Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 14:42   #501
E da nam je jedan...
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:01   #502
Daj, Konev, nemoj se sramotiti vise...

sve sto znas je lijepiti linkove sa ruskih i pro-ruskih siteova o navodnoj superiornosti ruske tehnike.

Amo malo o cinjenicama.

Rusi nikad nisu konstruirali stealth avion. Ovo im je prvi pokusaj mezzo-stealtha.
Usporedi F-22, pa ako hoces i YF-22 prototip, sa PAK-FA. Usporedi kvalitetu spojeva i dizajn aviona. Da bi PAK-FA bio i blizu F-22 morao bi u namanju ruku ponuditi slicnu kvalitetu izrade.
Ovdje golim okom vidis da je to daleko od potrebne preciznosti da se avion klasificira kao VLO platforma. Pogledaj onu rupetinu izmedju LERX-a i trupa aviona...
Onda cinjenica da su prednje strane turbine jasno izlozene pogledu radara. Instant diskvalifikaacija.

Mogu biti sretni ako se priblize F-35, u frontalnoj hemisferi... premda sumnjam.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:07   #503
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
PAK-FA kreće u proizvodnju 2016-e i tu nema probijanja rokova.
FGFA možda kasni a možda ne međutim čijom krivicom u slučaju da kasni je predmet rasprave u kojoj mi zbog nedostatka podataka ne možemo sudjelovat. Naravno ako će mo slušat FOX NEWS i ABC onda je sve Ruska krivica i tu sumnje nema jer su oni i gori od Assada.


Šta se tiče cijene imamo samo jednu službenu izjavu za koju ne znamo koliko je točna ali je službena i 100 milijardi nagađanja. U svakom slučaju ako Rusi i odluče dignit cijenu FGFA, avion će bit na razini zapadne 4-e generacije šta je opet bitno bolje ili po sposobnostima u odnosu na 4-u generaciju ili i po sposobnostima i cijenom u odnosu na zapadnu 5-u generaciju.



Šta se tiče završne obade - ona se još nigdi nije imala di manifestirat jer dosad imamo prototipove koji služe svaki za testiranje određenog dijela stoga kad izađu prvi primjerci možemo nešta govorit iako i sad već kad usporedimo završnu obradu recimo Su-30/35/34 itd jasno se vidi na kojoj je to razini a pogotovo ako pretpostavimo najnovije proizvodne linije za PAK-FA.



Dakle mi ovdi govorimo o avionu koji ima:


- 5000km dometa
- Supercruise od cca Mach 1.8
- 5 radara
- 360° OLS
- 3D vektorirane mlaznice
- potpuno nova generacija zrak-zrak raketa
- Maksimalna brzina Mach 2.5+
- Maksimalna visina leta 20-23km
- Potisak motora 17.5-18 tona x 2
- Umjetna inteligencija
- superpokretljivost
Kolega ne zna otkud vama hrabrost prozivati mene da "s...m" po rusima ili je vaše mjerilo ono "crveno" ko nije uz mene protiv je
Postoje mnoga područja gdje rusi prednjače u borbenoj tehnici, posebno kad su u pitanju raketni sustavi bilo koje vrste bili to PZO sustavi kako oni za blisku borbu tako i oni strateške razine,zatim protu-brodski i protuoklopni sustavi.
Al budimo realni zadnja generacija njihovih borbenih zrakoplova nije se proslavila posebno Mig-29 koji nosi neslavnu ulogu jednog od lovaca bez i jedne zračne pobjede.
Kakav je uistinu PAK FA pokazat će vrijeme i tržište ja svakako želim da uspiju,ako ni zbog čega drugog onda zbog monopola jer vidimo da cijene borbenih zrakoplova odoše u "svemir".
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:25   #504
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Daj, Konev, nemoj se sramotiti vise...
sve sto znas je lijepiti linkove sa ruskih i pro-ruskih siteova o navodnoj superiornosti ruske tehnike.

Čekaj malo. Prvo ja se ne sramotim. Drugo apsolutna su ti nepoznanica Ruski sustavi i više je nego očito da ih nepratiš a onda kad pročitaš od mene koji ih prati nešta se ne raspitaš nego negiraš i vrijeđaš.

