Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 21:32   #3181
pozdrav ljudi, imam pitanje glede osiguranja auta, u kojoj osiguravajucoj kuci prolazi potvrda iz Hrvatske u smislu priznavanja bonusa/popusta?
prijatelj je tamo kupio auto, ja sam mu nakon toga poslao potvrdu iz CO a sada mu kazu da kao to ne priznaju.

sjecam se kroz maglu da sam ovdje vidio kako su neki uspjeli dobiti jeftinije osiguranje na osnovu ovog iz HR...

puno hvala na odgovoru.
grg4 is offline  
Old 14.01.2012., 21:20   #3182
Bok! Jel ima tko u Montrealu, treba mi par informacija, idem gore za 2 tjedna!
ivang74 is offline  
Old 16.01.2012., 10:59   #3183
Početkom trećeg mjeseca sam u Torontu ( preko BHV-a). Odlazim solo tamo, ako nekom treba cimer neka me slobodno kontaktira na e-mail [email protected]

Diplomirao na RGN-u, naftno-rudarstvo, posla naravno nema... koferi i snalaženje )
lucky peh is offline  
Old 16.01.2012., 20:21   #3184
Quote:
lucky peh kaže: Pogledaj post
Početkom trećeg mjeseca sam u Torontu ( preko BHV-a). Odlazim solo tamo, ako nekom treba cimer neka me slobodno kontaktira na e-mail [email protected]

Diplomirao na RGN-u, naftno-rudarstvo, posla naravno nema... koferi i snalaženje )
Zašto, s obzirom koje si struke, ne ideš u Albertu?
The Evil One is offline  
Old 17.01.2012., 16:52   #3185
Quote:
lucky peh kaže: Pogledaj post
Početkom trećeg mjeseca sam u Torontu ( preko BHV-a). Odlazim solo tamo, ako nekom treba cimer neka me slobodno kontaktira na e-mail [email protected]

Diplomirao na RGN-u, naftno-rudarstvo, posla naravno nema... koferi i snalaženje )
Nafta ti je u Alberti, Calgary. Koji češ u Torontu...
__________________
Bite my shiny metal ass
kamamoto is offline  
Old 17.01.2012., 17:16   #3186
Molim vas ako netko zna koji je najpovoljniji nacin za poslati novac iz Kanade u Hrvatsku a da nije western union?

Ima li tko iskustava?
damir.ca is offline  
Old 17.01.2012., 17:53   #3187
nisam još stigao u Kanadu...ali čini mi se da je ovo jedan od boljih načina za prebacivanje novca
http://www.rbcroyalbank.com/services...56E8A29282DB5B
__________________
Prava demokracija...
rolex77 is offline  
Old 17.01.2012., 18:58   #3188
Quote:
rolex77 kaže: Pogledaj post
nisam još stigao u Kanadu...
pa šta čekaš?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Old 17.01.2012., 19:18   #3189
Quote:
rolex77 kaže: Pogledaj post
nisam još stigao u Kanadu...ali čini mi se da je ovo jedan od boljih načina za prebacivanje novca
http://www.rbcroyalbank.com/services...56E8A29282DB5B
Hvala na odgovoru. Ali ja nemam otvoren racun u toj banci, kao uostalom ni u jednoj banci u Kanadi. Ovdje sam kao visitor. Mogu li kao obican turist koristiti se uslugama banke i na devizni racun u recimo Zagrebackoj banci uplatiti neki novac?
damir.ca is offline  
Old 17.01.2012., 19:59   #3190
Thumbs up

Quote:
kamamoto kaže: Pogledaj post
Nafta ti je u Alberti, Calgary. Koji češ u Torontu...
Razmišljao sam o Torontu jer mi se prijatelj vratio prije dva tjedna, proveo je tamo godinu dana pa mi je dao puno korisnih informacija, ali ako mislim u struci nešto kopat sigurno mi je bolje ići u Albertu...
lucky peh is offline  
Old 20.01.2012., 18:42   #3191
Arhitekti u Kanadi? Ima li netko kakav savjet/prijedlog? Kakva je potražnja za arhitektima, uzimaju li strance itd..?

