Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2011., 18:29   #841
Ja sam mislila da se naknada isplaćuje uvijek svima isti datum, neovisno o banci, ono, ko mirovina.
Evo, danas potvrđeno, išla po ispis i na Zavod prijaviti se mjesečno: 5.1. mi je sjela naknada na račun .
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 18:45   #842
zaba još ništa na računu, a što se tiče blokade, zvali su me danas oko 16 i kaže mi žena iz fine da do daljnjeg neznaju što će biti sa deblokadama naknada sa hzza. Ne funkcionra suradnja sa bankama za otvaranje dodatnog računa gdje bi se prebacila lova za isplatu. Do daljnjeg nezna kako ću ja do novaca, veli da je živi kaos, preko njih se još nitko nije deblokirao....treba u zabi na šalteru se pravi blesava i kaže da oni bez fine nemogu maknuti više nikakvu blokadu, ali još nije vrijeme za plakanje jer ni novaca sa zavoda još nema na računu.... ako je netko uspio do novaca u zabi, uuuupoooomoooć!!!!
Mikkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2011., 19:53   #843
Quote:
Mikkax kaže: Pogledaj post
zaba još ništa na računu, a što se tiče blokade, zvali su me danas oko 16 i kaže mi žena iz fine da do daljnjeg neznaju što će biti sa deblokadama naknada sa hzza. Ne funkcionra suradnja sa bankama za otvaranje dodatnog računa gdje bi se prebacila lova za isplatu. Do daljnjeg nezna kako ću ja do novaca, veli da je živi kaos, preko njih se još nitko nije deblokirao....treba u zabi na šalteru se pravi blesava i kaže da oni bez fine nemogu maknuti više nikakvu blokadu, ali još nije vrijeme za plakanje jer ni novaca sa zavoda još nema na računu.... ako je netko uspio do novaca u zabi, uuuupoooomoooć!!!!
.....nakon dugotrajnog sjedenja po telefonu i tipkanja treba postupiti ovako.doći u banku i tražiti isključivo voditelja poslovnice,sa sobom ponijeti riješenje o pravu na naknadu,radnu knjižicu,i to je to...rečeno mi je da pravo isplate ima ali isplatu može izvršiti jedino voditelj poslovnice na ruke..ali račun i dalje ostaje blokiran...inzistirati i pokazati da ste upućeni u zakon....
fify15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:39   #844
Quote:
fify15 kaže: Pogledaj post
.....nakon dugotrajnog sjedenja po telefonu i tipkanja treba postupiti ovako.doći u banku i tražiti isključivo voditelja poslovnice,sa sobom ponijeti riješenje o pravu na naknadu,radnu knjižicu,i to je to...rečeno mi je da pravo isplate ima ali isplatu može izvršiti jedino voditelj poslovnice na ruke..ali račun i dalje ostaje blokiran...inzistirati i pokazati da ste upućeni u zakon....
tako je, ja evo danas napokon dosla do novaca s blokiranog racuna u zabi.. donijela sam im rjesenje o naknadi, rekla da sam bila u fini i da su me vratili u banku i teta osobna bankarica je lijepo otisla do direktorice, ona je nakratko deblokirala racun, otisla sam u trezor njihov, dali su mi novce, blokirali opet racun i ja sretna otisla. a sljedeci mjesec onda opet ista maltretirajuca procedura
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:14   #845
Ja ni jučer nisam uspio do novaca, u bjelovarskoj zabi su me fino otkantali nakon što se teta osobna bankarica vratila od direktorice, jer oni bez naloga fine nemogu odblokirati račun. Nazad u finu, a oni su navodno sve zabe poslali u Zagreb, pa nemaju nikakvih informacija, a mene će netko nazvati za jedno dva tri dana. pa nemogu vjerovati da sam zadnji idiot koji nije uspio doći do naknade ovaj mjesec!!!!!!!!
Mikkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:31   #846
Quote:
Mikkax kaže: Pogledaj post
Ja ni jučer nisam uspio do novaca, u bjelovarskoj zabi su me fino otkantali nakon što se teta osobna bankarica vratila od direktorice, jer oni bez naloga fine nemogu odblokirati račun. Nazad u finu, a oni su navodno sve zabe poslali u Zagreb, pa nemaju nikakvih informacija, a mene će netko nazvati za jedno dva tri dana. pa nemogu vjerovati da sam zadnji idiot koji nije uspio doći do naknade ovaj mjesec!!!!!!!!
ajme e meni je vec bila takva frka s lovom da bi im ja vjerojatno porazbijala pola poslovnice da mi se to dogodilo. ne znam, bas mi je zao
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 11:46   #847
Quote:
LUSY983 kaže: Pogledaj post
meni nije problem poslikati rjesenje i pokazati,zsto bi lagala za hebenih par kunica....
Lusica,pa jos si tu?Tebi izgleda i nije tako lose ovdje,a?
Pazi ovo,otisla mi je stara savjetnica na godisnji,pa u penziju,a nova ni rijec o tome da imam pravo na jos nekakvu minimalac naknadu od 1100-1200kn(bolje ista nego nista).
I nekako ja to cujem,i odem k njoj,i preko volje ona to meni kaze sta trebam napravit,i ja napravim,al sad treba cekat rjesenje opet.
I poklopi mi se tako da mi sutra odma uleti neki poslic,al da imam za platit nekih skoro 1000kn pizdarija(nije navlakusa,vec pravi posao),i ja se sredinom 1. mjeseca vbratim k njoj i zamolim je da posto vec ona zna sve te lkjude u HZZ,da zamoli nekog u pravnoj sluzbi da mi pogura malo to rijesenje,jer bih to trebao platit da sredinom ili krajem 2.mjeseca(ev.pocetkom 3.) mogu pocet radit.
"Jel mozete mi to napravit gospodjo,molim Vas,bit cu Vam stvarno zahvalan,posao mi je pod nosom,ljudi su mi vec uzeli radnu knjizicu?"
"Cujte,ja vjerujem da bi to trebalo bit..."
"Ali gospodjo,meni nije dosta vjerujem,ja to MORAM platit inace ostajem bez posla,jel mozete molim Vas nazvat nekog od vasih poznatih u pravnoj sliuzbi da to malo poguraju pa da bar jednog od 320,000 skinete s popisa"
Tupo gleda u monitor i uz mongoloidno kimanje glavom:"da...da...da...da...da...da...da....da..jo s nesto?Dovidjenja"(U prevodu:IZLAZI VAN,CEKA ME GORE JEDAN 55-GODISNJAK KOJI ME JOS UVIJEK SMATRA ATRAKTIVNOM)
Nakon otprilike 7 dana,zovem je 3 dana za redom i preko centrale i na direktni broj i ona se ne javlja nikako,pa pokusam nazvat pravnu sluzbu da pitam,da li se uopce potrudila ista poduzet.
Javio mi se neki decko,gospodin(mladji po glasu),i objasnim mu u cemu je stvar,da sam zamolio savjetnicu ako mi moze pogurat rjesenje da dobijem ovaj mjesec jer moram platit pogolemu(pogolemu za mene u ovom trenutku) cifru kako bih poceo radit sredinom ili krajem drugog mjeseca,ev.pocetkom treceg,i kazem mu sve od a do z o cemu se radi,kojoj tvrtki,sta platit,itd,i da STVARNO ne znam di da vise posudjujem novce ili ulazim u minuse jer sam ne dosao do dna,vec probio dno i jos malo pa cu isplivat na drugom kraju zemaljske kugle negdje oko Kine.
I posto je momak na HZZ,vjerojatno zna o cemu se radi,trazi me maticni broj,kaze da se moja nova savjetnica nije ni javila,a kamoli pojavila,izvuce(ili ne znam sta vec) moj predmet,i kaze:"Buduci da se radi o zaposlenju,makar inace nije praksa,uci cete u ovaj mjesec."
