Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2008., 10:47   #21
Nema.

(moj nakraci post ikad )
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:49   #22
pa zašto pobogu onda tol'ka djeca piju toliko čaja?
nije da sam nešto preupućena i da sam imala bliske susrete s djecom, ali uvijek je nekako čaj/čajić, bilo u bočici bilo u čaši sveprisutan kod djece...čak više nego sok...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 10:55   #23
to sam se i ja uvijek pitala... zašto čaj a ne samo voda?
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 11:07   #24
gledam svog petogodišnjeg nećaka i zgražavam se kakve zube ima,groblje.. Mada sister tupi o genetici,ima nešto što ne može pricati,a to je da je već s 6 mjesec počeo jesti keksiće,frutolino,a ni danas ne prođe dan bar bez jedne čokolade,a ne pamtim da ih je ikad oprao. Prošla sam muke sa zubima,kad su mi izašli trajni,razbila sam prednja dva,gornja i to tako ružno da mi je cijela gornja vilica izletila naprijed. Neću pričati koliko sam vremena provela kod zubara pa mijenjanja proteze,uf,uf,zato sad jako pazim na to kod malog iako on ne jede ništa slatko svaku većer mu očistim zube sa kopresom namočenoj u vodi. Već sam mu kupila malu četkicu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 12:50   #25
ovaj vikend u zoloskom slusam dvoje roditelja kako pokusavaju smiriti svog uzrujanog sina.. koji ima cca 3-4-5god.. "evo oces cao-cao hm? to ti je fino ono.. oces kinder bueno? ha? oces kinder bueno? a torticu? imamo onu sa narandjom koju volis.. oces to.."..itd. a mali ima bocicu nekog soka u rukama i tuli.. a usta.. ocerec zubi.. ..
njima je valjda neugodno bilo sto on tu sad tuli..a hrpa ljudi okolo.. pa ga pokusavaju primiriti.. ...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:06   #26
moja obavezno popije bocu mljeka i na njoj zaspi i kako onda oprati zube?
po danu pije sokić ali ga razvodnim sa vodom,po noći je voda
ona pije iz čaše i iz male boce janu ali se ne napije dovoljno ....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 13:41   #27
Zasto caj?
Pa da siroto dijete ne pije obicnu vodu, naravno.
Cini mi se da ga daju roditelji koji i sami piju sokice, kole i slicno.
Imam ne jednu frendicu kojoj je voda fuj i popit ce je samo pod must.

Moram priznat da nikad to nisam kuzila, to sa tuljenjem i roditeljima koji ce sve napravit da prestane... moj isto urla, ne jednom mi je doslo da se teleportiram na Mjesec il da vicem "Nisam ja s njim!" , al da cu ga smirivat pod svaku cijenu

Ja sam ukinula vecernju bocicu (ta nam je zadnja ostala) prije dva tjedna, al moj se uspavljuje na sisi.
Pojede on svoju veceru, popije vode - to ga potpuno zadovolji prehrambeno.
Al kako ga uspavat bez sisanja, e to ne znam.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:43   #28
Moj pred spavanje pije vode malo!I ja nisam za sokice i cajeve!!
A on voli piti vodu pa nije frka!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:32   #29
nisam sigurno davala sa namjerom djeci cajeve da im se pokvare zubi...nikad to nebi htjela,i dala bi sve da nije tako(ja sam prosla kroz traume uz svoje zube..i jos ih popravljam),ali moji nikad vodu nisu htjeli pit...kad su imali 6 mj,nisu bili vise na cici..poceli jest hranu..i trebaju vode(tekucine)..prvo sam im ponudila vodu(bas iz tog razloga da se ne navuku na cajeve),al nis od toga..pa nemrem djete ostavit bez tekucine ...tako da sam uvela cajeve(bez secera ...hipp,bebimil)namjenje bas maloj djeci...al eto...opet nista..zubi otisli k vragu
odmalena im perem zube...i sami su vec naucili prat,al ocito da je caj napravio svoje...drugog objasnjenja ne vidim ...
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 18:53   #30
caj 100%.. frendovi su rekli za svoga maloga da su se stvarno zajebali.. nisu znali da moze jebeni caj imati takve posljedice.. da ce sa drugim biti pametniji.. ..
nece se njima nista specijalno desiti... zubici su pokvareni, ok.. zakrpaju se i cekaju se trajni (ti mlijecni nemaju zivca pa to njih nista ni ne boli). jedino je malo ruzno viditi crne zube .. no fala Bogu nisu trajni ..
frendovi su sada maloga odvikli od bocice i caja.. i uvjerena sam da nece imati problema sa trajnima (jer su pametniji )
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:30   #31
Quote:
TYANA kaže: Pogledaj post
...tako da sam uvela cajeve(bez secera ...hipp,bebimil)namjenje bas maloj djeci...
koji hipp i bebimil čajevi su bez šećera? koliko znam svi imaju glukozu u sastavu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:41   #32
da,svi ti instant čajevi imaju šećera
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 20:17   #33
Ni moj nije htio vode.
Popio bi uvrh glave 3 zlicice. Ljeto, vruce - al ne.
Ok, sisao je - al svejedno sam sizila.
Nekako sam se umirivala da nece beba samog sebe dehidrirat, ak mu redovito nudim vodu na sve moguce nacine (casa, flasa, zlica...)
Caj jednostavno nije bio opcija. Bas zbog zubica.