Drugo pogledaj malo svoju rečeničnu logiku? Ti meni impliciraš da sam neznalica te se zbog toga sramotim jer radim ŠTA ???!?!?! O Ruskim vojnim sustavima dajem Ruske linkove? Uuuuuu zaista sam zločest ...... mislim o čemu ti čovičče pričaš


Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Amo malo o cinjenicama.

Rusi nikad nisu konstruirali stealth avion. Ovo im je prvi pokusaj mezzo-stealtha.

Ovo šta ti sad govoriš nisu činjenice nego svađanje baba na pazaru jer činjenice niko od nas ne zna. Niti ti imaš pojma o aerodinamici niti ColdSteel koji je tu pročita dvi knjige a niti ja koji sam pročit po jedne. Šta radi ekipa u TSaGI-ju, Sukhoi-ju itd je daleko izvan našeg dosega razumijevanja i poznavanja i materije i činjenica da bi se mogli ovdi postavljat ka kritičari.



Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Usporedi F-22, pa ako hoces i YF-22 prototip, sa PAK-FA. Usporedi kvalitetu spojeva i dizajn aviona. Da bi PAK-FA bio i blizu F-22 morao bi u namanju ruku ponuditi slicnu kvalitetu izrade.

Evo baba sa pazara se razgrakali .... da prototipovi i jednih i drugih imaju u najmanju ruku istu kvalitetu izrade nije da je to za prototipove bitno .....


Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Ovdje golim okom vidis da je to daleko od potrebne preciznosti da se avion klasificira kao VLO platforma. Pogledaj onu rupetinu izmedju LERX-a i trupa aviona...
Onda cinjenica da su prednje strane turbine jasno izlozene pogledu radara. Instant diskvalifikaacija.
LOL ... znači tebi koji nisi nikad pročita jednu knjigu o aerodinamici je dovoljno golo oko da daš 100% TOČNU definiciju onoga šta je krivo a šta je točno i tvoje 100% TOČNO oko kaže da Rusi LAŽU kad kažu da su napravili stealth avion .... stari brutalan si..

Problematika je tu bitno složenija nego šta se tiče tvog oka. ... i znanja i svega .... i moga i ColdSteelovog i općenito hrvatskog kako ni u ciloj našoj maloj slatkoj državi ne postoje znanja ni približno dobra kako bi se usudili kritizirat nešta šta nerazumimo (iako smo tome skloni) .....


Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Mogu biti sretni ako se priblize F-35, u frontalnoj hemisferi... premda sumnjam.
Jesu to opet odokativni zaključci ... znači tvoje oko kaže da su Rusi napravili PAK-FA sa stealthom između F-22 i F-35 ... oke ja ne znam možda jesu možda nisu ali ne razumin onda zašto si već prije dva posta ranije napisa da PAK-FA i nije ne niti VLO već niti stealth dizajn .....'???

Ja san čua da su Rusi odlučili napravit PAK-FA kako bi mu RCS bia veličine 17 B-52 aviona zajedno u formaciji .... hahahaha




Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Kolega ne zna otkud vama hrabrost prozivati mene da "s...m" po rusima ili je vaše mjerilo ono "crveno" ko nije uz mene protiv je
Ne triba previše hrabrosti prozivati nekoga da sere kad je to istina iako se ispričavam na izrazi te nisam mislia bit nepristojan međutim jednostavno mi se to parila prikladna riječ na hrabru izjavu da je Su-47/Mig-1.44 smeće i glavinjanje i svašta nešta ... to jednostavno ni približno ne odgovara istini te na taj način se i nepriča na ovom forumu (nemoj mislit da ti pametujem) jer bi se u sekund epitetima obrukali svi živi i neživi sustavi i više nebi imalo smisla pričat o ničemu odnosno mogli bi samo jedan drugog gledat priko ništana ... realnost je na drugu stranu da svi vojni sustavi imaju svoje misto i svoje razloge a tužna je stvar da ih bez obzira o čemu govorili jako malo razumimo (zato smo i ovdi) ....

na drugu stranu moje mjerilo nije "ko nije uz mene protiv je" to je Američko mjerilo prije napada na Irak a niti mi je mjerilo "crveno" jer nisam ograničen na Ruse iako ih najviše branim (uglavnom jer se nepravedno po njima sere ) već na tehnologiju i tehnološki razvoj država koji me općenito zanima te poštujem sve tehnološke proboje di got se dogodili ... sad kad je i to rečeno onda

ti je jasno sada da sa pribadanjem osobina meni kako tipa "ko nije uz mene protiv je" i "crvenih" mjerila samo pokazuješ vlastito stanje svijesti. Opet bez uvrede samo časkamo ...


Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Postoje mnoga područja gdje rusi prednjače u borbenoj tehnici, posebno kad su u pitanju raketni sustavi bilo koje vrste bili to PZO sustavi kako oni za blisku borbu tako i oni strateške razine,zatim protu-brodski i protuoklopni sustavi.

Nebitno za ovu priču ..... niti je ovo trgovina na pazaru .... daj ti meni oklop evo tebi avioni hahahaha niti to funkcionira na takav način ....


Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Al budimo realni zadnja generacija njihovih borbenih zrakoplova nije se proslavila posebno Mig-29 koji nosi neslavnu ulogu jednog od lovaca bez i jedne zračne pobjede.
Istina međutim puno je Ruskih oružja došlo na loš glas zbog takvih stvari međutim uvik su se nalazili u iznimno nepovoljnim uvjetima. Znaš na šta mislim.


Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Kakav je uistinu PAK FA pokazat će vrijeme i tržište ja svakako želim da uspiju,ako ni zbog čega drugog onda zbog monopola jer vidimo da cijene borbenih zrakoplova odoše u "svemir".

Slažem se u potpunosti.

Čak su i Rusi vidili da mogu dignit lipu lovu na avionima i uvatili su dizat cjene (pogledaj ugovor za posljednjih 40 Su-30 Indiji u odnosu na ranije) ... te sad jedino Kinezi mogu držat vagu u ravnoteži. Na drugu stranu mnogi ćće EU proizvođači izgubit ogromne ugovore na račun Kineza jer imaju ogromnu cijenu. Cijenu za koju se može kupit nekoliko Kineskih aviona.

Zadnje uređivanje Konev : 25.01.2014. at 15:32.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:35   #505
MiG 29 nije imao niti jedno potvrđeno obaranje, a MiG 29 se protiv zapadnih aviona sreo jedino u Zaljevskom ratu na strani Iraka kojeg je napalo po svijeta.
Zaključak, MiG 29 je sranje, nije do koljena F-16-ci, ma šta njoj..
Nije do koljena ni američkim Fantomima.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:35   #506
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Ovo šta ti sad govoriš nisu činjenice nego svađanje baba na pazaru jer činjenice niko od nas ne zna. Niti ti imaš pojma o aerodinamici niti ColdSteel koji je tu pročita dvi knjige a niti ja koji sam pročit po jedne. Šta radi ekipa u TSaGI-ju, Sukhoi-ju itd je daleko izvan našeg dosega razumijevanja i poznavanja i materije i činjenica da bi se mogli ovdi postavljat ka kritičari.
Nevazno sto Sukhoi ili bilo tko drugi radi daleko od ociju javnosti. Amo pogledati projekte koji su zazivjeli...

SR-71 Blackbird(prvi pokusaj dizajniranja stealth aviona, prema rjecima Ben Richa, kasnijeg sefa Skunk Worksa, uspjesno smanjen odraz za red velicine)
F-117
B-2
F-22
F-35

To su sve projekti koji su zazivjeli i lete ili su letjeli u sluzbi.


sa Ruske strane imamo samo i iskljucivo PAK-FA, koji jos nije dovrsen.


Quote:
Evo baba sa pazara se razgrakali .... da prototipovi i jednih i drugih imaju u najmanju ruku istu kvalitetu izrade nije da je to za prototipove bitno .....

bitno je za njihove stealth karakteristike. Procitaj od Ben Richa knjigu, on je inace bio sef F-117 projekta, pa vidi koliku razliku je na F-117 cinio jedan nedovoljno pritegnut saraf


Quote:
LOL ... znači tebi koji nisi nikad pročita jednu knjigu o aerodinamici je dovoljno golo oko da daš 100% TOČNU definiciju onoga šta je krivo a šta je točno i tvoje 100% TOČNO oko kaže da Rusi LAŽU kad kažu da su napravili stealth avion .... stari brutalan si..

