Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2009., 18:27   #101
hm vidim svakavih pitanja i odgovroa,ali nisam našao odgovor na svoje pitanje,a to je:

dobio sam uvjetnu kaznu od godinu dana s rokom kušnje 2 godine (krive tablice na autu,preglupo,al šta je tu je)
potvrda bi mi trebala zbog zaposlenja na brodu tj u inozemstvu...
jel to znači da ja mogu dobit tu potvrdu(pošto je netko napisao da se može ako je pravomoćna) ili potvrdu mogu dobit nako godinu dana kad istekne uvjetna ili nakon 2 kad istekne rok kušnje???

ako netko zna bio bi mu jako zahvalan...stvarno mi je potrebno,a neznam kojoj instituciji da se obratm po tom pitanju
Dario Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 19:00   #102
Da procitas samo Vojkyjeve postove sve ce ti biti jasno
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:43   #103
pročitala sam sve...hm..al ipak sam da provjerim...
studentica sam koja prek student servisa radi u jednoj firmi...i iz zagreba sam...dakle potvrdu o nekažnjavanju podižem na uglu ilice i selske???
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 21:52   #104
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Naravno. Jedino ako je postupak protiv tebe u tijeku - pisati će da je postupak za neko kazneno djelo u tijeku.

Ako si pravomoćno osuđen - potvrda je prazna, makar te uhvatili u švercu tri kontejnera heriona.
A ukoliko si uhvacen u kradi u vrijednosti ispod 100 kn?(a do sada nista nije doslo)?
klimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 09:08   #105
Protiv mene su vodena dva kaznena postupka(posjedovanje lakih droga) u kojima nisam osuden niti kaznjen.Dali ja sada 8 godina nakon svog TEŠKOG ZLODJELA mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju?Srecom radim u normalnoj firmi gdje za takve stvari na pitaju.
drvovarioc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 11:35   #106
Quote:
drvovarioc kaže: Pogledaj post
Protiv mene su vodena dva kaznena postupka(posjedovanje lakih droga) u kojima nisam osuden niti kaznjen.Dali ja sada 8 godina nakon svog TEŠKOG ZLODJELA mogu dobiti potvrdu o nekažnjavanju?Srecom radim u normalnoj firmi gdje za takve stvari na pitaju.
ako ti je toliko dugo prošlo, vjerojatno su ti dosje izbrisali. možeš podići potvrdu.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 12:27   #107
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
ako ti je toliko dugo prošlo, vjerojatno su ti dosje izbrisali. možeš podići potvrdu.
Hajde, sada ti nama obijasni kakve veze ima potvrda da nije pokrenut postupak s dosjeom. Detaljno.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:11   #108
Upravo sam zvala kazneni sud u Ilici.. i kažu da od veljace ne izdaju te potvrde (u svrhu javnih natjecaja, ali ne za zaposlenje). Zna li netko možda nesto vise o tome?
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 12:12   #109
Quote:
sora kaže: Pogledaj post
Upravo sam zvala kazneni sud u Ilici.. i kažu da od veljace ne izdaju te potvrde (u svrhu javnih natjecaja, ali ne za zaposlenje). Zna li netko možda nesto vise o tome?
U svrhu javnog natječaja daješ izjavu, ne potvrdu, izvod i kaznene evidencije ne možeš dobiti u tu svrhu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:19   #110
S obzirom da ocito nitko ne cita ono sto je vec napisano na ovoj temi, samo cu citirati kolegu:

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
U onome što narod i razni natječaj zovu "potvrda o nekažnjavanju" neće pisati ništa. U pitanju je "potvrda da protiv osobe nije pokrenut kazneni postupak ili stupila na snagu nepravomoćna presuda", a to nije slučaj ako je netko osuđen.

