Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2015., 13:06   #121
Pozdrav svima, i molila bih za pomoć/savjet..
Moj najstariji sin,sad će 14god, u zadnjih 9mj je imao 4upale uha. Svaki puta kod dr., antibiotik i kapanje uha sa Maxitrolom. Četvrta upala je,evo bila pretprošli tj. Na pregledu sam je zamolila uputnicu za orl. Naručeni bili prošli pon.na Rebru kod dr.Branice. Odmah napravili timpanogram i još nekakvu pretragu sa slušalicama( da krivo ne napišem)
Ugl, nalazi su vaki: dijagnoza- otitis media chr.I.dex (ako ikome to nešto znači)
Kaže "Otoskopski lijevo uredan bubnjić, desno retrakcija u stražnjem gornjem kvadrantu koja je prešla u defekt. Audiološki desno provodna nagluhost na 10-25dB uz B timpanogram. Preporučam operaciju desnog uha-timpanoplastiku desno."
Najljepše molim, ako itko zna/ bio na ovakvoj operaciji, neka me prosvjetli.. Dr je samo rekao da, ako se odlučimo za op neka se odlučimo što prije, jer se stanje neće popraviti, već će se pogoršavati u smislu sluha..
Naravno da se nemam namjeru zezati s ovakvim stvarima, samo molim ako netko zna/ima iskustvo da podjeli...
Unaprijed puuuno hvala!
Mama Silvija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 03:19   #122
Dr. vam je sve super rekao, bolje vam je to rjesavati dok je manje ostecenje, jer tim i brzi oporavak. Pitajte slobodno.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2015., 14:03   #123
kakva je situacija s njegovim krajnicima?
Naime kod trajno uvecanih krajnika (ne nuzno i upaljenih) su ceste upale uha jer pritiscu kanale iza bubnjica pa se tekucina ne drenira. Tu najcesce prestanu problemi kad se obavi djelomicno ili kompletno odstranjivanje krajnika kako bi se taj pritisak uklonio.
Sto se samog uha tice, zahvat je nuzan.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 06:33   #124
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
kakva je situacija s njegovim krajnicima?
Naime kod trajno uvecanih krajnika (ne nuzno i upaljenih) su ceste upale uha jer pritiscu kanale iza bubnjica pa se tekucina ne drenira. Tu najcesce prestanu problemi kad se obavi djelomicno ili kompletno odstranjivanje krajnika kako bi se taj pritisak uklonio.
Sto se samog uha tice, zahvat je nuzan.
Krajnici su mu okej, koliko nam je doktorica opce prakse rekla, nikad nije imao problema s njima. Ovaj doktor nije komentirao grlo, iako ga je pazljivo i temeljito pregledao.
Znam o cemu pricas sto se tice mandula, jer sam evo nema tjedan dana, sa najmladim sinom izasla s Rebra, a njegove mandule su bile naizgled zdrave, iakl je samo desna bila uvecana, a kad su ih izvadili, bile su pune gnoja ( kod njega primarno nisu bile mandule vec fistula na vratu,povezana s mandulama ali to je druga tema).
Hvala na info!
Zna li itko kako se izvodi ova operacija? Sto se tice usesa, tu sam zbilja slaba..
Mama Silvija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 23:07   #125
Je li moguće da dijete (2,5 godine) ima upalu uha bez temperature? Da odem dr.? Ili su upale uha uvijek popraćene temperaturom?

Mislim, čudno se ponaša, noću se budi, slabije jede, dira se za uši, ali nema temp.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 08:11   #126
moja nikad nije imala temp uz upalu uha
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:50   #127
Shgugolina moguce je, probaj mu stisnuti uho - to je najsigurniji znak

Svakako odi ped
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 09:57   #128
gugolina, definitivno je moguće i uopće nije rijetko vjeruj mi. Ako se imalo dira za uho odvedi pedici da pogleda. I kako ide vikend ako je uho dosta upaljeno ako propišu antibiotik obavezno tražiti i neke dodatne kapi ili nešto protiv bolova jer koliko čujem od mama čija djeca to često imaju uvijek se dogodi da odu sa antibiotikom a dijete krene u petak po noći boliti a roditelji ne znaju što će jer tu ni lupocet ni ibuprofen ne pomažu previše puno.

