Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2004., 15:44   #1
Forum - HRT, 13.1.2004.

Konacno na TV jedna dobra emisija o gospodarstvu i financijama s dobrim gostima
Jos samo da je bio drugi voditelj, a ne ona %&$=$#%& Hloverka koja o ovoj temi nema veze s vezom ali ju to nije sprijecavalo da upada u problematiku s idiotskim komentarima
Gosti bili bivsi i sadasnji ministar financija Crkvenac i Suker, neovisni ekonomist Vedris, guverner HNB Rohatinski i prof. na ekonomiji Mate Babic. Naravno najvise se govorilo o vanjskom dugu i o smanjivanju PDVa. U raspravi argumentima, sveucilisni profesori Crkvenac i Babic su bili krajnje inferiorni, izgleda da je razlika izmedju teorije i prakse prevelika. Suker je imao daleko jace karte u rukama nego Crkvenac, zapravo, Crkvenac nije skoro nista konkretno ni rekao Za ne vjerovat da je taj covjek bio 4 godine ministar financija. Nazalost, Suker je zadrzao staru HDZovu bahatost u odgovorima koja je Hloverku naprosto ocaravala. Odvratan primer iste je uskakanje u rijec Rohatinskom koji je ispao daleko najjaci strucnjak u studiju a nazalost ima poprilicno veliku govornu manu i sporo i tesko govori. Sukerovo uskakanje i prekidanje s totalno drugom stvari je bilo
No, Rohatinski je kad je mogao govoriti sahranio i Vedrisa koji trazi pad kune kao poticaj gospodarstvu, sahranio je i Sukera sa smanjivanjem PDVa, a na kraju i prof. Babica i njegove krivulje i grafove
No, u svakom slucaju vrlo interesantna i civilizirana emisija (ako zanemarimo Sukerovu bahatost) s odlicnim gostima
Je li jos netko gledao?
Stavio sam ovo na Gospodarstvo jer mislim da bi na politici pocela diskusija o 1991.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 16:52   #2
Talking Bila je to jedna od onih...

truc, truc, truc emisija. Nu, sto mene kopka poslije emisije >>>> tko je zapravo smislio stozerni dio gospodarskog programa HDZa tj. smanjenje PDVa (smanji porez i uvecaj berbu) dr. Ante (sin) ili dr. Mate (otac) Babic. Tu maj best novlidz dr. Mate je osim na faksu i nesto u Narodnoj banci, a to znaci no-no politika.

A doktor Sanader kaze doktor Ante je jaaako dobar mladi ekonomist ali nema politickog iskustva. Hej, iskustva!
RobiKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 16:57   #3
Nisam gledao emisiju, ali sam cuo da je Crkvenac izjavio kako se Hrvatska zaduzivala vani kako bi se povecao uvoz, a drzava zaradila ubiranjem PDV-a, ili nesto slicno tome. Jel' to istina?
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 18:43   #4
Quote:
bizz kaže:
Nisam gledao emisiju, ali sam cuo da je Crkvenac izjavio kako se Hrvatska zaduzivala vani kako bi se povecao uvoz, a drzava zaradila ubiranjem PDV-a, ili nesto slicno tome. Jel' to istina?
Crkvenac je rekao da se zaduživao radi rješenja opće nelikvidnosti, obnove porušenih kuća, tvornica, infrastrukture i drugog… nažalost nisam imao živaca pratit Rohatinskog a Šuker kao da je još uvijek u izbornoj kampanji.
acid high is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2004., 20:54   #5
Re: Forum - HRT, 13.1.2004.

Quote:
No, Rohatinski je kad je mogao govoriti sahranio i Vedrisa koji trazi pad kune kao poticaj gospodarstvu, sahranio je i Sukera sa smanjivanjem PDVa, a na kraju i prof. Babica i njegove krivulje i grafove
No, u svakom slucaju vrlo interesantna i civilizirana emisija (ako zanemarimo Sukerovu bahatost) s odlicnim gostima
Je li jos netko gledao?
Stavio sam ovo na Gospodarstvo jer mislim da bi na politici pocela diskusija o 1991. [/B]
________________

