da su tu nešto sjebali, ne znam (ali ako skontaš da jesu pliz javi ), sve je moguće. Ako ti je BARF već najveća sumnja, ja bi na tvom mjestu šibnula Pratel i prestala je hraniti time na neko vrijeme da vidim oće se opet pojaviti i uz drugačiju prehranu. (Naišla sam već jednom na identičan upis ovome )


Je, dala sam joj tableticu, o promjeni prehrane još razmišljam.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 19:51   #62
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Bok Paw. Evo samo da se osvrnem na tvoj post. Ja hranim psa barfom i baš sam joj neki dan dala tabletu protiv glista i ništa. Nema ih. Točnije u ovih 5 mjeseci koliko ga imamo nikad nije imala gliste.
E sad, moj sestra i njen englez stalno imaju problema s glistama, a on jede granule.
Pa čisto sumnjam da je do brafa.
Daj reci koliko često sestrin pas ima gliste i koliko često je čisti od glista? Šta joj kaže vet?
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 20:04   #63
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Zna se kako se paraziti prenose
Na koje se sve načine prenose? Nemam pojma.

I nije u kontaktu puno sa psima, jer zima je i uglavnom smo u stanu, a i sa psima s kojima je u kontaktu su kućni psi.
Zato sam i počela sumnjati na barf

Nikad joj ne dozvoljavam da u šetnji njuši izmet pasa, a i nije da je baš luda za psećim izmetom.

Brine me to što ona baš često ima gliste i svaki put kad je čistimo odemo kod veta po tablete i pazimo da da doza odgovara njenoj kilaži i svaki put za 15 dana damo i drugu tabletu, znači radimo sve po uputama veta i ... pas za cc mjesec-dva opet ima gliste

Savjet neki, priti pliz
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 20:44   #64
Quote:
bundeva kaže: Pogledaj post
bas su super odgovori na najobicnija pitanja. da li svi idemo doktoru nakon prehlade?
Pas i mačka i ostali kućni ljubimci ne komuniciraju govorom poput nas pa ponekad i prehlada nije samo prehlada. Da mi je kuna za svaki put kad sam čuo 'Traje tjedan dana mislili smo da će proč'. Dalje, ne reagiraju na isti način, objasni ti životinji da se čuva kad popuste simptomi 'prehlade', njoj je bolje i hoče se ponašati kao i dosad. Opet, da mi je kuna za svaki put kad sam čuo 'Bilo je bolje pa sam pustio van da trči' ili 'Bolje je pa nismo ponavljali terapiju'
Quote:
da li znamo napraviti zavoj nakon sto porezemo prst?
Ako za baš tako jednostavne rane dođu na forum, odgovor je isti

Quote:
ali ne, za nase malene odmah moramo trcati vetu sto god da se desi. neka se onda zakljuca ovaj topik obzirom da svaki drugi komentar da se ide vetu.
Da, zamisli, veterinari se profesionalno bave bolesnim životinjama. Ne forum, ne google, ne netko treči

Quote:
i nitko ne racuna da ljudi ne zivu svi u urbanim sredinama, da netko mozda nema novaca za pregled zato sto mu roditelji izgubili posao
Postoji auto, jel bi isto bilo da se čovjek razboli?
Što se tiče novca sve se da dogovoriti

Da se osvrnem na citirani post
Quote:
Nije rijetkost da ima skorene krvi ili koju ranicu. Problem je sto mu je trenutno cijelo uho takvo, skoreno od krvi, i češe se do te mjere da se i sam raskrvari. Ranica mu je tocno mrvicu unutar uha, taman nezgodno i za cistit i masti i flastere i slicno. Nakon nekog vremena prestane krvariti ali je on sam otvori kad se iznova počne češat i tako u krug.
Dakle problem več traje, pokušalo se več s rješenjima kućne radinosti.
Solucija?

