Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2013., 13:33   #3581
Dalje vozi 116. Ali nemoj do zadnje stanice, jer zadnja stanica je kod Metroa. Bolje izaći negdje kod Španskog.

A 107 vozi svake prijestupne:
http://www.zet.hr/media/99963/107n.pdf

Ako ne čopiš 107, morati ćeš 218 do Lisinskog, 3 do Ljubljanice, 116 do Kings Crossa.
__________________
Vlastoručni

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.03.2013. at 19:18. Reason: Q
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 15:49   #3582
Hej ljudi trebam pomoć.. kako doći od željezničke stanice Maksimir do Svetica? nisam iz Zagreba pa se ne mogu snać..hvala
Smagd19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 19:56   #3583
Otprilike 500 m hoda prema sjeverozapadu
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:23   #3584
koliko hoda imam od stanice Prečko do City Centra i je li put jako kompliciran?
__________________
...ako postoje neki drugi svjetovi, opet ćemo skupa ja i ti tambure zasvirati...
jean-michele is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:31   #3585
Dragi ljudi, molim pomoć.

Trebam neku autobusnu liniju koja će me od križanja Slavonska avenija - Radnička (ili Heinzlova?) brzo dovesti do Maksimira, po mogućnosti preko Svetica. Ili bar Henzlovom.
Koje linije prometuju tim trasama i gdje se u blizini Slavonske avenije, odnosno gore spomenuta križanja, nalazi autobusna stanica u smjeru ZOO-a?

EmAerIenA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 00:33   #3586
Quote:
jean-michele kaže: Pogledaj post
koliko hoda imam od stanice Prečko do City Centra i je li put jako kompliciran?
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=2411

vec 100 ljudi pita isto samo treba potrazit...

Quote:
EmAerIenA kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, molim pomoć.

Trebam neku autobusnu liniju koja će me od križanja Slavonska avenija - Radnička (ili Heinzlova?) brzo dovesti do Maksimira, po mogućnosti preko Svetica. Ili bar Henzlovom.
Koje linije prometuju tim trasama i gdje se u blizini Slavonske avenije, odnosno gore spomenuta križanja, nalazi autobusna stanica u smjeru ZOO-a?

Nejde nijedna do tam ja mislim... sve sto prolazi na tom krizanju ide na kvatrić, a onda na kvatriću uhvati tram, imas 2-3 stanice do maksimira...

http://www.zet.t-com.hr/media/49322/...v%20%20trg.pdf
ako proucis mapu skuzit ces...
ako ne skuzis, svi busevi voze na kvatric...
samo nemoj u 107 sjest, taj ti je za Jankomir/žitnjak
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 01:26   #3587
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Otprilike 500 m hoda prema sjeverozapadu
Zahvaljujeem
Smagd19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 08:28   #3588
takodjer cc1

ok,ono je dio pjesice,jel se moze samo tramom koji vozi precko?
jel ide on s trga?
i koliko se trba hodat otprilike tom avenijom prije nego se skrene ulijevo?jel treba gdje prelazit i sl?

obzirom da ja sebi nacrtam na papir,puno pomazu detaljne upute,jucer sam kranjcevicevu nasla odmah zahvaljujuci preciznom objasnjenju i zahvaljujem punooooooooo
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 10:49   #3589
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post


Nejde nijedna do tam ja mislim... sve sto prolazi na tom krizanju ide na kvatrić, a onda na kvatriću uhvati tram, imas 2-3 stanice do maksimira...

http://www.zet.t-com.hr/media/49322/...v%20%20trg.pdf
ako proucis mapu skuzit ces...
ako ne skuzis, svi busevi voze na kvatric...
samo nemoj u 107 sjest, taj ti je za Jankomir/žitnjak
Nikad nisam zamijetila da postoje karte za trase buseva, hvala ti!
Mislila sam 107-icom do Radničke, a preko Svetica od Radničke do Maksimira, al sad vidim da mi se ne isplati, 12-tica od remize do Maksića puno je jednostavnije i brže rješenje.

Hvala u svakom slučaju!
EmAerIenA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 15:52   #3590
Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
takodjer cc1

ok,ono je dio pjesice,jel se moze samo tramom koji vozi precko?
jel ide on s trga?
i koliko se trba hodat otprilike tom avenijom prije nego se skrene ulijevo?jel treba gdje prelazit i sl?

obzirom da ja sebi nacrtam na papir,puno pomazu detaljne upute,jucer sam kranjcevicevu nasla odmah zahvaljujuci preciznom objasnjenju i zahvaljujem punooooooooo
mozes i proguglat (maps.google.com spasava zivote) okreitste precko pa koristit mjerilo za udaljenost, cisto da se naucis, pomoci ce ti, al ovak odokativno okretište - sl. avenija 250m
ako vidiš kartu onda ces primjetit da je sve staza/cesta pa nema prelaska, tek na aveniji...
i po aveniji do cc1 isto imas cca 250m.. al ak promasis cc1 onda si odmah kupi GPS nekakav u ducanu kojem

Quote:
EmAerIenA kaže: Pogledaj post
Nikad nisam zamijetila da postoje karte za trase buseva, hvala ti!
Mislila sam 107-icom do Radničke, a preko Svetica od Radničke do Maksimira, al sad vidim da mi se ne isplati, 12-tica od remize do Maksića puno je jednostavnije i brže rješenje.