Sad drmne bocu vode od pol litre k'o nista
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:27   #34
Ma da,znam!Ma ni moj nije htio vodu u pocetku al kad im stalno to nudis i nema drugog izbora onda sam uzima!
Najvise mrzim kad odem kod sveki a ona staaaaalno nudi sokice i kekse mu ja pop*****!!
Kao sok je hranjiv,aha mos mislit!Jest onaj sto ga iscjedis sam al kupljeni nije sigurno!
I nemos dokazat zeni ni kad podviknem,covjece!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 12:57   #35
Leonee...nije točno da im se neće ništa specijalno desiti i da je cijeli problem u estetici....pokvareni mliječni zubi mogu prouzrokovati bolove, apscese itd...a zbog preranog gubitka mliječnih zubiju dolazi do smetnji u rastu kostiju vilice.

Tyana.....nisi davala djeci čajeve s tom namjerom (neukost je divna stvar), ali eto dogodilo se po duhu svetom jer djeca nisu htjela piti vodu, jel ti to stvarno vjeruješ ili se samo tješiš?
Zdrave djece koja su dehidrirala jer su odbijala vodu (i valjda tražila baš čaj i to recimo baš Hippov ili Bebimilov ) nisam još srela, ali zato ovih s trulim zubima jesam puno i previše.
Vidiš mafri veli da kada im stalno nudiš vodu i kada nemaju drugog izbora onda piju VODU. Čudo je to, čudo.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:09   #36
dajem malom vode na žličicu i nikad nije odbio,valjda zato što za slađe ne zna.Sad smo uveli vodu na bocu,al on nema pojma kako bi pio
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:28   #37
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Leonee...nije točno da im se neće ništa specijalno desiti i da je cijeli problem u estetici....pokvareni mliječni zubi mogu prouzrokovati bolove, apscese itd...a zbog preranog gubitka mliječnih zubiju dolazi do smetnji u rastu kostiju vilice.
.
Mozda nisam bila jasna pa cu se ponovit ..
Ne, nemoze se desiti velko sranje, jer falinteboze to su mlijecbi zubi. Bitno je da se kanali ociste I zatvore I da stoje dok ih trajni ne izguraju..
Djecu to ne boli, jer falinteboze nema zivca.
Oke?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 13:34   #38
Da,sve vam to stoji al kako bi ja svoje dvogodisnje ili trogodisnje djete natjerala da zine dok mu neociste i zatvore kanalice?Odgovor:Nikako ili jako tesko!!
Sama pomisao na to me jos vise tjera da mu dajem vodu!
Nije ni moj prihvatio vodu odmah,bilo je tu borbe!Al kad nema drugog pio je nju i sad bez ikakvog problema pije vodu.On za vodu kaze caj
I kad citam sve ovo ovdje strah me hvata da mu se nepokvare zubici!!!Stalno gledam zube i peremo obavezno navece!!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 15:43   #39
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Mozda nisam bila jasna pa cu se ponovit ..
Ne, nemoze se desiti velko sranje, jer falinteboze to su mlijecbi zubi. Bitno je da se kanali ociste I zatvore I da stoje dok ih trajni ne izguraju..
Djecu to ne boli, jer falinteboze nema zivca.
Oke?
Ako ponoviš još koji put još uvijek neće biti točno.
Daklem da...može se desiti veliko sranje iako su to samo mliječni zubi i da, djecu to može boljeti. Čišćenje kanala je pak vjerujem vrlo ugodno i bezbolno iskustvo.
Ovo o čemu i kako ti pričaš je na tragu one pametne narodne...mliječni zubi nisu pravi, pa nije bed...narasti će novi. Malo pročistimo kanaliće, pa udri dalje po čajeku.

Glede uvodnog topika preporučam ovaj link: http://sonda.sfzg.hr/broj8-9/strucna/etiologija.html
izgleda da to sa vađenjem i nevađenjem nije baš tako skroz crno-bijelo.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 16:38   #40
Da, bezbolno je nema zivca :MIG:
Od frendova sin ima, kako sam vec pisala, problema sa zubicima.. Naprijed 4 ili 5 su krnje (dakle, samo kanali), koje je trebalo zatvoriti.. Jer bi se hrana sakupljala u njima.. I pogodi sta? Nis ga (falinteboze) nije boljelo
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.