Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Magazina moglo bi biti:
Kokolo 5 20.00%
Ivana 1 4.00%
Tamara 4 16.00%
Piši mi 10 40.00%
Sve bi seke ljubile mornare 3 12.00%
Put putujem 14 56.00%
Idi 5 20.00%
Tri sam ti zime šaptala ime 8 32.00%
Ti si želja mog života 10 40.00%
Kako sam te voljela 3 12.00%
Suze krijem, one padaju 2 8.00%
Besane noći 0 0%
Ljube se dobri, loši, zli 6 24.00%
Rano, ranije 4 16.00%
Starimo dušo (Da mi te zaljubiti u mene) 2 8.00%
Simpatija 4 16.00%
Nostalgija 5 20.00%
Zlato jubavi 1 4.00%
Suze biserne 5 20.00%
Minut srca tvog 6 24.00%
Ginem 6 24.00%
Opijum 5 20.00%
Gutljaj vina 3 12.00%
Na svijetu sve 1 4.00%
Idi i ne budi ljude 1 4.00%
Ako poludim 3 12.00%
Kasno je 1 4.00%
Nemam snage da se pomirim 1 4.00%
Ko me zove 3 12.00%
S druge strane Mjeseca 1 4.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 25. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 01:11   #1
Tjedan s domaćim (i okolnim) glazbenim legendama: MAGAZIN

čekam mjesecima, nitko neće, a fali. i red je da se pokrije o domaća scena.

tko je prije ne znači da je bolji, pa su rasprave o tome bespredmetne.

Arhiva:

Oliver Dragojević
Azra
Bijelo Dugme
Josipa Lisac
Arsen Dedić
Riblja Čorba
Prljavo Kazalište
Parni Valjak
Tereza Kesovija
Zdravko Čolić
Đorđe Balašević
Indexi
Leb i Sol
Novi Fosili
Idoli
Mišo Kovač
Zabranjeno Pušenje
Gabi Novak
Ekaterina Velika
Kemal Monteno
Lačni Franz
Vice Vukov
Haustor
Meri Cetinić
Film
Magazin
__________________
vremenska kapsula

Zadnje uređivanje KingCrimson : 14.11.2017. at 07:40.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 01:25   #2
OLIVER DRAGOJEVIĆ


"Croatian pianist and singer who is considered
one of the most enduring musical stars
and cultural icons in Croatia"
wikipedia

Rođen 7. prosinca 1947. u Veloj Luci

Albumi:
Ljubavna pjesma (1975)
Malinkonija (1977)
Poeta (1978)
Vjeruj u ljubav (1979)
Oliver 5 (1980)
Đelozija (1981)
Jubavi, jubavi (1981)
Karoca (1982)
Evo mene među moje (1984)
Svoju zvizdu slidin (1985)
Oliver (1987)
Svirajte noćas za moju dušu (1988)
Jedina (1990)
Teško mi je putovati (1992)
Neka nova svitanja (1994)
Vrime (1995)
Duša mi je more (1997)
Dvi, tri riči (2000)
Trag u beskraju (2002)
Vridilo je (2005)
Samo da je tu (2010)
Tišina mora (2013)

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 01:36   #3
stare pisme su mu puno bolje, a cesaricu ne podnosim a na listi fali
https://www.youtube.com/watch?v=ViUZG76y8Jo
Oliver Dragojević - Zelenu granu s tugom žuta voća
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 03:18   #4
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
stare pisme su mu puno bolje, a cesaricu ne podnosim a na listi fali
https://www.youtube.com/watch?v=ViUZG76y8Jo
Oliver Dragojević - Zelenu granu s tugom žuta voća
kad se proberu. bilo je baš puno dobrih stvari, ali i period kad je Runjić otišao u ljigavu komercijalu koju sam preskočio (žuto lišće, teško mi je putovati, svirajte noćas za moju dušu... bljak ). zato su se vjerojatno i razišli.

