Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 00:27   #21
Ja sam vrlo brzo pronašao stručno (to ne računam kao da sam pronašao posao) i od tada zujim što se tiče radnog odnosa, bit će uskoro godinu dana. Radim freelance gluposti za sitnu lovu i rok plaćanja kad se sjete.

Ne znam zašto bi se netko sramio reći koliko dugo traži posao? To je kao kad čujem i vidim roditelje koji se srame što im je dijete bolesno i onda ga skrivaju.

Inače ima jedna zanimljivost, ako slučajno radite povremeno kao freelance (pogotovo na ugovor o djelu/autorski), lijepo vas obrišu sa burze i ne možete se uopće javiti za stručno.

Ranije sam spominjao da imam kolegu koji kao doktor znanosti nema posla nego isto freelanca gluposti dok mu ne prekipi pa i on ne pobjegne van...

BTW nisam iz ZG, ali ne može ekonomija jedne države biti samo jedan grad ili ipak može...

P.S. imam i ja preporuke, ali znate koliko vrijede? Ne trebam ni reći koliko vrijede...
__________________
This is just my opinion so don't get all butt hurt.

Zadnje uređivanje adidasclimacool : 01.10.2017. at 00:29. Reason: edit
adidasclimacool is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:06   #22
Nakon sto sam odlucio prekinut faks, zvali su me vec nakon tjedan i pol na razgovor u jedbu od firmi di sam poslao molbu, jel i u roku od jos 3 tjedna sam bio zaposlen.. Iznenadio sam se jer sam ocekivao bar mjesec dana za bilokakav odgovor
Mathijas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 23:46   #23
VSS ekonomist, nakon stručnog 2 godine tražio posao u struci i napokon našao.
Bez veze i poznanstva je gotovo nemoguće dobiti nešto pošteno u struci u što sam se sad zadnje dve godine uvjerio, prošao jedno 30-ak mukotrpnih testiranja i još više razgovora i nikad ništa. Većina ekipe koje znam preko veze se zaposlila što i sami kažu, ovi još nezaposleni nemaju nikog, vid čuda. Slična stvar je i s pravnicima.
Savjet koji bi sebi dao prije 3 godine kad sam tražio stručno je pametno odabrat stručno jer je to jedna šansa i poslje moguća patnja na burzi ak se nema dobra veza.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 11:40   #24
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
VSS ekonomist, nakon stručnog 2 godine tražio posao u struci i napokon našao.
Bez veze i poznanstva je gotovo nemoguće dobiti nešto pošteno u struci u što sam se sad zadnje dve godine uvjerio, prošao jedno 30-ak mukotrpnih testiranja i još više razgovora i nikad ništa. Većina ekipe koje znam preko veze se zaposlila što i sami kažu, ovi još nezaposleni nemaju nikog, vid čuda. Slična stvar je i s pravnicima.
Savjet koji bi sebi dao prije 3 godine kad sam tražio stručno je pametno odabrat stručno jer je to jedna šansa i poslje moguća patnja na burzi ak se nema dobra veza.
Post je uistinu super i u malo riječi je puno toga rečeno savršeno istinito. Ali, zanima me, što to znači "pametno odabrati stručno" jer ako se SOR odradi u državnoj upravi to je za 90% ljudi slijepa ulica jer ako nemaju političke veze završe na ulici. SOR kod privatnika vjerojatno znači ostanak u firmi nakon SOR-a uz veliki napor, izrabljivanje, rad od jutra do mraka i sl. Najbolje firme za odraditi SOR bi bile firme poput Kraša, Plive i sl. ali one vrlo rijetko objavljuju natječaje za SOR... Tako da, sve je to lutrija, ako nemaš dobre, ali i uspješne veze. Nažalost.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:46   #25
Tako je, isplativije je SOR odraditi u privatnim sektoru nego javnom, pošto oni ne zadržavaju, sada jedino ako tamo stvoriš neka poznanstva pa danas sutra kad bude natječaj i imaš neke šanse.
Privatni sektor isto može bit kocka, zato velim, dobro se informirat prije, nije isto kod svih, Sberbank je npr. koma kaj se tiče odabira za SOR, Erste i PBZ su bolje opcije, PBZ je jedne godine ostavio čak 90-ak ljudi sa stručnog..itd, treba čitat forum stalno, raspitivat se kod svih živih..ma koma, da nisam sad dobio dobar posao u struci, pakirao bi za Irsku jer em to što te s kasnih dvadeset godina i godinu 'iskustva' sa stručnog nijedan privatnik neće htjet ni razmotrit uopće em poniženja i bahata ophođenja na intervjuima od strane malih hrvatskih privatnika 'bu hu hu pa vi honorarno radite posao osnovnoškolca, budite sretni što smo vas uopće pozvali'. Sad ekipa svašta savjetuje, upiši nimalo jeftine tečajeve računovodstva, SQL-a, volontiraj ovo ono, al nažalost nekolicina kolega kaj ima CV za izbuljit oči, sad upravo čisti stubišta i prodaje na štandovima, u velkom broju slučaja ne pomaže baš ništa osim dobre veze.

