Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2015., 14:26   #1
povrat novca od kredita nakon razvoda

Bok ljudi...

nadam se da sam na pravom mjestu. Ukratko ću pokušati objasniti situaciju...dakle ovako: muž i ja se razvodimo, tek je početak početaka, još nismo bili na sudu ni ništa. Dosad sam živjela u kući koja glasi na njegovu mamu i u toj kući smo renovirali tavan. Ja sam digla adaptacijski kredit na 10 godina, na svoje ime. Ako ćemo stvari sudski rješavati, imam li ja ikakva prava u smislu povrata novca, ili da mi otplaćuje dio kredita, ili nešto treće? Kako riješiti ovu situaciju da ispadne financijski najpovoljnija za mene?

P.S. Saznala sam da me vara...mogu li to nekako iskoristiti protiv njega na sudu?
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 17:00   #2
To jedino možeš iskoristiti kao ispriku da mu sve polupaš doma
Nevažno zašto se rastajete i ko je "kriv", naš Obiteljski zakon ne poznaje institut krivnje.

Naravno da imaš pravo na povrat uloženih sredstava, ali ta ulaganja moraš dokazati.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 21:26   #3
Jel mu mogu odmah reci da znam za prevaru? Provalila sam mu u facebook i tako saznala...moze li on to iskoristiti protiv mene na sudu?

Poslano sa mog HTC Desire 601 koristeći Tapatalk
blueallyssa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:05.