Hvala u svakom slučaju!
nitko ne zna za karte
al stoje tamo od pamtivjeka, ispod naziva svakog busnog okretišta postoji i karta za to okretište

da, 12 imas cca 35 min tram voznje.. sto nije tolko strasno a i dodjes direkt...
mozes uci i na 9 ak ti odmah dodje, cak ces i prije doc, a izadjes na ekonomiji i imas 200m do maximira, ugl. 5min+-
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 22:13   #3591
Kako od glavnog kolodvora doći do željezničke postaje maksimir? Da li do tamo vozi neki tramvaj? Molim vas što detaljnije upute s obzirom na to da nisam iz zagreba.
blue bear24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 22:50   #3592
ok,misija cc1 uspjesno prosla,bez karte,na zadnjoj stanici sam naletjela na neke bakice koje su isle precicom do cc1 tako da jeeeeej po mojoj procjeni za 10 min se dodje pjeske.

a sad,sljedeci izazov mi je ulica Baštijanova br 35. i gledam ja kartu,stvarno gledam,al uopce nemam pojma koji je to kvart

http://www.karta-zagreba.com/karta-z...e/bastijanova/

evo tu,gdje izlazi visnjevac ulica na bastijanovu.
kako bi se moglo doci do tu?koji to dodje kvart? ajd epliz nek ima neki dobri tramic i za dovde
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 22:59   #3593
Quote:
blue bear24 kaže: Pogledaj post
Kako od glavnog kolodvora doći do željezničke postaje maksimir? Da li do tamo vozi neki tramvaj? Molim vas što detaljnije upute s obzirom na to da nisam iz zagreba.
9 i 10 smjer borongaj

Quote:
alexamona kaže: Pogledaj post
ok,misija cc1 uspjesno prosla,bez karte,na zadnjoj stanici sam naletjela na neke bakice koje su isle precicom do cc1 tako da jeeeeej po mojoj procjeni za 10 min se dodje pjeske.

a sad,sljedeci izazov mi je ulica Baštijanova br 35. i gledam ja kartu,stvarno gledam,al uopce nemam pojma koji je to kvart

http://www.karta-zagreba.com/karta-z...e/bastijanova/

evo tu,gdje izlazi visnjevac ulica na bastijanovu.
kako bi se moglo doci do tu?koji to dodje kvart? ajd epliz nek ima neki dobri tramic i za dovde
to ti je trešnjevka, 200m dalje je voltino...

nejde 1, ide ih 3
3,9,12... inace na karti odmah desno do raskrizja vidis fallerovo šetalište, to isto šetalište ti dole vodi do tramvajske stanice (nacrtani tamvaj) ilitiga okretište ljubljanice (kraj ozaljske ulice, početak ulice ljubljanica)...
šetalište je cca 200m duljine tak da imas 5 min pješke do odredišta...

buduci da vidim da ti snalazenje s tramvajima ide nula bodova, probaj bare naucit kartu tramvaja i primjenit ju na kartu zagreba, vidjet ces po kojim ulicama tramvaji voze....

npr. 6 po ilica, 3.9.12 po ozaljskoj,
3 po vukovarskoj, 7 po aveniji dubrovnik, 4 po av dubrava i po do savskoj preko gl. kolodvora do vlaške i kasnije maksimirkse i av dubrava... 17 i 5 dole po horvacanskoj...

to si ucrtaj u karte zagreba pa ce ti cijela tramvajska karta imat smisla po kojim ulicama i kako


I da, sve ulice na karti tramvaja su ti oznacene, imena stanica dobivaju imena po kojima se glavna ulica sijece s tom ulicom (npr badalićeva jer na toj stanici ulica badaliceva siječe tratinsku po kojoj vozi tram 3,9,12)... pa malo citaj i probaj barem pronac ulice koje vidis i vidjet ces da su blizu biloceg sto trebas u zoni trama.
http://www.zet.hr/media/117298/tm3.1.2013.pdf
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 09:10   #3594
rebbit

pitat cu na trgu ako imaju ovaj plan trama. dakle,sidjem na ljubljanskoj pa nadesno setalistem uzbrdo pa opet desno.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:32   #3595
bemu sekiru, kako udesno, ulijevo valjda kad siđeš sa šetališta

p.s. nije ljubljanska nego ljubljanica, ako spomenes ljubljansku znaci da mislis na lljubljansku aveniju!
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:57   #3596
molim vas pomoć kako doći od Kruga do Listopadske ulice autobusom??'
__________________
BEBA
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 16:40   #3597
odi na slavonsku aveniju, sjedni u bus 107 smjer jankomir, izadji na stanici rudeška i malo prošeći po rudeškoj prema dole dok ne naidjes na listopadsku....

tramvajem isto mozes, odi na vukovarsku, sjedni u peticu, vozi tramom u smjeru prečkog do rudeške, izadji i šeći malo po rudeškoj prema gore...
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:21   #3598
i još me zanima kako od Kruga do Magazinske ulice, trebam do poslovnice koja se nalazi na tva mjesta pa neznam koji mi je najjednostavniji put?
__________________
BEBA

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 07.03.2013. at 23:12. Reason: Q
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:32   #3599
odi na mažunarac, od tamo ti kreće bus 118 koji ide za voltino i vozi ti cijelom duzinom magazinske...
to ti je najjednostavnije, ako hoces malo prohodat (ovisi kolko ti se da) mozes dvojkom do adžijine, ako je malo dalje mozes do jagićeve (pa pređeš prugu i negdje dodjes 200-300m od početka magazinske,)
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:41   #3600
ako sam dobro shvatila jednostavnije mi je doćo do Listopadske nego do Magazinske od Kruga
__________________
BEBA

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 07.03.2013. at 23:13. Reason: Q
Bebaćica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.