Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 10:33   #4441
Plaćaš račune kako ih dobiješ, ne zamaraš se PDV-om. Ako nemaš novaca na računu, a ne možeš čekati poticaje, uplati si pozajmnicu.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:06   #4442
Imam pitanje
Sto kad s poslovnog racuna narucim nesto tipa iz zare, artikal mi ne odgovara i nakon sto ga vratim,oni mi uplate nazad novce na racun?
Da to stavljam u kpr ili ne,kad nema veze s poslovanjem?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:06   #4443
što ako sada zatvorim obrt... porez plaćam za idući kvartal normalno? isto do 15. predajem u poreznoj dokumentaciju itd. i doprinose plaćam iduće godine (obrt uz zaposlenje)? ili kako to ide?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 11:48   #4444
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
2231,25 doprinosi godisnji (za one koji su vec zaposleni) + 1530 porez... jel to podijelim na 12 mjeseci i pomnozim s dva mjeseca (ako otvorim pocetkom idućeg mjeseca)? ili se to nekako drugacije racuna?

i sad recimo napravim u tom vremenu 20.000 kn prometa ili 50.000... sto to znaci za mene iduce godine sto se tice poreznih razreda? ne mislim da cu napraviti jako puno, ali 20ak tisuca bi mogao.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 11:40   #4445
jel zna netko možda koliko točno mogu očekivati da će mi poslat račun za doprinose, ja sam stalno zaposlena, sa strane imam obrt, zadnji razred (do 230 000 kuna)? da znam koliko cca da si čuvam na računu kad sjedne honorar u prosincu
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 05:56   #4446
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Da, poreza plaćaš prema razmjernom djelu godine, doprinosi za svaki mjesec isti. Otvori s 1.11. ili 1.12. ako ti je to bitno..
Poreza ćeš u prvoj godini platiti kao da si u najnižem razredu bez obzira koliko imaš, ali će ti taj iznos gledati kao ogledni za drugu godinu i razred u koji će te staviti. Sve lijepo transparentno pratiš na E-građani.
Ovomi bas nije jasno.
Ja sma kreno krajem petoga, upiso sam se u najnizi razreed, a sada imam 80000 kn primitaka. (razmjerno dakle sada ulazim u najvisi razred)

Placam stalno porez za najnizi razred.
I sta ce se sad dogodit krajem godine. CU morat neku razliku platiti kada im predam knjigu primitaka i kada vide po tome u kojem sam razredu?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 09:35   #4447
pozz ekipa

namjeravam otvoriti pausalni obrt pa me za sad muci fiskalna blagajna.naime zelim mobilnu sa mogucnosti placanja karticama klijenta.
ili ja ne gledam dobro ili nema ponuda na internetu osim t coma.proizvode cu prodavati na terenu i preko interneta.svi nude za gotovinu mob.fiskalne blagajne,sto mi ne odgovara.svima nam se dogodilo da nekad nemamo gotovine kod sebe pa platimo karticama.
t com-ova nema wifi vezu za spajanje,moram uzeti karticu sa prometom 4 gb (29 kn ).naravno a mob.fiskalne koje ne rade sa karticama imaju wifi.
uglavnom jel tko naletio negdje na mob.fiskalne blagajne koje primaju karticno placanje a da nije t com u pitanju?
tnx
eler2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 11:45   #4448
Zašto mora biti spojeno? Naplatiš karticu, a izdaš račun drugom app?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 18:50   #4449
ne znam za drugi nacin osim onog sto sam napisao.
jel odmah i trosak veci posto koristim dvije usluge?
eler2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:50   #4450
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
Imam pitanje
Sto kad s poslovnog racuna narucim nesto tipa iz zare, artikal mi ne odgovara i nakon sto ga vratim,oni mi uplate nazad novce na racun?
Da to stavljam u kpr ili ne,kad nema veze s poslovanjem?

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Ne ide u KPR, jedino u objašnjenja uz PO-SD, kopija izvoda gdje se vidi uplata i povrat
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:51   #4451
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
jel zna netko možda koliko točno mogu očekivati da će mi poslat račun za doprinose, ja sam stalno zaposlena, sa strane imam obrt, zadnji razred (do 230 000 kuna)? da znam koliko cca da si čuvam na računu kad sjedne honorar u prosincu
6.037,50 kn
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:52   #4452
Quote:
anemovic kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja do sada razumio, trebaš imati PDV ID broj ako:
1. prodaješ usluge unutar EU drugim firmama ili privatnim osobama,
2. prodaješ dobra unutar EU drugim firmama

Ne trebaš imati PDV ID ako prodaješ dobra privatnim osobama iz EU.
Za privatne osobe ne treba PDV ID niti u jednom slučaju kod paušalaca...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 14:49   #4453
što kad obrtnik paušalac želi naplatiti uslugu poduzeću sa sjedištem u trećoj zemlji a to poduzeće tvrdi da ni ono prema zakonu svoje zemlje nije dužno platiti nikakav porez na tu izvršenu uslugu?

po meni to onda ide kao B2C jer nitko nema obavezu platiti porez?
mogu li staviti samo članak 90?

