Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 14:02   #1
D.O.G.S

dobar dan moj tata je bio u dogsima ali nepricam s njim o tome bas puno pa dali mi moze netko rec dali su oni igrali veliku ulogu u domovinskom ratu i kolko su diverzija imali
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:13   #2
Quote:
david335 kaže: Pogledaj post
dobar dan moj tata je bio u dogsima ali nepricam s njim o tome bas puno pa dali mi moze netko rec dali su oni igrali veliku ulogu u domovinskom ratu i kolko su diverzija imali
mislim da su dogsi obučavali redovnu vojsku a da su hodali po terenu
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:22   #3
Quote:
stargalaxy kaže: Pogledaj post
mislim da su dogsi obučavali redovnu vojsku a da su hodali po terenu
u tvom slučaju stvarno vrjedi ona stara
misliti je drek znati

dogsi ko i sve ostale IDS (SID) postrojbe više su služile za izvidničke zadače nego za diverzantske

IDSovi su imali ročnike u 1 izvidničkom vodu a za dogse neznam
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 20:49   #4
sjecam se da je u stubickoj slatini u vojarni bilo dosta slika poginulih pripadnika,tako da su sigurno bili po terenima.i imali su obuke ročnika uz borbene zadaće
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 21:10   #5
sad sma se sjetil kad si spomenul stubicu
da imali su ročnike i kaje najbolje njihovi ročnici su prolazili padobransku obuku
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 23:31   #6
350. diverzantski odred GS . Skraceno D.O.G.S .Ili "granicari"

Negdje krajem ljeta 93.su osnovani ili su tada primali u svoje redove vojnike iz svih postrojbi . Znam par vojnika koji su presli iz "tigrova" u to vrijeme . Tako da su u pocetku bili sve vojnici sa "stazom" 91-93 . Dali je kasnije bilo rocnika za vrijeme rata ne znam .

Takve postrojbe rade u malim grupama i jako malo se znalo o njihovim akcijama.

Ulazili su u "krajinu" radi izvidjanja i ostalog cime se takva postrojba bavi . Bili su prisutni u "oluji" "bljesku"

Sto su radili neka i od mene ostane tajna ako se vec ne moze naci na netu ili ako je neko bio pripadnika pa neka kaze .

Osobno bio u njihovoj bazi,jesen 93. Jedan dio obuke moje postrojbe je bilo orijentacijsko kretanje 35 km iz njihove baze pa na drugu stranu Sljemena .
D.I.V is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 12:46   #7
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
sad sma se sjetil kad si spomenul stubicu
da imali su ročnike i kaje najbolje njihovi ročnici su prolazili padobransku obuku
Ne samo padobransku obuku vec i ronjenje i alpinizam uz borilacke vještine na dnevnoj bazi.za upad u tu postrojbu morao si imate sve psihofizicke ocjene sa 5
uzimali su po 100 ljudi iz cijele hrv godišnje uz potpis da si svjestan kuda ideš.u ono vrijeme to je trebala biti top postrojba
ghostrider750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 12:57   #8
Quote:
D.I.V kaže: Pogledaj post
350. diverzantski odred GS . Skraceno D.O.G.S .Ili "granicari"

Negdje krajem ljeta 93.su osnovani ili su tada primali u svoje redove vojnike iz svih postrojbi . Znam par vojnika koji su presli iz "tigrova" u to vrijeme . Tako da su u pocetku bili sve vojnici sa "stazom" 91-93 . Dali je kasnije bilo rocnika za vrijeme rata ne znam .

Takve postrojbe rade u malim grupama i jako malo se znalo o njihovim akcijama.

Ulazili su u "krajinu" radi izvidjanja i ostalog cime se takva postrojba bavi . Bili su prisutni u "oluji" "bljesku"

Sto su radili neka i od mene ostane tajna ako se vec ne moze naci na netu ili ako je neko bio pripadnika pa neka kaze .

