Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 18:27   #201
Cestitke!
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:34   #202
Hvala!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 12:33   #203
CFA

Bok svima.
U 06/2018 idem na ispit (Level I) i molila bih vas za pomoc:

1. Ima li igdje u HR kupiti kalkulator Texas Instruments BA II Plus?
2. Je li netko voljan poslati mi nesto PDF materijala za 1 level da lagano krenem dok ne rijesim registraciju i placanje, a i da vidim sto me ceka

Hvala!!
Opet Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:25   #204
Quote:
Opet Ja kaže: Pogledaj post
Bok svima.
U 06/2018 idem na ispit (Level I) i molila bih vas za pomoc:

1. Ima li igdje u HR kupiti kalkulator Texas Instruments BA II Plus?
2. Je li netko voljan poslati mi nesto PDF materijala za 1 level da lagano krenem dok ne rijesim registraciju i placanje, a i da vidim sto me ceka

Hvala!!
Pozdrav,

ja isto idem na ispit (lvl 1) u 06/2018, prijavu sam riješio prije 2 tjedna, te sam išao na varijantu printanog CFA curriculuma, cca 1000 kn, ali je meni bar tako lakše učiti. Što se tiče kalkulatora najviše ti se isplati kupiti na ebayu polovni ja sam svog prije godinu platio cca 100 kn i radi super, eventualno ću bateriju promijeniti prije ispita za svaki slučaj.
Što se tiče literature moja početna strategija je CFA curriculum uz videa od Mark Meldruma za bolje razumijevanje gradiva, a zadnjih mjesec dana samo vježbanje kroz mock testove. Trenutno sam na "ekonomiji", i definitivno pomaže što sam već jednom to prošao kroz faks. Da dobiješ ideju o gradivu uvijek možeš skoknit na "mračniju" stranu interneta i skinuti nešto od piratskih verzija schwesera čisto da vidiš gradivo.
__________________
"Get a bicycle. You will certainly not regret it, if you live..."
Schultz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:34   #205
Ja isto idem 6/2018. na ispit CFA Level 1 u Zagrebu
Mislio sam da bi bila dobra ideja da medusobno suradujemo i da si pomazemo tu mi iz Hrvatske. Isto dobro je nekad popricat i prodiskutirat o tom ogromnom gradivu
Schultz i Opet Ja poslat cu vam pp da se cujemo i izmjenimo kontakte i ocekivanja ako ste naravno za to....
Ako netko isto tada polaze i zeli razmjenit iskustva nek mi se javi prek pp
Pozdrav
Cio-mio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 14:55   #206
Ja sam kupio materijale od schwesera 650$

Zanima me dal svi radite poslove za koje je vezan cfa, ja direktno bas I ne ali se nadam da ce mi polozeni ispit/i pomoci u pronalazenju zeljenog posla
milanez is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:41   #207
Da li netko ima verziju Schwesera iz 2017 ili najnoviju 2018?
dalmatinac91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 05:54   #208
Jesu li ovo svih 12 tematskih gradiva koje se polažu?

http://www.investopedia.com/articles...vel-1-exam.asp

Povećava li CFA 1 sam po sebi zapošljavanje u HR? Ili Europi?
(Imanje sva tri pretpostavljam da i uvedu samu osobu u tu branšu pa onda stekne preporuke i iskustva potrebno za stjecanje članstva.)

PUNO HVALA Nightshifteru na svemu što je napisao na temi, od ogromne si pomoći! Hvala ti! :highfive:

Zadnje uređivanje malin : 18.10.2017. at 06:35.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 07:15   #209
Quote:
milanez kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio materijale od schwesera 650$

Zanima me dal svi radite poslove za koje je vezan cfa, ja direktno bas I ne ali se nadam da ce mi polozeni ispit/i pomoci u pronalazenju zeljenog posla
Ali jel nužno kupiti Schwesera? Nihgtshifter je napisao da to dobiješ kao materijale sa strane od njih, jel to točno?
Mislim ne da mi se dati preko 10 000 kn za to Računam da kasnije prijavim pa platim 1000$ prijavu. I koliko je još upis? Pa plus Schweser ako ga treba kupiti posebno. Sveukupno onda preko 10 000 kn.

