Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 22:03   #61
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
ima ljudi koji su sretni i zadovoljni sami sa sobom, tj. ne treba im nikakav vanjski utjecaj za to, u ovom slučaju društvo, ne kažem da ne žude za istim već da nije presudno, a ima onih koji su sretni i zadovoljni jedino kad su u društvu drugih, ali šta se onda događa kad drugih nema, ostaješ sam sa sobom i patiš za društvom, sve u svemu, na svakome je da odluči gdje će tražiti sreću i zadovoljstvo, u sebi ili drugima
Ne znamo ima li takvih ljudi i koliko. Baš bi me zanimalo koliko bi ljudi uspjelo ostat normalno da ih pošaljemo u svemir same na nekoliko godina. Naravno, da nisu psihološki pripremljeni astronauti koji su, između ostalog, i selektirani po svojoj psihičkoj stabilnosti. Rijetki su oni koji bi se uopće mogli nositi sa samoćom, a kamoli biti sretni. Jednostavno nismo evoluirali za to i takvi su ljudi debele iznimke.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:12   #62
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ne znamo ima li takvih ljudi i koliko. Baš bi me zanimalo koliko bi ljudi uspjelo ostat normalno da ih pošaljemo u svemir same na nekoliko godina. Naravno, da nisu psihološki pripremljeni astronauti koji su, između ostalog, i selektirani po svojoj psihičkoj stabilnosti. Rijetki su oni koji bi se uopće mogli nositi sa samoćom, a kamoli biti sretni. Jednostavno nismo evoluirali za to i takvi su ljudi debele iznimke.
Slažem se da čovjek nije usamljena divlja zvijer, i da bolje funkcionira u društvu. Ali da bi se to ostvarilo, uistinu mora prvo postati zadovoljan sam sa sobom. Inače postaje ovisan o drugima, a to je gore nego kad si sam i neovisan . Tek onda može tražiti partnericu i osnovati zdravu vezu. Suživot a ne ovisnost sa drugim ljudima se inače zove međuovisnost. Naravno prijelazi između tih faza osobnog razvoja nisu oštri i djelomično se preklapaju. Meni se čini da je autor još uvijek pasivno ovisna osoba, bez obzira na plaću u visini dvostrukog hrvatskog prosjeka.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:32   #63
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Slažem se da čovjek nije usamljena divlja zvijer, i da bolje funkcionira u društvu. Ali da bi se to ostvarilo, uistinu mora prvo postati zadovoljan sam sa sobom. Inače postaje ovisan o drugima, a to je gore nego kad si sam i neovisan . Tek onda može tražiti partnericu i osnovati zdravu vezu. Suživot a ne ovisnost sa drugim ljudima se inače zove međuovisnost. Naravno prijelazi između tih faza osobnog razvoja nisu oštri i djelomično se preklapaju. Meni se čini da je autor još uvijek pasivno ovisna osoba, bez obzira na plaću u visini dvostrukog hrvatskog prosjeka.
Dobro, više-manje se slažem s tim. Postoji ta neka doza unutarnjeg zadovoljstva koja je potrebna. U smislu da čovjek treba biti na mjestu i posložiti si um umjesto da je u glavi kaos.

Osobno bih autoru preporučio da se upozna malo više sa svojom muškom stranom i njeguje ju. Neka upiše nekakav borilački sport, primjerice boks. Neka izvadi oružni list i upiše se u neku streljanu ili se počne baviti lovom. Piše da već vježba, ali neka ubaci i aerobni trening u to. Budući da kaže da je ružan, neka poradi malo na svom izgledu i popravi ono što se popravit da.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:37   #64
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Ali samo zato što sam dobio po meni vrlo uvjerljivo objašnjenje zašto ne uspijem nikako naći onu pravu.
Naravno da si dobio.

Posve je ljudski, i po tome nisi nikakva iznimka, da nam je "vrlo uvjerljivo objašnjenje" svako objašnjenje koje je u svojoj osnovi - izlika. Sve što nas ekskulpira u stvari koja nas muči, sve što je izvan ili iznad nas - od djetinjaste jedinice koju nismo dobili zato što nismo učili, nego zato što nas učitelj mrzi, preko fakulteta koji ne možemo završiti ili posla koji ne možemo dobiti ne zato što smo balvan nego zbog toga što smo politički nepodobni, pa do života koji nam je zakurac samo zbog toga što nas je majka rodila baš ondje i baš tada - pa mi tu, etojeli, ni ne možemo ništa.

