Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2009., 22:01   #61
zakljucuje po nalazu krvi, razlika je kod bakterijskih i virusnih upala. a i po brisu naravno. simptomi se slabo razlikuju, jedino se kod bakterijske moze a i ne mora pojaviti gnojni iscjedak iz uha. nama je uzela bris i cekamo utorak, on je sad vec super raspolozen i nema temperaturu. ali da ga boli i dalje, dobio bi antibiotik i prije nalaza.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 23:09   #62
ako su i crp i lekociti povišeni onda je bakterija...ako su samo leukociti onda je virus
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 07:22   #63
bris smo radili i bili su ok...ali nevjerojatno je to da nijedan otorinac od ove trojice me nije poslao na vađenje krvi???
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 10:13   #64
čudno jer po krvi bi odma znali dal se događa nešto...nama pedica a ni oni na hitnoj (a bili smo dosta puta) nitko nije dao antb bez KS i crp-a

ok da dobije antb ako se baš vidi upala ...al kod nas je uvijek prvo bila visoka temp par dana, KSloša, crp visok i tek bi se 4-i dan vidjela crveni prsten oko bubnjića, a 5-i dan crveno uho (tako je bilo oba puta)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 12:27   #65
bili smo na hitnoj 2 puta zbog upale uha i nitko nas nije nikad uputio na vađenje krvi zbog uha, ni ova tri otorinca ni naš pedijatar....
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 00:59   #66
Ja dobila upalu uha a vikend je i trudna 38 tjedana

Znate li šta smijem uzeti, sutra ću do apoteke jer doktorica mi ne radi a boli uho, glava, sve!!! Ne mogu ni spavat

Bilo kakav savjet
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 07:51   #67
Upala uha kod beba

moja cura od 8 mjeseci je dobila upalu uheka. točnije početak upale. nije za antibiotik a opet, boli.
jel ima neko iskustva s tim?
hvala
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 10:30   #68
cudi me sto nije dobila antibiotik jer upakla uha kod djece pa makar i pocetna nieje nimalo banalna
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 11:26   #69
hm, čudno mi je to

Luna je s nepuna dva mjeseca imala početak upale lijevog uha i odmah je dobila Klavocin. sad, jel dobro ga odmah dati, ne znam, ali opet, pomoglo joj je, jer je plakala drugačijim glasom dok ga nije počela piti!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 22:29   #70
Uho je ili upaljeno ili nije, ako je upala i krenula treba uzeti antb....ako se ne lječi može se jako zakomplicirati.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 17:04   #71
moja curka, 7mj, ima upalu oba uha
na Hitnoj smo dobili kapi Maxitrol i Neofen za skidanje temp.

zašto nismo antibiotik..ne znam..nadam se da će joj proći brzo i bez komplikacija dodatnih
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 23:31   #72
Moram napraviti malu korekciju.

Prema onome što ste opisali, riječ je vjerojatno o upali vanjskog uha/zvukovoda (otitis externa) pa je propisana lokalna terapija. Maxitrol sadrži antibiotik (i to čak dva antibiotika uz kortikosteroid).

Kod upale srednjeg uha (otitis media) daje se antibiotik na usta.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 01.07.2012. at 00:21.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 02:59   #73
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Moram napraviti malu korekciju.

Prema onome što ste opisali, riječ je vjerojatno o upali vanjskog uha/zvukovoda (otitis externa) pa je propisana lokalna terapija. Maxitrol sadrži antibiotik (i to čak dva antibiotika uz kortikosteroid).

Kod upale srednjeg uha (otitis media) daje se antibiotik na usta.
da, tako je,u pravu ste.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 22:03   #74
mi imamo opet upalu oba uha.
Dobila Maxitrol kapi i Amoksicilin....

pa kako opet, kako da se čuvamo od toga, hoće nam se to sad stalno vraćati , jadno moje dijete ........
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 10:13   #75
Neki su osjetljiviji na tom dijelu.

Jel bila prehlađena prije upale (curenje nosa, zaštopan nos)?

Vidjela sam da postoji probiotik za uho/grlo dio u obliku bombona
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 20:49   #76
mi prošli tjedan imali upalu uha,dobio klavocin,kapi za uho i kapi za nos

iz uha mu je išlo fluorescentno
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:10   #77
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Neki su osjetljiviji na tom dijelu.

Jel bila prehlađena prije upale (curenje nosa, zaštopan nos)?

