Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2004., 22:16   #1
ponuda za posao veterinaru pripravniku

Nudim stalni posao veterinaru ili veterinaru pripravniku u okolici Slavonskog Broda u privatnoj veterinarskoj ambulanti.

Lova nije neka, al' je prilika nauciti raditi.

Ozbiljne ponude na pm molim.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2004., 03:21   #2
Kaje, nitko?
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 02:58   #3
Milo mi je vidjeti da nema nezaposlenih veterinara...Ili ovdje takvi ne zalaze???
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2004., 11:09   #4
Re: ponuda za posao veterinaru pripravniku

Da citiram jednu bitnu recenicu

Quote:
XeiX kaže:
Lova nije neka, al' je prilika nauciti raditi.
Jel ocekujes da ti se netko javi ko nije iz tvog kraja ? A veterinare iz svog kraja valjda poznas i mozes direktno kontaktirati Hmmmm... a mozda i oni poznaju tebe
M, da...
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 03:29   #5
Re: Re: ponuda za posao veterinaru pripravniku

Quote:
Juraj kaže:
Da citiram jednu bitnu recenicu



Jel ocekujes da ti se netko javi ko nije iz tvog kraja ? A veterinare iz svog kraja valjda poznas i mozes direktno kontaktirati Hmmmm... a mozda i oni poznaju tebe
M, da...
Gle Juraje, ja na zalost nisam veterinar, niti zivim u onom kraju. Slucajno dobro znam da postoji mogucnost zasnivanja radnog odnosa za veterinara pripravnika. Isto tak znam da lova nije neka. Ali da se moze nauciti i kvalitetno pripremiti za drzavni strucni ispit koji veterinari moraju poloziti.


I what's your point s onim citatom o nofcima???
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 03:41   #6
Cek, cek, znam! Sigurno mislis da bi veterinar pripravnik u privatnoj ambulanti trebao imat paaaa barem 2000 eura. Sam blizu?

A kad vec zalazis na gospodarstvo a nisi nista naucio, onda skokni i do podforuma dijaspora i citaj, citaj, citaj i uci, uci i uci...oke? Mozda jednoga dana shvatis citati sto ti netko napise.

Da ti malo pomognem....u prvom postu spomenuo sam "privatnu" veterinarsku ambulantu.

Privatna znaci da je otvorena s ciljem ostvarivanja profita. Kakav production ce imati veterinar pripravnik? Osoba koja veterinari tam mora zaradit nofce prvo gazdi a onda tek sebi. Zato mozes zakljuciti da lova nije neka, sto ne znaci da je nema. Kao pripravnik ipak moze profitirati tako sto ce ispeci zanat i u skoroj buducnosti moci biti produktivan te u skladu s time i biti nagradjen.

Umjesto veterinarska ambulanta umetni po zelji: racunovodstveni servis, trgovina, lijecnicka ili zubarska odrdinacija, odvjetnicki ured. Eto, sad sam te besplatno necemu naucio. A ti neugodan...M, da.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 03:48   #7
E da, pogledaj si malo raspravu na temi Uce li na strojarstvu raditi koja se nalazi na ovom podforumu.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 05:38   #8
vidim da i ovdje ima isti problem ili mi se ćini...
No krave su iste več dugi niz godina (ne računam male izmjene gena i slično) pa tu ne može da bude neznanje u pitanju , prije opće mišljenje da prvo treba odrediti plaču oko 2000€ neto i tek onda prostreti tepih za gospodu , koji su klasa pa se neće mučiti s kravicami već bi odmah u LAB da izrađuju "čudo-neviđeno" ;krava s 200 litara mljeka dnevno ,a što ima tri glave nije bitno!
Bojim se da naši završeni veterinari nisu ni kravicami vidjeli "organe" u živo..sve mi se više čini da nam je obrazovanje na razini p.n.e.
BMW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 09:08   #9
Talking

Ala me popljuje

Cek, cek, znam! Sigurno mislis da bi veterinar pripravnik u privatnoj ambulanti trebao imat paaaa barem 2000 eura. Sam blizu?

Ne 2k eura, ali bogami ne ni 2k kn

A kad vec zalazis na gospodarstvo a nisi nista naucio, onda skokni i do podforuma dijaspora i citaj, citaj, citaj i uci, uci i uci...oke? Mozda jednoga dana shvatis citati sto ti netko napise.

Citati i pisati sam naucio prije 43 godine A i malo poduze sam u privatnom poslu tako da mislim da imam nesto za reci ovdje. I shvacam ja da ti mislis da bi radnici trebali raditi za kikiriki i biti sretni. E, vidis, obicno nisu sretni


Da ti malo pomognem....u prvom postu spomenuo sam "privatnu" veterinarsku ambulantu.

Sve su danas privatne osim one na faksu

Privatna znaci da je otvorena s ciljem ostvarivanja profita. Kakav production ce imati veterinar pripravnik? Osoba koja veterinari tam mora zaradit nofce prvo gazdi a onda tek sebi. Zato mozes zakljuciti da lova nije neka, sto ne znaci da je nema. Kao pripravnik ipak moze profitirati tako sto ce ispeci zanat i u skoroj buducnosti moci biti produktivan te u skladu s time i biti nagradjen.

Samo da te obavijestim da veterinari pripravnici rade od prvog dana na terenu, da su JAKO profitabilni svojim gazdama, da dezuraju skoro svaki vikend i praznik, da ih se rauba do daske etc.


Umjesto veterinarska ambulanta umetni po zelji: racunovodstveni servis, trgovina, lijecnicka ili zubarska odrdinacija, odvjetnicki ured. Eto, sad sam te besplatno necemu naucio. A ti neugodan...M, da.

Fala na poduci

PS
1) Nisam veterinar
2) Nitko u familiji mi nije veterinar
3) Poznam par veterinara i mladjih i starijih pa ovo o cemu pricam znam iz prilicno pouzdanih izvora
4) Na Dijaspori se nemre nista pametno nauciti
5) Smijesan si
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2004., 16:05   #10
Quote:
Juraj kaže:
Ala me popljuje


Citati i pisati sam naucio prije 43 godine A i malo poduze sam u privatnom poslu tako da mislim da imam nesto za reci ovdje. I shvacam ja da ti mislis da bi radnici trebali raditi za kikiriki i biti sretni. E, vidis, obicno nisu sretni


Ja nisam rekao da bi radnici trebali biti sretni jer rade za kikiriki. I milo mi je, kao sto rekoh, sto u Hrvatskoj veterinari pripravnici mogu birati poslove.

Ali sa svoje 43 godine jos uvijek NISI naucio temeljne zakone trzisnog poslovanja pa sam te zato uputio na Dijasporu. I to se ogleda i tvojem komentaru. Nije bitno jesmo li ti i ja tuzni jer veterinar pripravnik ne moze dobiti vise od dvije tri tisuce kuna ili koliko vec. Jer je REALNOST da veterinar pripravnik ima takva primanja.

I sto ti zapravo zelis reci sada? Da je vet pripravniku bolje sjediti doma pa ne zaraditi nista (niti nauciti) ili je bolje da radi pa da i nesto zaradi i ispeche zanat. Ja jos nisam vidio siromasnog veterinara, pa se tako niti pripravnici ne moraju bojati da ce biti siromasni. Osim ako budu razmisljali kao ti.


4) Na Dijaspori se nemre nista pametno nauciti


Jer su Hrvati u Hrvatskoj IZMISLILI business, ekonomiju i kaj ce vama netko govorit ne?

5) Smijesan si


Trudim se.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.