Zadnje uređivanje zoomzoom888 : 08.10.2017. at 18:56.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 20:03   #26
Talking

Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Tako je, isplativije je SOR odraditi u privatnim sektoru nego javnom, pošto oni ne zadržavaju, sada jedino ako tamo stvoriš neka poznanstva pa danas sutra kad bude natječaj i imaš neke šanse.
Privatni sektor isto može bit kocka, zato velim, dobro se informirat prije, nije isto kod svih, Sberbank je npr. koma kaj se tiče odabira za SOR, Erste i PBZ su bolje opcije, PBZ je jedne godine ostavio čak 90-ak ljudi sa stručnog..itd, treba čitat forum stalno, raspitivat se kod svih živih..ma koma, da nisam sad dobio dobar posao u struci, pakirao bi za Irsku jer em to što te s kasnih dvadeset godina i godinu 'iskustva' sa stručnog nijedan privatnik neće htjet ni razmotrit uopće em poniženja i bahata ophođenja na intervjuima od strane malih hrvatskih privatnika 'bu hu hu pa vi honorarno radite posao osnovnoškolca, budite sretni što smo vas uopće pozvali'. Sad ekipa svašta savjetuje, upiši nimalo jeftine tečajeve računovodstva, SQL-a, volontiraj ovo ono, al nažalost nekolicina kolega kaj ima CV za izbuljit oči, sad upravo čisti stubišta i prodaje na štandovima, u velkom broju slučaja ne pomaže baš ništa osim dobre veze.
Ajde, barem se ne moram brinuti oko mirovine, jer je zasigurno ovakvim tempom neću nikada ni imati.
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 11:11   #27
Evo ja već 2 godine na birou. Ne tražim posao iz snova nego u struci, za ostalo sam prekvalificirana, na kraju bi mi se više isplatilo da sam samo gimnaziju završila..
Cersei00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 21:57   #28
U struci nisam nikad radila,imala sam par godina privatni posao blisko mojoj struci.
Uvijek je bila situacija trazi bolje i isplativije a to da sjedim kuci cekajuci idealno nikad nije dolazilo u obzir.
Zivotni razlozi..
I tako sam dosla na ideju da naucim nesto sto ne zna puno ljudi .
I ucila sam u privatno vrijeme vala jesam .
A onda sam naucila kako od toga raditi pare.
Kao takva sadasnjem poslodavcu vrijedim vise nego brat rodjeni i bome me fajnn fajnn placa. i ja uvjetujem svoje ..u granicama normale ali sam jebeno drska i ne dam na sebe . Radicu i vise no sto treba ,ali iskoristavati se ne dam.
Nikad mi nije bio izbor to sto sad radim jer da ne znam to sto znam paa.. i sama bih degradirala tako sto .
No pitanje dana je trazite li posao koji donosi pare ili radno mjesto ?

Ljudi uzimaju pare na glupostima .. oduvijek je tako.
I dok oni tako glupavi polupismeni trpaju u dzepove svi ostali uzviseniji od njih ne zeli pasti na takve poslove..
Za sad licno mi je ok . Dok ne pozelim nesto drugo u zivotu
Privatnik na balkanu vise ne bi bila dijamante da mi daju.
Dok sam ja izmisljala toplu vodu drugi su ubirali plodove .
E od tada sam misljenja da mi ne pada na pamet da ispustam pare kroz ruke . Kad imas para onda mozes sta hoces.
Do tad mozes samo palamuditi sta bi ti.
Btw ne pricam o astronomskim ciframa ali za danasnje uvjete naspram velike vecine imam za dostojanstven zivot ..
Pa sad nekome smece a nekome bogatstvo.
Ebelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 23:25   #29
Quote:
Ebelyn kaže: Pogledaj post
U struci nisam nikad radila,imala sam par godina privatni posao blisko mojoj struci.
Uvijek je bila situacija trazi bolje i isplativije a to da sjedim kuci cekajuci idealno nikad nije dolazilo u obzir.
Zivotni razlozi..
I tako sam dosla na ideju da naucim nesto sto ne zna puno ljudi .
I ucila sam u privatno vrijeme vala jesam .
A onda sam naucila kako od toga raditi pare.
Kao takva sadasnjem poslodavcu vrijedim vise nego brat rodjeni i bome me fajnn fajnn placa. i ja uvjetujem svoje ..u granicama normale ali sam jebeno drska i ne dam na sebe . Radicu i vise no sto treba ,ali iskoristavati se ne dam.
Nikad mi nije bio izbor to sto sad radim jer da ne znam to sto znam paa.. i sama bih degradirala tako sto .
No pitanje dana je trazite li posao koji donosi pare ili radno mjesto ?

