Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2008., 06:31   #61
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
OK, ne dopuštaju iskopavanje ispod sfinge jer se boje da bi tamo moglo biti nađeno nešto što bi uzdrmalo naše poimanje civilizacija, vremena i prostora i svemira... zadovoljan
Sad mi je to rekao egipatski ministar

nadam se da se vidimo na povijesti-i daj se malo opusti

Uostlaom-sve je puno tunela i ispod Gornjeg grada-i njih nitko ne istražuje.
Zašto
Citam dosta na forumu o tim tunelima ispod gornjeg grada ali guglanje mi nije puno pomoglo... da li zna tko gdje ima vise o tome...??
__________________
Quam bene vivas refert non quam diu
rig_pigGSF is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 10:42   #62
Quote:
Gle-ako ti je jedini izvor o tim bosanskim piramidama "na rubu znanosti" onda bolje da se o tome više ni ne razgovaramo. Otkopali kompleks ispod zemlje Ko veli? na rubu znanosti
ponavljam-da u tome ima i namjanje zrnce istine-već bi se o svmeu skupa nadebelo i naširoko raspravljalo, a i bosanci bi prvi o tome na sva usta... dali se išta tako događa? naravno da ne. Onda imamo samo dva zaključka-ili tamo nije nađeno baš ništa, ili je na djelu grandiozna urota koja nas želi lišiti saznanja o tome kako su bosanci nekada bili močni i pametni. Ipak glasam za ono prvo
Ae ok. Ostavit ćemo tu temu postrani.
(ja ionako mislim da tamo nema ništa al et)

Tvoj problem je taj što ti ne prihvaćaš nikakve dokaze koje ti ljudi daju.
Ti samo pričaš i pričaš ali nijedan dokaz ne argumentiraš dokazima.
Quote:
A jesi lik... sam sebi skačeš u usta.
prvo tvrdiš da piramide niu sgraili egipčani (glavno objašnjenje ti je zato kaj nije sačuvano kako su ih gradili),
To je samo jedan dokaz kao što sam već prije spomenuo. Samo jedan. Mogu ja još njih napisati ali kakove koristi kada ćeš tio samo reći: ''A je ti to neki dokaz''.
Quote:
pa temeljem toga tvrdiš da ih je netko drugi gradio (reci više tko), a na kraju te ni ne zanima tko ih je gradio-glavno da to nisu bili egipčani
Ne tvrdim ništa temeljem toga niti sam napisao da išta tvrdim temljem toga.
Ne znam tko ih je gradio. One su tamo da nam pomognu da shvatimo tko ih je gradio...zato sam rekao da nije važno jer ćemo pomuću njih to shvatiti.
TVOJE ČITANJE DRUGIH POSTOVA = 0

Quote:
A ti bi iskopavao ispod svinge, čak i po cjenu da ju srušiš... krasno. A da ju srušiš i onda ispod nje ne nađeš niša osim praznih prostorija, kaj bi onda rekao? Sorry
Opet ništa ne čitaš ali nema veze. Već sam ti dao nulu.
I opet pišem SFINGA SE NE BI SRUŠILA!!!

Quote:
Mala preporuka-čitati s razumjevanjem
A ko mi kaže...

Quote:
rekoh da je cijelo to područje prepuno podzemnih prolaza i prostorija koje mahom nisu istražene-jer u večini istraženih nisu baš ništa pronašli... ali nema veze jel, ajmo ako treba srušiti svingu
Opet isto: SFINGA SE NE BI SRUŠILA!!!
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 18:49   #63
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Blaženi Jubito

http://www.youtube.com/watch?v=XCt6v...eature=related

EDIT:
E da i onaj dio u isječku di lik lupa čekićem o pod nije znanstvena fantastika. Tu metodu sam na faksu učija. Služi u geološke svrhe, naime pomoću geofona se bilježe valovi nastali refleksijom i refrakcijom uslijed razlike u slojevima tla ispod mjesta ispitivanja. Metoda inače služi za otkrivanje nafte... Dakle otkrili su prostorije ispod sfinge na istom onom mjestu koje je lik (prorok) iz Amerike rekao da će bit. Btw lik nije nikako moga znat da na tom mjestu postoje podzemne prostorije jer su ta ispitivanja tada prvi put izvršena... Ima tu nešto što bi se dalo istražit, pa makar i ne našli nešto, tribalo bi istražit sve mogućnosti i onda donijet konačan sud
kaze tip u videu da je onaj drugi tip rekao da ce se komora otvoriti izmedu 1996-1998. a nije se otvorila...