Quote:
Jesu to opet odokativni zaključci ... znači tvoje oko kaže da su Rusi napravili PAK-FA sa stealthom između F-22 i F-35 ... oke ja ne znam možda jesu možda nisu ali ne razumin onda zašto si već prije dva posta ranije napisa da PAK-FA i nije ne niti VLO već niti stealth dizajn .....'???

ako su turbine izlozene pogledu radara, to nije i nikada nece biti stealth avion. The end.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:41   #507
Ljudi stvar je samo u Hollywoodskim filmovima i američkim video igrama, jedino tamo možete zaključit da je sve zapadnjačko superiornije. Ovo ostalo objesite mačku o rep, jednostavno nemate dovoljno materijala za uspoređivanje. Irak, Srbija i Afganistan nisu relevantni korisnici sovjetskog/ruskog naoružanja da bi na osnovu njihovih uspjeha/neuspjeha protiv SAD-a zaključivali čije naoružanje je u globalu bolje i kvalitetnije.
DoggTagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:52   #508
Apsolutno "imperijalistička propaganda"...lagali su i da su bili na misecu...
Ajmo pogledat biro Mig..svaki njihov lovac počevši od Mig-15,17,21,23,25 ostvarili su određene uspjehe u u svoje vrijeme u borbi protiv zapadnih lovaca, Mig-29 koliko je poznato srušio je samo jednu gruzijsku bespilotnu letjelicu tijekom kratkostrajnog sukoba Rusija-Gruzija.
To su gole činjenice ko je kriv vanzemaljci ili netko drugi ne bih znao reći!
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 15:57   #509
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Nevazno sto Sukhoi ili bilo tko drugi radi daleko od ociju javnosti. Amo pogledati projekte koji su zazivjeli...

SR-71 Blackbird(prvi pokusaj dizajniranja stealth aviona, prema rjecima Ben Richa, kasnijeg sefa Skunk Worksa, uspjesno smanjen odraz za red velicine)
F-117
B-2
F-22
F-35

To su sve projekti koji su zazivjeli i lete ili su letjeli u sluzbi.
Opet ti sa svojom dječačkom logikom i svađalačkim pazarskim stavom a još uvik bez iti jedne jedine činjenice usljed nepoznavanja materije.

I šta sad možemo ovako unedogled i doć do nekih nebitnih stvari svađajući se oko gluposti kad će nas banirat i to će bit naš neslavan kraj. ....

al oke ....

Svi Američki stealth lovci su napravljeni na temelju teorija koje su formulirali Rusi. (glupa primjedba al opet dostojna ovakvog argumentiranja)

Rusi su formulirali i aerodinamičku teoriju odnosno prvi su počeli računat na temelju matematičkih funkcija i postizat ono šta žele metematičkim formulama dok su svi drugi tribali prekrajat cjepanice nebili uboli šta (ColdSteel zna o čemu pričam) ....




Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
sa Ruske strane imamo samo i iskljucivo PAK-FA, koji jos nije dovrsen.

Samo jedan jel? Mig-1.44 i Su-47 su bili šta? I ko zna koliko projekata drugih koji nisu dospjeli do faze leta jer nije bilo novaca međutim teorija i fundamentalna istraživanja u čemu su Rusi uvik predvodili u svijetu su se uvik nastavljali nesmiljenim intezitetom.






Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
bitno je za njihove stealth karakteristike. Procitaj od Ben Richa knjigu, on je inace bio sef F-117 projekta, pa vidi koliku razliku je na F-117 cinio jedan nedovoljno pritegnut saraf
Jel ti nikad nisi vidia prototip F-22 ili F-35 sa zakovicama ?
Jel misliš da Rusi koji su formulirali teoriju stealth-a prvi put čuju za to u knjizi nekog Amera?







Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ako su turbine izlozene pogledu radara, to nije i nikada nece biti stealth avion. The end.
Rusi su testirali S-usisnik kakav je i na F-22 na Su-47 avionu i zaključili da je to tehnološki zastarjelo riješenje sa puno negativnih posljedica. Ono šta su napravili u PAK-FA je nešta daleko kompliciranije od čistog usisnika (koji btw postoji u 3D-u međutim postoji i još 100 nekih drugih pizdarija koje ljudi pokušavaju odgonetnit) .....
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:02   #510
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Apsolutno "imperijalistička propaganda"...lagali su i da su bili na misecu...
Ajmo pogledat biro Mig..svaki njihov lovac počevši od Mig-15,17,21,23,25 ostvarili su određene uspjehe u u svoje vrijeme u borbi protiv zapadnih lovaca, Mig-29 koliko je poznato srušio je samo jednu gruzijsku bespilotnu letjelicu tijekom kratkostrajnog sukoba Rusija-Gruzija.
To su gole činjenice ko je kriv vanzemaljci ili netko drugi ne bih znao reći!
Jeli misliš da bi se F-16 Block 5 na kojem piloti nisu letili i čija je država koju F-16 brani u stanju međunarodne izolacije 10 godina provea puno bolje u srazu sa 10 puta više Su-35S koje navodi A-100 nakon šta su prethodno Kh-101 uništeni svi radari/piste, bunkeri, potplaćeni generali i demoralizirani piloti ? ....

Jel to znali u tom slučaju da je avion loš ili to znači da to nije bila fer borba iz koje se nemože ništa zaključit.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:07   #511
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Jeli misliš da bi se F-16 Block 5 na kojem piloti nisu letili i čija je država koju F-16 brani u stanju međunarodne izolacije 10 godina provea puno bolje u srazu sa 10 puta više Su-35S koje navodi A-100 nakon šta su prethodno Kh-101 uništeni svi radari/piste, bunkeri, potplaćeni generali i demoralizirani piloti ? ....

Jel to znali u tom slučaju da je avion loš ili to znači da to nije bila fer borba iz koje se nemože ništa zaključit.
Kolega nisam čuo ni za jedan "fer" rat ako ti jesi javi mi..Ovaj u kom sam sudjelovao bio je osobito "fer" sva sila neprijateljskih "ptičica" danima istresala svoj teret po nama i nije ih osobito brinulo to što nemamo čime da im uzvratimo..Toliko o "fer " ratovanju!
ColdSteel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:16   #512
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Opet ti sa svojom dječačkom logikom i svađalačkim pazarskim stavom a još uvik bez iti jedne jedine činjenice usljed nepoznavanja materije.

I šta sad možemo ovako unedogled i doć do nekih nebitnih stvari svađajući se oko gluposti kad će nas banirat i to će bit naš neslavan kraj. ....

al oke ....

Svi Američki stealth lovci su napravljeni na temelju teorija koje su formulirali Rusi. (glupa primjedba al opet dostojna ovakvog argumentiranja)

da, i... hoces reci da su u Rusiji fizikalni zakoni vise prijateljski nastrojeni prema konstruktorima nego u ostatku svijeta?
Uz to, uzgred budi receno, Ufimtsev je radio na predvidanju slike refleksije EM valova, sto je moglo biti iskoristeno za predvidanje velicine radarskog odraza... Ameri su razvili tehnologiju za smanjivanje iste, dakle materijale i konstrukciju.


Quote:
Samo jedan jel? Mig-1.44 i Su-47 su bili šta?
Uspjesni projekti koji su dogurali do proizvodnje?
Uostalom, nijedan od ta 2 nije ni s od stealth aviona. Za nasu raspravu, nevazno.

Quote:
I ko zna koliko projekata drugih koji nisu dospjeli do faze leta jer nije bilo novaca međutim teorija i fundamentalna istraživanja u čemu su Rusi uvik predvodili u svijetu su se uvik nastavljali nesmiljenim intezitetom.

kazes, nemaju para za proizvodnju, ali nesmiljenim tempom nastavljaju teorijska i fundamentalna istrazivanja koja su, btw, najskuplja
Odlicna logika.



Quote:
Jel ti nikad nisi vidia prototip F-22 ili F-35 sa zakovicama ?
Jel misliš da Rusi koji su formulirali teoriju stealth-a prvi put čuju za to u knjizi nekog Amera?

jesam... kazem ti samo da je argument da je PAK-FA stealth avion na razini (Y)F-22 promasen i dovoljan je samo jedan letimicni pogled na kvalitetu izrade, da ne idemo dalje.