Isplati li se to u Hr polagati, jel tko našao bolji posao od vas? (možda u Baker Tilly šalim se )
Mislim fluentna sam u još jednom jeziku EU pa možda tamo, ako dobrostojećim zemljama EU išta znači samo level 1? Toliko pitanja, a koliko tek gradiva.

Nightshifter radiš li ti u HR? Koliko si profitirao u karijeri nakon ta dva levela položena? Znanjem znamo da jesi.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:38   #210
Schwesera se isplati nabaviti. Ja sam uvijek koristio najjeftiniji modul, samo Schweser notes i Secret Sauce. Za prvi i drugi level značajno olakšava učenje gradiva i zadržavanje ogromnog volumena informacija a što zapravo CFA i čini teškim ispitom. Ja sam koristio soft kopiju, dwld u Vital Source aplikaciju pa sam učio samo na kompu i tabletu. Uz to sam radio rukom pisani notes i to preporučujem svima.
Treči level je posebna priča i tu je bolji odabir službeni materijal, imo.

U vezi isplati li se to u HR polagati ili ne, podijelit ću svoja iskustva iz dopisivanja sa peer study kolegama iz US i ostatka svijeta, lol.

HR je plitko tržište pa ponuda mogućih poslova ne može izrazitit snagu CFA chartera i svega što se nauči na način na koji može u US, UK ili nekoj zemlji sa razvijenim financ. tržištem. Primjer, mala je šansa da ćete se sa CFA charterom u HR zaposliti u Hedge ili PE fondu.
S druge strane, tamo je tržište rada zasićeno pa Amer kaže da se za istu poziciju javlja 20 i više kandidata, svi imaju CFA charter i MBA. Tako da tamo poslodavci gledaju da li je kandidat sve ispite položio u roku i da li je završio neki od prestižnih MBA programa ili tek neki drugorazredni.

Ne radim u Asset managementu nego u reviziji (nije Baker Tilly). Položio sam i treči level u međuvremenu, radno iskustvo mi je odobreno i stekao sam CFA charter. Klijenti to vole i domači klijenti a još više te certifikate cijene stranci. Utiječe na sveukupnu kompetenciju, a stjecanjem tih raznih stručnih titula obavezali smo se ulagati u cjeloživotno učenje, obrazovanje i dobar ugled pa takvi certifikati tome značajno doprinose.
Još je rano zaključiti koliko sam profitirao mjereno u novčanim jedinicama
s obzirom da sam certifikat stekao nedavno pa ću se o tome naknadno očitovati.
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:40   #211
Quote:
Nightshifter kaže: Pogledaj post
Schwesera se isplati nabaviti. Ja sam uvijek koristio najjeftiniji modul, samo Schweser notes i Secret Sauce. Za prvi i drugi level značajno olakšava učenje gradiva i zadržavanje ogromnog volumena informacija a što zapravo CFA i čini teškim ispitom. Ja sam koristio soft kopiju, dwld u Vital Source aplikaciju pa sam učio samo na kompu i tabletu. Uz to sam radio rukom pisani notes i to preporučujem svima.
Treči level je posebna priča i tu je bolji odabir službeni materijal, imo.

U vezi isplati li se to u HR polagati ili ne, podijelit ću svoja iskustva iz dopisivanja sa peer study kolegama iz US i ostatka svijeta, lol.

HR je plitko tržište pa ponuda mogućih poslova ne može izrazitit snagu CFA chartera i svega što se nauči na način na koji može u US, UK ili nekoj zemlji sa razvijenim financ. tržištem. Primjer, mala je šansa da ćete se sa CFA charterom u HR zaposliti u Hedge ili PE fondu.
S druge strane, tamo je tržište rada zasićeno pa Amer kaže da se za istu poziciju javlja 20 i više kandidata, svi imaju CFA charter i MBA. Tako da tamo poslodavci gledaju da li je kandidat sve ispite položio u roku i da li je završio neki od prestižnih MBA programa ili tek neki drugorazredni.