To da si osuđen piše u izvodu iz kaznene evidencije, ali njega ti nitko nema pravo tražiti (oni koji o trebaju dobiju po službenoj dužnosti).
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Tebe kao građanina nema što zanimati da li je netko počinio kakvo kazneno djelo. Za posebne poslove, od zaštitara preko policajca do ravnatelja uprave u ministarstvu, postoje nadležna tijela koja će to provjeriti po službenoj dužnosti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:45   #111
Odnosilo se prvenstveno na to sto potvrda koja se u narodu zove 'potvrda o nekaznjavanju' zapravo je. Ako si procitala temu onda bi ti trebalo biti jasno da to nije potvrda da osoba nikad nije kaznjena ni za sto.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 15:51   #112
obrisala sam postove, previše bi morala ići u detalje, a forum nije mjesto za to. hvala na pomoći
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 17:15   #113
THX na info izvadila sam
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 16:51   #114
Nadam se da cete i meni znati odgovoriti..Naime,ja imam stalno prebivalište u Šibeniku,no potvrdu o nekažnjavanju bih podigla u Zagrebu jer si sredjujem status u Sloveniji pa mi je bliže..Znate li gdje i dali je uopće mogu podići u Zg,s obzirom na mjesto st.prebivališta..??
Najljepša hvala..
rj1808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 16:59   #115
molim vas za pomoc

nastavila bi skolovanje (magisterij) u austriji, a za dobivanje studentske vize mi treba i uvjerenje o nekaznjavanju.

Sad u 7om mjesecu bit ce dvije godine kako su me ulovili sa isteklom osobnom, i prijavili me. Zadnji potez je bio taj da sam prije par mjeseci pisanim putem zamolila sud da donese oslobađajucu presudu iz razloga tih i tih..
I sad neznam kakav je status, nisu se javili.

Jel to znaci da necu moci dobiti to uvjerenje i da cu spušiti vizu?

Ili da cekam do sedmog mjeseca i zastaru?

molim vas pojasnite mi tko se razumije u to
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 17:00   #116
prekrsaji nemaju nikakve veze s tom potvrdom.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 17:48   #117
Quote:
miss blondie kaže: Pogledaj post
molim vas za pomoc

nastavila bi skolovanje (magisterij) u austriji, a za dobivanje studentske vize mi treba i uvjerenje o nekaznjavanju.

Sad u 7om mjesecu bit ce dvije godine kako su me ulovili sa isteklom osobnom, i prijavili me. Zadnji potez je bio taj da sam prije par mjeseci pisanim putem zamolila sud da donese oslobađajucu presudu iz razloga tih i tih..
I sad neznam kakav je status, nisu se javili.

Jel to znaci da necu moci dobiti to uvjerenje i da cu spušiti vizu?

Ili da cekam do sedmog mjeseca i zastaru?

molim vas pojasnite mi tko se razumije u to
Uvjerenje o nekažnjavanju se odnosi na to da li se protiv tebe vodi neki kazneni postupak, ili si osuđena za neko kazneno dijelo.
Dakle, to što nisi imala osobnu,pa se sada vodi sudski postupak- je prekršaj, a ne kazneno dijelo, pa nema nikakve veze sa tim uvjerenjem koje tebi treba.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 07:53   #118
jeeeei tome sam se i nadala

onda cu ga ici podignuti bez straha
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 17:03   #119
Molim vas za pomoć ako netko zna:

Kad se promjeni mjesto prebivališta, radi se o različitim županijama, da li se po potvrdu o nekažnjavanju odlazi u onu prvu županiju, gdje si živio do nedavno od rođenja, ili se to sve s prijavom novog mjesta prebivališta automatski prebacuje na općinski sud u drugoj, novoj županiji?

Pitam jer znam da je tako s npr. rodnim listom, pa da znam da ne putujem zalud s jednog kraja Hrvatske na drugi!!!

Hvala unaprijed!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 18:46   #120
Moraš ići na Općinski sud nadležan za mjesto u kojem si sada prijavljena...
File is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:25.