HOWEVER... mozda je vlada potajno otvorila i taji sve podatke...
ma dajte, ajmo mi uzet lopate i po noci otic tamo kopat!

e da, i besides, onaj video sto si stavio da je netko usao pod sfingu... to nije sfinga...
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:07   #64
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
kaze tip u videu da je onaj drugi tip rekao da ce se komora otvoriti izmedu 1996-1998. a nije se otvorila...


HOWEVER... mozda je vlada potajno otvorila i taji sve podatke...
ma dajte, ajmo mi uzet lopate i po noci otic tamo kopat!

e da, i besides, onaj video sto si stavio da je netko usao pod sfingu... to nije sfinga...
Za kopanje se lako dogovorimo...

Nego što je onda jer meni liči na podnožje sfinge?
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:14   #65
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Za kopanje se lako dogovorimo...
Evo nas troje.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 20:15   #66
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Pa imaš link FFS.

Evo malo o lubanji. Ima i slika


hmmm... u svakom pogledu ima tu zanimljivih stvari.
Odakle lubanja, odakle piramide, odakle tvrđava na Sibiru, odakle taj podvodni grad u Japanu ???

To su možda pitanja na koje nikada nećemo naći odgovore.
Mislim da je to o lubanji hrpa gluposti,samo neki prosjecan arheolog u zelji da "ne hoda malen ispod zvijezda",jer sat ide tik-tak,iscenira nes tako glupo,cuj jos joj se ni starost ne moze odrediti zbog materijala,pih.i to da je nakon famoznog otkrica,samo ta djevojcica nastavila da kopa
lady_starlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 20:54   #67
Quote:
lady_starlight kaže: Pogledaj post
Mislim da je to o lubanji hrpa gluposti,samo neki prosjecan arheolog u zelji da "ne hoda malen ispod zvijezda",jer sat ide tik-tak,iscenira nes tako glupo,cuj jos joj se ni starost ne moze odrediti zbog materijala,pih.i to da je nakon famoznog otkrica,samo ta djevojcica nastavila da kopa

To nije jedina lubanja koja potječe iz područja meksika. I zašto se molim te onda nalaze u muzeju u Londonu i Parizu ako se zan da je to hrpa gluposti, a po meni hrpa gluposti ne spada u postavu muzeja ili su tamo samo radi ukrasa...

http://www.world-mysteries.com/sar_6_1.htm
 
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:25   #68
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Za kopanje se lako dogovorimo...

Nego što je onda jer meni liči na podnožje sfinge?
ma liči, al nije to to...
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:26   #69
Quote:
lady_starlight kaže: Pogledaj post
Mislim da je to o lubanji hrpa gluposti,samo neki prosjecan arheolog u zelji da "ne hoda malen ispod zvijezda",jer sat ide tik-tak,iscenira nes tako glupo,cuj jos joj se ni starost ne moze odrediti zbog materijala,pih.i to da je nakon famoznog otkrica,samo ta djevojcica nastavila da kopa
ne zaboravi cinjenicu da je lubanja napravljena gotovo savrseno za bilokakav pribor i metodu izrade tih godina.
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:27   #70
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Evo nas troje.
super! pisat ce u novinama o nama! vec vidim naslov

''zavrsili na robiji zbog unistavanja drevnih rusevina''
__________________
nemam potpis. Ups... potpisao sam se
Vergilius is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 23:49   #71
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
super! pisat ce u novinama o nama! vec vidim naslov

''zavrsili na robiji zbog unistavanja drevnih rusevina''


