Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2017., 22:09   #1
Pjegavost u ingvinalnoj regiji kod djeteta

Dakle...muci me to..viidim da se mom klincu pojavljuje sve vise pjega u ingvinalnom podrucju i to samo s jedne strane..bum isla po uputnicu za dermatologa..klinac ima 10 god. Da li netko ima slicno iskustvo?????
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:49   #2
Ima li klinac ikakvih drugih pjega po tijelu, tipa cafe au lait?
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 23:28   #3
Jesu pjege kao depigmentacija (bijele, svjetlije od koze) ili tamnije od koze- ovo sto 8472 pita-mrlje boje bijele kave?
Moji su obojica od rodjenja imali 2-3 bijele fleke na trupu, ja shizila, dr odmahivo rukom da nije to nista, nestale su da nisam nit skuzila kad.
I molim te, nemoj guglat dijagnoze dok ti lijecnik ne kaze sto bi moglo biti. Nemoj.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:19   #4
traxdata, svakako odi dermatologu, obični doktori često nemaju iskustva sa kožnim promjenama, a kožne promjene svakako treba pogledati, koža je organ kao i si ostali, svaku promjenu treba pregledati.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 11:56   #5
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Jesu pjege kao depigmentacija (bijele, svjetlije od koze) ili tamnije od koze- ovo sto 8472 pita-mrlje boje bijele kave?
Moji su obojica od rodjenja imali 2-3 bijele fleke na trupu, ja shizila, dr odmahivo rukom da nije to nista, nestale su da nisam nit skuzila kad.
I molim te, nemoj guglat dijagnoze dok ti lijecnik ne kaze sto bi moglo biti. Nemoj.
Tvojima su nestale te bjelkaste mrlje? I moja malena ima takvu svijetlu na rukici i to smo skužili tek negdje kad je bila blizu godine dana pa po ljeti kad je malo potamnila a ja skužila onda jer taj dio je bio malo svjetliji. Ali još uvijek toima nije nestalo.

Pedica mi bila rekla da je to "malo dermatitisa"???????? ja onak što vam to znači a ona isto kao odmahnula rukom da će to proći ali nije prošlo a mala je već 3 godine prošla.

Vodila i privatnom dermatologu i rekli da je to kao isto malo depigmentacije nešto slično bijelom madežu ali isto ništa konkretno nisam dobila odgovor.

A ta mrlja i dalje stoji na rukici. Znači postoji nada da će to ipak proći kasnije? Znam da nije tema ali evo slučajno pronašla nekoga tko još ima bjelkastu mrljicu...a imamo i dva ekcemića jako malih na nogicama tak da me to sve skupa zajedno već počelo zadnjih par mjeseci pomalo i plašiti jer su svi stalno vikali da tzo ništa nije a sad i mrlje i ekcem i svašta nešto
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 16:45   #6
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ima li klinac ikakvih drugih pjega po tijelu, tipa cafe au lait?
Nema, bas ono klasicne pjege kao od sunca, smeckaste..Samo s jedne strane ingvinalnog podrucja, sa desne strane pisulinca. Nisu cafe au lait. Bas mi to cudno. Ima on i psorijaticne promjene u tom dijelu, ali to je sad pod kontrolom. A mladji mi ima podrucjr ba prsima smanjene pignentacije. Pediijatrica nije nikad reagirala na to..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 23:25   #7
Bas danas gledam svoje klince-onak kad se dobro zagkedam vidim gdje je ta bijela fleka...puno se manje vide. Inace, stariji je u dobi od 1g imao dosta izrazeni atopijski-iza koljena...sad ima samo dosta suhu kozu koju zna iscesati.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.