Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2016., 17:36   #1
Kazna u Austriji (brzina)

Dana 30.4.2016 kolega je slikan sa 21 km/h više na cesti s ograničenjem 50 u pokrajini Kärnten, Austrija. Kaznu je dobio na svoju adresu naslovljenu na njegovo ime (on je ujedno i vlasnik vozila), ali bez slike ili da je morao potpisati da je kaznu i primio. Dalje piše da ukoliko se ne plati kazna se naplaćuje ovršenjem, a u slučaju ne naplativosti kažnjava se sa 18 sati pritvora. Rok žalbe je 2 tjedna, njegovo je pitanje ima li smisla žaliti se ili podmiriti?
(kazna je 65 eur + transakcija)
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 17:39   #2
Nek odlezi 18 sati; u tom vremenu nek smisli sta ce kupit za 65 eura i to je to
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 17:59   #3
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Dana 30.4.2016 kolega je slikan sa 21 km/h više na cesti s ograničenjem 50 u pokrajini Kärnten, Austrija. Kaznu je dobio na svoju adresu naslovljenu na njegovo ime (on je ujedno i vlasnik vozila), ali bez slike ili da je morao potpisati da je kaznu i primio. Dalje piše da ukoliko se ne plati kazna se naplaćuje ovršenjem, a u slučaju ne naplativosti kažnjava se sa 18 sati pritvora. Rok žalbe je 2 tjedna, njegovo je pitanje ima li smisla žaliti se ili podmiriti?
(kazna je 65 eur + transakcija)
...a žalio se na koje okolnosti?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 18:30   #4
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
...a žalio se na koje okolnosti?
znaš kako to ide U Hrvatskoj, zemlji bez trunke odgovornosti na svim nivoima, normalno da smo svi onda postali takvi.

Mislio sam da će kazna biti puno veća, pa ovo je kao u Hrvatskoj, a plaće 5 puta veće tamo, al nas deru domaći izdajnici..
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 19:15   #5
Nek plati kaznu i gotovo. Ako je kriv, a čini se da je, neka plati.
Čemu razvlačiti cijelu stvar radi 65 eura?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 19:19   #6
plati i ćao. evo, i ja platila prošli tjedan. 50 eura, plus 90 kn za deviznu transakciju. može i prek m bankinga, onda je manje.
kažu u banci da je epidemija u zadnje vrijeme, tak da pazite po austriji.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 20:57   #7
Da, platiti, ja se sjećam pred nekoliko godina, vraćali smo se autobusom iz Nizozemske, i jedno pet kilometara prije granice sa Slovenijom austrijska policija je u pol dvanaest u noći zaustavila autobus, ušla i tražili su vozača da plati dvijesto pedeset eura kazne - prije plačanja se nije moglo krenuti dalje.
Taj je autobus dva tjedna ranije prošao kroz naplatu cestarine sa praznom vinjetom, sada su ga kamere na cesti uočile, automatski javile policiji gdje se nalazi, sustigli su nas, i bez obzira što je drugi vozač u vrijeme počinjenja prekršaja bio za volanom, kazu je trebalo patiti.
Pustili su nas dalje tek nakon naplate.
JOHABI is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 01:09   #8
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
plati i ćao. evo, i ja platila prošli tjedan. 50 eura, plus 90 kn za deviznu transakciju. može i prek m bankinga, onda je manje.
kažu u banci da je epidemija u zadnje vrijeme, tak da pazite po austriji.
jel toleriraju Austrijanci prekoračnja tipa 10 km/h 10%?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 01:25   #9
neku toleranciju imaju jer su mi napisali da je speed limit 50 km/h, a ja sam zgriješila speed limit by 18 km/h, measuring tolerance considered.
e sad koliko toleriraju, ne znam, to probaj guglati. to bi bilo messtoleranz na njemačkom.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2016., 10:22   #10
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Dana 30.4.2016 kolega je slikan sa 21 km/h više na cesti s ograničenjem 50 u pokrajini Kärnten, Austrija. Kaznu je dobio na svoju adresu naslovljenu na njegovo ime (on je ujedno i vlasnik vozila), ali bez slike ili da je morao potpisati da je kaznu i primio. Dalje piše da ukoliko se ne plati kazna se naplaćuje ovršenjem, a u slučaju ne naplativosti kažnjava se sa 18 sati pritvora. Rok žalbe je 2 tjedna, njegovo je pitanje ima li smisla žaliti se ili podmiriti?
(kazna je 65 eur + transakcija)
http://www.auti.hr/magazin/savjeti-p...nozemstva/5649
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 16:39   #11
Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu, stigla mi je kazna iz Austrije za prekoračenje brzine (50eur) od 20.10., područje Salzburga.