Ne radim u Asset managementu nego u reviziji (nije Baker Tilly). Položio sam i treči level u međuvremenu, radno iskustvo mi je odobreno i stekao sam CFA charter. Klijenti to vole i domači klijenti a još više te certifikate cijene stranci. Utiječe na sveukupnu kompetenciju, a stjecanjem tih raznih stručnih titula obavezali smo se ulagati u cjeloživotno učenje, obrazovanje i dobar ugled pa takvi certifikati tome značajno doprinose.
Još je rano zaključiti koliko sam profitirao mjereno u novčanim jedinicama
s obzirom da sam certifikat stekao nedavno pa ću se o tome naknadno očitovati.

Malo te zeza IJE i č i ć, ali dobro, učio si na engleskom. (naj se ljutiti )

Ako ne profitiraš u ovoj prćiji 'rvackoj, onda nemam riječi. Da CFA ništa ovdje ne znači, pa čak i u kratkom roku, no comment. Bježi onda u London ili negdje gdje stvari imaju više smisla. Sad si me demoralizirao za polaganje uopće prvog.
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 22:42   #212
CFA level 1

To me zeza od vrtića a imam preko 40. Lol!

Inače koristim Spell checker ali na Forumu ga nema.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:04   #213
Malin

Ići polagati sve CFA ispite pa se onda nadati da će te netko zaposliti po meni nije dobar smijer. Ukoliko nemaš radno iskustvo, nećeš niti dobiti Charter čak i ako položiš sve ispite a bez toga to i nema puno smisla. Previše je to žrtvovanja. Kada/Ako počneš učiti taj materijal sjetiti ćeš se o čemu govorim.

Ne znam kakva ti je situacija i dosadašenje iskustvo ali radije probaj prvo naći posao u financ. sektoru koji u širem smislu obuhvaća financijsko izvještavanje, internu, eksternu reviziju, procijenu vrijednosti financijske imovine i financijsko savjetovanje (FAS) pa tek onda kreni na ispit. Moguće da će to tada i tvoj poslodavac financirati. Sretno!
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:08   #214
Quote:
Nightshifter kaže: Pogledaj post
Malin

Ići polagati sve CFA ispite pa se onda nadati da će te netko zaposliti po meni nije dobar smijer. Ukoliko nemaš radno iskustvo, nećeš niti dobiti Charter čak i ako položiš sve ispite a bez toga to i nema puno smisla. Previše je to žrtvovanja. Kada/Ako počneš učiti taj materijal sjetiti ćeš se o čemu govorim.

Ne znam kakva ti je situacija i dosadašenje iskustvo ali radije probaj prvo naći posao u financ. sektoru koji u širem smislu obuhvaća financijsko izvještavanje, internu, eksternu reviziju, procijenu vrijednosti financijske imovine i financijsko savjetovanje (FAS) pa tek onda kreni na ispit. Moguće da će to tada i tvoj poslodavac financirati. Sretno!
Iskreno smatram da je puno veća šansa da se zaposlim u financijskom sektoru ako imam polozen barem prvi level CFA ispita, jer i samo s tim levelom se dovoljno dobro mozes diverzificirate od gomile ekipe koja samo misli da zna o financijama. Niti jedan poslodavac nece olako odbiti kandidata za posao koji ima polozen CFA level 1 cak i ako je samo pretendent za isti. Po meni cijenit ce dodatno tvoje obrazovanje i ulaganje u najvrijedniji oblik imovine, a povrh svega toga svjestan je da vise moze dobiti od takvog kandidata nego izgubiti tj oportunitetni trosak nezaposljavanja nekog takvog mu je ogroman.
dalmatinac91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:11   #215
Možda ali to će se dogoditi ako imaš barem Level 2. Puno ljudi ima položeno samo prvi čak i kod nas.
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:40   #216
Quote:
Nightshifter kaže: Pogledaj post
Malin

Ići polagati sve CFA ispite pa se onda nadati da će te netko zaposliti po meni nije dobar smijer. Ukoliko nemaš radno iskustvo, nećeš niti dobiti Charter čak i ako položiš sve ispite a bez toga to i nema puno smisla. Previše je to žrtvovanja. Kada/Ako počneš učiti taj materijal sjetiti ćeš se o čemu govorim.

