Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 11:55   #441
Koja je najveća moguća plaća za knjižničara sa završenim bibliotekarstvom?
Lileana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 15:31   #442
Bok svima!

Završila sam Pravni fakultet, ali bih voljela raditi u knjižnici kao pomoćni knjižničar. Imate li saznanja, koliko mogu otvorene molbe pomoći da me pozovu na razgovor, jer dosad sam se javljala na objavljene natječaje, ali me nisu niti pozvali na intervju jer bi uvijek primili nekoga sa srednjom školom?

Ukoliko ipak dobijem priliku raditi kao pomoćni knjižničar, u koje roku moram položiti ispit, kolika je literatura i koliko je taj ispit zahtjevan? Plaćam li polaganje ispita ja ili troškove snosi poslodavac?

Hvala!
ivana nyc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 05:40   #443
Ja sam radio u jednoj velikoj ustanovi takvog tipa i posao nećeš dobiti ako nemaš nekoga da "uvidi tvoje sposobnosti".

Možeš dobiti ono kao stažiranje što plaća država ali to ti je 2000 kn i otpuste te kad to istekne.

Sry to burst your bubble.
__________________
"Pogled u oči je pogled u dušu"
AnđeoGabrijel21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2017., 19:27   #444
Može pitanje

Ovako, ja trenutno studiram knjižničarstvo u Osijeku, krećem u 3.godinu preddiplomskog studija, ali nažalost rečeno nam je da se smjer ukida i da ako želimo nastaviti studirati diplomski studij da idemo u drugi grad.

E sada me zanima, koliko sam vidio ima u Zagrebu diplomski studij bibliotekarstva. Naime, nisam upućen, postoji li redovni i izvanredni diplomski studij bibliotekarstva? Ako da, koliko se plaća? Na netu sam našao samo za izvanredni studij da se plaća 3600kn po semestru, redovni, ako se ne varam, ne moraju ništa?
mario234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:11   #445
Redovni diplomski možeš upisati mislim normalno. Možda uz neku molbu, molbicu odsjeku.
__________________
No heroes, villains, one to blame, while wilted roses fill the stage... ♥
♫Books♪
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 12:05   #446
Gledam sad ovaj novi natječaj što je NSK objavila

http://www.nsk.hr/natjecaj-za-popunu...ih-mjesta-3-2/

I za svako mjesto se trazi "stečeno više stručno zvanje knjižničarskog savjetnika u skladu sa Zakonom o knjižnicama i pravilnikom koji uređuje uvjete i način stjecanja stručnih zvanja u područj."

Cak i za pomocnog knjiznicara trazi se "stečeno stručno zvanje pomoćnog knjižničara u skladu sa Zakonom o knjižnicama i pravilnikom koji uređuje uvjete i način stjecanja stručnih zvanja u području knjižničarstva, 1 godina radnog iskustva na poslovima pomoćnog knjižničara"

Je li to zvanje koje se dobiva polaganjem strucnog ispita? Kako se to polaze? Mislim da sam cuo da treba prvo imag godinu dana staza prije nego se moze uopce izac na ispit, je li tako?

S obzirom na ove uvjete izgleda da oni ocekuju da mi MORAMO odradit strucno u knjiznici prije nego uopce imamo priliku dobit posao.
Laki001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:49   #447
Pozdrav!
možete li mi reći kako izgleda razgovor za posao u KGZ?
TheLizardKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 21:55   #448
Kakvi su ovi poslovi stručnog suradnika knjižničara koji se ponekad pojave na HZZ-u?

Neko mi je rekao da to nisu poslovi knjižničara nego neki da se predaje djeci nešto o knjižničarstvu.
Laki001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:29   #449
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovi poslovi stručnog suradnika knjižničara koji se ponekad pojave na HZZ-u?

Neko mi je rekao da to nisu poslovi knjižničara nego neki da se predaje djeci nešto o knjižničarstvu.
Jel to u školi? U školama knjižničari spadaju pod stručne suradnike, ali rade normalne knjižničarske poslove.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:36   #450
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Jel to u školi? U školama knjižničari spadaju pod stručne suradnike, ali rade normalne knjižničarske poslove.
Da, u školi je.