ili ipak čl. 17 i nositi obrazac PDV?
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:33   #4454
Jel se moraju kupiti nove fiskalne blagajne i novi Soft kao stare su zastarile su aplikacije i hardver hoce mi uzet 2000kn ponovo a prije par godina sam kupio novu za 2000kn kaj oni misle da cu svake 3god davat 2000kn za novi Soft i hardver(tablet) jel me muljaju ili kaj da moram ponovo kupit
Kao do 16.11 moram valjda im je ponestalo para pa me hoce zavaljat kazu nebu delala nakon 16og
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:35   #4455
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
što kad obrtnik paušalac želi naplatiti uslugu poduzeću sa sjedištem u trećoj zemlji a to poduzeće tvrdi da ni ono prema zakonu svoje zemlje nije dužno platiti nikakav porez na tu izvršenu uslugu?

po meni to onda ide kao B2C jer nitko nema obavezu platiti porez?
mogu li staviti samo članak 90?

ili ipak čl. 17 i nositi obrazac PDV?
Ako nemate potvrdu da se radi o firmi (porezni broj) složila bih se da onda ide čl.90 i tretirati kao B2C.

Ako imate potvrdu da se radi o firmi, onda čl.17 i PDV obrazac.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:43   #4456
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ako nemate potvrdu da se radi o firmi (porezni broj) složila bih se da onda ide čl.90 i tretirati kao B2C.

Ako imate potvrdu da se radi o firmi, onda čl.17 i PDV obrazac.
hvala
firma je, znači ipak čl. 17
Rabarbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:54   #4457
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ovomi bas nije jasno.
Ja sma kreno krajem petoga, upiso sam se u najnizi razreed, a sada imam 80000 kn primitaka. (razmjerno dakle sada ulazim u najvisi razred)

Placam stalno porez za najnizi razred.
I sta ce se sad dogodit krajem godine. CU morat neku razliku platiti kada im predam knjigu primitaka i kada vide po tome u kojem sam razredu?
Sad ni ja ne razumijem ništa.
Zar se i za to gleda? Mislio sam da možeš otvoriti i usred godine i natući primitaka do 230.000 i da je to ok. Onda ispada da ne možeš??

Molim odgovor na moje pitanje otprije:

Quote:
2231,25 doprinosi godisnji (za one koji su vec zaposleni) + 1530 porez... jel to podijelim na 12 mjeseci i pomnozim s dva mjeseca (ako otvorim pocetkom idućeg mjeseca)? ili se to nekako drugacije racuna?

i sad recimo napravim u tom vremenu 20.000 kn prometa ili 50.000... sto to znaci za mene iduce godine sto se tice poreznih razreda? ne mislim da cu napraviti jako puno, ali 20ak tisuca bi mogao.
S tim da sad ne kužim jel smijem uopće imati promet malo značajniji do kraja godine ako sada otvorim.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 10:32   #4458
Ukupan iznos primitaka definira da li ostaješ u paušalu slijedeću godinu ili ne...o tome je već bilo riječi i stavio sam na forum sken dopisa PU gdje je to jasno navedeno.

Što se tiče pitanja primitaka u prvoj godini i poreznih razreda...a ko je obrt prijavljen tijekom godine, radi manje od 12 mjeseci, onda se u obracunu poreza za drugu godinu svrstava u razred prema razmjernom broju mjeseci.

Kod mene je to bilo ovako...otvorio sam obrt krajem siječnja i prijavio primitke u prvom razredu. Na kraju godine sam imao primitke malo ispod granice prvog razreda i u slijedećoj godini plaćao porez za drugi razred jer sam razmjerno upao u drugi razred.
zdolfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 11:19   #4459
Quote:
zdolfi kaže: Pogledaj post
Ukupan iznos primitaka definira da li ostaješ u paušalu slijedeću godinu ili ne...o tome je već bilo riječi i stavio sam na forum sken dopisa PU gdje je to jasno navedeno.

Što se tiče pitanja primitaka u prvoj godini i poreznih razreda...a ko je obrt prijavljen tijekom godine, radi manje od 12 mjeseci, onda se u obracunu poreza za drugu godinu svrstava u razred prema razmjernom broju mjeseci.

Kod mene je to bilo ovako...otvorio sam obrt krajem siječnja i prijavio primitke u prvom razredu. Na kraju godine sam imao primitke malo ispod granice prvog razreda i u slijedećoj godini plaćao porez za drugi razred jer sam razmjerno upao u drugi razred.
A ako ipak ne ostvaris tolike primitke, sto ako preplatis porez?

Znaci ako ja sada otvorim obrt i imam npr 40.000 kn prometa u 2 mjeseca, oni ce pretpostaviti da ce mi jednako dobro ici iduce godine i placat cu za najvisi razred? Sigurno nece tako biti svaki mjesec, to mi je sada uletila jedna prilika koju ne bi propustio, ali ovako ce mi biti problem...

Jel mogu zatvoriti obrt i ponovo ga otvoriti kad bude posla?
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:38   #4460
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
A ako ipak ne ostvaris tolike primitke, sto ako preplatis porez?

Znaci ako ja sada otvorim obrt i imam npr 40.000 kn prometa u 2 mjeseca, oni ce pretpostaviti da ce mi jednako dobro ici iduce godine i placat cu za najvisi razred? Sigurno nece tako biti svaki mjesec, to mi je sada uletila jedna prilika koju ne bi propustio, ali ovako ce mi biti problem...

Jel mogu zatvoriti obrt i ponovo ga otvoriti kad bude posla?
itko?
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.