E ja fakat nisam znao kako da mu se zahvalim.
Najmanja stvar koju im mogu napravit je da im bar posaljem bombonijeru-dve u pravnu sluzbu,jer mi je tim potezom doslovno spasio posao(osim ako to nije bila navlakusa,pa kolektivni smijeh:"GIVE ME FIVE,JOS JEDAN JE PAO NA FORU!"),ali nekako ne vjerujem jer momak mi je stvarno djelovao kulturno.
sexy preserator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:35   #848
Čujte sada ovo! Nakon svih natezanja prošli mjesec sa finom, zabom, voditeljima poslovnica, otvorila mi fina poseban račun za povlaštena primanja... Palim token ovaj mjesec kada ono 1500 kn u nedozvoljenom minusu???? Fina mi je skinula novce, naplatila 110 kn provizije i poslala novce na račun banke u kojoj imam dugovanje po kreditu, a zaba neplatila negativnu kamatu za nedopušteno prekoračenje. Toliko o zaštićenim primanjima! Nitko nikada ni u zabi ni u fini nije vidio da se nekome uzela lova koje nema na računu, a pogotovo ako su primanja sa biroa. PA JA SE BUM VUBIL
Mikkax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:39   #849
Koliko se otprilike čeka od prijave na burzu i primitka prve naknade? Dolazi li vam prvo rješenje na kućnu adresu pa tek onda sjedne novac na račun ili?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:42   #850
Quote:
Mikkax kaže: Pogledaj post
Čujte sada ovo! Nakon svih natezanja prošli mjesec sa finom, zabom, voditeljima poslovnica, otvorila mi fina poseban račun za povlaštena primanja... Palim token ovaj mjesec kada ono 1500 kn u nedozvoljenom minusu???? Fina mi je skinula novce, naplatila 110 kn provizije i poslala novce na račun banke u kojoj imam dugovanje po kreditu, a zaba neplatila negativnu kamatu za nedopušteno prekoračenje. Toliko o zaštićenim primanjima! Nitko nikada ni u zabi ni u fini nije vidio da se nekome uzela lova koje nema na računu, a pogotovo ako su primanja sa biroa. PA JA SE BUM VUBIL
Pogledaj ovo:
Quote:
Poseban račun za zaštićena primanja
Zaštićena primanja su primanja utvrđena Ovršnim zakonom, izuzeta od ovrhe nad novčanim sredstvima (npr. porodiljna naknada, naknada s burze, dječji doplatak i sl.). Kako bi građanin čiji je račun blokiran s osnova prisilne naplate nesmetano mogao dobivati zaštićena primanja morat će od Fine zatražiti otvaranje računa posebne namjene u svojoj banci samo za isplatu zaštićenih primanja koja nisu predmet ovrhe nad novčanim sredstvima. Banke otvaraju račune posebne namjene u svrhu
isplate zaštićenog primanja isključivo po nalogu Fine.
Prema ovome se čini da valjda moraš preko Fine zatražiti otvaranje posebnog računa kako ti ne bi sjeli na naknadu
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:59   #851
Ja sam se na zavod za nezaposlene prijavila 13.01. 2011. Mogu li očekivati naknadu za nezaposlene u veljači ili?
Moja neto plaća je bila 2.800,00 kn (minimalac) i kolika bi sad trebala biti naknada?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 16:20   #852
dobit ces oko 1600 kn 3 mjeseca
__________________
sudbinu stvaramo sami..
VESELKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 16:26   #853
Quote:
VESELKA kaže: Pogledaj post
dobit ces oko 1600 kn 3 mjeseca
Veselka, jel se mogu nadat prvoj naknadi u veljači?
Samo 1600,00 kn?