Jesi sigurna? Kažem, ja sam čuo da se tu nešto predaje djeci o knjižničarstvu.
Laki001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:46   #451
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Da, u školi je.

Jesi sigurna? Kažem, ja sam čuo da se tu nešto predaje djeci o knjižničarstvu.


Taj tko ti je to rekao očito želi da se dobro obrukaš na razgovoru za posao.

U školskoj knjižnici radi školski knjižničar (stručni suradnik - knjižničar) koji obavlja knjižnične poslove.

Eventualno, kad neki profesor dovede svoj razred u knjižnicu pa im knjižničar pokaže što sve mogu raditi u knjižnici i čemu knjižnica služi (možda si to mislio pod predavanje djeci o knjižničarstvu?).

Zadnje uređivanje Tekstopisac : 19.10.2017. at 12:17.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 02:03   #452
Može li netko opisati kako je raditi u knjižnici? Gradskoj?

Istraživala sam o tome, ali je teško dobiti baš neku pravu sliku. Razmišljam o studiranju informatologije u Osijeku, nezz vrijedi li to išta.
In The Jungle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 22:07   #453
Ekipa, zanima me kolike su šanse zaposlenja kao knjižničar bez iskustva.
Čujem da su po najnovijim izmjenama zakona studenti Infor. znanosti i knjižničarstva izjednačeni sa svim ostalim studentima društvenih znanosti, tj da nemaju prednost pri zaposlenju.

Je li to istina?
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 23:16   #454
Quote:
alcatraz kaže: Pogledaj post
Ekipa, zanima me kolike su šanse zaposlenja kao knjižničar bez iskustva.
Čujem da su po najnovijim izmjenama zakona studenti Infor. znanosti i knjižničarstva izjednačeni sa svim ostalim studentima društvenih znanosti, tj da nemaju prednost pri zaposlenju.

Je li to istina?
Ako imaš odgovarajuće "neformalne kvalifikacije" (roditelj/rodijak u knjižnici na vodećoj poziciji ili je u bliskom odnosu s osobom na vodećoj poziciji u knjižnici, pripadnost stranci koja je na vlasti u gradu u kojem djeluje knjižnica, iste zavičajne pripadnosti kao i gradonačelnik ili u dobrom odnosu s lokalnim moćnikom koji pozna prave ljude), nije bitno koje si struke jer ćeš imati prednost čak i pred doktorom informacijskih znanosti s višegodišnjim iskustvom u knjižničarskoj struci.

U Hrvatskoj su zakoni da se krše. Barem što se tiče onih na pozicijama.
Ni do sada se u praksi nije poštivala prednost pri zaposlenju. Obično ovisi o tome koga preferira ravnatelj.
Sjećam se priče o izboru novinara na radno mjesto školskog knjižničara, uz obrazloženje da ima rok 3 godine za položiti pedagoške predmete i završiti studij bibliotekarstva, iako se na natječaj javio diplomirani knjižničar.

Moje osobno iskustvo je bilo s knjižničarskom savjetnicom, kad sam se raspitivao o mogućnosti volontiranja u jednoj narodnoj knjižnici, da će za dva mjeseca biti raspisan natječaj za diplomiranog knjižničara, ali da je već dogovoreno tko će biti izabran.

Dakle, jedina prednost koju možeš ostvariti (na fer način) je da ideš od knjižnice do knjižnice i moljakaš da te zaposle ili eventualno uzmu na SOR.
Jer kad natječaj za radno mjesto bude objavljen, onda je kasno.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2018., 16:11   #455
Zna li netko jesu li pedagoški kolegiji potrebni za rad u školskoj knjižnici isti oni koji trebaju za rad u nastavi kao profesor?
Laki001 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 16:35   #456
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Zna li netko jesu li pedagoški kolegiji potrebni za rad u školskoj knjižnici isti oni koji trebaju za rad u nastavi kao profesor?
Postoje nastavničke kompetencije koje svaki školski knjižničar mora imati. Neki predmeti na studiju knjižničarstva priznaju se kao te kompetencije, međutim većina ih se mora upisivati na učiteljskom fakultetu gdje postoji poseban program za to.
TheLizardKing is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2018., 15:39   #457
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Ako imaš odgovarajuće "neformalne kvalifikacije" (roditelj/rodijak u knjižnici na vodećoj poziciji ili je u bliskom odnosu s osobom na vodećoj poziciji u knjižnici, pripadnost stranci koja je na vlasti u gradu u kojem djeluje knjižnica, iste zavičajne pripadnosti kao i gradonačelnik ili u dobrom odnosu s lokalnim moćnikom koji pozna prave ljude), nije bitno koje si struke jer ćeš imati prednost čak i pred doktorom informacijskih znanosti s višegodišnjim iskustvom u knjižničarskoj struci.