na žalost, zelenu granu nisam stavio, ali i još puno toga, bio sam u napasti sastaviti listu s pedeset prijedloga, ali onda bi sve ptišlo kvragu. zelenu granu, dišperadun, ostavljam te samu, ako izgubim tebe, na kraju puta, nocturno, ti me vodi preko voda, ključ života, ne žuri djevojčice, picaferaj... to od mojih favorita i još pedesetak hitova.

btw. pet glasova je maximum.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:18   #5
isto tako i ja, prijeratni opus mi je najbolji, pogotovo onaj period kraj sedamdesetih i početak osamdesetih, poslijeratni opus mi je onako pomalo ljigav, premda i tu ima brutalnih stvari kao npr. "U ljubav vjere nemam", "Kad mi dođeš ti" i "Neka Se Drugi Raduju"...

najdraži dalmatinski pjevač uz mišu.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 19:11   #6
Dosta tih pjesama su u stvari obrade nekih stranih, talijanskih pjesama i tako to.
A što reć, dirljivo, nostalgično, melankolično.... neću iskreno slušati da me ne dotuče. Dao sam onim pjesmama glas za koje sam na prvu znao da su mi najbolje: galeb, pape, cesarica, lijepa bez duše, anđele.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 23:13   #7
1. Dile, svaka čast na temi, siguran sam da će biti na nivou kao i sve ostale tvoje teme
2. Nadam se da nećeš zanemariri temu sa svjetskim legendama, usprkos smanjenom zanimanju u zadnje vrijeme
3. Nema ti druge nego da pokreneš temu i o 90ima


Što se tiče Olivera, stvarno je bilo nemoguće uvrstiti sve hitove na listu. Evo samo nekoliko klasika za koje se nije našlo mjesta na listi.






__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 22:42   #8
Trebalo je ovo još malo proširiti. Evo još nekih koje fale.

Dženi
Jedan od mnogih

Čovjek je popularizirao riječ "štraca" i ima brdo hitova. Nije problem što je on odabran za prvog.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 16:30   #9
Dobra je lista. Ćoro (tako su mu tepali u Splitu 70-ih) ima klasika skoro kao anglofoni kantautorski velikani.

Ipak, meni jako fale genijalna Picaferaj iz 1967., čini mi se prvi Oliverov trijumf na Splitskom festivalu i prekrasna Ključ života.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:32   #10
Lista je super. Ne fali ništa osim spomenuta Ključ života.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 17:32   #11
Evo da i ja dodam još par pjesama, koje meni fale, a ove (koje je dile prijedložio) su

A vitar puše
Volim je ludo
2002 godine u Splitu
Dišem
Ispod sunca zlatnoga

eeeee da, i jedan iz filma, (mislim sa samog kraja 70-ih godina) ''Nacionalna klasa'' Zašto
Veya9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 19:28   #12
Zaboravio si staviti moju pjesmu .

Oliver Dragojević - Ako izgubim tebe
lazan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 21:37   #13
Ja sam glasala za one koje su meni najdraže, a to su:

Što to bješe ljubav

Neka se drugi raduju

Bez tebe

U ljubav vjere nemam

Kad mi dođeš ti

a jako lijepa mi je i ova, al je nema na listi



kao i Stine.

Cesarica i meni bezveze, totalno precijenjena pjesma loše melodije i s glupim, nelogičnim i nabacanim riječima.

Trag u beskraju mi je OK, al je prepjev jedne talijanske, pa ništa.
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 00:50   #14
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post

Cesarica i meni bezveze, totalno precijenjena pjesma loše melodije i s glupim, nelogičnim i nabacanim riječima.
S ovim se nikako ne slažem. Cesarica je uzoran primjer pjesme s melodijom "stare škole", onakve iza koje stoji rad, a ne trikovi i dosjetke. Možda ću pretjerati, ali skoro mi je u rangu najboljih Eltonovih melodija, a to nešto znači (ne znam zašto me Cesarica podsjeća na Don't Let the Sun Go Down On Me a nema veze s njom).
Stihovi zasigurno neće zamijeniti Puškina u čitankama, ali sigurno nisu glupi, besmisleni i nelogični.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 00:53   #15
Quote:
Remam kaže: Pogledaj post
Lista je super. Ne fali ništa osim spomenuta Ključ života.
Ima pregršt toga što komotno može ući u antologiju. Još sigurno 40-ak pjesama.

