Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2015., 15:46   #1
Promjena radnog mjesta tokom porodiljnog odsustva

Ima li me poslodavac pravo premjestiti na drugo radno mjesto dok sam na porodiljnom odsustvu, a bez mog pristanka, tj. može li me sankcionisati ako odbijem?

I imaju li pravo tražiti da se vratim ranije, prije isteka 1 godine, navodno zbog potreba posla, tj. postoji li tu mogućnost sankcija ukoliko odbijem?

Imam ugovor na neodređeno vrijeme već 10 godina.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2015., 17:07   #2
Nemaju nikakvo pravo tražiti da se vratiš ranije, a što se tiče premještaja - kuda si premještena?
Da li je u skladu sa tvojom stručnom spremom, da li te ta promjena degradira financijski ili na ikoji drugi način? (tvoje nezadovoljstvo se ne računa u to)
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:20   #3
U skladu je sa mojom strucnom spremom, cak je pozicija malo veca ali bez ikakvih finansijskih i drugih benefita. Veci teret i odgovornost bez dodatne plate. Plus sto mi to pokusavaju uvaliti kao dobro za mene a trebala bih prekinuti porodiljno. Rekla sam da cu razmisliti ali to jednostavno ne zelim.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.