Mislim, nitko nikog ne tjera puškom, al eto...
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:24   #65
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post

Savjet neki, priti pliz
ovo je navodno genijalna stvar. nemam osobno iskustvo i ne znam gdje se može nabaviti (osim preko neta).

evo ti link za polazište pa guglaj dalje.

bijela glina, bentonit

http://earthslivingclay.com/1702/hea...entonite-clay/

http://www.livestrong.com/article/32...asite-cleanse/


Quote:
crazymoon kaže: Pogledaj post
Ako itko ima iskustva u ovom problemu i sa macama opcenito, molim pomoc . Hvala.
bilo bi dobro da veterinar provjeri da li je to zbilja mehanička ozljeda ili nekakav proces. neću te plašiti ali znam za slučaj kad je ovo drugo loše završilo jer se raširilo na preveliku površinu.
kažem, gotovo sigurno se radi o običnoj rani ali možda je već inficirana pa treba i antibiotik. postoji i nekakav sprej koji zatvara rane, na žalost se ne mogu sjetiti kako se zove. od ovih kućnih čarolija mislim da ne možeš pogriješiti ako mu to mažeš s propolisom. probaj, ako ne prođe odi vetu.

Zadnje uređivanje Orak : 11.02.2014. at 22:22.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:56   #66
@ Corduroy - gledano s tvoje strane, jedini odgovor na pitanje " bolestan ljubimac, sto da radim?" je otici vetu. zato i ne vidim puno smisla, kada to ponavljas 2 puta jedno te isto na jednoj stranici topika. medutim, kao i kod ljudi, i kod zivotinja imas teskih i bezazlenih stvari. treba covjeka nauciti, da posto u kontaktu sa svojim ljubimcem puno vise od veta,svakodnevno prati ponasanje ljubimca i zna ga analizirati, da moze procjeniti ozbiljnost tegobe. nauciti, da terapija obavezno se mora ponoviti barem jos jedan dan nakon toga dana, kada ljubimac vama se cini posve zdrav, ima normalnu temperaturu tjela i dobro jede uz dobro raspolozenje. da se zna ljubimcu staviti toplomjer i koja je to za tu vrstu normalna temperatura. da ako ne jede vise od jedan dan, treba mu se prvo izmjeriti temperatura, zato sto je to prvo pitanje mog veta - koja mu je temperatura. i dalje redom...
jasno mi je da uvijek ima onih ,koji zele ili moraju nauciti, i onih, koje to ne zanima. za pretpostaviti je, svi, koji nesto tu pitaju, ili zele , ili nisu zadovoljni vetom, kod kojeg bili, ili nemaju mogucnosti do veta (znas, ipak oko 400 tis ljudi ne radi, i to posebno mladi, neke imaju mirovine oko 1500 kn ) ,a ipak zele si ljubimca. ugl mislim da si me razumio.
bundeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 22:20   #67
Pa konkretno u ovoj situaciji čovjek joj nije ni mogao reći nešto drugo. Kako ćeš predložiti tretman rane koju niti ne vidiš? Očito joj uho stalno iznova krvari i zaista nema boljeg savjeta od toga da se ode veterinaru. Uostalom rana je u uhu i s tim se i nije baš za zajebavati.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 22:51   #68
Thx Orak.