Quote:
Rusi su testirali S-usisnik kakav je i na F-22 na Su-47 avionu i zaključili da je to tehnološki zastarjelo riješenje sa puno negativnih posljedica. Ono šta su napravili u PAK-FA je nešta daleko kompliciranije od čistog usisnika (koji btw postoji u 3D-u međutim postoji i još 100 nekih drugih pizdarija koje ljudi pokušavaju odgonetnit) .....
da, u Rusiji i zakoni fizike piju votku
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:18   #513
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Kolega nisam čuo ni za jedan "fer" rat ako ti jesi javi mi..Ovaj u kom sam sudjelovao bio je osobito "fer" sva sila neprijateljskih "ptičica" danima istresala svoj teret po nama i nije ih osobito brinulo to što nemamo čime da im uzvratimo..Toliko o "fer " ratovanju!
Znam stari .... i slažem se. Ako pogledaš našu situaciju i početne uvjete - dobro smo i prošli (Tuđman je najveći kralj kojeg smo u dugo vrimena imali). Ako pogledaš bilo koju drugu silu (osim par najvećih) sa bez obzira kakvom i čijom opremom u srazu sa Amerikom - apsolutno nemaju nikakve šanse bez obzira na Američke gubitke i sva njihova oružja će doć na loš glas. Neopravdano.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:27   #514
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
da, i... hoces reci da su u Rusiji fizikalni zakoni vise prijateljski nastrojeni prema konstruktorima nego u ostatku svijeta?
Uz to, uzgred budi receno, Ufimtsev je radio na predvidanju slike refleksije EM valova, sto je moglo biti iskoristeno za predvidanje velicine radarskog odraza... Ameri su razvili tehnologiju za smanjivanje iste, dakle materijale i konstrukciju.
Stari, nemogu ti opisat koliko mi je ova rasprava besmislena. Ovo je živo mučenje.

Jel ti zaista misliš da je samo jedan jedini Ruski znanstvenik radia na formuliranju teorije steatlh-a ili je možda vjerovatnije da je Utmitsef prebjega jer je obrukan kao slab znalac u Ruskoj akademiji znanosti ?

Jel zaista misliš da su Rusi radili automatizirane svemirske borbene stanice tako šta nisu istraživali ni jednu novu tehnologiju ili materijale ili načine obrade?


Ono šta je istina je da su Rusi bili isprid Amera u fundamentalnim znanostima dok su Ameri bili isprid Rusa u kvaliteti proizvodnih kapaciteta.



Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Uspjesni projekti koji su dogurali do proizvodnje?
Uostalom, nijedan od ta 2 nije ni s od stealth aviona. Za nasu raspravu, nevazno.

Naravno tvoje superoko odma zna šta je stealth a šta nije. Uglavnom ono šta ne spominješ su S-usisnici koji su testirani na Su-47 i pokazani kao potpuno neadekvatno riješenje za borbene lovce nove generacije.


Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
kazes, nemaju para za proizvodnju, ali nesmiljenim tempom nastavljaju teorijska i fundamentalna istrazivanja koja su, btw, najskuplja
Odlicna logika.

... oho .... sad se još razbacujemo matematikom i fizikom .....





Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
jesam... kazem ti samo da je argument da je PAK-FA stealth avion na razini (Y)F-22 promasen i dovoljan je samo jedan letimicni pogled na kvalitetu izrade, da ne idemo dalje.

Koja je ista kao i kod F-22 prototipa ....




Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
da, u Rusiji i zakoni fizike piju votku
ne znam uopće šta ti brbljaš ...
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:36   #515
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Stari, nemogu ti opisat koliko mi je ova rasprava besmislena. Ovo je živo mučenje.

Jel ti zaista misliš da je samo jedan jedini Ruski znanstvenik radia na formuliranju teorije steatlh-a ili je možda vjerovatnije da je Utmitsef prebjega jer je obrukan kao slab znalac u Ruskoj akademiji znanosti ?

Uopce me ne zanima niti je za raspravu vazno koliko ih je radilo na tome ili koliko dugo. Cinjenica je da nemaju nista za pokazati, dok druga strana radi stealth avione vec 30+ godina.