Sjetio sam se sad Oliverovog možda najljepšeg mi trenutka - A sad adio, iz blistave serije Vruć vetar.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 02:27   #16
što se tiče Olivera, ne mogu biti objektivan, jer je on sastavni dio života - sunce, more, kruh, oliver, zrak, voda, mjesec, oblak, kamen... isto i galeb i ja, soundtrack života, izvan svake konkurencije.

cesarica - ne znam je li baš dobra ili je precijenjena. to često pokušavam dokučiti, ali je činjenica da u se oliverovim izvedbama redovito dogodi moment... nemam pojma što, nekakva magija, ko da uletiš u neku drugu dimenziju, tako da... mora biti nešto u toj pjesmi što druge nemaju.

e da, mislim da će to fassgodard prepoznati, jer se upravo kod Don't Let the Sun dogodi takav moment.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 02:33   #17
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Ipak, meni jako fale genijalna Picaferaj iz 1967., čini mi se prvi Oliverov trijumf na Splitskom festivalu
fali, da. bio mu je to prvi nastup, ali ne i trijumf, prije bi se reklo fijasko, zbog čega je solo karijera odgođena na sedam godina
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 03:13   #18
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
što se tiče Olivera, ne mogu biti objektivan, jer je on sastavni dio života - sunce, more, kruh, oliver, zrak, voda, mjesec, oblak, kamen... isto i galeb i ja, soundtrack života, izvan svake konkurencije.

cesarica - ne znam je li baš dobra ili je precijenjena. to često pokušavam dokučiti, ali je činjenica da u se oliverovim izvedbama redovito dogodi moment... nemam pojma što, nekakva magija, ko da uletiš u neku drugu dimenziju, tako da... mora biti nešto u toj pjesmi što druge nemaju.

e da, mislim da će to fassgodard prepoznati, jer se upravo kod Don't Let the Sun dogodi takav moment.
Nije meni Cesarica vrh. Ona je (formalno) gotovo savršena pjesma, ali meni nije remek-djelo. U njoj mi baš fali ta magija koju si opisao, a koju mnoge "(formalno) manje savršene" pjesme imaju i onda su mi, dakako, i bolje od tih "(formalno) savršenih". Oliver mi nema nijednu takvu pjesmu (Picaferaj je jako blizu), ali ima gro odličnih i jako dobrih.

Don't Let... je odlična stvar, čista melodijska poslastica, ali mi nešto također fali da bude najviše razine (sad riskiram old soulovu srdžbu). Ako ćemo o Eltonu, takve su mi naprimjer Madman Across the Water ili Sixty Years On (ima ih podosta).
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 03:15   #19
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
fali, da. bio mu je to prvi nastup, ali ne i trijumf, prije bi se reklo fijasko, zbog čega je solo karijera odgođena na sedam godina
Nešto sam valjda pomiješao, ali sigurno si u pravu. Stvar je bez pretjerivanja bila ispred svog vremena.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 15:50   #20
Quote:
fassgodard kaže: Pogledaj post
Nije meni Cesarica vrh. Ona je (formalno) gotovo savršena pjesma, ali meni nije remek-djelo. U njoj mi baš fali ta magija koju si opisao, a koju mnoge "(formalno) manje savršene" pjesme imaju i onda su mi, dakako, i bolje od tih "(formalno) savršenih". Oliver mi nema nijednu takvu pjesmu (Picaferaj je jako blizu), ali ima gro odličnih i jako dobrih.

Don't Let... je odlična stvar, čista melodijska poslastica, ali mi nešto također fali da bude najviše razine (sad riskiram old soulovu srdžbu). Ako ćemo o Eltonu, takve su mi naprimjer Madman Across the Water ili Sixty Years On (ima ih podosta).
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...84a5b85c60.jpg

Zadnje uređivanje KingCrimson : 21.10.2016. at 16:17. Reason: prevelika slika
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.