Ljudi uzimaju pare na glupostima .. oduvijek je tako.
I dok oni tako glupavi polupismeni trpaju u dzepove svi ostali uzviseniji od njih ne zeli pasti na takve poslove..
Za sad licno mi je ok . Dok ne pozelim nesto drugo u zivotu
Privatnik na balkanu vise ne bi bila dijamante da mi daju.
Dok sam ja izmisljala toplu vodu drugi su ubirali plodove .
E od tada sam misljenja da mi ne pada na pamet da ispustam pare kroz ruke . Kad imas para onda mozes sta hoces.
Do tad mozes samo palamuditi sta bi ti.
Btw ne pricam o astronomskim ciframa ali za danasnje uvjete naspram velike vecine imam za dostojanstven zivot ..
Pa sad nekome smece a nekome bogatstvo.
Super za tebe, ali možeš li napisati otprilike u kojem si području i koje si to vještine naučila i kako si ih naučila unovčiti kako bi ekipi tvoj post ipak bio koristan primjer
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 23:44   #30
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Super za tebe, ali možeš li napisati otprilike u kojem si području i koje si to vještine naučila i kako si ih naučila unovčiti kako bi ekipi tvoj post ipak bio koristan primjer
Ovo zvuci kao da se bavi industr.spijunazom ili je hakerica, jbt
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 10:31   #31
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Ovo zvuci kao da se bavi industr.spijunazom ili je hakerica, jbt
Valjda se došla samo pohvaliti
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 12:25   #32
Quote:
Alienica kaže: Pogledaj post
Valjda se došla samo pohvaliti

Ekipi bi moj post bio koristan na nacin da ako zele zaraditi pare a ne bit doma jer ne zele ispod njihovog nivoa nista ,da izadju van i pocnu radit .

Hakerica nit spijun nisam .
Gle cuda trenutno sam stvarno najobicniji sljaker. Sa iznimkom da sam majstor u tome . Konkretno -gulim kebab.
A zadnjih godinu dana sam obucila 2 osobe fakultetski obrazovane ako vas i ta informacija zanima. Kako to raditi na nacin kako treba da bi bio ka didat za dobru placu.Sama sam to naucila direktno od ljudi koji su to radili,ucili vani na cesti od njemackih turaka da bi i sama isla gledati majstore na djelu.
Prije toga sam radila svasta gde sam naucila rad sa ljudima.
Najduze sam radila u veleprodaji cvijeca.
Sama struka Sss mi je vezana za arhitekturu (nigde veze s vezom )
Faks sam napustila na prvoj godini jer sam shvatila da to nije to .
I pored svega toga ja si uvijek mogu posla nac .
Radila sam i preko neta .Frelance povremeno. No nije mi davalo potrebne pare.
Za svisvete i ostale praznike uvijek mogu odraditi izradu aranzmana koje naplacujem 40kn po satu . Ne zato sto sam bahata nego zato sto znam i ljudi znaju da ja znam i da vrijedim .
Opet .. naucila sam kako.
Poanta je da ako si medju ljudima cujes ,naucujes.
U kuci to nemozes.
Ebelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 14:09   #33
Quote:
Ebelyn kaže: Pogledaj post
Ekipi bi moj post bio koristan na nacin da ako zele zaraditi pare a ne bit doma jer ne zele ispod njihovog nivoa nista ,da izadju van i pocnu radit .

Hakerica nit spijun nisam .
Gle cuda trenutno sam stvarno najobicniji sljaker. Sa iznimkom da sam majstor u tome . Konkretno -gulim kebab.
A zadnjih godinu dana sam obucila 2 osobe fakultetski obrazovane ako vas i ta informacija zanima. Kako to raditi na nacin kako treba da bi bio ka didat za dobru placu.Sama sam to naucila direktno od ljudi koji su to radili,ucili vani na cesti od njemackih turaka da bi i sama isla gledati majstore na djelu.
Prije toga sam radila svasta gde sam naucila rad sa ljudima.
Najduze sam radila u veleprodaji cvijeca.
Sama struka Sss mi je vezana za arhitekturu (nigde veze s vezom )
Faks sam napustila na prvoj godini jer sam shvatila da to nije to .
I pored svega toga ja si uvijek mogu posla nac .
Radila sam i preko neta .Frelance povremeno. No nije mi davalo potrebne pare.
Za svisvete i ostale praznike uvijek mogu odraditi izradu aranzmana koje naplacujem 40kn po satu . Ne zato sto sam bahata nego zato sto znam i ljudi znaju da ja znam i da vrijedim .
Opet .. naucila sam kako.
Poanta je da ako si medju ljudima cujes ,naucujes.
U kuci to nemozes.
OK, hvala ti na inspirativnom primjeru.
Osobno ne jedem meso, ali da jedem, došla bih kod tebe na kebab