U Hrvatskoj su zakoni da se krše. Barem što se tiče onih na pozicijama.
Ni do sada se u praksi nije poštivala prednost pri zaposlenju. Obično ovisi o tome koga preferira ravnatelj.
Sjećam se priče o izboru novinara na radno mjesto školskog knjižničara, uz obrazloženje da ima rok 3 godine za položiti pedagoške predmete i završiti studij bibliotekarstva, iako se na natječaj javio diplomirani knjižničar.

Moje osobno iskustvo je bilo s knjižničarskom savjetnicom, kad sam se raspitivao o mogućnosti volontiranja u jednoj narodnoj knjižnici, da će za dva mjeseca biti raspisan natječaj za diplomiranog knjižničara, ali da je već dogovoreno tko će biti izabran.

Dakle, jedina prednost koju možeš ostvariti (na fer način) je da ideš od knjižnice do knjižnice i moljakaš da te zaposle ili eventualno uzmu na SOR.
Jer kad natječaj za radno mjesto bude objavljen, onda je kasno.
Nazalost ovo gore je potpuno istinito.Naci posao u knjiznici ili bilo kojoj ustanovi u kulturi u RH je nemoguca misija bez debele veze.U gradskim knjiznicama u PGZ se zaposljavaju iskljucivo djeca i rodjaci HDZovih i SDPovih igraca sto je vrlo lako provjeriti ako samo malo proguglate prezimena svjezih zaposlenika. Natjecaji su svi unaprijed namjesteni i to uglavnom vidljivo napisani za podobnog kandidata.Ravnatelje knjiznica postavlja gradska vlast i oni su po defaultu njihove marionete tako da je to zacarani krug.Place mogu varirati od dobrih do jako dobrih, ovisno o standardu pojedinog grada.U kratko,jedino za sto ima nade je SOR ako zadovoljavate uvjete no nakon tih godinu dana mozete ocekivati otpis
videogamz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 10:00   #458
Quote:
videogamz kaže: Pogledaj post
Nazalost ovo gore je potpuno istinito.Naci posao u knjiznici ili bilo kojoj ustanovi u kulturi u RH je nemoguca misija bez debele veze.U gradskim knjiznicama u PGZ se zaposljavaju iskljucivo djeca i rodjaci HDZovih i SDPovih igraca sto je vrlo lako provjeriti ako samo malo proguglate prezimena svjezih zaposlenika. Natjecaji su svi unaprijed namjesteni i to uglavnom vidljivo napisani za podobnog kandidata.Ravnatelje knjiznica postavlja gradska vlast i oni su po defaultu njihove marionete tako da je to zacarani krug.Place mogu varirati od dobrih do jako dobrih, ovisno o standardu pojedinog grada.U kratko,jedino za sto ima nade je SOR ako zadovoljavate uvjete no nakon tih godinu dana mozete ocekivati otpis
Ja dobila posao u jednoj velikoj kulturnoj ustanovi bez da sam "ičija"
__________________
.. možda je raj - prevara za kraj..
*stellar10* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 12:18   #459
Odaj nam tajnu kako
Zla_grančica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2018., 15:12   #460
Kolika je plaća školskih knjižničara?

Kakav je posao? Sjedi li se tu cijeli dan za kompjuterom bez posla uglavnom ili se nešto i radi kroz dan?
Laki001 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:46.