Ma polako ćemo kopati.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:24   #72
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Ja samo navijam za globalno zagrijavanje i da doživim dan kada se sav led otopi sa Antarktika da vidim ima li šta ispod. Da bi glavu da je tamo bila neka civilizacija u stara vremena koja je stradala zbog pomicanja tektonskih ploča, isto kao što je stradao ona mamut u Sibiru koji je instantno zaleđen dok se hranio.
E da, kad smo kod toga da li itko zna koje je službeno objašnjenje za njega, misli kako je to fizikalno bilo moguće?
Mislim da je došlo do zamjene polova. Naime, zamjena polova se dokazano događa svakih nekoliko stotina tisuća godina zbog nekih magnetskih promjena u svemiru ili bar našem svemirskom dijelu. I svaka takva je dovoljna da uništi čitavu tadašnju svjetsku civilizaciju. Ubrojimo pod tu zamjenu polova trenutno zamrzavanje nekih dijelova svijeta i automatsko otapanje leda na sjevernom polu - dolazi do potpune izmjene zemljina reljefa i oblika. Otopljeni led potopi nešto što je nekoć bilo kopno i nastane mnogo mnogo mora. Uz to, nekoć sunčani krajevi uslijed toga bi postali kao Sibir. Prijašnje kolijevke civilizacija mogle su biti bilo gdje. Izvorište naše (današnje) je Bliski Istok, Crno more pa do Sredozemlja. Tu su nastale prve veće civilizacije, gradovi i to. Ako je ta teorija točna (a jedna je od 100 drugih), onda bih rekao da su sva važna nalazišta smrznuta negdje u ledu ili duboko pod vodom. Ne možemo ni zamisliti što sve planet Zemlja krije. Uz to, vrlo je moguće da smo u velikoj zabludi što se tiče naših arheoloških nalazišta svagdje po današnjem kopnu. Možda jesu prva od naše civilizacije, ali ako želimo znati točno vrijeme pojave ljudi, mislim da bi trebali kopati i tražiti dalje.
turd12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:31   #73
Imaš o tome na ovoj temi
https://www.forum.hr/showthread.php?t=330089&page=10
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:33   #74
Quote:
Vergilius kaže: Pogledaj post
ma liči, al nije to to...
A jak si mi... pa daj reci što to točno daje sumnju u autentičnost snimke... ja sam svoje tvrdnje iznio
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:34   #75
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post


Ma polako ćemo kopati.
dajem časnu pionirsku..... hmhm di mi je onaj kramp
 
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 22:21   #76
Meni je i ovo zanimljivo šta se tiče starih lubanja:

Osiris

 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 10:11   #77
Quote:
lampion kaže: Pogledaj post
bio dokumentarac o tome: neda egipatska vlada!!!!!!!!!
bila mjerenja radarima i sl oko Sfinge, i dokazano postoje neke "prostorije" ispod, ali je sve stopirano od vlade iz dva razloga
1 - to je vlasništvo Egipta i nije dozvoljeno "uništavati i exploatirati" njegovu imovinu.
2 - tko zna kakve su "sile" ili stvari pohranjene dolje (valjda se misli na onaj kofer za kojim je tragao i Indijana Joes)
Prema Platonovim spisima ispod desne sape Sfinge se krije zapecaceni ulaz u podzemne prostorije u kojima je pohranjeno znanje Atlantide i Lemurije. Navodno su amerkianci vec usli i bio je snimak na netu, ali je ubrzo nestao.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 13:50   #78
Quote:
etna22 kaže: Pogledaj post
Blaženi Jubito