I još ako netko zna, program Working Holiday, za njega piše ''Područja rada uključuju turizam i ugostiteljstvo.'' Znači li to da ako ga iskoristi netko ko nije te struke može radit samo u turizmu i ugostiteljstvu nakon šta dođe tamo?

Unaprijed zahvalna
naomi is offline  
Old 20.01.2012., 21:44   #3192
Dozvola je otvorenog tipa, tako da nema ograničenja što se tiče vrste zaposlenja.
Određene struke (regulated) imaju jos dodatne zahtjeve od nadležnih udruga/institucija. To je važno ako želiš svoj rad 'potpisat' ...mislim da te to na početku ne treba brinut.

Za arhitekturu bi ja u Toronto.
j3ff is offline  
Old 20.01.2012., 22:30   #3193
pozdrav

pokušavam pobjeć iz hrvatske
mislio sam australija ali sad malo gledam kanadu

dali mi možete reći kakva je potražnja za strojarima

ja sam tokar radim na klasičnim strojevima i CNC
trenutačno završavam za tehnologa/programera
imam 26 godina i 7 godina staža,zadnje 3 u končaru

kolko vidim ima puno oglasa za machiniste
ali kakve su realne šanse za otić gore i kakva je zarada?

e da i dali moje zanimanje spada po enginering ili su to baš inžinjeri?

hvala unaprijed

Zadnje uređivanje obrađivač : 20.01.2012. at 22:32. Reason: dopuna
obrađivač is offline  
Old 21.01.2012., 17:11   #3194
Posao u Kanadi

Lijepi pozdrav svim sudionicima rasprave i izražavam svoju zahvalnost svima koji dobronamjerno podijelili su svoja iskustva sa nama koji željeli bi isto otići raditi i živjeti u Kanadu.Nakon prilićno proćitanih stranica, ipak imam par pitanja. Naime, po struci sam vozać i građevinski strojar. Imam iskustvo rada na kamionima tipa mixer, kiper i demper.Isto tako, iskustvo rada na bagerima točkašima i gusjenićarima,utovarivačima, dozeru i raznim vrstama kombinirki. Radio sam s takvom mehanizacijom na izgradnji auto puta, cjevovoda, iskopima raznih vrsti. Može li mi molim vas netko od vas tamo u Kanadi realno oslikati mogućnost zaposlenja u Alberti na naftonosnim poljima ili nekom slićnom gradilištu ? Eventualno nešto pojedinosti o satnicama, ili možda je netko voljan konkretno pomoći u dobijanju posla što cijenio bih kao čovjek ljudskom zahvalnošću i takvo bih što i nagradio.Zahvaljujem na svakoj pomoći i sretno svima koji trude se naći kutak za život i rad u Kanadi kao i vama koji nam svojim savjetima pomažete.
Cro Wolf is offline  
Old 21.01.2012., 18:04   #3195
Quote:
obrađivač kaže: Pogledaj post
pozdrav

pokušavam pobjeć iz hrvatske
mislio sam australija ali sad malo gledam kanadu

dali mi možete reći kakva je potražnja za strojarima

ja sam tokar radim na klasičnim strojevima i CNC
trenutačno završavam za tehnologa/programera
imam 26 godina i 7 godina staža,zadnje 3 u končaru

kolko vidim ima puno oglasa za machiniste
ali kakve su realne šanse za otić gore i kakva je zarada?

e da i dali moje zanimanje spada po enginering ili su to baš inžinjeri?

hvala unaprijed
ako si to što jesi...nemaš što tražiti u hrvatskoj, papire u ruke, ambasada i pravac alberta...