Slažem se što god čovjek radi, treba učiti od najboljih i potruditi se raditi taj posao najbolje što može.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 14:54   #34
Alienice , ja ga tek pogotovo ne jedem .
Inspirativno ili ne ,to je neko moje vidjenje.
Nije stvar ni uciti od najboljih nego jednostavno se prilagoditi trzistu .
Stvar ponude i potraznje .
Primjera ima puno .
Mogla bih nabrajat ohhoo hoo..
Kada kazem da ljudi na glupostima uzimaju ozbiljnu lovu ozbiljno to mislim .
Nazalost . Covjek kad to gleda sa strane vrlo cesto se osjeca ko posljednji nesposobnjakovic da ne kazem g....
Ebelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 10:36   #35
Trazio sam malo vise od dvije godine, nisam imao iskustva niti skolu. Nikakvu ideju sto bi radio O vezi da ne govorim. Ni vozacku
U biti bio sam malo izgubljen i jako lijen Uplašen. Sad mi je to dobra škola, mislim da je mjesec dana PLAFON za naci posao radno sposobnoj osobi ukoliko ne bira poslove.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2018., 11:59   #36
Quote:
Ebelyn kaže: Pogledaj post
Alienice , ja ga tek pogotovo ne jedem .
Inspirativno ili ne ,to je neko moje vidjenje.
Nije stvar ni uciti od najboljih nego jednostavno se prilagoditi trzistu .
Stvar ponude i potraznje .
Primjera ima puno .
Mogla bih nabrajat ohhoo hoo..
Kada kazem da ljudi na glupostima uzimaju ozbiljnu lovu ozbiljno to mislim .
Nazalost . Covjek kad to gleda sa strane vrlo cesto se osjeca ko posljednji nesposobnjakovic da ne kazem g....
OK, to dosta govori
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 21:24   #37
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Trazio sam malo vise od dvije godine, nisam imao iskustva niti skolu. Nikakvu ideju sto bi radio O vezi da ne govorim. Ni vozacku
U biti bio sam malo izgubljen i jako lijen Uplašen. Sad mi je to dobra škola, mislim da je mjesec dana PLAFON za naci posao radno sposobnoj osobi ukoliko ne bira poslove.
Imam iskustva, diplomu, ECDL tečaj, atestat Talijanske unije, a ne mogu naći pravi posao već - 8 mjeseci. Radio sam i kao sobar. Ne, ne biram poslove. Jedino za što više nemam interesa je da me natjerava kao majmuna.

I nisam u nekoj vukojebini, nego u velikom gradu
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 21:07   #38
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Imam iskustva, diplomu, ECDL tečaj, atestat Talijanske unije, a ne mogu naći pravi posao već - 8 mjeseci. Radio sam i kao sobar. Ne, ne biram poslove. Jedino za što više nemam interesa je da me natjerava kao majmuna.

I nisam u nekoj vukojebini, nego u velikom gradu
koji grad?
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 21:25   #39
Pročitala sam da si završio javnu upravu.
Jel bi možda mogao postati privatni matičar?
(Znam, reći ćeš da toga nema, ali možda bi ti mogao biti prvi koji će to izmisliti.)
Nešto tipa privatni zatvori.
Točnije, javno-privatni mix.

Išla sam malo pogledati što se uči na toj javnoj upravi, pa čini se da bi ti se bilo najbolje u nečem specijalizirati, upisat nešto dalje... (tipa regionalni razvoj, policija, javne politike, ove zemljišno-knjižne stvari... možda čak upisat neki MA iz toga u inozemstvu - vani su to dosta dobri i cijenjeni smjerovi, a i neće ti to što ti je studij stručni bit prepreka, kao što bi bio vjerojatno u Hr)

Ne čini se uopće loš studij, ali izgleda da si odabrao studij s kojim možeš raditi poslove na koje cilja svaki prosječni uhljeb. A šteta, baš bi nam dobro došlo malo reda i profesionalnosti u tom sektoru.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 22:21   #40
Poanta je da je pronalazak posao usko vezan i uz mjesto stanovanja.Iz mog iskustva najlakse je naci posao u Zg i Istri.
Cak niti Dalmacija nije toliko kriticna ukoliko ste voljni raditi u ugostiteljstvu ili nekoj od srodnih grana.

Slavonija je u banani nadaleko, nit ima industrije nit ima nesto previse poslova izvan okvira minimalne place. A to se definitivno vidi u obimu ljudi koji su napustili istocnu Hr u zadnjih 3-4 god.
Fl@Tron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.