http://www.youtube.com/watch?v=XCt6v...eature=related

EDIT:
E da i onaj dio u isječku di lik lupa čekićem o pod nije znanstvena fantastika. Tu metodu sam na faksu učija. Služi u geološke svrhe, naime pomoću geofona se bilježe valovi nastali refleksijom i refrakcijom uslijed razlike u slojevima tla ispod mjesta ispitivanja. Metoda inače služi za otkrivanje nafte... Dakle otkrili su prostorije ispod sfinge na istom onom mjestu koje je lik (prorok) iz Amerike rekao da će bit. Btw lik nije nikako moga znat da na tom mjestu postoje podzemne prostorije jer su ta ispitivanja tada prvi put izvršena... Ima tu nešto što bi se dalo istražit, pa makar i ne našli nešto, tribalo bi istražit sve mogućnosti i onda donijet konačan sud
Bas mi je drago sto si postala taj snimak.
Platon u svojim spisima o Atlantidi pise da su mu egipatski svecenici pricali o tajnom prolazu ispod Sfingine desne sape (sad sam se uvjerio po snimku da je istina) koji vodi do prostorija gdje su drevni sfingini gradioci pohranili znanja Atlantide i Lemurije. Sfinga se uvijek nazivala "Cuvaricom znanja". Kako sam cuo, ta istrazivanja provode amerikanci, informacije o tome su potpuno nedostupne i sve se izvodi u najvecoj tajnosti. Ono sto traze su drevne tehnologije, jer onaj koji posjeduje tehnologije, vlada svijetom. Ista prica je sa kineskim piramidama koje su mnogo vece od egipatskih - one su ogradjene zidovima i niko nema pristup. Kinezi tajno vrse njihova istrazivanja - iz istog razloga, a to je traganje za drevnim znanjima. Izgleda da je Velikim silama jasno da su postojale naprednije civilizacije od sadasnje, i kriomice tragaju za njihovim znanjima, a nama smrtnicima ostaju samo pretpostavke.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2008., 23:08   #79
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
A sad molim one koji ozbiljno tvrde da piramide nisu gradili egipčani nek iznesu svoje dokaze, i ako je to ikako moguče nek ne budu u stilu "meni su rekli" ili sam to pak pročito u knjizi nekog no name prodavača magle-ili hotelijera Denikena.
Stranice piramide su u gotovo savršenoj liniji sa stranama svijeta (odstupanje od 0.01%) dok je Velika piramida istodobno i sunčev kalendar. Dok je sjena na sjevernoj strani, sunčeva svjetlost se odbija na južnoj strani, precizno označavajući godišnje dane solsticija i ekvinocija. Osnovne dimenzije Piramide u sebi sadrže mjere Zemljine veličine i oblika. Piramida je u pravilnom omjeru s hemisferom; zemljopisna širina (30 stupnjeva na sjever) i dužina (31 stupanj na istok) posebna su točka Planete, jer upravo na tom mjestu svojom dužinom i širinom dodiruju najviše tla, a najmanje mora.

Graditelji Piramide znali su geometrijske proporcije Pi (3,1415...), Fi (1,618) i "Pitagorin poučak", tisuće godina prije samog Pitagore, "oca geometrije". Graditelji piramida pokazali su da su bili svjesni Zemljinog sferičnog oblika (uključivo malo odstupanje od savršenog kruga). Osnove piramide nekoliko su centimetara duže od 230 metara čime su pokrili spljoštenost Zemlje na polovima.



http://www.youtube.com/watch?v=4sbNxpbWlds

http://www.youtube.com/watch?v=UCAyg3-R9Aw


Velika Piramida je najveća i najteža građevina na Zemlji. Po svojoj zapremini, trideset je puta veća od Empire State Buildinga i može se vidjeti sa Mjeseca.

Cesta širine 2,5 metra i debljine 10 cm, koja bi spajala San Francisko sa New Yorkom mogla bi se smjestiti u unutrašnjost Velike Piramide!

Samo bi "postolje" od najtvrđeg kamena moglo izdržati ogromnu težinu te čudesne građevine. I zaista, tik ispod površine na kojoj leži, nalazi se kamena masa od najtvrđeg granita.

Ovo remek-djelo graditeljstva bez sumnje je najveći udžbenik geometrije koji poznajemo! I to ne samo geometrije. Jer, ako visinu piramide (148m) pomnožimo sa 1 milijun dobivamo približnu vrijednost udaljenosti Zemlje od Sunca.

Ako visinu piramide kvadriramo, dobiti ćemo vrijednost površine bočnih stranica.

