Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2015., 13:34   #1
zastita djeteta ili?

sin mi je rodjen 1999.Kao 7-godisnjaka ga je majka vodila na grob prijateljicinog sina (1985-2005) i slikala se s njim na grobu tog decka.
Moj sin tog decka (jadnik pocinio je iz neznam kojeg razloga samoubistvo)
nije imao prilike nikada upoznati, neznam dali ga je ikada vidio a ako i je dali ga je
zapamtio.
Dali je to uobicajeno?
ako je hvala, ako nije poducite me sto da cinim kao otac.
ako ja grijesim postavljajuci to pitanje na forumu napisite.
Zahvaljujem na odgovoru i savjetu.
pitanje2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 13:55   #2
To je bilo 2006, gdje si bio do sada?
I meni se ne čini niš posebno. Slikamo se nekad i na groblju, i to je dio života, tvoj sin danas ima 16 godina?
margarer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 17:53   #3
Stalno o kontaktu s njim.Za to nisam znao
On je tako odgojen da ne dijeli samnom apsolutno nista
Osim brige za redovito placanje alimentacije
Ali ako smatras da je u redu valjda i je
Hvala na odgovoru
pitanje2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 17:55   #4
Quote:
margarer kaže: Pogledaj post
To je bilo 2006, gdje si bio do sada?
I meni se ne čini niš posebno. Slikamo se nekad i na groblju, i to je dio života, tvoj sin danas ima 16 godina?
Ima 16,
izgubio sam vjeru da cemo ikada vise biti ista drugo do:
alimentacija i briga oko nje
pitanje2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 18:06   #5
a zašto ti ne sudjeluješ u odgoju djeteta?
hiroshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 19:39   #6
Quote:
hiroshi kaže: Pogledaj post
a zašto ti ne sudjeluješ u odgoju djeteta?
kolikogod pokusavao sveden sam na marginu
osim novca nema niti jednu temu samnom
Majka niti ne pokusava ( valjda joj pase ) da na bilo koji nacin sudjelujem
kad je rodjendan onda je : ZNAS MI NE SLAVIMO RODJENDANE
kad je bilo koji problem saznam tek kada ga nema
protiv je bilo kojeg priblizavanja mene i njegove mame ( osim poslovno)
pitanje2015 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 18:38   #7
što kad ti se npr. dijete žali da ga je u biti sram oca? Moja djeca oca vole ali ga se s druge strane srame. Često ih sramoti svojim ponašanjem na javnim mjestima i slično. Radikalan je što se tiče vjere i politike i time stalno maltretira djelcu. "Pukao" je u Domovinskom ratu ali se ne želi liječiti. Da li ja imam pravo tražiti procjenu njega kao osobe jer su djeca često traumatizirana kad se vrate s druženja s njime. bila sam u Centru za socijalnu skrb i tada mu je rečeno da ne smije svoje radikalne stavove prenositi na djecu. No, naravno on to ne poštiva. Na žalost nisam dobila nikakav papir nakon tog sastanka u Centru i nemam se za što uhvatiti. Ima li tko slična iskustva?
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 18:57   #8
Quote:
kikibeta kaže: Pogledaj post
što kad ti se npr. dijete žali da ga je u biti sram oca? Moja djeca oca vole ali ga se s druge strane srame. Često ih sramoti svojim ponašanjem na javnim mjestima i slično. Radikalan je što se tiče vjere i politike i time stalno maltretira djelcu. "Pukao" je u Domovinskom ratu ali se ne želi liječiti. Da li ja imam pravo tražiti procjenu njega kao osobe jer su djeca često traumatizirana kad se vrate s druženja s njime. bila sam u Centru za socijalnu skrb i tada mu je rečeno da ne smije svoje radikalne stavove prenositi na djecu. No, naravno on to ne poštiva. Na žalost nisam dobila nikakav papir nakon tog sastanka u Centru i nemam se za što uhvatiti. Ima li tko slična iskustva?
Tesko je kada su u pitanju situacije kada djecu treba na neki bacin zastititi od sustava vrijednosti najblizig.Svhesni smo da djeca jedbako vole svoje roditelje.Uovoj situaciji mozes postici rezultatete samo posvexenosti odgoju i svakodnevnom konstruktivnom komunikacijom.Djeca ce s vremenom odrasti i dobit ce svoj sustav vrijednosti na temelju svog osobnog iskusyva te odgoja.Nema garancije,ali nema ni osobne krivnje jer si dala sve od sebe
blue comfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2015., 09:27   #9
@ blue comfort - hvala ti! Trudim se koliko mogu, ali teško je ispravljati krive Drine. Vjerujem da će ipak djeca svojim odrastanjem steći i svoje stavove. A da ću ja ostati cijelih živaca
kikibeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:00   #10
Quote:
kikibeta kaže: Pogledaj post
bila sam u Centru za socijalnu skrb i tada mu je rečeno da ne smije svoje radikalne stavove prenositi na djecu. No, naravno on to ne poštiva. Na žalost nisam dobila nikakav papir nakon tog sastanka u Centru i nemam se za što uhvatiti.
Bili ste u CZSS i vjerujem da se jako dobro sječate dana i osobe kod koje ste bili. Djelatnik CZSS trebao je sačiniti službenu zabilješku o obavijestima koje je prikupio, te temeljem njih pozvati na razgovor Vašeg bivšeg supruga. Naravno i o tome bi trebalo biti pismenog traga.
Osnov postupanja je sumnja da su djeca izložena psihičkoj zlostavi. Također o istome je trebalo izvjestiti mjesno nadležno Općinsko državno odvjetništvo za mladež.
Dakle možete lijepo uputiti dopis CZSS u kojem ste bili te zahtjevati da Vam se dostavi pismeno očitovanje o poduzetim mjerama i radnjama temeljem obavjesti koje ste im prezentirali toga dana.
Načelno u takvim službama postoji pravilo, što se nije napisalo-nije se dogodilo.
Vi ste kao majka skrbnik kojem su sudskom presudom djeca dojeljenja na odgoj i uzdržavanje, te ste kao takvi ispravno postupili i zatražili zaštitu nadležnog tijela. Kao takva ste stranka u postupku i uvjek imate pravo uvida u spis i tražiti kopije iz tog spisa. Ako Vam netko tvrdi suprotno, pismenim putem to tražite, sigurno Vam tada neće uskratiti.
__________________
https://youtu.be/f_RjlIPuqyc

Povuci bilo koji potez, sigurno češ pogriješiti. Citat iz crtića/igrice.
Njorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.