I da uho zna poprilično biti upaljeno bez temperature bez kašljanja/kihanja/curenja nosa a može se dogoditi i da dijete samo malo nešto osjećau grlu i onda kasnije tijekom dana sve bukne....to samo pišem jer znam majke kojima se tako događalo pa samo pišem čisto da imate info kakve su sve kombinacije, na žalost, moguće
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 10:44   #129
Moja je isto znala imati upalu uha bez temperature, ali ona se odmah požali da je boli, ne stigne se jako upaliti pa joj zapravo prođe samo s kapima, bez antibiotika.
__________________
Luce <3
Wonder Woman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 13:10   #130
Iz iskustva - da I to fest moze biti upaljeno. Moj se cak nije zalio niti na bol.
Odi pedu svakako, tim vise jer je vikend pred vratima pa da ne kampiras na hitnoj ili u dezurstvu!

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 15:04   #131
Ona već sad njurga 2-3 dana, nismo išli. Ali kad pritisnem uho, trza se.
Ona se zapravo žali na zub, možda je od toga. A možda ne zna reći za uho. Ići ću predvečer zamjenskoj doktorici.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:25   #132
Upala uha?

Je li imao netko situaciju gdje se dijete žali na bol/začepljenost uha, a liječnik (štoviše dva liječnika) ne vide da se u uhu išta događa? Odakle onda bol, kasnije samo začepljenost?

Imamo trenutno takvu situaciju, mala se za vikend žalila na bol u uhu (tijekom noći, dala sam joj samo lijek protiv bolova). Ujutro smo otišle dežurnom doktoru, on nije vidio ništa (rekao je da samo vidi bubnjić, to je kao dobro). Nema upale, za svaki slučaj ,pošto je vikend, dao Tobrex da kapamo ako je bude boljelo.

Kapamo dva dana, mala se i dalje želi da boli , sad već i temperatura raste povremeno ali blago (37,5), uz kapanje i lijek protiv bolova temp prolazi, ostaje začepljenost.
Odlazimo svom liječniku opće prakse u ponedjeljak, ni on ne vidi ništa, kaže da treba bit uporan sa kapanjem, piti lijek protiv boli, proći će. Ako raste temperatura (kasnije više nema tem), onda doći po antibiotik.

Sad je peti dan od početka kapanje, mala i dalje kaže da je uho začepljeno. Pojma nemam kaj da mislim.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:31   #133
ja bih otišla otorincu da budem ziher da niš nije kak ovi vele.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:48   #134
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Je li imao netko situaciju gdje se dijete žali na bol/začepljenost uha, a liječnik (štoviše dva liječnika) ne vide da se u uhu išta događa? Odakle onda bol, kasnije samo začepljenost?

Imamo trenutno takvu situaciju, mala se za vikend žalila na bol u uhu (tijekom noći, dala sam joj samo lijek protiv bolova). Ujutro smo otišle dežurnom doktoru, on nije vidio ništa (rekao je da samo vidi bubnjić, to je kao dobro). Nema upale, za svaki slučaj ,pošto je vikend, dao Tobrex da kapamo ako je bude boljelo.

Kapamo dva dana, mala se i dalje želi da boli , sad već i temperatura raste povremeno ali blago (37,5), uz kapanje i lijek protiv bolova temp prolazi, ostaje začepljenost.
Odlazimo svom liječniku opće prakse u ponedjeljak, ni on ne vidi ništa, kaže da treba bit uporan sa kapanjem, piti lijek protiv boli, proći će. Ako raste temperatura (kasnije više nema tem), onda doći po antibiotik.

Sad je peti dan od početka kapanje, mala i dalje kaže da je uho začepljeno. Pojma nemam kaj da mislim.
meni ti je tak bilo, začepljenost, čak vrtoglavica povremena od te začepljenosti, mogla sam spavati samo kad je to uho bilo dolje

bila kod svoje dr, ništa se ne vidi, nek idem otorincu
otorinac niš ne vidi, šalje me na magnetsku sinusa

dok sam ja to sve poobavljala i došla na red, u međuvremenu me počeo kuckat jedan zub, i kad je zubar otvorio taj zubar, začepljenost i bol su nestale - moj zaključak je da je sve bilo od zuba ustvari

odi svakako kod otorinca, al ak on niš ne nađe a mala ima problema sa zubima, uzmi i to u obzir
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 21:27   #135
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
odi svakako kod otorinca, al ak on niš ne nađe a mala ima problema sa zubima, uzmi i to u obzir
Da, ovo sa zubima sam i ja razmišljala. Nema problema sa zubima (nema karijesa, svi su zdravi,bili smo nedavno), no čekamo ortodonta, sad bi trebali ići da radi aparatića , pa nekako sumnjam da je stvar u čeljusti. Tim više što kao mala nije bila sklona upalama uha, imala je možda jednu-dvije do sada (sad je drugi razred).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:38.