meni su još davnih dana nudili da kao dođem raditi kao taj cnc nešto...čuo sam za izraz cnc stroj, ali niti ga ikad u životu vidio niti čuo...
rekli su nema veze, samo dođi naučit ćemo te, početna lova 18$/h, prekovremeni plaćeni 50% više i poslovna zona Nisku...

eto
amstel is online now  
Old 21.01.2012., 18:07   #3196
Quote:
Cro Wolf kaže: Pogledaj post
Lijepi pozdrav svim sudionicima rasprave i izražavam svoju zahvalnost svima koji dobronamjerno podijelili su svoja iskustva sa nama koji željeli bi isto otići raditi i živjeti u Kanadu.Nakon prilićno proćitanih stranica, ipak imam par pitanja. Naime, po struci sam vozać i građevinski strojar. Imam iskustvo rada na kamionima tipa mixer, kiper i demper.Isto tako, iskustvo rada na bagerima točkašima i gusjenićarima,utovarivačima, dozeru i raznim vrstama kombinirki. Radio sam s takvom mehanizacijom na izgradnji auto puta, cjevovoda, iskopima raznih vrsti. Može li mi molim vas netko od vas tamo u Kanadi realno oslikati mogućnost zaposlenja u Alberti na naftonosnim poljima ili nekom slićnom gradilištu ? Eventualno nešto pojedinosti o satnicama, ili možda je netko voljan konkretno pomoći u dobijanju posla što cijenio bih kao čovjek ljudskom zahvalnošću i takvo bih što i nagradio.Zahvaljujem na svakoj pomoći i sretno svima koji trude se naći kutak za život i rad u Kanadi kao i vama koji nam svojim savjetima pomažete.
ako imaš želju i volju za promjenom i radom...sredi si papire i posao češ tražiti maksimalno tjedan dana(bar ovdje u alberti)...
amstel is online now  
Old 21.01.2012., 18:15   #3197
Vec sam pitala i ponavljam se opet. Da li netko zna, evo mozda ti Amstel, koji je najpovoljniji nacin slanja novca iz Canade (Calgary) ako si turist ovdje .
Naime nemam racun u njihovoj banci, a western uninon je ne samo skup nego i ima nepovoljan tecaj. Ili se ipak moze iz banke?
damir.ca is offline  
Old 21.01.2012., 18:50   #3198
Quote:
damir.ca kaže: Pogledaj post
Vec sam pitala i ponavljam se opet. Da li netko zna, evo mozda ti Amstel, koji je najpovoljniji nacin slanja novca iz Canade (Calgary) ako si turist ovdje .
Naime nemam racun u njihovoj banci, a western uninon je ne samo skup nego i ima nepovoljan tecaj. Ili se ipak moze iz banke?
kao turist nemam pojma, vjerojatno ti preostaju jedino ti servisi poput western uniona. ali možeš otići do banke, pitati i probati preko wire transfera, nisam siguran da je obavezno imati otvoren račun u njihovoj banci...

ili ako imaš nekog tam, uplati mu lovu na račun i pošalji...

neznam...
amstel is online now  
Old 21.01.2012., 21:08   #3199
Probaj poslati "Money Order" iz poste. Manje naplacuju od banaka, nekih $5-6. Ja ovdje zivim. Nekoliko puta novac sam slala preko poste. Nisu me trazili nikakvu dokumentaciju o potvrdi identiteta. Samo im reci da zelis poslati International Money Order, plati kes i posalji u Hrvatsku ili vec gdje zelis...pitaj pa vidi
suprnova06 is offline  
Old 22.01.2012., 00:37   #3200
Quote:
The Evil One kaže: Pogledaj post
Zašto, s obzirom koje si struke, ne ideš u Albertu?
Isto pitanje , Samo zato jer je Toronto najveci grad u Canadi neznaci da ima najbolje mogucnosti za svakoga.
AllweEverWanted is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.