Osobno bio u njihovoj bazi,jesen 93. Jedan dio obuke moje postrojbe je bilo orijentacijsko kretanje 35 km iz njihove baze pa na drugu stranu Sljemena .
moj tata je iz tigrova otisao tamo
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 12:59   #9
Quote:
D.I.V kaže: Pogledaj post
350. diverzantski odred GS . Skraceno D.O.G.S .Ili "granicari"

Negdje krajem ljeta 93.su osnovani ili su tada primali u svoje redove vojnike iz svih postrojbi . Znam par vojnika koji su presli iz "tigrova" u to vrijeme . Tako da su u pocetku bili sve vojnici sa "stazom" 91-93 . Dali je kasnije bilo rocnika za vrijeme rata ne znam .

Takve postrojbe rade u malim grupama i jako malo se znalo o njihovim akcijama.

Ulazili su u "krajinu" radi izvidjanja i ostalog cime se takva postrojba bavi . Bili su prisutni u "oluji" "bljesku"

Sto su radili neka i od mene ostane tajna ako se vec ne moze naci na netu ili ako je neko bio pripadnika pa neka kaze .

Osobno bio u njihovoj bazi,jesen 93. Jedan dio obuke moje postrojbe je bilo orijentacijsko kretanje 35 km iz njihove baze pa na drugu stranu Sljemena .
pa evo dali mozes meni u poruci poslat sta su radili bas me zanima
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 21:38   #10
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
u tvom slučaju stvarno vrjedi ona stara
misliti je drek znati
74.sam godište.nekoliko mojih prijatelja iz moga grada je 93.godine poslije temeljne obuke završilo u dogsima.dok su bili kao ročnici nisu išli nigdje na teren kao ni ta postrojba.(po njihovim pričama).ja sam kao ročnik poslije temeljne obuke za topničkog izviđača visio non stop na terenu kao i moji suborci.94. odlazim u gardijsku brigadu.Bljesak,skok,ljeto 95,oluja,maestral.ja dogse nigdje nisam vidio niti čuo da su tada bili na tim terenima.ako griješim ja se ispričavam.ja ni vidio ni čuo. a ti Jozo ako si bio u dogsima ili znaš štogod o njihovom ratnom putu,širok ti internet i tipkovnica.piši.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 25.04.2014. at 12:05. Reason: citat
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 01:32   #11
nikad čuo za tu postrojbu, valjda su si tam nabijali činove na tim obukama sa ročnicima
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 12:30   #12
aerodrom kod Banj Luke digli u zrak?!
nimrodss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 21:01   #13
Quote:
parcov kaže: Pogledaj post
nikad čuo za tu postrojbu, valjda su si tam nabijali činove na tim obukama sa ročnicima
Raspitaj se malo o čemu ili kome govoriš prije nego izvališ glupost.

Imao sam čast biti jedno vrijeme u istoj vojarni sa momcima iz D.O.G.S-a i mogu o njime sve reći u jednoj riječi, RESPEKT.
lacymoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 00:30   #14
Quote:
lacymoto kaže: Pogledaj post
Raspitaj se malo o čemu ili kome govoriš prije nego izvališ glupost.

Imao sam čast biti jedno vrijeme u istoj vojarni sa momcima iz D.O.G.S-a i mogu o njime sve reći u jednoj riječi, RESPEKT.
a di je bila ta vojarna ?
Jel tamo i "Krtica" obučavao ročnike u minerskim poslovima?
Inače se, svojevremeno, general Roso jako začudio kad je vidio u svome rodnom mjestu zelene beretke.... a nije bila "Štibra"

Zadnje uređivanje parcov : 07.05.2014. at 00:50.
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 15:47   #15
Dali mozda netko zna neki video o DOGS-ima?
david335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 08:27   #16
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...68&oe=55DD8B7B


jedna slika sa obuke za snajperistu u D.O.G.S.-ima 1995.

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...ae&oe=55CFBC69

alpinizam

https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hp...b3&oe=55D841D2

padobranstvo
tomaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 01:08   #17
Kakva bi to bila specijalna postrojba kad bi svi sve znali o njoj ....pa i baba mara...nikad se nije znalo niti ce se znati..a ako ti je otac bio u dogs-ima od poceta, ne od 95/96 mozes samo biti ponosan na njega i ne pita ga jer ti nemoze reci...
Poslje rasformirani, pripojeni famoznom reorganizacijom u hgz, a zatim 350 vob, sad po najnovijem ce biti SOD
Iz opisa postrojibi nasljednica, osim hgz, mozes zakljuciti sto su radili
Legija1987 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:37.