Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2005., 15:39   #1
Perilica rublja - kako popraviti, savjeti

ovako...ves masina nece da povuce vodu...koji bi to uzrok mogao biti, nova je, stara oko 5 mjeseci, Indesitova. Jos imam 2 godine garanciju, no dok ovi iz servisa dodju, meni se gomilav prljavi ves....

prosli puta kada sam je ukljucivala, isto je malo stekala, ali je povukla nakon nekoliko pokusaja...sad nece pa nece....!

jel imao neko takav slucaj? jel moguce da negdje gubi kontakt?!
(vode ima u kuci , spojena je na cijev i voda je odvrnuta, da ne bude zabune!)
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.

Zadnje uređivanje Majstor : 21.05.2018. at 22:21. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 15:48   #2
Prefrknuto crijevo za dovod vode?
Ili crijevo za dovod vode na koji je nestašna mašina pri centrifugiranju sama nagazila svojom nogicom?
Puno kamenca u vodovodu koji je zaštopao ono fino sito na slavini?

Složeniji i "skuplji" kvarovi bili bi neispravan/oštećen elektromagnetski ventil ili programator.

Kad okreneš programator na program za "uzimanje vode" ne čuje se ušutanje, baš ništa? Čuje li se kakvo pojačano brujanje (ne motora nego nekog ventila) ?


Eh, da bar ta tvoja mašina ima Terminal Services tj. RDC pa da ti se remote spojimo i otklonimo kvar
Onda kažu što će mi vešmašina koja se spaja na Internet. Ili frižider
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 15:53   #3
Quote:
Veky kaže:
Prefrknuto crijevo za dovod vode?
Ili crijevo za dovod vode na koji je nestašna mašina pri centrifugiranju sama nagazila svojom nogicom?
mislim da je ovo nemoguce, jer stoji na povisenom metalnom stalku a cijev visi..


Quote:
Veky kaže:
Puno kamenca u vodovodu koji je zaštopao ono fino sito na slavini?
pa jedino ako se nakon 5 mjeseci koristenja nakupilo? jel to moguce tako brzo?



Quote:
Veky kaže:
Kad okreneš programator na program za "uzimanje vode" ne čuje se ušutanje, baš ništa? Čuje li se kakvo pojačano brujanje (ne motora nego nekog ventila) ?
ja ne cujem , no moj dragi kaze da je cuo neke zvukove . ono kao da hoce povuci, a ne ide, ....probali smo odvrnuti na neki drugi program, mislim da je bilo uzimanje omeksivaca ili ispustanje, pa je pocela raditi?!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 16:20   #4
mozda ipak da je do kontakta ili te pumpa za vodu zeza,a to je prilican trosak mada bi trebala imat garanciju na 5 mj. staru masinu
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 16:32   #5
Quote:
chani kaže:
mozda ipak da je do kontakta ili te pumpa za vodu zeza,a to je prilican trosak mada bi trebala imat garanciju na 5 mj. staru masinu
pa sta sam ja rekla? ;
Quote:
Tigrica kaže:
nova je, stara oko 5 mjeseci, Indesitova. Jos imam 2 godine garanciju,
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 20:58   #6
skuzila sam sto si rekla,ali nije mi se dalo editirati u nesto razumljivije jer je tad nekaj forum stekal

pumpa za moju gorenje je oko 900 kn barem tako mi je nabajal jedan majstor,
a s obzirom da si na garanciji zelim ti srecu da ti serviser ubrzo dode...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 21:14   #7
Quote:
Tigrica kaže:

pa jedino ako se nakon 5 mjeseci koristenja nakupilo? jel to moguce tako brzo?

Nije se moglo nakupiti kamenca, ali je moglo ostati na situ "s*ranja" iz vodovodnih cijevi. Ima rđe , kamenčića, svega. Ja svoju moram čistiti svaki mjesec do dva.
Zatvoriš pipu, odšarafiš crijevo i očistiš filter.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 23:06   #8
Ništa ne prčkaj nego čekaj servis.Svaka intervencija ti može stornirati garanciju.Prerano je za bilo kakvo zaštopljavanje.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 23:27   #9
Ciscenje filtera i mrezica ne utijecu na servis , a najcesci su kvarovi , koje mozete i sami pogledati.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 00:04   #10
Quote:
chani kaže:
mozda ipak da je do kontakta ili te pumpa za vodu zeza...

Pumpa za vodu nema veze sa uzimanjem vode. Njena funkcija je da izbacuje vodu iz perilice.
Za uzimanje vode se koristi elektromagnetski ventil koji kada otvori protok, voda sama utiče u perilicu zbog pritiska u vodovodnoj mreži
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 07:50   #11
Quote:
Johnny B. kaže:

Pumpa za vodu nema veze sa uzimanjem vode. Njena funkcija je da izbacuje vodu iz perilice.
Za uzimanje vode se koristi elektromagnetski ventil koji kada otvori protok, voda sama utiče u perilicu zbog pritiska u vodovodnoj mreži
kao sto rekoh,majstor je nabajao,sva sreca da sam drugi dan pozvala drugog jer prvi mi je provalio da me pumpa hebe jer kao masina ne uzima dovoljno vode i da bu se zapalila pa sam automatski to povezala s Tigricom jer njoj uopce nece uzeti vodu

sad znam nesto novo, hvala Johnny B.:klap:
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 08:27   #12
Evo, drugi su ti već rekli no ne mogu propustiti svoju priliku za mudrozbor. Dakle,... pumpa služi za ispumpavanje vode iz bubnja. Vodu u bubanj propušta magnetski ventil i ne treba je ništa upumpavati jer je voda u cijevi pod tlakom. Ako nešto otvori ventil (dakle, programator je ispravan i proteče struja zavojnicom ventila, btw: hoćete malo teorije elektromagnetizma i pravilo desne ruke?) voda pod tlakom proteče u bobanj. naravno, pod uvjetom da može teči, osim ako je dovod nečime začepljen, a tu u priču ulazi upravo sito. Najlakše i najbrže je provjeriti to sito i ako imaš vode u toj cijevi kad odvrneš slavinu i crijevo i sito su ispravni zovi majstora.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 10:31   #13
ajd hvala vam svima na savjetima. ako ne dodje danas serviser, mozda cu provjeriti to sa sitom.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 19:31   #14
Sve je već nabrojeno ali
meni je majstor ugradio "neki ventil" između pipe i crijeva veš mašine. Kao - ako pukne crijevo ili sl. taj ventil će zatvorit vodu.
Mašina uopće nije radila tj. uzimala vodu dok "to" nisam skinul.
Od tad sve u redu.
750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 19:57   #15
Quote:
750 kaže:
Sve je već nabrojeno ali
meni je majstor ugradio "neki ventil" između pipe i crijeva veš mašine. Kao - ako pukne crijevo ili sl. taj ventil će zatvorit vodu.
Mašina uopće nije radila tj. uzimala vodu dok "to" nisam skinul.
Od tad sve u redu.
hm, pa zar nece zatvoriti vodu kad zavrnes pipu?
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 20:30   #16
Taj dodatni ventil bi trebao zatvoriti vodu kod puknuća crijeva
iako je pipa otvorena. Npr. kad nikog nema doma, mašina radi
i pukne crijevo. Tako nekako su meni objasnili ali mašina s tim nije
htjela radit kao zbog većeg pritiska u vodovod. cijevima .......
Ma važno je da sad radi bez toga.
750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 16:19   #17
Quote:
Tigrica kaže:
ajd hvala vam svima na savjetima. ako ne dodje danas serviser, mozda cu provjeriti to sa sitom.
Gle, nije mi jasno zašto ne provjeriš sito prije nego zoveš majstora. To je posao koji se napravi za tren oka. Ne treba ti nikakav alat, samo malo dobre volje.
Dođe majstor, pa rasplete teoriju, pa moramo to ovako - dajte mi skuhajte kavicu, pa zapali jednu, popije kavicu - usput očisti sito za 28 sekundi i naplati popravak 250 kuna..... i ti začuđeno, tak malo posla a tolika lova.
Ima čovjek praf, ja bi ti naplatio 1259 kuna samo zbog ljenosti.

Kad se zbroji cjelokupni trud svih forumaša da ti pomognu savjetom, za to vrijeme se moglo popraviti 10 veš mašina.
A ti ćeš pogledati sito ako ne dođe majstor

Nisam hito biti grub, al ne mogu nježnije
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 23:48   #18
Quote:
lbucar kaže:
Gle, nije mi jasno zašto ne provjeriš sito prije nego zoveš majstora. To je posao koji se napravi za tren oka. Ne treba ti nikakav alat, samo malo dobre volje.
Dođe majstor, pa rasplete teoriju, pa moramo to ovako - dajte mi skuhajte kavicu, pa zapali jednu, popije kavicu - usput očisti sito za 28 sekundi i naplati popravak 250 kuna..... i ti začuđeno, tak malo posla a tolika lova.
Ima čovjek praf, ja bi ti naplatio 1259 kuna samo zbog ljenosti.

Kad se zbroji cjelokupni trud svih forumaša da ti pomognu savjetom, za to vrijeme se moglo popraviti 10 veš mašina.
A ti ćeš pogledati sito ako ne dođe majstor

Nisam hito biti grub, al ne mogu nježnije

kao prvo, zasto bi ja njemu morala platiti popravak ako imam jamstvo? koliko znam, kada je pod jamstvom, kvarovi se ne placuju!

pa cak i da nije tako, nece meni neki majstor tu kafenisati!
i zasto bi ja morala znati gdje se nalazi sito? nisam lijena, ali priznajem nemam pojma sta trebam dirati i ne zelim nista smrdati pa da stvar bude gora, jednostavno ne razumijem se u dijelove ves masine. nisi bio grub, ali sam stekla dojam da me smatras lijenom, a vjeruj mi, da znam otprilike sta moram napraviti, potrudila bih se, ovako bolje ne .......

i da, ako bas hoces da znas, dragi je pogledao sito i sve je ok! dakle, nije to u pitanju, pa cekam majstora i dalje!



u krajnjem slucaju, mogu si je uzeti nazad jer jos nije do kraja otplacena!
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 09:29   #19
Pa ako se začepi sito zbog kamenca to ima veze s garancijom kao i da vešmašina ne radi jer ti pregorio osigurač za struju. Dakle, po meni nema veze s garancijom.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 09:54   #20
Quote:
Veky kaže:
Pa ako se začepi sito zbog kamenca to ima veze s garancijom kao i da vešmašina ne radi jer ti pregorio osigurač za struju. Dakle, po meni nema veze s garancijom.

ali kako bi ja mogla znati jel to kvar od zacepljenja sita ili zbog neceg drugog? , zar ne....


(dobro sad znam da nije sito jer smo provjerili)
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.