Problem je šta ni ja ni auto nismo uopće bili u Austriji niti uopće prelazili granicu. Kako zatražiti neki dokaz tj. sliku da bi dokazao da su pogriješili? Dokazati da je bio u RH nemogu za taj dan

Hvala
RedBat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 09:19   #12
Tako im i napišeš.Vozilo te marke,boje i registracije nije bilo u Austriji pomenutog dana i vremena.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 02:40   #13
Da ni ja ne otvaram novu temu iako se u mom slučaju ne radi o kazni tj. prekršaju već o naknadi za korištenje prostora (parking). Parkirao sam na otvorenom parkiralištu i parking sam platio (4 eur za 24h, bagatela, inače je po Beču 4-5eur /sat), ali kako je auto bio parkiran nosom unutra (prednji kraj prema grmlju), listić sam stavio iza zadnjeg stakla tako da se bolje vidi kad lik koji kontrolira parking prošeta. Prvi dan sve ok, drugi sve ok, treći dan 75 eur naknade jer listić nije postavljen kod vjetrobrana. Iako sam platio parking od 9h navečer do 9h sljedećeg dana, došao sam po auto oko 13h i vidio tu naknadu, sve fino poslikao u nadi da je ovaj što kontrolira parking nije vidio (makar me to začudilo je se vidi s 50m) i poslao na mail naveden u toj "kazni". Dobio sam odgovor da listić nije bio pod vjetrobranskim staklom i da trebam platiti tu naknadu. Krajnje neposlovno i bezobrazno jer je kontrolor sigurno uočio listić, a i njima jasno da sigurno nisam falsificirao taj listić zbog 4 eur, niti izvodio ikakve kerefeke zbog te siće, ali se nadaju izvuć 75 eur (makar na parkingu piše da je naknada 40eur).

Prvo pitanje, može vlasnik parkinga doći do podatka o vlasniku automobila na temelju reg. oznake? Ako može, pred kojim sudom se vrši postupak, s obzirom da bi se jasno žalio jer imam sve dokaze?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:57   #14
Samo preko odvjetnika,sam ne može.
Kod njih u Austriji.Imaš dokaz da je plaćeno ali nemaš da je bilo pod prednjim staklom pa te i zato terete a ne da nisi platio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 12:10   #15
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Samo preko odvjetnika,sam ne može.
Kod njih u Austriji.Imaš dokaz da je plaćeno ali nemaš da je bilo pod prednjim staklom pa te i zato terete a ne da nisi platio.
Znači oni trebaju preko odvjetnika u Hr meni poslati zahtjev za plaćanjem te naknade za korištenje njihovog prostora, na hrvatskom, složeno u skladu s A zakonon. Onda im ja vratim da sam naknadu platio, te priložim dokaze. Onda oni pokrenu postupak (građansku parnicu) pred sudom u A koji me pozove da i ja priložim dokaze tj. navedem svoju stranu priče. Pretpostavljam na Njemačkom. Ako sud presudi u moju korist, ok, ako ne, ja sam dužan platiti tu nakandu i troškove postupka. Ako je ne platim, oni s tom presudom pred hrvatskim sudom traže naknadu tj. pokušavaju provesti ovrhu. Imam li pravo žalbe na tu ovrhu?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:18   #16
Vlasnik preko odvjetnika u Austri traži podatke što je i napravio jer su ti poslali pismo.Tražili su naknadu,ti se žalio a oni odbili.
Ili ćeš platit naknadu ili nećeš nego ćekat što je njihov sud odlučio.