A ne 2.200,00? Budući da je osnovica neto - doprinosi?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:27   #854
U iznose naknade ne bi ulazila, ali za one koji su nedavno pitali:

- po rješenje idete k savjetodavki - ne morate posebno ići po to, kad budete slijedeći put dolazili na HZZ dobijete ga
- ako se prijavite prvi put negdje do cca 20-og u mjesecu, možete dio naknade očekivati već slijedeći mjesec - temeljeno na iskustvu; naime, to vam ovisi o tome da li stignu do kraja mjeseca obraditi vaše dokumente, ako ne , onaj slijedeći mjesec ćete dobiti sve zaostatke

Jel će biti naknada do kraja tjedna, zna tko što? Ili ću ja javiti, kad opet dobijem prva?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:23   #855
Sad sam dobila info da pošto se nisam prijavila na biro do 7.-mog u mjesecu, naknadu moram čekati sa jednim mjesecom zakašnjenja!?
Istina ili?
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:32   #856
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Sad sam dobila info da pošto se nisam prijavila na biro do 7.-mog u mjesecu, naknadu moram čekati sa jednim mjesecom zakašnjenja!?
Istina ili?
Kaj imaju toliko zahtjeva da ne mogu obraditi u 20-tak dana? A čuj, sve je moguće. Pogotovo ako si iz veće županije.
Pričekaj pa ćeš vidjeti, nema ti druge. Za par dana ćeš znati, sjelo nešto na račun ili ne. Ja mislim da ćeš dobiti već ovaj mjesec.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:18   #857
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Sad sam dobila info da pošto se nisam prijavila na biro do 7.-mog u mjesecu, naknadu moram čekati sa jednim mjesecom zakašnjenja!?
Istina ili?
Jel problem nazvati Zavod i pitati svog savjetnika ili pravnika jel ti napravljeno rješenje i hoćeš li biti isplaćena ovaj mjesec? Kako bi bilo tko sa foruma to mogao znati?
Jet Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:52   #858
Quote:
Jet Lee kaže: Pogledaj post
Jel problem nazvati Zavod i pitati svog savjetnika ili pravnika jel ti napravljeno rješenje i hoćeš li biti isplaćena ovaj mjesec? Kako bi bilo tko sa foruma to mogao znati?
Pa pitam Bože, kakva su iskustva...u ponedjeljak imam zakazan prvi sastanak kod savjetnika u HZZ-u.
__________________
“Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi, iz ljubavi.” Aristotel
Lea Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:02   #859
Quote:
Lea Sun kaže: Pogledaj post
Pa pitam Bože, kakva su iskustva...u ponedjeljak imam zakazan prvi sastanak kod savjetnika u HZZ-u.
No eto...pa onda ćeš znati...ja mislim da će ti biti, pa misli pozitivno .

Naravno, ako si predala sve potrebne dokumente.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 09:12   #860
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovo:


Prema ovome se čini da valjda moraš preko Fine zatražiti otvaranje posebnog računa kako ti ne bi sjeli na naknadu
Otvorio sam ja račun na vrijeme, naknadu su mi isplatili na ruke, jer to sa posebnim računom u prvom mjesecu još nije funkcioniralo, a novce mi je fina skinula kada je na računu bila nula i otišli su mi u nedozvoljeni minus 1500 kn. Sada se u fini i zagrebačkoj čudom čude kak se to dogodilo i prebacuju krivnju jedni na druge. Na kraju kažu nisam imao sreče jer taj sistem blokada i deblokada ovrha još nikak ne funkcionira, pa je netko malo zajebao stvar i sada sam ja dužan na dvije strane. U fini pravnik kaže da mi nisu smjeli uzeti novce sa računa jer nema priljeva "naknada će sjedati na poseban račun" a oni nsu krivi jer je zaba njima prikazala da na računu ima novaca???? Odem u zabu a baba mi počne filozofirati da naknada od 01.01. više nije zaštićena i da se malo bolje informiram!!! Ma glupačo neinformirana ja imam poseban račun za naknadu, a ti mi tak i tak mesmiješ otići u nedozvoljeni minus.
Mikkax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.