Dužina jedne stranice baze Velike Piramide iznosi 232.805 metara. Opseg baze je, dakle, 931.22m. Ako taj broj podijelimo sa dvostrukom visinom piramide kada je bila sagrađena (148.208m da budemo precizni) dobivamo do u nekoliko decimala točnu vrijednost jedne od najvažnijih matematičkih konstanti-LUDOLFOV broj "Pi" (3.1416)! Došli smo do točke kada se moramo upoznati sa sustavom mjera kojeg su koristili graditelji piramida-jedinica mjere bio je "sveti lakat", čija je vrijednost 0.635666 metar.

Taj broj pomnožen sa 10 milijuna gotovo savršeno odgovara vrijednosti polumjera Zemlje na polovima.

Lakat je bio podijeljen na 25 palaca, a svaki palac ima 25.4264 milimetara. Pomnožimo li to sa 100 milijardi, dobijamo približno točnu vrijednost putanje koju u svom okretanju oko Sunca prođe Zemlja u jednom danu!

Velika Piramida u Gizehu najtočnije je orijentirana građevina na svijetu obzirom na smjer sjever-jug. Po današnjim mjerenjima sjeverna strana odstupa od pravca sjever-jug za dvije minute i 18 sekundi (2o18''), a južna za jednu minutu i 57 sekundi (1o57''). Odstupanja nisu greška graditelja već posljedica pomicanja kontinenta.

Tek su mjerenja u novije vrijeme pokazala da je Keopsova piramida sagrađena točno u središtu kopnene mase Zemlje. Uzevši u obzir ukupnu površinu svih kontinenata i površinu koju zauzima Piramida, te stoga i potencijalno mogućih 3 milijarde mjesta na kojima je mogla biti sagrađena, šanse za tu "slučajnost" su 1:3,000,000,000 (tri milijarde)!!!

Velika Piramida je smještena na jedinom pravom nultom meridijanu. A taj presijeca najviše kopna i najmanje mora. Štoviše, kopno dijeli na dva jednaka dijela! I paralela na kojoj se nalazi Keopsova piramida također presijeca najviše najviše kopna i najmanje mora.

Ništa, ali baš ništa što se tiče plana gradnje Piramide nije prepušteno slučaju, niti položaj unutrašnjih hodnika i prostorija, kao niti njena zadivljujuća arhitektura i simbolika forme. Zar nas onda treba čuditi što volumen Piramide pomnožen sa vrijednošću gustoće blokova od kojih je sagrađena daje srednju vrijednost gustoće Zemljine kugle?! A odnos volumena Velike Piramide i Zemlje je točno 1:1015!

Vanjski (zaštitini) omotač Velike Piramide bio je napravljen od blokova kamena vapnenca. Bili su debljine 2.5m, teški 20 tona i vrlo sjajno polirani, pa se stoga njihova blješteća bjelina mogla vidjeti čak sa Izraelskih planina udaljenih stotine kilometara! Tih je blokova bilo 144,000(!), a to je i broj spašenih koji se navodi u Bibliji.

Prosječna visina svih kopnenih točaka (razina mora je najniža, a vrh Himalaya najviša) može se izmjeriti jedino današnjim sofisticiranim satelitima i kompjutorima, a iznosi 148 metara. Upravo toliko visoka je Keopsova piramida.


bez mogucnosti komuniciranja piramide su gradjene u americi,
egiptu,kini...to je najveci i neoborivi dokaz da egipcani nisu bili ti
nego netko puno prije njih..

znanost pobija samu sebe samo je pitanje zasto lazu
i kakve koristi imaju od toga
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 08:18   #80
Quote:
xtcy kaže: Pogledaj post
Velika Piramida je najveća i najteža građevina na Zemlji. Po svojoj zapremini, trideset je puta veća od Empire State Buildinga i može se vidjeti sa Mjeseca.


znanost pobija samu sebe samo je pitanje zasto lazu
i kakve koristi imaju od toga
Ne, najveca je Bijela piramida u Kini - navodno 168 metara. Dolina piramida sa Bijelom piramidom je mnogo veca nego ova u Gizi:
http://www.youtube.com/watch?v=UCAyg...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Alj3xspWTsw

Slazem se da se od smrtnika sakrivaju cinjenice. Postacu neke stvari u prilog tome.
__________________
Ko pročita, otpala mu kita.
Ramzes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.