Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 02:04   #161
Nije dopusten lov samostrelom.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 19:59   #162
Quote:
ordnasg kaže: Pogledaj post
Tražim po webu, ali ne mogu nigdje naći zastpunika, ili barem normalan dućan (a da nije njuškalo.hr tipa "sve mogu nabaviti, ali...") koji prodaje Barnett-ove ili Excalibur samostrele.

Pa ako netko od ekipe koja se bavi samostrelima zna gdje se mogu kupiti navedeni proizvodi molio bih vas za tu informaciju.

Hvala!

LP
Zastupnika nema ali ima dilera.....probaj ovdje:

http://www.disport.si/

Ako smijem pitati.....za što ti to treba?
streličarstvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 08:05   #163
Smile Samostrel Barnett Quad 400 kaj mislite o tom? neka preporuka molim

Features & Specifications:


Barnett Quad 400 Crossbow Package

Shoots bolts up to 345 fps
Powerful quad limbs with a 150-lb. draw weight
Tough, lightweight composite stock
4X32 Multi-Reticle scope included
Package comes with quiver and three 22" bolts
A 15-1/2" power stroke, 150-lb. draw weight and powerful quad limbs with a Crosswire string/cable system combine to deliver bolts to the target at speeds up to 345 fps. You won’t find a crossbow with comparable performance in this price range. The GAM™ composite stock is lightweight, super-tough, has a contoured cheekpiece for enhanced shooting comfort and is outfitted with an integrated cocking device attachment (crank sold separately). Trigger is set with a smooth 4-lb. pull for superior precision and control. Rugged machined scope mount.

Power stroke: 15-1/2".
Draw weight: 150 lbs.
Length: 37".
Width: 26-3/4.
Camo pattern: Next Camo G1

Barnett Quad 400 Crossbow Package includes: crossbow, quiver, three 22" bolts and a 4X32 Scope.




ja se izvinjavam al slike nemogu ili neznam zaljepiti al tu je link - http://dravesarchery.com/media/catal...u/quad_400.jpg
muratihoteče is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 12:40   #164
barnett radi dobre stvari

medutim, kako je covjek gore pitao, stvar je primjene
recimo jedan od problema je meta, ne smije biti ni premekana ni pretvrda
za lov nije dozvoljen, a i treba ponesto nauciti o lovu strijelom, nije bas jednostavno kako ljudi na prvu vole misliti
tako da, ako se samo radi o rekreativnom pucanju, dobra zracnica je puno pametniji izbor
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2013., 23:27   #165
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
barnett radi dobre stvari

medutim, kako je covjek gore pitao, stvar je primjene
recimo jedan od problema je meta, ne smije biti ni premekana ni pretvrda
za lov nije dozvoljen, a i treba ponesto nauciti o lovu strijelom, nije bas jednostavno kako ljudi na prvu vole misliti
tako da, ako se samo radi o rekreativnom pucanju, dobra zracnica je puno pametniji izbor
Ili jos bolje mk puska,zakon.Ali ok,treba razumjeti da su neki ljudi su ljubitelji samostrela i oruzja na tetivu,sve ima svoje drazi.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 19:26   #166
što mislite o ovime samostrelu MK80A1!!!!!!
ross- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 16:09   #167
Quote:
ordnasg kaže: Pogledaj post
Tražim po webu, ali ne mogu nigdje naći zastpunika, ili barem normalan dućan (a da nije njuškalo.hr tipa "sve mogu nabaviti, ali...") koji prodaje Barnett-ove ili Excalibur samostrele.

Pa ako netko od ekipe koja se bavi samostrelima zna gdje se mogu kupiti navedeni proizvodi molio bih vas za tu informaciju.

Hvala!

LP
mene isto ovo zanima! trebam barnett možete mi poslati i poruku..
tenx
gabOnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 17:21   #168
Excalibur http://www.disport.si/default.asp?mi...ul_it&wid=4178

Barnett http://www.disport.si/default.asp?mi...ul_it&wid=4241

=====================

Za koje oružje je dovoljna samo prijava policijskoj upravi/policijskoj postaji?

Samo uz prijavu nadležnoj policijskoj upravi ili postaji može se nabaviti i posjedovati oružje kategorije C, a to je:

plinsko oružje
reprodukcije vatrenog oružja kod kojeg se ne upotrebljava jedinstveni naboj – kao i mužari
mužari – oružje gdje se stavlja prvo barut pa zrno; kugla se može staviti ali i ne mora
zračno oružje čija kinetička energija je 10,5 J ili veća ili je brzina projektila 200 m/s ili veća i kalibra većeg od 4,5 mm
oružje s tetivom čija je sila natega veća od 450 N.

Fizičke osobe koje posjeduju zračno oružje čija je kinetička energija 10,5 J ili veća ili je brzina projektila 200 m/s ili veća i kalibra većeg od 4,5 mm te oružje s tetivom čija je sila natega veća od 450 N koje se prema odredbama Zakona o oružju smije držati bez odobrenja, dužni su takvo oružje prijaviti policijskoj upravi/policijskoj postaji u roku od jedne godine od dana stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o oružju odnosno do 5. lipnja 2013. godine.

Protiv fizičke osobe koja u propisanom roku ne prijavi ovo oružje podnijet će se optužni prijedlog sukladno članku 54. stavak 2. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o oružju za što je propisana novčana kazna u iznosu 5000 do 15.000 kuna i zaštitna mjera oduzimanja oružja.