Quote:
Ono šta je istina je da su Rusi bili isprid Amera u fundamentalnim znanostima dok su Ameri bili isprid Rusa u kvaliteti proizvodnih kapaciteta.
ma u cemu su bili ispred... pogledaj, molim te, dobitnike Nobelovih nagrada za kemiju i fiziku, te dobitnike Fieldsove medalje unazad 50 godina. Koliko ih je iz Rusije, a koliko sa Zapada?


Quote:
naravno tvoje superoko odma zna šta je stealth a šta nije. Uglavnom ono šta ne spominješ su S-usisnici koji su testirani na Su-47 i pokazani kao potpuno neadekvatno riješenje za borbene lovce nove generacije.

da, i, zato ih nisu stavili i zato je lice turbine izlozeno direktno radaru, dakle PAK-FA nema sanse da se priblizi F-22 po RCS-u, a kamoli da bude bolji.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:42   #516
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Jel zaista misliš da su Rusi radili automatizirane svemirske borbene stanice tako šta nisu istraživali ni jednu novu tehnologiju ili materijale ili načine obrade?
Učini sebi uslugu i ne uvlači Almaze u ovo.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:58   #517
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Uopce me ne zanima niti je za raspravu vazno koliko ih je radilo na tome ili koliko dugo. Cinjenica je da nemaju nista za pokazati, dok druga strana radi stealth avione vec 30+ godina.
Činjenica je da ti nemoš razumit da Rus može napravit bolji proizvod od Amera.


Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
ma u cemu su bili ispred... pogledaj, molim te, dobitnike Nobelovih nagrada za kemiju i fiziku, te dobitnike Fieldsove medalje unazad 50 godina. Koliko ih je iz Rusije, a koliko sa Zapada?
Koliko je na zapadu dobitnika Lenjinove državne nagrade?



Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
da, i, zato ih nisu stavili i zato je lice turbine izlozeno direktno radaru, dakle PAK-FA nema sanse da se priblizi F-22 po RCS-u, a kamoli da bude bolji.
Šta ih zato nisu stavili? Šta ti pričaš? Jel ti razumiš da je čisti S-duct (i ne samo S-usisnik) ka u slučaju F-22 testiran na Su-47 i Rusi su od njega odustali radi brojnih mana. Šta su znanstvenici napravili još uvik ljudi sa daleko više iskustva od mene i tebe raspravljaju al lopatice kompresora sigurno nisu izložene radarskim zrakama to se nemoraš brinit jer ne zaboravi da je teorija koju su Rusi formulirali omogućila Amerima mogućnost konstruiranja F-117 i F-22 i F-35 itd ....
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:58   #518
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Učini sebi uslugu i ne uvlači Almaze u ovo.
Mislia sam na Polius-S šta je još bolja stvar. Al dovoljno su ludi i Almazi.
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:08   #519
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Činjenica je da ti nemoš razumit da Rus može napravit bolji proizvod od Amera.
ne kazem ja da ne moze, samo da je sansa za to relativno mala.

Quote:
Koliko je na zapadu dobitnika Lenjinove državne nagrade?
nebitno... pricamo o fundamentalnim znanostima. Izlistaj ruske dobitnike znanstvenih nagrada, pa americke, pa cemo prebrojati.


Quote:
Šta ih zato nisu stavili? Šta ti pričaš? Jel ti razumiš da je čisti S-duct (i ne samo S-usisnik) ka u slučaju F-22 testiran na Su-47 i Rusi su od njega odustali radi brojnih mana. Šta su znanstvenici napravili još uvik ljudi sa daleko više iskustva od mene i tebe raspravljaju al lopatice kompresora sigurno nisu izložene radarskim zrakama to se nemoraš brinit jer ne zaboravi da je teorija koju su Rusi formulirali omogućila Amerima mogućnost konstruiranja F-117 i F-22 i F-35 itd ....




stavili su radar blocker kakve ima npr. Super Hornet. Nista drugo.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 17:10   #520
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Mislia sam na Polius-S šta je još bolja stvar. Al dovoljno su ludi i Almazi.
Sugerirao sam da nađeš bolje primjere sovjetske znanosti i tehnologije od prototipa koji nije uspio doći do orbite i Almaza koji su debakl za sebe.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.