Konacno nesto dobro sa stilom i ukusom. Rohatinski je branio ono za sto je zaduzen. I to vrlo jasno i dobro, tako da smo ga mogli pratiti. Babic je odlicno odigrao ulogu Profesora, dok se je Vedris zalagao za rjesavanje najosjetlivijeg problema Hrvatske a to je nezaposlenost. A kontrolirana inflacija je isprobana i dokazana metoda za poticanje gospodarstva i zaposlenosti. Naravno ne Markoviceva inflacija. Za one koji su vec desetak godina bez posla, Vedriseva nastojanja vrijede daleko vise nego nego Sukerovih 2% PDVa. Ipak mislim da ce Suker, koji zraci optimizmom i konstruktivnoscu, iskoristiti i kombinirati sve prednosti koje su njegovi sugovornici u ovoj emisiji ponudili.
mirkoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 07:38   #6
Odlicna emisija sa odlicnim gostima i katastrofalnim voditeljem emisije, Hloverkom. Uglavnom, prekratko traje da bi govornici iznijeli svoja stajalista i da bi se nesto dalo izvuci iz njihove diskusije.
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 09:27   #7
Quote:
cybernaut kaže:
Odlicna emisija sa odlicnim gostima i katastrofalnim voditeljem emisije, Hloverkom. Uglavnom, prekratko traje da bi govornici iznijeli svoja stajalista i da bi se nesto dalo izvuci iz njihove diskusije.
emisija traje dovoljno dugo ali kao i uvijek voditelj(ica) izgubi konce emisije iz ruku, najmanje 2 gosta se prepucavaju i na taj način potroše dio vremena a ponekad, kao večeras, Hlo nije dorasla temi niti gostima pa se glupavo krevelji zadovoljna što je njen macan Šuker "jači" od Crkvenca, kao da je teško po pitanju financija biti "jači" od njega (no kako je Račan i sam neznalica njemu se učinio ok)
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 10:25   #8
Quote:
bizz kaže:
Nisam gledao emisiju, ali sam cuo da je Crkvenac izjavio kako se Hrvatska zaduzivala vani kako bi se povecao uvoz, a drzava zaradila ubiranjem PDV-a, ili nesto slicno tome. Jel' to istina?

Što Crkvenac izjavi, to nije za vjerovati.
Bagdad is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 12:06   #9
Quote:
storytelj kaže:
emisija traje dovoljno dugo ali kao i uvijek voditelj(ica) izgubi konce emisije iz ruku, najmanje 2 gosta se prepucavaju i na taj način potroše dio vremena
Ma nasi politicari i voditelji su mile majke sta sam gledao preksinoc na srpskoj TV (BK ili RTS, nisam siguran). Uglavnom, emisija sa slicnim gostima, raspravljali su o privatizaciji. Doslovce su svi govorili odjednom, kao babe na pijaci. Ja sam umirao od smijeha jer nisam mogao vjerovati. Mislim da bi ih samo Hloverka mogla primiriti, onako sexy odjevena
cybernaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 12:10   #10
Quote:
bizz kaže:
Nisam gledao emisiju, ali sam cuo da je Crkvenac izjavio kako se Hrvatska zaduzivala vani kako bi se povecao uvoz, a drzava zaradila ubiranjem PDV-a, ili nesto slicno tome. Jel' to istina?
Nije Crkvenac to izjavio, nego je Vedris rekao nesto slicno, a to je da se unutrasnja potrosnja i prihod od PDVa povecao zbog zaduzivanja vani i da ce se shodno tome ako se HR prestane zaduzivat vani sigurno smanjiti unutrasnja potrosnja i pripadajuci prihodi, a u skladu s tim i usporiti razvoj.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 12:43   #11
Quote:
banderas kaže:
Nije Crkvenac to izjavio, nego je Vedris rekao nesto slicno, a to je da se unutrasnja potrosnja i prihod od PDVa povecao zbog zaduzivanja vani i da ce se shodno tome ako se HR prestane zaduzivat vani sigurno smanjiti unutrasnja potrosnja i pripadajuci prihodi, a u skladu s tim i usporiti razvoj.
Pa sto nam je onda ciniti, zaduzivati se dok ne stignemo Argentinu?
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 12:51   #12
ne, nego je realnost usporavanje gospodarskog rasta.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2004., 16:25   #13
Iz emisije

GUVERNER ŽELJKO ROHATINSKI S RAZLOGOM POTEGNUO TIGRA ZA REP
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.