Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 15:19   #1
Citroen C5 X7 - Parking brake faulty

Pozdrav, kao što sam naslov kaže...

Citroen C5 X7 2.0HDi, 2009. A/T sa automatskom električnom parkirnom kočnicom. Obavljen veliki servis pred tjedan dana, do sada nikakvih problema, uredno održavan. U zadnje vrijeme sam primjetio lagani trzaj prilikom prebacivanja iz druge u treću brzinu (isključivo kad je hladno). Ulje u mjenjaču je redovito mjenjano. Jučer se i ugasio prilikom vožnje u rikverc (dva puta). Moja sumnja je bila na mjenjač no danas ga ne mogu upaliti. Žuta lampica Auto (P) stoji upaljena i javlja u žutom trokutu sa slovom P - Parking brake faulty.

Inače bi problem riješio preko Citroen Foruma no on zadnjih dana ne radi. Nije do releja (kad dam kontakt mjenjač mogu normalno izbaciti iz P položaja), pa vjerujem da nije ni do mjenjača. Auto vergla u prazno, probao dva puta upaliti pa sad više nemam namjeru silovat ga. Sutra ide na dijagnostiku.

Ima li tko sličnih iskustava ili problema? Da li je trzaj i gašenje povezano sa greškom ručne? Znam da je bilo problema sa tom električnom parkirnom no nisam nikad ulazio u te teme niti istraživao to. Ikakav savjet ili rješenje? Evenutalno cifra popravka?

Hvala
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:11   #2
Sad sam bio na citroenforum.hr - radi.
https://www.citroenforum.hr/citroen-...-kocnica-2902/
https://www.citroenforum.hr/citroen-...ke-fault-6834/
ovaj drugi link je baš problem C5 parkirne kočnice, gornji je od C4.
__________________
You're never too old to rock'n roll if you're too young to die!
Brichi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:28   #3
Ovu drugu temu mi je otvorio, prvu neće. Javlja database error (i tako zadnja dva - tri dana).

Da, problem je što je "Parking brake fault" vezan na previše stvari. Ako zadnje stop svjetlo ne radi - javit će grešku čitavog sustava. Ako svjetlo ostane raditi (onda će ga zbuniti činjenica da akcelerator ide, tj. gas dodaješ a stop svjetlo radi) - pa opet javi grešku čitavog sustava. Uz njega se obično vežu ABS i ESP no meni ne svjetli niti jedna druga lampica osim lampice Auto Brake.

Pogledao sam manual, osim Service lampice i Auto Brake lampice ne svjetli ništa drugo. Po manualu to znači da je Hill Assist Climb - Disengaged (dakle ne radi više) i Auto Parking Mode - Disabled (switch to manual). Oke, greška je, nemam HAC, nemam automatiku no ručno imam. Mene više brine što motor vergla tj. ne mogu ga upaliti.

Nisam nigdje pronašao da će greška blokirati rad motora. Neke greške imaju taj safety feature ali za ovo nisam ni vidio ni čuo.

P.S. Na stranom forumu sam našao da ponekad se sustav zblesira ako je slab akumulator, pa možda zbog toga javlja greške. No po nekoj logici onda bi lampica akumulatora bila upaljena ili bi se upalio Economy Mode (što ovdje nije slučaj).
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 20:55   #4
Da li si uspeo na kraju da otklonis problem? Ako jesi na koji nacin. Imam identicnu situaciju sa svojim c5 2009
vasicvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 21:12   #5
Ljudi zao mi je na vasim problemima ali ja bi ga zapalio kad ga nebi mogao upalit....
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 11:28   #6
Quote:
vasicvuk kaže: Pogledaj post
Da li si uspeo na kraju da otklonis problem? Ako jesi na koji nacin. Imam identicnu situaciju sa svojim c5 2009
Konkretno za ovo gore, problem je bio senzor goriva i senzor broja okretaja. 1100HRK s radom u servisu, nakon toga nije bilo problema.

Ako možeš biti konkretniji oko problema možda ti mogu više pomoći, dosta sam aktivan na Citroen Forumu HR pa i nešto više znam.

Quote:
Afla kaže: Pogledaj post
Ljudi zao mi je na vasim problemima ali ja bi ga zapalio kad ga nebi mogao upalit....
Samo pali..Ja sam slično razmišljao kad sam imao ko ti, 12-13 godina..
Aerospace is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2018., 16:51   #7
Quote:
Aerospace kaže: Pogledaj post
Konkretno za ovo gore, problem je bio senzor goriva i senzor broja okretaja. 1100HRK s radom u servisu, nakon toga nije bilo problema.

Ako možeš biti konkretniji oko problema možda ti mogu više pomoći, dosta sam aktivan na Citroen Forumu HR pa i nešto više znam.



Samo pali..Ja sam slično razmišljao kad sam imao ko ti, 12-13 godina..

Pa slicno se ponasa kao tvoj opis. U voznji trza tokom ubrzavanja najcesce. Povremeno mi se ugasi u voznji i nakon toga izbacuje greske ASP/ESP Fault, Parking brake fault kao i Engine management fault. Kada se ugasi nakon toga nece da se upali sve dok ne prodje neko vreme. Auto vergla ali nece da upali. Za 2h dodjes i on upali bez problema a sve greske nestany. Do sada su u Citroen servisu uradili sledece a nije pomoglo:

- Uradjene su dizne
- Promenjen je jedan od senzora pritiska goriva ( ne znam da li na taj senzor goriva mislis, meni su rekli da ima 3 ili 4 ovih senzora i da je jedan problem i taj su kao zamenili)
- Promenjen je senzor broja okretaja

Nazalost idalje se desava isto.
vasicvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 14:18   #8
Prve dvije greške su ti POSLJEDICA a ne uzrok gašenja auta. Brine ona Engine management fault.

Inače za sve vas koji imate ovakve "duhove" kolega Tidala je imao odlično rješenje. Ako se greška ne pojavljuje uvjek, nego random, danas da, sutra ne, pa 5 dana sve OK, pa opet jebe - on ima nekakve male OBD loggere koji bilježe daleko više podataka od ECU-a i može ih se prikopčat na OBD te ostavit uštekane dok se greška jednom ili više puta ne pojavi i tada pogledat ŠTO je izazvalo gašenje.

Koliko se sjećam on je nudio i tjedni najam takvog logera za neku razumnu lovu - pogledajte njegov website.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.