Ne znam kakva ti je situacija i dosadašenje iskustvo ali radije probaj prvo naći posao u financ. sektoru koji u širem smislu obuhvaća financijsko izvještavanje, internu, eksternu reviziju, procijenu vrijednosti financijske imovine i financijsko savjetovanje (FAS) pa tek onda kreni na ispit. Moguće da će to tada i tvoj poslodavac financirati. Sretno!
Ja bih to htjela položiti jer me zanima, makar nisam taj smjer. Jako je teško upasti negdje u reviziju/financije ako si radio negdje drugdje prije, kao što ja jesam i nemaš iskustva u tom području, zato bih htjela barem CFA 1 čisto da naučim nešto. Pa onda na odmet ne može biti nikako. Završila sam u drugim vodama jer sam tamo dobila posao, to nikad ne znaš nažalost. Da sam završila financije smjer (a nisam) pa upala u jednu od The Big 4, to bi bio idealan scenarij, ali za usavršavanje makar zbog sebe nikad nije kasno. (iako znam da treba procijeniti isplativost ulaganja i vremena i novaca i truda)
Ti svi materijali i to sve se polaže na engleskom jel tako? (mislim pretpostavljam da da, ali ajde pitam bez srama)
malin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:56   #217
To je pozitivan stav.
Spremi se na puno učenja i puno odricanja. Novac je manji problem. Prvi level je skuplji jer plaćaš nekakvu upisninu koliko se sjećam a kasnije za ranu prijavu cifra je negdje oko $400 što je puno jeftinije čak i od naših studija po godini.
Još oko $300 trebaš odvojiti za Schwesera osim ako ga ne pokušaš skinuti sa nekih kineskih i inih stranica ali već na prvom levelu će ti objasniti da je korištenje piratskih materijala u nesuklandosti sa kodeksom Etike CFAI.

Sve u svemu, CFA studij je kreiran da bude cjenovno dostupan mnogima. Ako ćeš sudjeolvati u diskusijama na portalima, vidjeti ćeš da u program idu i iz puno siromašnijih krajeva (Afganistan, Afrika i sl.). Također moguće je aplicirati i za plaćenu školarinu tj. stipendiju CFAI.

Veći problem je slobodno vrijeme. Ako nemaš djece i stalni posao, možda je to dobra prilika za riješiti to u 2-3 godine.

Materijal i ispit je iskljućivo na engleskom ali to nije problem čak i ako imaš samo solidno znanje engleskog jezika. Uhodat ćeš se nakon pročitanih prvih 50 stranica. Oism toga na 1. i 2. levelu, pogotovo na drugom, minimum 50 % curriculuma su brojevi tj. kvantitativni koncepti. Sretno!
__________________
models and bottles
Nightshifter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2018., 22:41   #218
Question

Zdravo. Skoro sam pocela da gledam vezano za CFA pa me zanima jel ja mogu da polazem ispit ako nisam diplomirala na visoj ekonomskoj od tri godine studija? Zanima me i po koliko ste sati ucili svaki dan i koliko je to vremenski potrebno da se nauci taj prvi level?
Micatrader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 05:12   #219
Ima li koga da mi odgovori??
Micatrader is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 10:07   #220
Za uvjete ne znam, čudno mi da to nema na njihovom webu. Frend je polagao sva 3 levela. Koliko se sjećam za svaki bi učio oko pola godine...negdje od cca nove godine do 6. mjeseca kad su ispiti. Svaki dan po nekoliko sati s tim da se zadnji mjesec nismo uopće viđali jer je doslovno bilo 'svaki dan' i još bi uzeo godišnji nekoliko tjedana prije ispita. Literatura je dosta opširna i treba to sve proći i pohvatati. Ako nisi ekonomske struke bit će malo teže, ali da se.
StvarnoNeznam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.