Možeš se žalit na ovrhu ali je džabe jer se postupa po njihovoj odluci da si kriv i da nisi platio.Sve ok.Žalba n ovrhu ne ide jer si imao plaćen parking i uplatnicu na zadnjem staklu nego zato da li te imaju pravo ovršit ili ne.A imaju jer postoji pravomoćna presuda (ako je bude) pa kojoj nisi platio to što je sud donio da moraš platit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 13:36   #17
Quote:
RedBat kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Da ne otvaram novu temu, stigla mi je kazna iz Austrije za prekoračenje brzine (50eur) od 20.10., područje Salzburga.

Problem je šta ni ja ni auto nismo uopće bili u Austriji niti uopće prelazili granicu. Kako zatražiti neki dokaz tj. sliku da bi dokazao da su pogriješili? Dokazati da je bio u RH nemogu za taj dan

Hvala
nisam prije vidjela tvoj post
ista stvar se dogodila i meni i to iz pokrajine Salzburg... zanimljivo stalno se oni provlače u ovoj priči

auto nije bio u Austriji u navedeno vrijeme, oba ključa auta su kod mene i znam da ga nitko drugi nije mogao voziti
budući da su mi poslali kaznu samo na njemačkom, ja sam im odgovorila na engleskom i rekla da mi moraju poslati kaznu i na hrvatskom, napisala sam da auto nije bio taj dan u Austriji te da ih molim da ručno pogledaju snimku kamere jer je vjerojatno neko slovo ili broj krivo očitano
također sam napomenula da mi nisu poslali nikakav dokaz o počinjenom prekršaju

nisam dobila nikakav odgovor par mjeseci
onda sam opet poslala ovaj put prporučeno s povratnicom na žensku koja je potpisana i tražila da mi odgovore što je s tom kaznom, da li su pregledali snimke, navela i moj e-mail za lakšu komunikaciju, i ništa, nikakav odgovor
to je bilo prije 2-3 mjeseca

katastrofa
sve mi se više čini da je to neka muljaža
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:30   #18
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Vlasnik preko odvjetnika u Austri traži podatke što je i napravio jer su ti poslali pismo.Tražili su naknadu,ti se žalio a oni odbili.
Ili ćeš platit naknadu ili nećeš nego ćekat što je njihov sud odlučio.

Možeš se žalit na ovrhu ali je džabe jer se postupa po njihovoj odluci da si kriv i da nisi platio.Sve ok.Žalba n ovrhu ne ide jer si imao plaćen parking i uplatnicu na zadnjem staklu nego zato da li te imaju pravo ovršit ili ne.A imaju jer postoji pravomoćna presuda (ako je bude) pa kojoj nisi platio to što je sud donio da moraš platit.
Nisam dobio "pismo" putem pošte, već uplatnicu ispod brisača.

Po navodima nekih medija policija neće dati podatke o vlasniku vozila osim u određenim slučajevima, znatno prekoračenje brzine i sl.

Ja vjerujem da bi na sudu dobio jer sam parking platio i stavio dokaz na vidljivo mjesto, što bi bez problema dokazao na sudu, ali ispada da za to moram ići u Austriju, plaćati odvjetnika i prevoditelja što me dođe mnogo više nego da platim tu naknadu.

update: upravo dobio mail da cu stornirali taj parking fee. Ipak nisu debili.

Zadnje uređivanje Guud : 12.12.2016. at 15:49.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 12:01   #19
Pozdrav svima, pokušavam pronaći rješenje svog problema. Nedavno sam primila kaznu prekoračenja brzine u Austriji (Anonymverfugung) s prijevodom na hrvatski. Kaznu sam platila. Nakon tjedan dana stigla jo još jedna koja izgleda potpuno drugačije i izdana je od strane nekog drugog tijela (BEGEHUNG EINES VERKEHRSDELIKTES IN OSTERREICH), nema prijevod na HR i koliko sam shvatila pomoću google translatea traži upisivanje podataka vozača i opet plaćanje kazne prekoračenja brzine (radi se o prekoračenju od 16km/h). E sada, obzirom da nema prijevoda i realno mi nije tu puno jasno, da li sam dužna plaćati takvu kaznu i koje su moguće posljedice ne plaćanja iste, te da li je navođenje podataka o vozaču obavezno?? sve što nalazim po netu su zastarjele informacije prije usklađivanja propisa između zemalja...ako netko ima neka friška iskustva za podjeliti...
hvala
Ouroboros82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:36   #20
Nitko baš?!
Ouroboros82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.