Taki je propis.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:39   #65
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Neka izvadi oružni list i upiše se u neku streljanu ili se počne baviti lovom.
Hasta la Revolucion siempre!
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:40   #66
Čovjeku nedostaje partner, a vi mu savjetujete da nabavi oružje.

Mislim, nije ni to loša ideja za doći do partnerice, dapače, vrlo efikasna. #svejedozvoljenouljubaviiratu
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:45   #67
Quote:
videodrome kaže: Pogledaj post
Jednostavnom nemam tu motivaciju koju sam prije imao. Ne vidim smisao. Ženu ne mogu naći jer sam ženama bezvrijedan. Što onda raditi. Putovanje je lijep bijeg od problema ali oni se vrate onog trenutka kad se vratim s puta ili provedem dan koji nije potpuno ispunjen aktivnostima. Ima li ovakav život smisla? Kako se zavarati i motivirati za ostatak života?
iznenadio bi se kolikim bi ženama prestao biti bezvrijedan kad bi se znao kvalitetno prezentirati. post ti odiše takvim crnilom da je to jednostavno apsurdno uz činjenicu da si mlad, vodiš računa o izgledu, zarađuješ min. 10k mjesečno s tendencijom rasta, imaš veliki stan samo za sebe, mogućnost putovanja itd. ako ti ne ide upucavanje u klubovima, jednostavno se okreni traženju sreće preko interneta.

i btw, po opisanom bih rekao da tvoj život ima više smisla nego životi mnogih uparenih koje poznajem. susjedova starija kćer se već nakon srednje udala i pokupila na selo gdje živi s mužem i njegovim roditeljima, a danas ima već troje djece. radni staž 0, obrazovanje 0, smisao života = rađanje djece i briga o domaćinstvu. tebi to možda zvuči super iz perspektive usamljenog samca, ali meni osobno bi bio horor da si u tako ranoj dobi natovarim sve to na leđa.

motiviraj se time da se žena lako može pojaviti i postati točka na i u tvojem životu, dok će žena iz mojeg primjera vjerojatno do kraja života ostati na razini rasplodne kobile, a vjerojatno i socijalni slučaj ako joj brak krahira

kao što rekoh, internet. u 2017. smo, ne bi bio ni prvi ni zadnji koji bi sreću potražio na taj način.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:52   #68
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
susjedova starija kćer se već nakon srednje udala i pokupila na selo gdje živi s mužem i njegovim roditeljima, a danas ima već troje djece. radni staž 0, obrazovanje 0, smisao života = rađanje djece i briga o domaćinstvu.
Za desetak eura mjesečno možeš se pretplatiti na Netflix. Za petnaestak kuna mjesečno možeš se pretplatiti na Ariely in the Pocket.

Vjeruj mi, to je puno korisnije od virenja preko susjedova plota.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:52   #69
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Dobro, više-manje se slažem s tim. Postoji ta neka doza unutarnjeg zadovoljstva koja je potrebna. U smislu da čovjek treba biti na mjestu i posložiti si um umjesto da je u glavi kaos.

Osobno bih autoru preporučio da se upozna malo više sa svojom muškom stranom i njeguje ju. Neka upiše nekakav borilački sport, primjerice boks. Neka izvadi oružni list i upiše se u neku streljanu ili se počne baviti lovom. Piše da već vježba, ali neka ubaci i aerobni trening u to. Budući da kaže da je ružan, neka poradi malo na svom izgledu i popravi ono što se popravit da.
Ja bih mu pak radije preporučio da upiše nešto gdje će biti u grupi. Pa eto, može i boks, zaš ne, ali i ne mora. Može atletika rekreativna,tenis ili bilo koji drugi sport. Škola stranih jezika, plesni tečaj, što već želi nemam pojma.
Oružje mi je malo toomuch za nekog toliko depresivnog pogleda na svijet
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:54   #70
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Za desetak eura mjesečno možeš se pretplatiti na Netflix. Za petnaestak kuna mjesečno možeš se pretplatiti na Ariely in the Pocket.

Vjeruj mi, to je puno korisnije od virenja preko susjedova plota.
starci su joj u stanu odmah do mojeg i znam ju od malena, ne moram čak ni virit kad se sami pohvale, a i dođe u posjet relativno često. tako da...
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:57   #71
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Čovjeku nedostaje partner, a vi mu savjetujete da nabavi oružje.

Mislim, nije ni to loša ideja za doći do partnerice, dapače, vrlo efikasna. #svejedozvoljenouljubaviiratu
oni mu savjetuju da bude partner sam sebi, genijalni new age shit
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:01   #72
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
oni mu savjetuju da bude partner sam sebi, genijalni new age shit
Partner je ljubav + seks. Ako voliš sam sebe, samo se još trebaš seksat sa sobom, što ne bi trebao biti problem.