Problem je inace star 1 dan, ne vise ofc. Dakle ta tzv rijesenja kucne radinosti ako ne pomognu do sutra kroz jutro moram u djir gradom nac novog veterinara. Mislim da je savjet da se ide u veterinara korektan, ali kao sekundaran odgovor, ne odman iz topa ispalit. Samo gledam ako itko ima slicna iskustva, briga me za 100kn ... Da su mace toliko osjetljive da padaju ko pokosene tako brzo nebi ih ni bilo a moj je inace gladijator . Jednom prilikom je dosao iz pohoda krvav od glave do pete i nije bila njegova o.O
__________________
Osuđujem svaki napad na sebe.
crazymoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 09:01   #69
Quote:
bundeva kaže: Pogledaj post
@ Corduroy - gledano s tvoje strane, jedini odgovor na pitanje " bolestan ljubimac, sto da radim?" je otici vetu. zato i ne vidim puno smisla, kada to ponavljas 2 puta jedno te isto na jednoj stranici topika. medutim, kao i kod ljudi, i kod zivotinja imas teskih i bezazlenih stvari. treba covjeka nauciti, da posto u kontaktu sa svojim ljubimcem puno vise od veta,svakodnevno prati ponasanje ljubimca i zna ga analizirati, da moze procjeniti ozbiljnost tegobe. nauciti, da terapija obavezno se mora ponoviti barem jos jedan dan nakon toga dana, kada ljubimac vama se cini posve zdrav, ima normalnu temperaturu tjela i dobro jede uz dobro raspolozenje. da se zna ljubimcu staviti toplomjer i koja je to za tu vrstu normalna temperatura. da ako ne jede vise od jedan dan, treba mu se prvo izmjeriti temperatura, zato sto je to prvo pitanje mog veta - koja mu je temperatura. i dalje redom...
jasno mi je da uvijek ima onih ,koji zele ili moraju nauciti, i onih, koje to ne zanima. za pretpostaviti je, svi, koji nesto tu pitaju, ili zele , ili nisu zadovoljni vetom, kod kojeg bili, ili nemaju mogucnosti do veta (znas, ipak oko 400 tis ljudi ne radi, i to posebno mladi, neke imaju mirovine oko 1500 kn ) ,a ipak zele si ljubimca. ugl mislim da si me razumio.
I jos jedna stvar, ovo je internet, zivotinju nitko nije vidio. I s te strane je neozbiljno postavljati neke dg i terapije.
Zamisli da se ja ni ne dignem s kompjutera nego samo kazem onako to to, pa daj to i to kad mi netko dode. Necu ni misliti sto bi pisali o meni ovdje na forumu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 21:49   #70
Zabio mi se pas u trku u metalnu konstrukciju na livadi koja sluzi klofanju tepiha
Strasno je zacvilila, zamantalo joj se (djelovalo je ko da ce past u nesvijest, ali nije). Lupila se s koljenom, zadnje lijevo. Oderala se poprilicno, ima i malu rupicu; ranu sam ocistila, dezinficirala, nije strasno.
Prvo je drzala nogu u zraku; pregledala sam ju cijelu, sve je ok -svi zglobovi su normalno pokretni bez boli, nista nije puklo. Ona na momente hoda normalno, a na momente lagano digne nogu u zrak.
E sad, posto se to dogodilo prije cca 20min i kad se lupis tak u kost to stvarno boli za past u nesvijest a ja ne vidim neki problem osim sto ju je ocito bolilo nakon udarca pa je malo drzala nogu u zraku -da li treba dizat paniku, ic vetu ili kaj da radim?
Ta metalna glupost je mjestimice hrdjava, jel to kakav problem? (Ne znam kak to s pesima funkcionira)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:29   #71
Što se tiče toga što štedi nogu, ne trebaš dizat paniku, još. Ako se nastavi. Hrđa jest problem i to je jedino oko čega bi se ja zabrinula, tetanus kao kod ljudi. Obavezno bi je radi te hrđe odvela veterinaru, pogotovo zato što se simptomi mogu javiti nakon par dana što spore uđu u ranu, ali se mogu javiti i nakon par mjeseci. Bolje obaviti posjet veterinaru možda za ništa nego da ti kasnije bude žao što nisi.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 22:35   #72
To me, izmedju ostalog, i zanimalo.
Nije duboka rana, a ta stvar je samo mjestimice hrdjava..
Nisam pametna, znam da se ljudima daje tetanus kad se tipa upiknu na cavao ali im se ne daje kad se samo ogrebu..
Courdrey, moze kakvo misljenje?
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:01   #73
Gledaj, posjekotine imaju veći otvor pa više kisika ulazi, a ubodne rane imaju manji otvor koji spriječava ulazak kisika i mogu brzo zarasti što je idealan recept za razvoj bakterija. Zato su ubodne rane rizičnije.
quester is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 23:09   #74
Kuzim.
A nis, nazvat cu sutra veta pa pitat.
Ovo njeno je sve u jednom, zgrebana povrsina velicine kovanice od 5kn i u sredini ta rupica..
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:17   #75
Quote:
...Luciferka... kaže: Pogledaj post
To me, izmedju ostalog, i zanimalo.
Nije duboka rana, a ta stvar je samo mjestimice hrdjava..
Nisam pametna, znam da se ljudima daje tetanus kad se tipa upiknu na cavao ali im se ne daje kad se samo ogrebu..
Courdrey, moze kakvo misljenje?
Oguljotina?
Možeš očistiti ranu, nije hitno za trčati na neke atb i slične stvari. Ako se jave problemi ili šepanje ne smiri javi se vetu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:20   #76
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Oguljotina?
Možeš očistiti ranu, nije hitno za trčati na neke atb i slične stvari. Ako se jave problemi ili šepanje ne smiri javi se vetu
Napisala sam vec da se ogulila (velicine kovanice od 5kn) i u sredini je ta rupica (promjer 3-4mm, do drugog sloja koze).
Ranu sam ocistila sa betadinom, planiram joj (sad spava, necu je budit) stavit i antibiotskog praha (tyrosur, ala bivacin).
Znaci, to je dovoljno?
A sepat je prestala; digla se i normalno hodala po stanu, tak da mislim kaj se toga tice da je sve ok.

