Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 11:11   #201
Kao da triba bit neki specijalac za dočekat nekoga u napadu.I Vukovar su branili većinom radnici,profesori i drugi obični ljudi pa su napravili dar mar Jna i ekipi.
zetec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 12:44   #202
Quote:
prijedor kaže: Pogledaj post
Evo da se i ovde javim,nakon dugo.Citao sam sve,ali brate ima dosta ljudi koju lupetaju tolike gluposti,da je to smjesno.Sto se tice operacije una,jedina i tacna istina je,da ste krenuli grlom u jagode,da vam je neko rekao(slagao) da je VRS u reonu Kozarske Dubice,Novog Grada i Kostajnice u totalnom rasulu,i da ste prosli kako ste prosli. A sto je najjadnije,da vas je sa druge strane docekalo nekoliko stotina pripadnika radnickog bataljona(sastavljeni od profesora,nastavnika,ljudi sa radne obaveze,koji su tad mobilisani),plus dio civilne policije i manji dio prnjavorske brigade.Jer sve jače snage su bile prebacene oko Prijedora i Banjaluke,sto sam vec pisao.
Koga interesuje jos nesto,nek se javi na pp,bez provokacija.Pozdrav svima.
VRS u reonu Kozarske Dubice, Novog Grada i Kostajnice nisu mogle biti u rasulu kad rata tu nije ni bilo. Moglo je samo biti da tu nema jačih snaga zato što su na nekom drugom području..
Moje viđenje je da se je pošlo od krive pretpostavke da će snage što su tu bile pobijeći kad HV prijeđe Unu i Savu. Kad se to nije desilo i kad se vidilo da je za uspjeh potreban ozbiljniji angažman (a to nije bilo planirano), naređeno je povlačenje tijekom kojeg je i stradao najveći broj pripadnika HV(obično to tako bude u povlačenju). Uz sve drugo što nije išlo na ruku HV (loše planiranje, brzina rijeke, visok vodostaj) nije ni moglo ispasti drugačije.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 01:25   #203
Quote:
istinajejedna kaže: Pogledaj post
o operaciji una se u Hrvatskoj cuti jer je 10-tak boraca vrs na Uni kod Bos.Novog(Novog Grada) u potpunosti razbilo elitnih 3.500 tigrova i gromova.Za prvih sat vremena borbi u tunjici kod N,Grada 10 boraca vrs prepolovilo grupu od oko 250 hv (oko 25 mrtvih i na desetine ranjenih hv).Ostale su pozvali na predaju i tudjman 19-tog prekida operaciju zbog prevelikih gubitaka.10-tak vojnika vrs nanijelo je skoro vise gubitaka hv nego kompletna vojska RSK u oluji.Hv je u ta 2 dana ubila 2,ranila 4 i zarobila 2 borca vrs.Sve ostale zrtve sa srpske strane hv su ubili iz zasjede na putu novi kostajnica i hiljadama granata kojima su preorali N.Grad.Vecina zrtava su bili civili,zene i djeca(sve se moze vidjeti na youtube).LOGICNO DA CUTE I DA STIDE SRAMNOG PORAZA OD NEKOLIKO VOJNIKA VRS I BRUTALNIH ZLOCINA STO SU IH POCINILI NAD ZENAMA I DJECOM.
istinajejedna,ti lažeš. nije kod Tunjice bilo 250 vojnika HV,nisu imali toliko žrtava i nisu pozivani na predaju. lažove
una95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:13   #204
18 obljetnica operacije.

Počast svim poginulima.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:21   #205
evo da i ja iznesem svoja sjecanja iz operacije una,jako puno neistina se i dalje plasira o ovoj operaciji,cak i nakon 20 godina od nje....zato ako nekog interesuje sta se desavalo sa srpske strane tih dana neka pita....najcesce o tom pisu oni koji nemaju pojma....ja sam ucesnik sa srpske strane i 2 dana sam se borio u naselju Tunjica kod Novog Grada
tunjica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 05:56   #206
Quote:
tunjica1 kaže: Pogledaj post
evo da i ja iznesem svoja sjecanja iz operacije una,jako puno neistina se i dalje plasira o ovoj operaciji,cak i nakon 20 godina od nje....zato ako nekog interesuje sta se desavalo sa srpske strane tih dana neka pita....najcesce o tom pisu oni koji nemaju pojma....ja sam ucesnik sa srpske strane i 2 dana sam se borio u naselju Tunjica kod Novog Grada
ukratko napišeš svoje viđenje tijeka operacije
netko će se već nadovezat
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.