Ima smisla.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:03   #73
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Čovjeku nedostaje partner, a vi mu savjetujete da nabavi oružje.

Mislim, nije ni to loša ideja za doći do partnerice, dapače, vrlo efikasna. #svejedozvoljenouljubaviiratu


Govorim mu da upiše streljanu zato kaj mi se čini da ga žene odbijaju jer je previše mekan. Mora se upoznat sa krkanom u sebi. Očvrsne čovjek od takvih stvari.

I izbjegavao bi na njegovom mjestu upoznavanje po klubovima i internetu. To eventualno ako mu je samo do seksa pa ako igrom slučaja naleti neka s kojom se isplati nešto ozbiljno. Neka se radije drži upoznavanja preko prijatelja, nekih aktivnosti koje ga zanimaju i sličnih stvari.
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Ja bih mu pak radije preporučio da upiše nešto gdje će biti u grupi. Pa eto, može i boks, zaš ne, ali i ne mora. Može atletika rekreativna,tenis ili bilo koji drugi sport. Škola stranih jezika, plesni tečaj, što već želi nemam pojma.
Oružje mi je malo toomuch za nekog toliko depresivnog pogleda na svijet
Dobro, neka. Makar bi na njegovom mjestu prvo krenuo sa boksom. Strane jezike i ples neka ostavi za kasnije. Tamo može i upoznavat žene, ali džabe mu to dok on sam ne očvrsne pošto kaže da ga žene i ovako odbijaju. Ne smije bit germa. Zato i kažem borilačke vještine i sportovi te općenito tipično muške stvari.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:04   #74
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
starci su joj u stanu odmah do mojeg i znam ju od malena, ne moram čak ni virit kad se sami pohvale, a i dođe u posjet relativno često. tako da...
Jel ona plače, prijeti samoubojstvom, štrajka glađu, zove upomoć?

Nije ti jasno koliki je ego-trip očekivanje da cijeli Svemir živi onako kako ti smatraš da treba živjeti?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:09   #75
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije ti jasno koliki je ego-trip očekivanje da cijeli Svemir živi onako kako ti smatraš da treba živjeti?
ne sjećam se da sam igdje to napisao, ali slobodno mi citiraj taj dio pa ćemo nastaviti, nikakav problem
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:12   #76
A što je tvoje izrugivanje njezinu načinu života ako ne jebanje majke svakome tko se drzne živjeti mimo tvojih kanona?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:15   #77
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naravno da si dobio.

Posve je ljudski, i po tome nisi nikakva iznimka, da nam je "vrlo uvjerljivo objašnjenje" svako objašnjenje koje je u svojoj osnovi - izlika. Sve što nas ekskulpira u stvari koja nas muči, sve što je izvan ili iznad nas - od djetinjaste jedinice koju nismo dobili zato što nismo učili, nego zato što nas učitelj mrzi, preko fakulteta koji ne možemo završiti ili posla koji ne možemo dobiti ne zato što smo balvan nego zbog toga što smo politički nepodobni, pa do života koji nam je zakurac samo zbog toga što nas je majka rodila baš ondje i baš tada - pa mi tu, etojeli, ni ne možemo ništa.

Taki je propis.
Nema se smisla natezati s nekim oko pitanja horoskopa, natalnih karata ako osoba u to ne vjeruje.
Ipak, meni je objašnjenje koje spominje Saturn u petom polju sasvim dovoljno, kao i činjenica da mi je Venera u Ovnu.
Jedino je zanimljivo vidjeti kako osobe koje ne vjeruje u horoskopu budu iznenađene kad skuže da mi ne ide u onom području života gdje im se nalazi natalni Saturn.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:21   #78
A da kupiš ženu, autore?
Bar imaš dobar posao.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:34   #79
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
A što je tvoje izrugivanje njezinu načinu života ako ne jebanje majke svakome tko se drzne živjeti mimo tvojih kanona?
nije to nikakvo "jebanje majke svakome tko se drzne živjeti mimo mojih kanona", Byrone, već elementarno pravo na stav kojeg, vjerovao ili ne, smijem imati. tvoje opcije su da se pomiriš s time i klikneš na 'odjavi se' gore ili da... well, to ti je u biti jedina opcija
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 23:37   #80
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Saturn u petom polju sasvim dovoljno, kao i činjenica da mi je Venera u Ovnu.
Je, sigurno je to.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.