Sad sam skuzila da sam te totalno preimenovala; sorry
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:30   #77
Da se obratim, moj mačak prije nekoliko tjedana je počeo povraćati, i dobio je proljev, već sam pisao o tome, i vodio sam ga veterinaru, dobio je tablete, ali nije izdržao i danas ga je veterinar uspavao. Izgleda da ga je netko otrovao, bilo je strašno gledati kako se jadan patio kad se sjetim da je bio jak mačak, pametan i razigran. Imao je 4 godine i nikada ga neću zaboraviti.... Najgore od svega kako ga je netko mogao otrovati i još udariti (imao je veliku kvrgu na trbuhu)... Valjda ću ovo nekako preboliti...
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:34   #78
Zao mi je zbog miceka!
Hoces, s vremenom sve vise covjek misli na one lijepe trenutke premda iz osobnog iskustva mogu rec da ostaje tesko.
Drz se

Inace, ovo je za temu Dugin most
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 00:35   #79
Upitnik je na kraju, a nije pitanje
Eno gore smo se raspravljali da se uvijek šalje vetu, ovo i nije takav slučaj. Održavaj higijenu rane
i naravno napomena

Quote:
Ako se jave problemi ili šepanje ne smiri javi se vetu
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2014., 01:20   #80
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Upitnik je na kraju, a nije pitanje
Eno gore smo se raspravljali da se uvijek šalje vetu, ovo i nije takav slučaj. Održavaj higijenu rane
i naravno napomena
Tnx
Inace sam dosta dobra u procjenama kad treba vetu a kad ne, samo me zanimalo jesam sve dobro zakljucila
Ugl, sad sam ju samo izvela da obavi jos jednom kaj treba jer je dosta pila i normalno hoda, cak bi i trcala (nisam ju htjela pustit s lajne jer ona inace slabo osjeca bol, trcala bi sigurno, a mislim da ipak treba malo odmorit).
Ranu sam jos jednom ocistila betadinom, dobro naprasila antibiotskim praskom i stavila sam flaster (znam da se to ne radi da bi rana disala, ali ta rupica lagano krvari, cini mi se da ce prije prestat ak ju se malo stisne nego ako ju ostavim otvorenu, a i ne bi da zmaze, jos jedan, jastuk)
...Luciferka... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:05.