Vidjela sam da postoji probiotik za uho/grlo dio u obliku bombona
ne, ništa od navedenog.
samo dobila temp jedan dan i to je to.......
uzasno me to frustrira..ne volim da je tako mala a već 2 puta upala uha
a ne znam kak to spriječiti..pogledat ću ovo sto si link stavila, hvala ti
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 14:07   #78
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Neki su osjetljiviji na tom dijelu.

Jel bila prehlađena prije upale (curenje nosa, zaštopan nos)?

Vidjela sam da postoji probiotik za uho/grlo dio u obliku bombona
Ima li tko iskustva s Inner ear probiotikom? I nas muče upale uha...
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 22:55   #79
kćer 17 mjeseci, zadnjih 4 tjedna 2 upale uha. prije 4 tjedna upala desnog uha, prepisan amoxicilin 7 dana.
nakon toga 10 dana bila u vrtiću, u pon zakurila 39,4 i opet upala uha, ovog puta oba. prepisan cefixim 7 dana.
jučer bile na kontroli, uha su čista isto kao i grlo, ali sad liječim nusposljedice (proljev i naravno gljivice, mada sam joj cijelo vrijeme davala ferzym junior, baš kako bi izbjegla navedeno).
s obzirom da mi je pedijatrica na bolovanju, i da se sve ovo izdogađalo s njenim zamjenama (do sad 3 različite doktorice) od kojih mi jedna kaže jedno, druga drugo, molim pomoć.
da li je standard dati antibiotik kod upale uha bez brisa, krvne slike.... tj, da li se samim pregledom uha vidi da li je bakterijski ili virusno?
da li je moguće prilikom slijedeće upale uzeti bris kako bi se vidjelo što točno je prouzrokovalo tu upalu uha?
ako su glupa pitanja, sorry , za medicinu sam totalni laik, a ovo mi je puno previše antibiotika za dijete staro 17 mjeseci. naglasak je da je u posljednja dva mjeseca ona pila 4 antibiotika. sumamed 7 dana radi upale grla, 7 dana od zadnjeg uzimanja sumamed (opet) 3 dana eto reda radi (doktorica na hitnoj dala radi visoke temperature. meni je to priopčila - za svaki slučaj), i onda ova dva.
što da radim na slijedećoj upali uha? da tražim bris, krvnu sliku? da nastavim sa antibioticima
sluđuje me ovo jer vidim da joj je probava narušena, imunitet sve lošiji, i svaka nova bolest je lovi jačim intenzitetom nego prethodna
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 09:10   #80
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
kćer 17 mjeseci, zadnjih 4 tjedna 2 upale uha. ...
I kod nas slično, samo što beba ima 11 mjeseci, a prije mjesec dana kad je imala temperature vidoke i kad joj je vjerovatno počela upala uha - nisu ni gledali, tad je bilo raznih dijagnoza , ali ipak joj je uključen ampicilin jer je jedno od razmišljanja bilo na temu laringitisa. tek što je to popila, par dana ok, opet temp. i nalaz: upala grla i lijevog uha.dali su nam amoksicilin, sad ga pije već par dana ali počela je još i da kašlje i sad joj curi i nos.

Quote:
....ali sad liječim nusposljedice (proljev i naravno gljivice, mada sam joj cijelo vrijeme davala ferzym junior, baš kako bi izbjegla navedeno).
ja ništa ne dajem uz antibiotik osim mnogo tečnosti, kako znaš da ima gljivice?

Quote:
da li je standard dati antibiotik kod upale uha bez brisa, krvne slike.... tj, da li se samim pregledom uha vidi da li je bakterijski ili virusno?
mislim da ne, ali i nama je dva puta prepisan antibiotik bez brisa, iako su nam prvi put vadili krv i pored povišenih leukocita - na kraju rekoše - virus.
Quote:
da li je moguće prilikom slijedeće upale uzeti bris kako bi se vidjelo što točno je prouzrokovalo tu upalu uha?
i mene ovo zanima. nadam se da će neko dati odgovor.
Quote:
sumamed 7 dana radi upale grla, 7 dana od zadnjeg uzimanja sumamed (opet) 3 dana eto reda radi (doktorica na hitnoj dala radi visoke temperature. meni je to priopčila - za svaki slučaj), i onda ova dva.
nama su sad htjeli dati sumamed, pa sam se bunila, pa mi je doktor rekao da može i amoksicilin.

molim te reci je li kod vas bilo neke reakcije na sumamed, mene je nekako strah, čula sam da je jako i da neka djeca na njega loše reaguju pa ga nisam smjela dati, a dr mi je rekao da je on najefikasniji.
uma123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.