Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 22:00   #1
Jesu li antene, prijemnici i slicne naprave stetne?

Stvarno ne znam u koji da podforum podforuma u forumu pisem ovu temu, ali ako sam zalutala ispravite...
Uglavnom ponudili su mi 20 000 soma da nam u vrt postave neki FTTC kabinet (neku vrstu antene ili prijemnika za mobilne mreze) koji se jos njima strucno naziva i RAYCAP HT-C2. Ne razumijem se bas u te stvari i iskreno nemam pojma bas ni sto je to tocno Navodno bi i ispred njega trebali ugraditi i neki zdenac da jos vise kao zastite od bilo kakvog utjecaja, ali ja sam na forumu da pitam strucnjake ili one koji se tako osjecaju je li to stvarno bezopasno i isplati li mi se riskirati za te novce?
blurryface is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:47   #2
FTTC kabinet nema veze s mobilnim mrežama niti ima ikakvu antenu. Radi se o kratici za Fiber to the Cabinet, što znači da bi ti ugradili telekomunikacijski ormarić u koji dolazi optika, a onda se dalje iz njega granaju ADSL linije do krajnjih korisnika. Zdenac je naziv za telekomunikacijsku šahtu - znači mala podzemna prostorija u koju dolaze cijevi kroz koje se provlače kablovi i u kojoj se rade spojevi - nastavci kablova, izvodi, grananja i slično.

Po pitanju mana i opasnosti, za zdravlje opasnosti nema, a ti moraš sam procijeniti da li će ti to fizički smetati: koliki je zdenac i koliko duboko, da li će ti ograničavati korisnu površinu u vrtu, da li će trebati naknadno kopati kroz vrt ako bude trebalo raditi intervencije na cijevima ili će njima pristupati s ulice, da li ćeš morati na tom mjestu kopati neke kanale (struja, voda), gdje će biti ormarić i da li će ti smetati (da li ćeš nekad možda tu raditi izlaz iz dvorišta). Bez detalja o projektu i tvojim potrebama i planovima ti nitko ne može ništa sugerirati.

Prednosti: osim love koju ti daju, imati takav ormarić ispred kuće ima ogromnu prednost jer možeš imati ogromne brzine interneta ako te prespoje na njega.

Ako ti fizički ne smeta, najbolje ti je uvjetovati da te spoje na najbržu moguću vezu preko tog ormarića.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.