======================

Za konkretne podatke o kojima se u temi premalo govori (domet, snaga...)

http://www.bestcrossbowsource.com/ho...ot-a-crossbow/

======================

Mnoštvo korisnih uputa za početnike i napredne...

http://www.huntersfriend.com/crossbo...elp_guide.html

======================

Određivanje dometa i korekcije hica

http://www.bowhuntingmag.com/tactics...or-a-crossbow/

Zadnje uređivanje Sledgehammer : 05.08.2015. at 17:42.
Sledgehammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 22:17   #169
Ja sam prije par mjeseci kupio ovakav samostrijel:

Dosta je dobar za gađanje u mete,a i puno jači nego sam očekivao (ponekad ako fulam metu strelica se zna odbiti od zida velikom brzinom,ali me na sreću još nijednom nije pogodila).Sviđa mi se i kako je dovoljno lagan da ga se može držati jednom rukom kao pištolj,ali i dovoljno dugačak da ga se može držati sa dvije ruke kao manju pušku.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 10:59   #170
molim vas informaciju gdje se u zagrebu može ići pucati sa samostrelom?
hvala
gabOnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 22:41   #171
Quote:
Jakaša kaže: Pogledaj post
Ovaj je dobar od 80 funti:



Cobra CR-039w, 50m/s, 80 lbs, 194 kune na studio-trade

Mislim da je najbolji te funtaže. Može se staviti i optika. Punjenje je odlično, brzo.

Neki videi Cobra samostrela, prvi je od 70 lbs, drugi 80lbs:

http://www.youtube.com/watch watch ?v=ahczkun73LQ

http://www.youtube.com/watch?v=g1Slq70qxtk
samostrel od 80lbs. snage ima ko kakva iskustva?koliko njegova strijela ima dometa odnosno koliko daleko moze da ide?koliko metara ubiti?kupio bi si samostrel od 80lbs bas taj gore sa slike pa me zanima dali vrijedi to sta? i da jos jedno pitanje taj samostrel od 80lbs.gledao sam videa mi ne izgleda bas neka igracka po meni mislim da je dosta snazan samostrel ili se varam .hvala na odg.
cbr100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 12:09   #172
zanima me kolika je cjena = barnett commando 2
promašena šansa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 17:40   #173
Quote:
gabOnica kaže: Pogledaj post
molim vas informaciju gdje se u zagrebu može ići pucati sa samostrelom?
hvala
Prvo moraš reči o kakvom je samostrelu riječ ako je za natjecanj u olimpijskim disciplinama onda imaš par klubova
Sve ostalo čim dalje od naseljenog mjesta i što manje ljudi oko tebe pomogučnosti da je nasip iza mete jer sve preko 50lbs buši lim vrata na autu
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 12:56   #174
Nesto ja dugo vec skicam te samostrele, cisto ovak iz zezncije a nikako da kupim. Uglavnom Barnet mi je van ranga, blize sam Mao Kungu samo je kod njega pitanje koliko će izdrzati tetiva. (moja razmisljanja)
No sve je to sada nebitno...pitanje je: da li netko posjeduje kakav lovački vrh: može biti stari, napuknuti kojeg više ne koristi. Može i neki koji koristi - treba mi na posudbu, maximalno virijeme posudbe 48h. Lokacija: Zagreb
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 12:05   #175
kalup za izradu vrhova slika
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 22:43   #176
Vi koji ste kupovali samostrele iznad 100 libri i isli ih prijavljivati zbog pravila na policiju, kazite mi molim vas jeste li bili duzni doci u ducan sa osobnom iskaznicom, ili se to ipak moze naruciti nekako preko interneta, da dodje kuci postom, pa poslje s racunom na policiju ?
Rvatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 12:29   #177
Quote:
Rvatina kaže: Pogledaj post
Vi koji ste kupovali samostrele iznad 100 libri i isli ih prijavljivati zbog pravila na policiju, kazite mi molim vas jeste li bili duzni doci u ducan sa osobnom iskaznicom, ili se to ipak moze naruciti nekako preko interneta, da dodje kuci postom, pa poslje s racunom na policiju ?
Nisam nabavljao samostrel ali posjedujem složeni luk pa znam zakon.
Svoj luk nism trebao prijavljivati jer je snage 70lb a granica je 100 kako si i rekao. Iznad 100lb trebaš u roku od 8 dana od dana nabave prijaviti policiji. Isto je obavezan i prodavač u roku od 8 dana prijaviti prodaju.

Prodavatelj je dužan prijaviti prodaju a prijaviti je može ako ima podatke od kupca. Tako da je dužan tražiti osobne dokumente od kupca. Predpostavljam da prodavatelji prakticiraju slanje oružja sa tetivom kupcu poštom nakon što dobiju sken osobne mailom. Dali je to ispravno neznam ali svašta prodavatelji rade pa me nebi čudilo.

Mislim da bi čak policiji trebao doniti i potvrdu da si zdravstveno sposoban za držanje oružja.

Nakon što imaš prijavljeno oružje, čuvaj se bilo kakvih situacija u kojoj bi te netko mogao prijaviti za nasilno ponašanje, pijanstvo, ugrožavanje javnog reda i mira, itd... jer policija preventivno oduzima oružje čak i ako nisi kažnjen po navedenome nego si samo prijavljen.
Da napomenem, jednom kad se ogriješiš o zakon o oružju i oružje ti se oduzme, šanse da ga ponovno legalno nabaviš su male ili nikakve.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.